اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

خرید های بی استفاده !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• خرید های بی استفاده !!!

با سلام خدمت دوستان گرامی ....
    2هفته پیش من قصد خرید مک بوک رتینا رو داشتم که به کمک دوستان از خریدش منصرف شدم .
    در یکی از پست ها یکی از دوستان ارشد گفته بود که ما ایرانیها نسبت به کشور های پیشرفته پول الکی زیاد خرج میکنیم .
    میگفت من در کشور های خارجی نمیبینم که یکی از یک وسیله ای استفاده کنه که اصلا" به هیچ کارش نمیاد .
    میگفت مثلا"در ایران ایفون و ایپد جدید که در میاد همه میرن میخرن !!!! گذشته از این که طرف نمیدونه چه امکاناتی به او اضافه شده و فقط واسه جدید بودنشو و کلاسش به قول معروف خریداری میکنه .
    همین مک بوک رتینا جدید حتی نمیتونیم فیلمی با کیفیت اون پیکسل ها نگاه کنیم چون از 1080p بیشتر نداریم .
    من خودم با این جمله دوستمون موافقم .
    حالا میخوام نظر شما دوستان رو بدونم که واقعا" ما این مشکل رو داریم که بعضی از نفرات فقط یه ابزاری رو میخرن حتی بدون اینکه بدونن اون ابزار به دردشون میخوره یا حتی بتونن باهاش کار کنن ؟

خوب الان مشکل شما چی هست؟!

نظر

كاملا تاييد ميكنم
      خيلي هامون اين مشكل رو داريم

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

این چه استدلالی هست دیگه ؟ مگه رتینا به مک بوک اومده که با اون رزولوشن فیلم نگاه کنیم ؟
        اگر کسی تنها استفاده اش از لپ تاپش خوندن مطلب باشه و هیچ استفاده دیگه ای هم نداشته باشه داشتن یک لپ تاپ با صفحه نمایش رتینا براش یک انقلاب محسوب میشه چون کانتراست فونت ها و شارپنس بودن متون تو صفحه نمایش رتینا چندین برابر صفحه نمایش عادی هست که باعث میشه چشم خیلی خیلی کمتر خسته بشه بعد از یک مطالعه طولانی
        حالا این فقط برای مطالعه بود
        استفاده های دیگه بماند ...

نظر

نوشته اصلی توسط kuma نمایش پست ها
          خوب الان مشکل شما چی هست؟!
          من مشکلی ندارم عزیز .
          دوست دارم نظر شما دوستان گلم رو بدونم .
          شاید ما هم گرفتار همین مشکل باشیم .
          من که ایفونم بیش از 4 یا 5 گیگ به کارم نمیاد چرا باید برم 64 گیگ بخرم ؟؟؟؟
          خیلی از ما دوستان همچین مشکلی داریم .
          اخه یکی از دوستام رفته ایفون خریده , ازش که سر در نمیاره به کنار , حتی یه عکس هم نمیتونه تو گوشی بریزه .
          به نظر شما مردمان کشورهای پیشرفته اقدام به چنین خریدهایی میکنن ؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط papiyoon نمایش پست ها
            این چه استدلالی هست دیگه ؟ مگه رتینا به مک بوک اومده که با اون رزولوشن فیلم نگاه کنیم ؟
            اگر کسی تنها استفاده اش از لپ تاپش خوندن مطلب باشه و هیچ استفاده دیگه ای هم نداشته باشه داشتن یک لپ تاپ با صفحه نمایش رتینا براش یک انقلاب محسوب میشه چون کانتراست فونت ها و شارپنس بودن متون تو صفحه نمایش رتینا چندین برابر صفحه نمایش عادی هست که باعث میشه چشم خیلی خیلی کمتر خسته بشه بعد از یک مطالعه طولانی
            ايشون بحثشون نياز خودشون بود
            كيه كه كيفيت رتينا رو قبول نداشته باشه
            اتفاقا براي استفاده مداوم و مرور وب و خوندن يا حتي فيلم ديدن عاليه
            اما وقتي كسي واقعا نيازش با مدل هاي پايينتر برآورده بشه پول خرج كردنه فقط

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط papiyoon نمایش پست ها
              بله قربان اومده .

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
                ايشون بحثشون نياز خودشون بود
                كيه كه كيفيت رتينا رو قبول نداشته باشه
                اتفاقا براي استفاده مداوم و مرور وب و خوندن يا حتي فيلم ديدن عاليه
                اما وقتي كسي واقعا نيازش با مدل هاي پايينتر برآورده بشه پول خرج كردنه فقط

sent from my iphone using tapatalk
                کاملا" قبول دارم .
                من این تاپیک رو زدم که دوستان فقط واسه به روز بودن یه وسیله اقدام به خرید یه کالا نکنن .

نظر

سلام
                  من حرف شما رو قبول دارم
                  بعضی از افراد با ایپد۲ هنوز برو نیستن خوب کار کنن به محض ورود آیپد جدید وقتی که هنوز قیمتش تثبیت نشه بود آیپد۲ رو فروختن و نیو آیپد خریدن

Sent from my iPad using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri نمایش پست ها
                    سلام
                    من حرف شما رو قبول دارم
                    بعضی از افراد با ایپد۲ هنوز برو نیستن خوب کار کنن به محض ورود آیپد جدید وقتی که هنوز قیمتش تثبیت نشه بود آیپد۲ رو فروختن و نیو آیپد خریدن

sent from my ipad using tapatalk
                    دقت کردین بیشتر ایرانیها دوست دارن بهترین رو داشته باشن ؟
                    ولی حتی دریغ از یه اگاهی !!!

نظر

نوشته اصلی توسط iphonedost نمایش پست ها
                      دوست عزيز چه ربطي به ايرانيا داره؟؟
                      اين چه عادتيه كه هر عادتي كه داريم اولش يه "ايرانيا" ميذاريم؟؟؟
                      همه جور آدمي تو هر كشوري هست و اين دليل نميشه كه عادت فرد رو به جمع نسبت بديم.

نظر

منم موافقم
                        خودم وقتی ایپد رو خریدم بخدا تا بازش کردم و روشنش کردم
                        گفتم اخه این چیه خریدم! سریع بردم بازار بفروشم ولی چون خیلی ضرر
                        میکردم نگهش داشتم و الانم دارمش
                        ولی باز عبرت نمیگیرم و دنبال خرید ایفون هستم که میدونم بکارم نمیاد
                        فعلا جلو خودمو گرفتم
                        همین 1 هفته پیش یه 3gs خریدم دست دوم عصر همون روز
                        آگهی فروشش رو زدم و بالاخره به یه دوست با 30 تومن ضرر فروختم

آقا اصلا نمونه اش همین گلکسی اس 3 تو همین مدت خیلی خیلی کمی که به
                        ایران اومده من خودم تا حالا بیشتر از 6-7 مورد فروشش دسته دومش رو دیدم !!!

واقعا باید یه خورده جلو بعضی از ولخرجی ها رو گرفت
                        ویرایش توسط Mojtaba_ch : https://i-phone.ir/forums/member/40378-mojtaba_ch در ساعت 05-07-2012, 02:20 AM

نظر

اصلا این مبحث روانشناسی چه ارتباطی به این انجمن داره ؟ همه جای دنیا آدم هائی وجود دارند که عشق تکنولوژی هستند و به محض اینکه گجتِ جدیدی به بازار میاد، می خرند، حتی بسیاری از آنها افرادِ پول داری هم نیستند و از مخارجِ مختلف حذف می کنند تا بتونند برای چیزی که علاقه دارند هزینه کنند، در ایران هم مثل هر جای دیگری هستند افرادی از این دسته و شاید ما هم به نوعی در میانِ همین افراد باشیم یا خیر.

نظر

نوشته اصلی توسط iphonedost نمایش پست ها

داداش گلم چه ربطی به ایرانی داره؟ مگه آدم بیترینا را داشته باشه عیبه؟
                            صفوف خرید آیفون و آیپد انگلیس و کانادا و us رو نیدیدی تا حالا؟ هر کی علاقمند به تکنولوژی باشه میره جنگی میخره.یه عده هم جو گیر میشن.الان آقای رفیق ما رفته 4 خریده نمیتونه باش اس ام اس بده

نظر

من نمی دونم رتینا چه ربطی به این موضوع داره؟ خوب اگه با پراید کاره همه را می یوفته پس چرا شما اگه خیلی پولدار باشی می ره ماشین 100 میلیونی می گیری..! تاز 206 هم خیلی بهتر از پرایده ولی نمی گیری..! من فکر کنم هیچ کس از اینکه یک کار مشخص رو براحتیه هر چه بیشتر انجام بده بدش نیاد..! ولی اینجا جیب آدما و استراتژی زندگیشون تنها ملاک واسه اینه چیزیو بخره یا نه..! یک سری پول داره اصلا می خواد کلکسیون ابزارهای دیجیتالی داشته باشه..! این ایرادی نداره..! خودش می دونه و خودش..! یکی می گه من فقط می خوام کارم را بیقته و پول بالای این چیزا نمی دم که با این طرز فکر فکر کنم 95% ماها با یک کامیپوتر خیلی قدیمی بیشتر کارامون انجام می شه...! اصلا فکر کن یکیم پول داره می خواد پز بده..! خوب بزار اونم لذتش رو ببره و ارضا شه..! ولی من هیچ کدوم از اینا رو تعمیم نمی دم...! چون همه جای دنیا همهجور ادمی پیدا می شه...! ولی بخاطر بافت فرهنگی اجتماعی مردم ما که از سنت بیرون اومده و تکنولوژی یک ایتم وارداتی محصوب می شه بدون وارد شدنه فرهنگش همیشه جز نفرات آخریم که یک تکنولوژی رو استفاده می کنه ( برخلاف غرب که نقطه مقابله...) در اینگونه مسائل قدری احساسی عمل می کنیم تا عقلانی... نهایتا در مجموع شخصا هر کی با هر نیتی که می خره خودش می دونه..! من و شما می تونیم رو سیاست زندگی خودمون فکر کنیم ..اگه می خوای بخری بخر..اگه اونقدر واست مهم نیست پول پایه این چیزا دادن خوب پول نده... یا هرچی که خودت اصلا می دونی...! این موضوع محل بحثی نداره...!نمدونم خودم چرا اصلا دارم صحبت می کنم در این مورد...!

نظر

صبر کنید ..
                              X