اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

فعال کردن root در مک و ادیت کردن هر فایل مثل hosts و بالاترین سطح دسترسی در مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• فعال کردن root در مک و ادیت کردن هر فایل مثل hosts و بالاترین سطح دسترسی در مک

دوستان حتما میدونید که شما اکانت Administrator در مک که می سازید باز هم با لایه های اصلی مک دسترسی ندارید و برای همین هر وقت که میخواهید برنامه نصب کنید و یا فایل سیستمی را ویرایش کنید ازتون پسورد میگیره.(البته فعال بودن این گزینه امنیت سیستم شما را بسیار زیاد به خطر میندازه و فعال بودن اون برای کاربران با استفاده معمولی اصلا پیشنهاد نمیشه )
    برای اینکه شما توی مک حساب root داشته باشید باید طبق آموزش زیر پیش برید :

به منوی  رفته و System Prefrences را انتخاب کنید و گزینه Users & Group را انتخاب کنید .

روی قفل کلیک کنید و پسورد خودتون را بزنید :

روی Login Option کلیک کنید و سپس دکمه Join را بزنید :

دکمه Open Directory Utilities... را بزنید.

به منوی Edit بزید و گزینه Enable Root User را بزنید :

و در داخل پنجره ظاهر شده پسورد دلخواه را بزنید

حالا برای Login کردن به root باید Log out کنید .

روی گزینه Others کلیک کنید :

و در قسمت بالا بنویسد root و در قسمت پسورد هم ، همان پسورد را که بالاتر انتخاب کردید را بذارید.

تبریک میگم ، شما الان در اکانت root توانستید login کنید.

شما در این حالت میشه گفت هر بلایی دلتون میخواد میتونید سر فایلها و مک بیارید .( البته نه فقط شما ، چون در این حالت به راحتی نفوذگرها ، ویروسها ، Malware ها و Trojan ها و ... راحتر میتونن داخل سیستم شما نفوذ کنن)
    میتونید راحت برید فایل hosts را باز کنید و تغییرات لازم را بدید و save کنید و هرکاری که نیاز به داشتن سطح دسترسی بالا به مک باشه.

زمانی که login میکنید میتونید به راحتی به user خودتون از همونجا switch کنید . :

نکته بسیار مهم :
    زمانی که شما root لوگین میکنید انگار در خونه را باز گذاشتید و خوابیدید و بسیار خطرناک هست اگر با root لوگین کنید و کارهای معمول را انجام دهید ، مثلا برای ادیت کردن فایل هاست اینکار بدرد میخوره(برای همین هم بصورت عادی دسترسی ندارید) و هیچ وقت با root به کارهای معمولی نپردازد و به محض اینکه کارتون تمام شد از حساب root خارج شوید و بهتر اینکه اون را disable هم بکنید.

برای Disbale کردن همان مراحل بالا را پیش برید و وقتی به منوی Edit رسیدید بجای Enable Root User گزینه Disable Root User را بزنید.

* باز هم دارم میگم هیچ وقت با root کارهای روزمره را انجام ندید *

تمام مسئولیت این آموزش بر عهده شخص میباشد و بنده هیچ گونه مسئولیتی را بایت عواقب ناشی را پذیرا نمیباشم.
    ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 03-06-2012, 05:18 PM
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

من root رو فعال کردم ولی password رو اشتباه می گیره هر چی ام پسوردش رو عوض می کنم بازم وارد نمیشه

نظر

صبر کنید ..
    X