اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تغییر میانبر کیبوردی تغییر زبان تایپ متن در مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تغییر میانبر کیبوردی تغییر زبان تایپ متن در مک

سلام

ممکنه برای کسانی که که مدت ها با ویندوز کار کرده باشند یاد گرفتن و مچ شدن با میانبرهای کیبوردی در مک یکم سخت باشه. اما در مک می تونیم روی میانبرها تسلط داشته باشیم و اکثرشون رو تغییر بدیم. یکی از این میانبرها تغییر زبان تایپ متن هست. که در ویندوز Alt + Shift هست و در مک Alt + Space .

برای تغییر میانبرهای کیبوردی در مک باید به System Preferences رفته و از قسمت Hardware گزینه Keyboard & Mouse رو انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود تب Keyboard Shortcuts رو انتخاب کنید.

حالا توی این قسمت می تونید با دوبار کلیک روی هر میانبر اون رو تغییر بدید.

موفق باشید.

نوشته اصلی توسط killer188 نمایش پست ها
    سلام

ممکنه برای کسانی که که مدت ها با ویندوز کار کرده باشند یاد گرفتن و مچ شدن با میانبرهای کیبوردی در مک یکم سخت باشه. اما در مک می تونیم روی میانبرها تسلط داشته باشیم و اکثرشون رو تغییر بدیم. یکی از این میانبرها تغییر زبان تایپ متن هست. که در ویندوز Alt + Shift هست و در مک Alt + Space .
    ممنون بابت آموزش...
    البته command و space هستش...

نظر

نوشته اصلی توسط nav ! D نمایش پست ها
      ممنون بابت آموزش...
      البته command و space هستش...
      درسته اما من از نقطه نظر کیبورد ویندوزی اینو مطرح کردم.

ممنون.

نظر

من قبلا یک کلید میانبر برای تغییر زبان ساخته بودم که با command+space کار می کرد. الان هرچی اینو به کیبورد شورتکات هام اضافه می کنم باز کار نمی کنه نمی دونم کجای کار رو اشتباه میرم... اون کلیدهایی هم گفتید برای من زبان رو تغییر نمی ده
        ویرایش توسط محدثه : https://i-phone.ir/forums/member/101790-محدثه در ساعت 15-08-2012, 01:14 PM

نظر

نوشته اصلی توسط محدثه نمایش پست ها
          من قبلا یک کلید میانبر برای تغییر زبان ساخته بودم که با command+space کار می کرد. الان هرچی اینو به کیبورد شورتکات هام اضافه می کنم باز کار نمی کنه نمی دونم کجای کار رو اشتباه میرم... اون کلیدهایی هم گفتید برای من زبان رو تغییر نمی ده
          cmd+space از ابتدا بصورت پیش فرض برای Spotlight فعال شده، اگه بخواید برای تغییر زبان استفاده کنید باید اول اونو خاموش کنید:
          System Preferences-> Keyboard-> Keyboard Shortcuts-> Spotlight
          تیک اولی رو بردارید و از سمت چپ Keyboard & Text input رو انتخاب کنید. تیک یکی مونده به آخر رو فعال کنید.

نظر

سلام داداش چند تا سوال داشتم اینکه چند تا مشکل دارم با کیبورد مک بوک پرو من
            اول بگم من آخرین ورژن ۱۰.۹.۴ رو دیشب نصب کردمم
            که یکی اینه من کاراکتری رو میگیرم خودش ادامه نمیده مثلا ده بار خ بزنم که کامل ولی قبلا هر کاراکتری رو میگرفتم خودش میرفت تا دستمو از رو کاراکتره برمیداشتم
            دومین اینکه از اف یک بگیر تا اف دوازده کار نمیکنن مثلا اف یازده و دوازده برای صدا هستش ولی میره پیج بعدی! و یا میره دیستاپ احساس میکنم کیبوردش تنظیم نیس دستکاری هیچی هم نکردم فقط چطور درستش کنم ممنون میشم کمکم کنین

نظر

نوشته اصلی توسط delakam نمایش پست ها
              سلام داداش چند تا سوال داشتم اینکه چند تا مشکل دارم با کیبورد مک بوک پرو من
              اول بگم من آخرین ورژن ۱۰.۹.۴ رو دیشب نصب کردمم
              که یکی اینه من کاراکتری رو میگیرم خودش ادامه نمیده مثلا ده بار خ بزنم که کامل ولی قبلا هر کاراکتری رو میگرفتم خودش میرفت تا دستمو از رو کاراکتره برمیداشتم
              دومین اینکه از اف یک بگیر تا اف دوازده کار نمیکنن مثلا اف یازده و دوازده برای صدا هستش ولی میره پیج بعدی! و یا میره دیستاپ احساس میکنم کیبوردش تنظیم نیس دستکاری هیچی هم نکردم فقط چطور درستش کنم ممنون میشم کمکم کنین
              درود
              این که حروفات رو نمیشه تکرار کرد یکی از امکانات مک هستش که برای زبانهای بین المللی طراحی شده (اگه اشتباه نکنم از نسخه شیر اضافه شده). به این صورت که اگه شما کلید E رو نگه دارید انواع تلفظهای حرف E در زبان لاتین به شما نشون داده میشه تا بتونید انتخابشون کنید.
              برای غیر فعال کردن این قابلیت ترمینال رو باز کنید و دستور زیر رو وارد کنید:
              کد:
              defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false
              برای بگشت به حالت اول و فعال کردن پنجره تلفظ هم دستور زیر رو وارد کنید:
              کد:
              defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool true
              برای حل مشکل دومتون هم به ستینگ و بخش Keyboard برید و تیک Use F1, F2 , etc. Keys as standard function keys رو بر دارید.
              .:amgr:.

نظر

نوشته اصلی توسط amgr نمایش پست ها
                درود
                این که حروفات رو نمیشه تکرار کرد یکی از امکانات مک هستش که برای زبانهای بین المللی طراحی شده (اگه اشتباه نکنم از نسخه شیر اضافه شده). به این صورت که اگه شما کلید E رو نگه دارید انواع تلفظهای حرف E در زبان لاتین به شما نشون داده میشه تا بتونید انتخابشون کنید.
                برای غیر فعال کردن این قابلیت ترمینال رو باز کنید و دستور زیر رو وارد کنید:
                کد:
                defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false
                برای بگشت به حالت اول و فعال کردن پنجره تلفظ هم دستور زیر رو وارد کنید:
                کد:
                defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool true
                برای حل مشکل دومتون هم به ستینگ و بخش Keyboard برید و تیک Use F1, F2 , etc. Keys as standard function keys رو بر دارید.
                سلام خدا خیرت بده مشکل دومی رو درست کردم ممنون ولی اولی نشد رفتم ترمینال اون کد رو بهش زدم غیر فعال نشد ویندز من آخرین ورژن Mac OS X Mavericks 10.9.4 هستش

نظر

تغییر میانبر کیبوردی تغییر زبان تایپ متن در مک

بسم الله الرحمن الرحیمزبان قرآن؛ تعهد برانگیزی در متن واقع گوییمحمد باقر سعیدی روشن چکیده: این نوشتار در پی بررسی این نکته است که آیا زبان قرآن، درجملات و گزاره های گوناگونی که آورده، زبان بیان عالم واقع است. یا آن که ارتباطی با واقع ها و هست ها ندارد. و تنها قصد تحریک احساسات را دارد و در نتیجه نمی توان از آن بایدها را نتیجه گرفت. یا آن که قصد توصیف و گرایش واقع و تحریک و انگیزش را توأمان دارد.در بررسی این نکته نخست انواع جملات قرآنی و توصیفاتی را که قرآن از خود دارد ارائه کرده و از آنها نتیجه گرفته که در همه گزاره های قرآن بیان واقع و دعوت به دگرگونی و تعالی همراه با هم مقصود و مورد نظر بوده و این به دلیل آن است که میان فعل و نتیجه آن، ارتباط علی و معلولی برقرار است که در نتیجه از درون بیان واقع ها پیام ها پدید می آیند. نویسنده در جهت اثبات این مدعا نمونه های چندی از آیات بیانگر موضوعاتی چون: توحید، توصیف قرآن، سنت های الهی، کیهان شناسی، تحریم ربا، حوادث رستاخیز، تجسم اعمال و گواهی اعضا و جوارح را شاهد می آورد. و در ادامه مقاله، عصری نگری و واقع زدایی انکار واقعی بودن را که برخی بردان باور دارند نادرست می داند، که به نابودی متن و اساس دین می انجامد نه آنکه اجتهاد و روش نقد علمی به شمار آید. If you are you looking for more information about What is the purpose of a speaking outline or How do you reference an unpublished thesis visit our own website

نظر

صبر کنید ..
                  X