اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

خرید های بی استفاده !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط omidbj نمایش پست ها
    اصلا این مبحث روانشناسی چه ارتباطی به این انجمن داره ؟ همه جای دنیا آدم هائی وجود دارند که عشق تکنولوژی هستند و به محض اینکه گجتِ جدیدی به بازار میاد، می خرند، حتی بسیاری از آنها افرادِ پول داری هم نیستند و از مخارجِ مختلف حذف می کنند تا بتونند برای چیزی که علاقه دارند هزینه کنند، در ایران هم مثل هر جای دیگری هستند افرادی از این دسته و شاید ما هم به نوعی در میانِ همین افراد باشیم یا خیر.
    نوشته اصلی توسط mm65 نمایش پست ها
    داداش گلم چه ربطی به ایرانی داره؟ مگه آدم بیترینا را داشته باشه عیبه؟
    صفوف خرید آیفون و آیپد انگلیس و کانادا و us رو نیدیدی تا حالا؟ هر کی علاقمند به تکنولوژی باشه میره جنگی میخره.یه عده هم جو گیر میشن.الان آقای رفیق ما رفته 4 خریده نمیتونه باش اس ام اس بده
    دوست عزیز باید قبول کنیم متاسفانه افرادی هستند که برای چشم و هم چشمی و یا کلاس گذاشتن دست به هزینه های هنگفتی میزنن. این افراد دیگه تشنه تکنولوژی نیستن. بارها شده افراد مختلف بپرسند بهترین گوشی بازار الان چیه؟ من بهترین گوشی بازار رو میخوام بخرم. بدون اینکه بخواد تحقیقی انجام بده یا حداقل نیازهاش رو برطرف کنه.

نظر

نوشته اصلی توسط iphonedost نمایش پست ها
      من مشکلی ندارم عزیز .
      دوست دارم نظر شما دوستان گلم رو بدونم .
      شاید ما هم گرفتار همین مشکل باشیم .
      من که ایفونم بیش از 4 یا 5 گیگ به کارم نمیاد چرا باید برم 64 گیگ بخرم ؟؟؟؟
      خیلی از ما دوستان همچین مشکلی داریم .
      اخه یکی از دوستام رفته ایفون خریده , ازش که سر در نمیاره به کنار , حتی یه عکس هم نمیتونه تو گوشی بریزه .
      به نظر شما مردمان کشورهای پیشرفته اقدام به چنین خریدهایی میکنن ؟؟؟
      دوست عزیز هرکس بنا به استفاده ای که از دیوایسش میکنه خرید میکنه من خودم آیفون ۶۴ دارم ولی خیلیا میگن چرا ۶۴ ولی من خودم الان در گوشیم ۵۰۰ مگ خالی دارم به نظر من هرکس بنا به استفاده ای که از دیواسیسش میکنه باید خریداری کنه.

Sent From My  iPhone 4S

نظر

به نظر من چیزی که بین ایرانی ها (اونایی که دستشون به دهنشون می رسه) شایع شده و خیلی هم بد هست اینه که خرید هایی انجام می دن که عملا به کارشون نمی یاد.
        مثلا زیاد تو خیابون می بینیم آدم هایی که یه ماشین شاسی بلند 4 درب خریدن و فقط یک نفر از اون استفاده می کنه اون هم برای خرید و توی خیابون گشتن.
        در صورتی که همین آدم کارش با یه ماشین ارزون تر و کوچیکتر هم راه می افته و خیلی هم به نفعش هست (از لحاظ هزینه بنزین و جای پارک و هزینه نگهداری)
        ولی باز هم ترجیح می ده که (کلاس) داشته باشه تا اینکه (عاقلانه) رفتار کنه.
        در ضمینه کامپیوتر و وسایل دیجیتال هم همین مساله صادقه. خیلی ها هستن که مثلا فقط با لپ تاپ فیلم نگاه می کنن و اینترنت گردی می کنن ولی 5 میلیون برای خرید لپ تاپ هزینه می کنند. و تازه هیچ وقت هم از اون استفاده نمی کنن.
        این جور استفاده ها به نظرم بیشتر از اینکه کلاس داشته باشه، از دید کسانی که یه کم از این مسائل سر در می یارن خنده دار و احمقانه است.
        زیاد می شنویم که در مورد یکی می گن طرف موس رو از کیبورد تشخیص نمی ده، 3 میلیون پول لپ تلپ داده.
        من خودم وقتی ایفون خریدم با اینکه پولم می رسید 32 گیگ بخرم ولی 8 خریدم. چون استفاده ام در این حد بود

نظر

کسی باید بره مکبوک رتینا بخره که قصد خرید مکبوک را داره. یعنی میخواد یکدونه نو بخره به ۲ دلیل
          ۱- مکبوکش قدیمی شده
          ۲-اولین باره میخواد بخره.

بهتر هست که macbook جدید را بخره. اما کسی که مکبوک ۲۰۱۱ داره که باهاش فقط میره توی Yahoo Messenger ، مکبوکش را بفروشه ۲۰۱۲ بخره اینکار همون اشتباه بزرگ تلقی میشه.

من خودم سال ۲۰۱۰ مکبوک خریدم پول هم داشتم ۱۵ اینچ core i7 بخرم اما Core 2 dou 13 inch خریدم ، چون میخواستم برنامه نویسی iOS انجام بدم و دیدم برای کار من کفایت میکنه و تا وقتی هم Apple ساپرتش کنه و براش OS X را عرضه کنه عوضش نمیکنم. اونایی که تا مدل جدید میاد جدیدرو میخرن ۹۰٪ فقط دلیلش این هست که قصد گذاشتن کلاس را دارند! چرا ؟ چون خودش شخص که میدونه نمیتونه از همه امکانات و قدرتش استفاده کنه! (بجز موارد منحصر بفرد مثل کسانی که کارهای بسیار بسیار سنگین مثل کارهای جلوه های ویژه و 3D انجام میدن که تاثیر زیادی داره قدرت سخت افزار براشون).
          " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
          TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

يه سوال
            اگه قيمتش پايين بود
            بازم اين حرف ها رو مي زدي يا سريع مي رفتي مي گرفتي !؟

نظر

خرید بی استفاده یعنی گوشیه ایفون بخری ندونی ایتیونز چی هست چجوری ساده ترین کار یعنی یه اهنگ ریختن رو ۷۰ درصد کسایی که تو ایران ایفون دارن بلد نیستن ، خرید بی استفاده یعنی خودت بلد نباشی ایفونت رو اپدیت کنی یه برنامه واسش دانلودکنی چند بار صد تومن بدی علاوه بر اون ۱/۵ ملیون پول گوشیت که واست اپدیت کنن ، کلا خرید بی استفاده یعنی یه چیزیو بخری اصلا نه بلدی ازش استفاده کنی نه میکنی نه اصلا استفاده ای داری ، ولی حالا اگر یکی مک بوک رتینا گرفت استفاده کرد حالا به هر نحوی که کارش راه بیفته فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

کاملا موافقم
                بلا نسبت ما ایرانیهااکثرمون افراط گریم

نظر

با احترام به نظر دوستان متاسفانه در خود كوبي بينظيريم !!
                  اينكه يه شخص 4 گرفته و حتي بلد نيست يه عكس تووش بريزه مشكلش كجاست؟* ميشه بگين كدوم يك از دوستان اول بار كه محصولات اپل رو گرفتن آشنايي كامل باهاش داشتن؟ اينكه بعضي از مردم افراطي هستن يا از سر چشم و هم چشمي كاري ميكنن يا دست به كاري ميزنن شكي تووش نيست . اما اينكه هر چي صفت بده فقط به خودمون نسنت بديم جاي تاسفه. چون توو همه جاي دنيا اين اصل برقراره.
                  من هم معتقدم افرادي كه وسع ماليشون ميرسه بايد هميشه از نظر تكنولوژي آپديت باشن. و سعي كنن كم كم اطلاعاتشون رو هم راجع به اين قضيه ببرن بالا. خيلي بهتر از اينه كه طرف سماور و آچار لوله گير رو از هم تشخيص نده!

ما توو كشورمون به اندازه كافي كمبود تكنولوژي داريم و يا بهتر بگم داريم هزينه ي زيادي واسش ميپردازيم . ديگه اگه حتي اگه همين رو هم حق خودمون ندونيم خيلي بي انصافيه.

به اين هم توجه داشته باشيد كه تمام دارندگان ماشين هاي چند ميليون دلاري اسمشون شوماخر نيست !

نظر

نوشته اصلی توسط amir427 نمایش پست ها
                    با احترام به نظر دوستان متاسفانه در خود كوبي بينظيريم !!
                    اينكه يه شخص 4 گرفته و حتي بلد نيست يه عكس تووش بريزه مشكلش كجاست؟* ميشه بگين كدوم يك از دوستان اول بار كه محصولات اپل رو گرفتن آشنايي كامل باهاش داشتن؟ اينكه بعضي از مردم افراطي هستن يا از سر چشم و هم چشمي كاري ميكنن يا دست به كاري ميزنن شكي تووش نيست . اما اينكه هر چي صفت بده فقط به خودمون نسنت بديم جاي تاسفه. چون توو همه جاي دنيا اين اصل برقراره.
                    من هم معتقدم افرادي كه وسع ماليشون ميرسه بايد هميشه از نظر تكنولوژي آپديت باشن. و سعي كنن كم كم اطلاعاتشون رو هم راجع به اين قضيه ببرن بالا. خيلي بهتر از اينه كه طرف سماور و آچار لوله گير رو از هم تشخيص نده!

ما توو كشورمون به اندازه كافي كمبود تكنولوژي داريم و يا بهتر بگم داريم هزينه ي زيادي واسش ميپردازيم . ديگه اگه حتي اگه همين رو هم حق خودمون ندونيم خيلي بي انصافيه.

به اين هم توجه داشته باشيد كه تمام دارندگان ماشين هاي چند ميليون دلاري اسمشون شوماخر نيست !
                    البته من منظورم این نبود که چیزی رو بلد نباشی عیبه گفتم گوشی رو میخرن بلد نیستن استفاده کنن ، یاد نمیگیرن و یاد نخواهند گرفت ، و عملا استفاده ای ندارن شاید ۱۰ ٪ از کل کاری که میتونن بکنن ازش کار میکشن ، و چند صد تومنم میشه سود مغازه دار که فقط اپدیت کنه و چند تا برنامه کرک بریزه روش ، من به این میگم خرید بی استفاده پر خرج و غیر لازم
                    همچنین همین افراد هستن که گلکسی اس ۳ میاد سریع میرن ۱/۵ میلیون میخرن ایفون جدید میاد همینطور ، فروشندرو عادت میدن به گرون فروشی ... والا تو سر خود کوبیدن نیست شما نگاه کنید اطراف رو به همین نتایج میرسید
                    بله تکنوژی خوبه استفاده ازش ، ولی وقتی احتیاج داریم ، مثلا بنده پول دارم برم یک ایستکاه فرستنده رادیویی چند هزار دلاری بخرم ولی نه بلد باشم باهاش کار کنم نه احتیاج خوب چه فایده ؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD
                    ویرایش توسط parham7 : https://i-phone.ir/forums/member/14861-parham7 در ساعت 05-07-2012, 12:13 PM

نظر

نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها
                      خرید بی استفاده یعنی گوشیه ایفون بخری ندونی ایتیونز چی هست چجوری ساده ترین کار یعنی یه اهنگ ریختن رو ۷۰ درصد کسایی که تو ایران ایفون دارن بلد نیستن ، خرید بی استفاده یعنی خودت بلد نباشی ایفونت رو اپدیت کنی یه برنامه واسش دانلودکنی چند بار صد تومن بدی علاوه بر اون ۱/۵ ملیون پول گوشیت که واست اپدیت کنن ، کلا خرید بی استفاده یعنی یه چیزیو بخری اصلا نه بلدی ازش استفاده کنی نه میکنی نه اصلا استفاده ای داری ، ولی حالا اگر یکی مک بوک رتینا گرفت استفاده کرد حالا به هر نحوی که کارش راه بیفته فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه

sent from my ipad using tapatalk hd
                      دوست من استفاده كردن از امكانات يه ديوايس با بلد بودن اپديت كردن و كار حرفه اي باهاش دوتا مساله جدا از هم هستند كه نبايد با هم قاطي بشند
                      به نظر من همين كه كسي يه ديوايس رو مطابق با نيازهاش انتخاب كنه كافيه؛ يعني بتونه از اكثر امكانات اون ديوايس براي پيشرفت كار يا راحتتر كردن زندگيش استفاده كنه و اصلا نياز نيست كه حتما زيرو بم اون وسيله رو بلد باشه هرچند اگه بلدهم باشه كه ديگه خيلي عالي ميشه

يه مثال ميزنم
                      مثلا اگه يه مدير شركت يا اصلا يه كارمند معمولي يه ايفون يا ايپد رو بخره و از امكانات اون واسه بهينه كردن وقت و كارش استفاده كنه همين كفايت مي كنه ديگه نيازي نيست كه حتما بلد هم باشه اون رو اپديت كنه يا طريقه جيلبريك كردنش رو ياد بگيره. اون كافيه كه تمركزش رو بزاره روي كار و زندگي و شركتش و اين كارها رو بسپاره به جايي كه كارشون اينه و هزينه اش رو بده

پس فقط استفاده از ديوايس واسه بيمصرف نبودنش كفايت مي كنه

پ.ن (هرچند منظور اصليتون رو گرفتم و باهاش موافقم)
                      ویرایش توسط arash59b : https://i-phone.ir/forums/member/50331-arash59b در ساعت 05-07-2012, 12:17 PM

نظر

به نظر من مشکل خواستن و خریدن بهترینها نیست، مشکل عدم تحقیق کافی قبل از خرید هست و چیزی که به این مشکل دامن میزنه عدم آگاهی و اطلاعات کافی فروشنده های ماست.
                        در بیشتر کشور های پیشرفته ، فروشنده ها آموزش کافی برای محصولاتی که مسئول فروشش هستند و میبینند و خریدار رو برای خرید متناسب با نیازشون راهنمایی میکنند ولی در ایران به دلیل اینکه فروشنده اغلب خود صاحب مغازه هم هست به دنبال فروش بیشتر هست تا مسائل دیگه ، بنابراین اتفاقی که می افته این هست که اول میخریم بعد میبینم چه امکاناتی داره و آیا به دردمون می خوره یا نه؟

نظر

صرف نظر از افرادی که سواد استفاده از تکلونوژی روز رو ندارن،
                          من هیچ اشکالی در به روز بودن و استفاده از تکلونوژی روز نمیبینم. مخصوصا" اگر درامد شما جواب گو باشه.
                          من روزی 10 ساعت کار میکنم و استفاده از تکلونوژی روز رو حق خودم میدونم، بعد از خودم میخوام دنیا نباشه :d

نظر

دوستان من ميگم تو اگه سواد يه ابزارى رو داشتى و از نصف امكانات اون ابزار بتونى استفاده كنى ، خوب خريدش به نظرم عالى .
                            طرف ميره ايپد 4g ميگيره ، فقط از wifi استفاده ميكنه ، تو بايد برى wifi بخرى !!!! خوب بگو تمام شركتهاى دنيا حق انتخاب رو براتون باز ميزارن ، پس درست انتخاب كنيم .
                            من منظورم درست خريدن نه چرا خريدن .
                            اين منطق بدى چون من پول دارم پس برم اخرين مدل و ظرفيت و و..... بخرم .
                            به خدا دوستى داشتم كه گوشى رو واسه دوربينش ميخواست ، خوب تو يه گوشى ١١٠٠ بگير با يه دوربين حرفه اى جمع و جور .
                            شما دقت كنين مشتريهايى كه پشت ويترين مغازه ها واسه خريد لوازم خانگى و موبايل و لوازم صوتى و .... ميرن ، دقت كنين هر كدام كه قشنگ تر از بقيه باشه انتخاب ميكنن !!!!
                            بدون اينكه بدونن چه امكاناتى داره !!!!
                            جمله بعد از پسند كردن ، اين جنس چنده ؟؟؟ ، حتى نميگه برنش چيه ،

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
                              ايشون بحثشون نياز خودشون بود
                              كيه كه كيفيت رتينا رو قبول نداشته باشه
                              اتفاقا براي استفاده مداوم و مرور وب و خوندن يا حتي فيلم ديدن عاليه
                              اما وقتي كسي واقعا نيازش با مدل هاي پايينتر برآورده بشه پول خرج كردنه فقط

sent from my iphone using tapatalk
                              بله قربان اومده .
                              کاملا" قبول دارم .
                              من این تاپیک رو زدم که دوستان فقط واسه به روز بودن یه وسیله اقدام به خرید یه کالا نکنن .
                              مطالعه یک مثال بود
                              شما هر استفاده ای از آی پد داشته باشی صفحه نمایش رتینا خیلی خیلی می تونه روی اون استفاده ی شما تأثیر بذاره و لذت بخش تر باشه
                              تنها در یک صورت میشه گفت صفحه نمایش رتینا جز واجبات نیست اونم اینکه کسی مثلا کمتر از نیم ساعت در روز بخواد با آی پدش کار کنه
                              واگرنه کیفیت صفحه نمایش روی هر استفاده ی طولانی مدتی تأثیر خیلی خیلی زیادی داره

نظر

من یه بار تو یه مغازه ای یه کفش خیلی زیبا دیدم قیمتش حدود 450 پوند بود (زمانی که هتوز ارز ارزون بود.) از فروشنده پرسیدم این به نظرتون به صرفه هست؟ فروشنده هم در کمال صدافت گفت نه!
                                توی ایران هم اتفاق مشابهی افتاد واسم و فروشنده در کمال پررویی گفت تا کی میخای خسیس بازی در بیاری؟4 روز دیگه میمیری حسرتش میمونه تو دلت!
                                خب این دیدگاه اینوریاست در مقایسه با بقیه مردم جهان.
                                یه چیز دیگه هم که هست اختلاف طبقاتی خیلی زیاد شده که همین چشم و همچشمیارو دامن میزنه.
                                همین دیگه:d

نظر

صبر کنید ..
                                X