اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مقایسه سرعت اینترنت رایتل و ایرانسل بر روی آیپد

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مقایسه سرعت اینترنت رایتل و ایرانسل بر روی آیپد

سلام به همه دوستان
    اول از همه قصد دارم با معرفی و آموزش استفاده از یک نرمافزار بسیار مفید و کاربردی شروع کنم . حتما تا به حال براتون پیش اومده که بخواین جدای از سرعت نامی ،سرعت واقعی اینترنت خودتون رو بدونید.یعنی بفهمید که واقعا با چه سرعتی اطلاعات رو دریافت یا ارسال میکنید.
    تا حالا به این سایت مراجعه کردید ؟ Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test
    اگه نه که توصیه میکنم حتما یک سری به این سایت بزنید و طی چند مرحله ساده به اطلاعات مفیدی در باره اتصال اینترنتی خودتون به دست بیارید.این سایت میتونه اطلاعات دقیقی در مورد آی پی فعلی شما و سرعت پینگ ، سرعت دریافت اطلاعات و همچنین سرعت ارسال اطلاعات رو در اختیار شما قرار بده.همچنین در این سایت به شیوه گرافیکیه زیبایی محل دقیق شما و اینکه ارتباط اینترنت رو دقیقا از چه کشوری دریافت میکنید بر روی نقشه نمایش داده میشود.

خوشبختانه این سایت الگوریتم محاسباتی خود رو در قالب یک اپلیکیشن پیاده کرده و اون رو برای سیستم عامل آی او ای و اندروید ارایه کرده است .نام این اپلیکیشن SpeedTest میباشد که به صورت رایگان میتونید اون رو از آیتونز استور دریافت کنید.
    آدرس آیتونز استور :
    SpeedTest
    این اپلیکیشن همانند سایت اصلی عمل میکنه با این تفاوت که می تواند نتایج تست های انجام شده را با تفکیک اینترنت WiFi و یا 3G و همچنین به ترتیب زمان تست های انجام گرفته به صورت آرشیو کاملی برای مراجعه های آینده نگهداری کند.
    تا اینجای کار با نرم افزار speed test و نحوه کارکرد آن آشنا شدیم حالا میریم سراغ تست و مقایسه سرعت اینترنت دو اپراتور برتر کشورکه هر کدوم در این ضمینه حرفی برای گفتن دارند یعنی ایرانسل و رایتل.

اول میریم سراغ اپراتور با سابقه تر یعنی ایرانسل. همونطور که اطلاع دارید ایرانسل اولین اپراتور در کشور بود که اینترنت رو روی سیم کارت های خودش عرضه کرد. اوایل کار ایرانسل آنتن های خودش رو مجهز به GPRS کرد که پس از مدتی برای بهبود سرعت اونها رو به EDGE ارتقا داد . سرعت آنتن های EDGE به صورت تئوری دو برابر آنتن های GPRS میباشد. ایرانسل توانسته است که طی مدت کوتاهی بسیاری از مناطق کشور رو تحت پوشش EDGE قرار بده و دیگر کمتر جایی میشود آنتن های قدیمی را پیدا کرد ولی چون ممکن است هنوز هم عده ای به GPRS دسترسی داشته باشند سرعت هر دوی آنها رو مورد بررسی قرار دادیم.
    سرعت برای آنتن های GPRS:

طبق تصویر سرعت دریافت اطلاعات 0.1 مگا بیت بر ثانیه معادل ۱۲.۵ KB/s و سرعت ارسال آن 0.06 مگا بیت بر ثانیه معادل ۷.۵ KB/s و زمان پاسخ دهی سرور مقصد 772 میلی ثانیه هست که این زمان هرچه کمتر باشد بهتر است.
    سرعت برای آنتن ها EDGE :
    در اینجا هم سرعت دریافت اطلاعات 0.2 مگا بیت بر ثانیه معادل ۲۵ KB/s و سرعت ارسال آن 0.1 مگا بیت بر ثانیه معادل ۱۲.۵ KB/s و زمان پاسخ دهی سرور مقصد 701 میلی ثانیه هست
    حالا میریم سراغ اپراتور جوون و پر حاشیه یعنی رایتل. برخلاف تصور خیلی از افراد ایرانسل از نسل سوم یعنی 3G استفاده نمیکنه و فعلا اجازه ارایه امکانات 3G رو نداره پس بنابراین رایتل اولین و تنها ارایه دهنده خدمات 3G در کشور هست .نتایج تست سیم کارت رایتل رو بر روی آیپد میتونید در زیر مشاهده کنید :
    سرعت دریافت اطلاعات 0.23 مگا بیت بر ثانیه معادل ۲۸.۷۵ KB/s و سرعت ارسال آن 0.13 مگا بیت بر ثانیه معادل ۱۶.۲۵ KB/s و زمان پاسخ دهی سرور مقصد 134 میلی ثانیه هست
    سرعت اینترنت بر روی سیم کارت به عوامل زیادی مثل قدرت سیگنال دریافتی و مکان جغرافیایی و تعداد کاربر متصل به یک آنتن بستگی داره و من سعی کردم که این تست ها رو در بهترین شرایط انجام بدم همونطور که مشاهده میکنید در کل سرعت ارایه شده توسط رایتل بالاتر هست ولی با در نظر گرفتن اینکه رایتل از نسل بالاتری از ارتباط برخوردار است این اعداد اصلا رضایت بخش نیست .در حالت کلی سرعت اینترنت عرضه شده توسط هر دو اپراتور در مقایسه با اپراتور های مطرح بین المللی بسیار پایین بوده و قابل مقایسه با آنها نیست ولی در هر صورت داشتن اینترنت همراه در هر مکان و هر لحظه حتی با سرعت کم میتواند موهبت بزرگی باشد.

با تشکر از جناب PAJ
    ویرایش توسط hamed.ghafari : https://i-phone.ir/forums/member/47774-hamed-ghafari در ساعت 24-07-2012, 05:38 PM

مرسی از اپراتور 3g ایرانی که نشون داد بین gprs و 3g نباید فرق آنچنانی باشه!
    ویرایش توسط iReza13 : https://i-phone.ir/forums/member/36893-ireza13 در ساعت 14-07-2012, 06:18 PM
    نمایندگی انحصاری شرکت نقش در سه استان خراسان 
    مدیر فروش وبسایت BlackApple.Me
    --------------------------------------------------------
    فقط آن وقت است که پای کارمان را امضا می کنیم.
    طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا

نظر

مرسی از رایتل که هنوز یه سیم کارت نمی تونه دست مردم بده. هر وقت می رم تو سایتش می گه مهلت تموم شده.
      خب اگه نمی تونستی خدمات بدی می ذاشتی همون ایرانسل 3g بده. انحصاری نمی کردی بعدش هم بخوای اینطوری کار کنی!!!

نظر

دوستان سرعت پایین رایتل توسط خود شرکت رایتل قرار داده نشده
        این سازمان ارتباطات رادیویی کشور هست که جلوش رو میگیره
        چون اونها از محافظ های فوق العاده ضعیف برای حفاظت از اطلاعاتشون استفاده میکنند ، این کم کاری رو، روی دوش مردم میذارند که شما از اینترنت کم سرعت استفاده کنید تا ما راحت بتونیم ادامه بدیم
        وگرنه قبل از رایتل مگه بلد نبودیم با وایمکس یا اینترنت نسل 2 سرعت نسبتا بالاتری داشته باشیم ؟
        البته این رو هم بگم که برای سازمان های شناخته شده که قابل ردیابی هستند سرعت بالا میدهند ، اما برای مردم کمترین سرویس رو ارائه میدهند
        و فقط یه دلیل داره : چون میترسند

نظر

ببیند هدف از این تاپیک مقایسه ی کیفی خدمات این دو اپراتور نیست همینطور زیر سوال بردن خدمات رایتل و بحث در مورد چرایی این مسئله
          ما اینجا یک ابزار علمی معرفی کردیم که به کمک اون بتونید مقدار سرعت واقعی خطتون رو در مناطق مختلف اندازه بگیرید
          همونطور که میدونید شبکه رایتل هنوز به طور کامل راه اندازی نشده همچنین ایرانسل هم در ابتدا کیفیت پایین تری داشت

میتونید از نتایج به دست اومده از شهر و منطقتون اسکرین شات بگیرید و در ادامه این مطلب قرار بدد

نظر

مگه اینجا کره جنوبی هستش؟؟!! 20 مگابیت!!!
            سرعت رایتل فرقی با ایرانسل نداره که!! فقط 30kbps ؟! اینهمه 3g میکنند یعنی همین!
            من یک پیشنهاد دارم. ای کاش مودم های همراه ایرانسل و مبین را هم تست میکردید. ببینیم اونها چطور هستند و آیا به قیمتشون می ارزند یا خیر.
            با تشکر

نظر

خوب اگر بده چرا ما میخریم ؟ اینجا همه میگن بده خوب نیست میخرن ، سرعت ۵۰ کیلوبایت در صورتی که باید ۳۰-۴۰ براربر این سرعت باشه ، بعد ۶ ماه دیگه سرعتش میشه مثلا ۱۲۸، ۲۵۶ کلی خوشحال میشیمو دعاشون میکنیم که دارن لطف میکنن به ما همچین سرعت اینترنتی رو همراه خودمون داریم همه جا

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

دوست عزیز، ممنون بابت مقایسه عالیتون، فقط اعداد تو متن اصلی رو به این صورت باید تغییر بدی،
                سرعت جی پی آر اس ایرانسل یک دهم مگابیت بر ثانیه، حدودا معادل ۱۰۰ کیلوبیت بر ثانیه و ۱۲ کیلوبایت در ثانیه دانلود هست.
                همچنین سرعت Edge ایرانسل، دو دهم مگابیت بر ثانیه، حدودا معادل ۲۰۰ کیلوبیت بر ثانیه یا ۲۴ کیلوبایت در ثانیه دانلود هست (که برای موبایل خیلی خوبه).
                و سرعت اینترنت رایتل هم، ۲۳ صدم مگابیت بر ثانیه ، معادل ۲۳۵ کیلوبیت بر ثانیه و یا حدودا ۳۰ کیلوبایت دانلود هست، که اگرچه سرعت خوبیه اما برای یدک کشیدن نام ۳جی ، واقعا برازنده نیست...

نظر

نوشته اصلی توسط F0X
                  با تشکر
                  سوال، شما عددِ 0.20 mbps رو میخونید ۲۰ مگابیت یا ۲دَهُمِ مگابیت؟
                  از تب دوم نرم افزار (ستینگ) واحد سنجش رو بر روی KB/s بزارید تا برای کاربران ایرانی ملموس تر باشه
                  با تشکر از نقطه سنجی شما
                  اشتباه تایپی بوده که اصلاح شد ممیز ها جا افتاده بود.
                  در مورد KB/s هم چون منابع مختلف بوده دیگه امکانش نیست .اون رو هم به عنوان تکلیف در منزل به عهده کاربران عزیز میزاریم
                  هدف مقایسه سرعت بوده که خوب کاملا ملموسه.
                  برای به دست آوردن اعداد در مقیاس KB/s میتونید اونها رو در 125 ضرب کنید.
                  ویرایش توسط hamed.ghafari : https://i-phone.ir/forums/member/47774-hamed-ghafari در ساعت 14-07-2012, 02:34 PM

نظر

لی تنسی 123 واقا" عالیه , اونم بخاطر اینه که هنوز زیاد یوزر نداره
                    مشکل سرعتم دیگه ربطی به تکنولوژی 3G نداره .
                    هر سایت میتونه 57Mb پهنای باند بده . مشکل اینه که بیشتر از 512Kb , 128Kb , 256Kb بیشتر نمیفروشن

نظر

نوشته اصلی توسط ashaebani2002 نمایش پست ها
                      مگه اینجا کره جنوبی هستش؟؟!! 20 مگابیت!!! :d
                      من یک پیشنهاد دارم. ای کاش مودم های همراه ایرانسل و مبین را هم تست میکردید. ببینیم اونها چطور هستند و آیا به قیمتشون می ارزند یا خیر.
                      با تشکر
                      مورد اول که اشتباه تایپی بود واصلاح شد
                      در مورد مودم های ایرانسل و مبین نت هم باید بگم که خوب برای مودم ها شما میتونید سرعت های مختلف رو که قیمت های متفاوت دارند انتخاب کنید و حتی تعرفه یک مگی هم دارند و این نمیتونست در مقایسه ما سهمی داشته باشه چون سرعت اینترنت سیم کارت قابل تغییر نیست و این میتونه ملاک مقایسه خوبی قرار بگیره.

نظر

نوشته اصلی توسط ashaebani2002 نمایش پست ها
                        مگه اینجا کره جنوبی هستش؟؟!! 20 مگابیت!!!
                        با تشکر
                        دوست عزیز من هم از ایرانسل استفاده کردم و هم از مبین نت تقریبا یک سال از هر کدوم استفاده کردم
                        مبین نت متاسفانه اگه در منطقه شما کاربر زیاد باشه بسیار زیاد افت سرعت داره در حدی که گاهی سرعت 1024 من به کمتر از دایال اپ میرسید که خیلی ازار دهنده بود برای من . ولی ایرانسل افت سرعت نداره یا خیلی کمه اما مشکلش اینجاست که اگه تو تنظیمات مودمش برید میبینید که همیشه در حال سند و رسیو هست حتی اگه ازش استفاده نکنید راحت بگم بهت 4gig دانلودش اندازه 2gig اپراتورهای دیگه برات کار میکنه .من الان از اینترنت مخابرات استفاده میکنم که از هر دوی اینها برای من بهتر بوده

نظر

منم تا چند وقت با اینترنت ایرانسل سرو کله میزنم.بعضی جاها خوب بود ولی بیشتر جاها زجر آور بود.در مورد رایتل هیچی نمیدونم ولی کاورج ایرانسل فکر میکنم قابل قبول تر باشه.
                          امروز منم تو شهری که زندگی میکنم سرعت ۳جی رو تست کردم.بکشنم دیگه نمیخوام از اینترنت ایران استفاده کنم.

نظر

سلام ...
                            من کلا" اینترنت موبایل رو قبول ندارم سرعتش هرجا که باشه افتضاح است .
                            فقط واسه وب گردی مناسبه .
                            من خودم تو مغازه از اسیا تک گرفتم با مودم وایرلس کار میکنم .
                            بدون درد سر .
                            سرعت 128kb .
                            دانلود هم 230 یا 280 .
                            ببخشید ولی نظرم این بود .
                            تازه هزینه اش هم زیاده .

نظر

نوشته اصلی توسط iphonedost نمایش پست ها
                              سلام ...
                              من کلا" اینترنت موبایل رو قبول ندارم سرعتش هرجا که باشه افتضاح است .
                              فقط واسه وب گردی مناسبه .
                              من خودم تو مغازه از اسیا تک گرفتم با مودم وایرلس کار میکنم .
                              بدون درد سر .
                              سرعت 128kb .
                              دانلود هم 230 یا 280 .
                              ببخشید ولی نظرم این بود .
                              تازه هزینه اش هم زیاده .
                              با ١٢٨ - ٢٨٠ تا دانلود ميكنيد

iPhone4 5.1.1 jailbreak

نظر

صبر کنید ..
                              X