اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اموزش اضافه کردن کیبورد فارسی در ios6 بتا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اموزش اضافه کردن کیبورد فارسی در ios6 بتا

سلام دوستان

همانند ورژن قبلی ios در این ورژن هم کیبورد فارسی قابل استفاده میباشد اما اپل ان را فعال نگذاشته و در صورت نیاز میتوانید به راحتی فعالش کنید .
    به راحتی در دستگاه های زیر میتوانید این کار را انجام دهید :
    iPhone ( 3Gs , 4, 4s ) iPad ( 2, 3) iPod touch 4

۱. اول از iDevice ـتون یه بک*آپ کامل بگیرید. حتماً باید این*جا بک*آپ بگیرید از آخرین تغییراتتون، چون در مرحلهٔ آخر قراره ریستور کنید، و اگر بک*آپ کامل نگیرید، اطلاعات دستگاهتون از بین می*رن.
    توجه کنید که باید تیک کنار Encrypt iDevice Backup رو برداشته باشید (اگر دوست ندارید بک*آپ ناامن روی سیستمتون داشته باشید، در پست بعدی می*گم که چجوری این کار رو بکنید. فعلاً برای فعال*سازیِ کی*بورد فارسی لازمه که این تیک رو غیرفعال کنید).

۲. برنامه ی iBackupBot رو (برای مک/پی*سی) دانلود کنید (نسخهٔ ترایالش هم کار رو راه می*اندازه و نیاز به خرید یا دانلود نسخهٔ کرک*شده*ش نیست!). بازش بکنید و مثل عکس زیر،از منوی سمت چپ جدیدترین بک*آپ رو انتخاب کنید - این بک*آپ، باید ساعت و دقیقه*ای رو داشته باشه که شما در مرحلهٔ قبل یک*آپ*گیری رو انجام داده*اید (کمی طول می*کشه لود شدنش). بر اساس ستون Path اون ردیف رو مرتب بکنید.

۳. این*جا ۲ فایلِ همنامِ Library/Preferences/.GlobalPreferences باید وجود داشته باشه. جفتشون رو باز کنید.
    یکی*شون خیلی کوچیکه و مثل عکس زیره:

دومی باید بزرگتر باشه، مثل تصویر زیر:

۴. در دومی، اسکرول کنید به پایین تا به قسمت Apple Keyboards برسید. اون*جا رو مانند شکل بالا تغییر بدید تا هر دو کی*بورد فارسی و انگلیسی رو داشته باشید.

کد:
    <string>fa@hw=Persian;sw=Persian</string>

باید به وسط array مربوط به AppleKeyboards اضافه بشه. طبعاً اگر کی*بورد عربی دارید، باید خط مربوط به اون رو حذف کنید.

۵. دکمهٔ save (فلاپی دیسک) رو بزنید.

۶. از برنامه خارج نشید و از نوار بالای برنامه همانند شکل زیر restore from backup رو بزنید و با زدن yes بزارید به کارش ادامه بده . برای من حدودا ۲ دقیقه طول کشید .

خب خسته نباشید ، اگر مراحل را درست انجام داده باشید باید در ستینگ persian برای شما فعال شده باشد .

عکسی از گوشی خودم در ios6

نظر

از مدیران محترم میخوام تا برای راحتی کاربران این موضوع مهم شود
      ویرایش توسط STala : https://i-phone.ir/forums/member/6273-stala در ساعت 12-06-2012, 02:36 PM

نظر

اگه همون فایل های قبلی روی io6 کار می کنه پس فکر می کنم همون نصب enable persian keyboard هم که از توی سیدیا نصب می کردیم روی وؤزن 6 هم جواب بده
        شما تست نکردین؟

نظر

نوشته اصلی توسط mehrdad7110 نمایش پست ها
          اگه همون فایل های قبلی روی io6 کار می کنه پس فکر می کنم همون نصب enable persian keyboard هم که از توی سیدیا نصب می کردیم روی وؤزن 6 هم جواب بده
          شما تست نکردین؟
          درسته اما اینطوری باید تا جیلبریک ios6 صبر بکنید

نظر

من از بک آپ ورژن ۵ استفاده کردم خودش آورد صفحه کلید را

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

نظر

خیلی خوبه اما من امتحان کردم و نشد

نظر

ولی من که ریستور کردم اصن نیازی به این تنظیمات پیدا نشد همش همونطوری موند از جمله کیبرد فارسی

نظر

باسلام می خواستم بدونم آیا با این روش میشه خود آیفون را هم فارسی کرد

نظر

اگر قبلا از enable persian key board استقاده کرده باشین با ریستور بک آپ کیبورد بر نمیگرده ولی اگر از روش بالا قبلا کیبورد و آورده باشید درست میشه
                    برای راحت تر انجام دادن کار های بالا از برنامه زیر میتونید استفاده کنید
                    کیبورد فارسی برای آیفون، آیپد و آیپاد [iOS 5] - ترفندها

نظر

نوشته اصلی توسط cacodemon نمایش پست ها
                      اگر قبلا از enable persian key board استقاده کرده باشین با ریستور بک آپ کیبورد بر نمیگرده ولی اگر از روش بالا قبلا کیبورد و آورده باشید درست میشه
                      برای راحت تر انجام دادن کار های بالا از برنامه زیر میتونید استفاده کنید
                      کیبورد فارسی برای آیفون، آیپد و آیپاد [iOS 5] - ترفندها

lبا تشکر از شما
                      منظور من منوها و کلا زبان ایفون است نه فارسی نویسی

نظر

من یه مشکل دارم میشه شما هم چک کنید ببینید هست یا نه؟
                        او اس ۶ دارم جیل بریک نشده. از او اس ۵ مستقیم آپدیت کردم. اون جا دکمه تنوین ها روی کیبورد درست کار میکنه. از وقتی اومدم به ۶ شکلش خراب شده. میدونید مشکل چیه؟

نظر

شما یه دور کیبورد فارسی رو enable سپس disable کنین درست شد که خدا رو شکر اما اگه نشد یه خاموش روشن کنین ولی براتون واجبه یه ریستور بکنین.

نظر

نوشته اصلی توسط a/\/\ir نمایش پست ها
                            شما یه دور کیبورد فارسی رو enable سپس disable کنین درست شد که خدا رو شکر اما اگه نشد یه خاموش روشن کنین ولی براتون واجبه یه ریستور بکنین.
                            فکر کنم منظورم رو خوب بیان نکردم. کافیه برای تستش روی دکمه تنوین ً (کنار فاصله) دستتون رو یک ثانیه نگه دارید تا بقیه علامت ها (مثل تشدید و سکون و ...) بیان. تا قبل از او اس ۶ مشکلی نبود اما الان مشکل دار شده.
                            فقط روی کیبورد فارسی که به شکل فوق فعال شده این مشکل وجود داره.
                            من روی سه تا گوشی دیگه از دوستان هم تست کردم این مشکل ایجاد شده.
                            در ضمن طبق گفته شما غیر فعال و باز فعال مردم اما فایده نداشت.

نظر

نوشته اصلی توسط dearsaeedtaheri نمایش پست ها
                              فکر کنم منظورم رو خوب بیان نکردم. کافیه برای تستش روی دکمه تنوین ً (کنار فاصله) دستتون رو یک ثانیه نگه دارید تا بقیه علامت ها (مثل تشدید و سکون و ...) بیان. تا قبل از او اس ۶ مشکلی نبود اما الان مشکل دار شده.
                              فقط روی کیبورد فارسی که به شکل فوق فعال شده این مشکل وجود داره.
                              من روی سه تا گوشی دیگه از دوستان هم تست کردم این مشکل ایجاد شده.
                              در ضمن طبق گفته شما غیر فعال و باز فعال مردم اما فایده نداشت.
                              دوستان هنوز کسی برای این مساله راه حلی پیدا نکرده؟

نظر

صبر کنید ..
                              X