اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

CDMA or GSM...!?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

من هم فکر میکنم ماله من cdma هست ولی با فریمور gsm ریستور کردم ولی یه مشکل هست همش احساس میکنم دستگاه در حال هنگ کردن هست نمی دونم چرا
    اکثرا هم توی برنامه ها کرش میکنه

نظر

من که آخرش نفهمیدم آیپدم GSM یا CDMA!!!!
      iTools میزنه CDMA
      Cydia میزنه AT&T
      ifunbox میزنه IPAD 3,3
      از نوع A1430 هست.
      سیمکارت ایرانسل رو هم مثل باقلوا میشناسه و وصل میشه به اینترنت.
      اگه کسی فهمید.... به منم بگه. مرسی

نظر

من هم دقیقا این مشکل رو دارم
        در ضمن برنامه geekbench هم خریدم و توی اون میزنه cdma عجب اشتباهی کردم ipad2 رو فروختم

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
          فكر كنم at&t هم داره!
          سلام
          تو gsmarna كه واريزون رو فقط cdma دونسته
          مال من احتمالا cdma هستش چون پشت جعبه آنتن كشيده. تا جايي كه از تو نت فهميدم ipad3,3 cdma هستش و ipad3,2 gsm.
          راستي مگه مشخصات سختافزاريشون فرق ميكنه؟! تو نارنجي اين بنچماركها رو گذاشته
          فایل های پیوست شده

نظر

دوستان منم این مشکل رو دارم نمیدونم نیو ایپدم کدومه !!! عجب بدبختی گیر کردیم :-|

توی سیدیا نوشته ipad 3 at &t
            پشت جعبه هم کنار ۶۴g یه علامت دکل هست
            از روی پارت نامبر هم فهمیدم سفارش تایلنده
            و با سیمکارت ایرانسل هم مثل باقلوا کار میکنه

بعد یه سوال دیگه این ipad 3.2 یا ipad 3.3 کجا نوشته شده ؟؟؟
            الان من cdma یا gsm ای او اس ۶ رو دانلود کنم ؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط novid66843 نمایش پست ها
              دوستان منم این مشکل رو دارم نمیدونم نیو ایپدم کدومه !!! عجب بدبختی گیر کردیم :-|

توی سیدیا نوشته ipad 3 at &t
              پشت جعبه هم کنار 64g یه علامت دکل هست
              از روی پارت نامبر هم فهمیدم سفارش تایلنده
              و با سیمکارت ایرانسل هم مثل باقلوا کار میکنه

بعد یه سوال دیگه این ipad 3.2 یا ipad 3.3 کجا نوشته شده ؟؟؟
              الان من cdma یا gsm ای او اس 6 رو دانلود کنم ؟؟؟
              سلام
              من وقتی با ishshit فایل shsh رو گرفتم تو یه قسمت از اسمش نوشته ipad3,3

نظر

ipad 3.3 یعنی چی؟ GSM یا CDMA?

نظر

سلام دوستان
                  جواب رو از سايت موبايلستان گرفتم
                  اگه مدل آيپدتون كه پشت كارتونش نوشته a1430 هست آيپدتون gsm هستش يعني مال اپراتور at&t و ipad3,3
                  اگه a1403 هست آيپدتون cdma هستش يعني مال اپراتور واريزون و ipad3,2
                  اگه a1416 هستش آيپدتون wifi هستش ipad3,1
                  دوستان ميتونن ان لينك رو مشاهده كنن: https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0
                  و براي فرق بين دو مدل gsm & cdma اين لينك رو مشاهده كنن:https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0
                  ولي من هنوز نفهميدم چرا بنچماركهاي اين چند مدل با هم فرق داره
                  موفق باشيد
                  ویرایش توسط abbas.ir : https://i-phone.ir/forums/member/55758-abbas-ir در ساعت 24-09-2012, 05:02 PM

نظر

اما آیپد من نه verizon نوشته نه at&t

نظر

جیلبریک کردی؟
                      اگه اره تو سیدیا نوشته اگرم نه از ایتیونز چک کن.

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                        جیلبریک کردی؟
                        اگه اره تو سیدیا نوشته اگرم نه از ایتیونز چک کن.
                        نه جیلبرک نکردم.پشت جعبه نوشتهipad wi-fi cellular 32gb white

نظر

یه توضیحی راجع به این دو شبکه میدم امیدوارم مفید باشه.

GSM = Global System for Mobile Communications

CDMA = Code Division Multiple Access

تفاوت اصلی در نحوه تبدیل Voice Data به Radio Wave و اتصال Carrier به گوشی هست.

Coverage :

بعضی از مناطق و کشورها تنها مجهز به یک تکنولوژی مباشند٬ بنابراین کاربرها باید از ساپورت منطقه ای شبکه قبل از خرید گوشی اطمینان حاصل کنند. CDMA بیشتر در شمال آمریکا و قسمت هایی از آسیا قابل استفاده هست٬ در حالی که GSM در اکثر مناطق دارای پوشش میباشد. بعضی از Carrier ها امتیاز International یا World را میدهند که با هر دو شبکه سازگار میباشد اما اگر گوشی غالبا در یک مکان استفاده میشود بهتر است وابسته به محیط یکی از مدل های CDMA و GSM انتخاب شود.

Data Transfer Speed :

هر دو تکنولوژی از 3G ساپورت میکنند٬ هر چند 3G در GSM سریعتر از 3G در CDMA عمل میکند. سریعترین 3G استاندارد استفاده شده توسط CDMA2000 مدل EV-DO Rev B میباشد که سرعتی معادل 15.67 Mbit/s را داد. سریعترین 3G استاندارد استفاده شده در UMTS مربوط به HSPA+ میباشد که با سرعت 28 Mbit/s دان استریم داشته است.

Hardware :

هر دو مدل میتوانند از Smart Cards های مختلفی استفاده کنند( UICC ). این UICC ها کارت هایی میباشند که نقش ارتباط با شبکه را ایفا میکنند. هر دو مدل میتوانند در مدل های لاک عرضه شوند که البته در CMDA بیشتر این قضیه به چشم میخورد.

UICC ها میتوانند طوری برنامه ریزی شوند که با GSM یا CDMA کار کنند. آنهایی که تنها با GSM ها کار میکنند٬ معروف به Subscriber Identity Module یا SIM *Card میباشند و مدل هایی که با CDMA کار میکنند٬ CDMA2000 Subscriber Identity Module یا CSIM Card نامیده میشود. تنها بعضی از UICC ها قابل برنامه ریزی برای تطابق با GSM ٬ UMTS ٬ CDMA و CDMA2000 میباشند.

Roaming :

هر دو مدل قابل استفاده از شبکه Roaming میباشند هر چند CDMA عملکرد ضعیفتری نسبت به GSM داشته است.

4G :

احتلاف این دو مدل در شبکه 4G نامربوط به نوع گوشی میباشد و تقریبا یکسان میباشد٬ از آنجایی که هر میتواند در دو شبکه استاندارد 4G استفاده شود ( Long Term Evolution یا LTE و Worldwide Interoperability for Microwave Access یا WiMax ). همچنین GSM و CDMA با امواج رادیویی کار میکند٬ ولی تکنولوژی 4G بوسیله IP Network کار میکند٬ سیگنال رادیویی از هر دو باید به اطلاعات الکترونیکی برای استفاده از شبکه 4G تبدیل شود و یا تلفن باید به شبکه 2G و 3G برای تماس و برقراری ارتباط سویچ کند.

منبع
                          ویرایش توسط oosin : https://i-phone.ir/forums/member/22-oosin در ساعت 15-12-2012, 08:20 AM

نظر

با سلام
                            آخرش بارزترین مشخصه جهت فهمیدن این دو مدل چیه؟لطفا راهنمایی بفرمایید

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                              خیلیا می گن اگه سیم کارت می خوره حتما GSM هست که این حرف کاملا اشتباهه

خیلی هم اشتباه نیست !
                              Cdma برای اپراتور وریزون هست که از سیم کارت داخلی استفاده می کنند
                              یعنی آیفون و آیپد cdma هرچند که از سیم کارت استفاده می کنند ولی درگاه ورودی سیم کارت رو ندارند
                              ولی من فکر کنم این دوستمون درست میگه !
                              من یه ipad 3 gsm دارم سیم هم میخوره،قسمت بالاش هم سیاه رنگه ولی تو itools قسمت مشخصات نوشته ipad 3 4g-cmda !!!
                              من فکر میکردم که gsm هست ipadam ولی اینطور نیست ، سیم هم میخوره ، سیم کارت های ایران رو هم ساپورت میکنه!
                              ویرایش توسط NEO_BB : https://i-phone.ir/forums/member/98790-neo_bb در ساعت 05-12-2012, 06:56 PM

نظر

من دیروز یک آیفون 5 با پارت نامبر MD خریدم ولی حالا میخوام با firmaware 6.0.1 GSM ریستور کنم میگه فایلتون اشتباهه. البته اینو بگم مشکل از فایل ipsw نیست چون باهاش چند تا ایفون 5 ریستور کردم!
                                حالا آیا این آیفون من این حساب CMDA هستش؟! ولی پارت نامبرش انگلستانه که اونجا هم تا حالا نشنیدم verizon انگلستان باشه که cdma باشع!

نظر

صبر کنید ..
                                X