اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط oveis نمایش پست ها
    ممنون از اینکه این قدر سریع پاسخ دادید
    فکر می کنم صفر شده بود،مطمئن نیستم.الان باید چه تنظیماتی رو ریست کنم؟سیکل باطری از حول هوش ۱۹۰ رسیده به یکباره به۶۴۰ تا
    http://www.i-phone.ir/forums/thread84579.html

نظر

نوشته اصلی توسط s_abedi96 نمایش پست ها
      ۲- اگر به برق دسترسی دارید، سعی کنید دستگاهتان را همیشه به برق بزنید و با برق از دستگاه استفاده کنید [مطمين باشید هیچ مشکلی پیش نمی آيد] ولی اگر به این کار عادت کردید، ماهی یکبار باید باطری را کالیبره کنید یعنی باطری دستگاه را ۱۰۰ درصد کنید، سپس از آن استفاده کنید تا باطری آن به ۰ درصد برسد و پس از اینکه دستگاه خاموش شد، ۶-۷ ساعت صبر کنید و به برق بزنید.
      با استفاده از این روش از سیکل های باطریتان نیز مصرف نمی شود و عمر باطریتان بیشتر می ماند.
      ۳- به غیر از موقع کالیبره کردن، هیچ وقت نگذارید باطری دستگاهتان به ۰ درصد برسد زیرا اینکار باعث فشار آمدن به باطریتان و در نتیجه خراب شدن آن در دراز مدت می شود.
      موفق باشید
      این قسمت قرمز رو درست متوجه نشدم , ۶-۷ ساعت صبر کنیم بعد لپ تاپ و بزاریم شارژ بشه یا ۶-۷ ساعت بزاریم توی شارژ باشه ؟
      اونوقت در حین شارژ استافده ازش مشکل داره تا وقتی چراغ شارژ سبز بشه

نظر

اون مدت 6 یا 7 ساعت رو صبر کنید و از باتری استفاده نکنید.
        البته کالیبره تاثیری رو عمر باتری نداره و همونطور که از اسمش پیدا است فقط باعث میشه درصد باتری به درستی و دقت نشون داده بشه.
        در حین شارژ استفاده مشکلی نداره.
        .There is no knowledge that is not power

نظر

نوشته اصلی توسط HusseinR نمایش پست ها
          اون مدت 6 یا 7 ساعت رو صبر کنید و از باتری استفاده نکنید.
          البته کالیبره تاثیری رو عمر باتری نداره و همونطور که از اسمش پیدا است فقط باعث میشه درصد باتری به درستی و دقت نشون داده بشه.
          در حین شارژ استفاده مشکلی نداره.
          من بازم به جواب نرسیدم ۶-۷ ساعت صبر کنم بعد بزارم شارژ بشه یا ۶-۷ ساعت بزارم تو شارژ باشه

نظر

از گوشی استفاده کنید تا باتری کاملا خالی بشه و گوشی خاموش بشه.
            چند ساعتی مثلا 5 ساعت صبر کنید گوشی خاموش بمونه.
            بعد بزنید به شارژ تا برسه به 100%.
            وقتی به 100% رسید حدود نیم ساعت دیگه هم بذارید بیشتر تو شارژ بمونه.
            نهایت گوشی رو از شارژر جدا کنید.
            .There is no knowledge that is not power

نظر

نوشته اصلی توسط HusseinR نمایش پست ها
              از گوشی استفاده کنید تا باتری کاملا خالی بشه و گوشی خاموش بشه.
              چند ساعتی مثلا 5 ساعت صبر کنید گوشی خاموش بمونه.
              بعد بزنید به شارژ تا برسه به 100%.
              وقتی به 100% رسید حدود نیم ساعت دیگه هم بذارید بیشتر تو شارژ بمونه.
              نهایت گوشی رو از شارژر جدا کنید.
              مک بوک یا گوشی ؟ حالا شاید واسه مک بوک هم این روش باشه !!

نظر

نوشته اصلی توسط iOSina نمایش پست ها
                مک بوک یا گوشی ؟ حالا شاید واسه مک بوک هم این روش باشه !!
                مك بوك منظورشون بود

نظر

سلام به همه استاد های عزیز.من همون طور که گفتید انجام دادم اما بازم سیکلم بیشتر شود!!!!؟

نظر

اقا يه سوال اگه نور صفحه تا ته زياد باشه چند ساعت به طور مداوم دوام مياره؟

نظر

تو قسمت information تعداد سیکل زده 106
                      این تعداد خوبه ؟
                      البته شما گفتید باید ۱۰۰۰ تا داشته باشه
                      درصورتی که من تازه این مک بوکو گرفتم و همونطوری که گفتید از باطریش استفاده کردم
                      ولی سلامتی باطری در اون قسمت زده normal
                      ولی سیکل ها کم نیست به نظرتون ؟
                      ممنون
                      ویرایش توسط HadiMSC : https://i-phone.ir/forums/member/134886-hadimsc در ساعت 25-06-2014, 01:53 PM

نظر

نوشته اصلی توسط HadiMSC نمایش پست ها
                        تو قسمت information تعداد سیکل زده 106
                        این تعداد خوبه ؟
                        البته شما گفتید باید ۱۰۰۰ تا داشته باشه
                        درصورتی که من تازه این مک بوکو گرفتم و همونطوری که گفتید از باطریش استفاده کردم
                        ولی سلامتی باطری در اون قسمت زده normal
                        ولی سیکل ها کم نیست به نظرتون ؟
                        ممنون
                        باتری مک بوک شما وضعیت بسیار خوبی دارد، شما ۱۰۶ بار از باتری مک بوک خود استفاده کرده اید.
                        اگر چه میزان سلامت باتری هم به شرایط استفاده شما بستگی دارد. سعی کنید شارژ باتری مک بوک خود از ۲۰ درصد کاهش پیدا نکرده و بگذارید شارژ شود. هر چقدر هم باتری صفر شده، بعد شارژ کنید از سلامت آن کاسته خواهد شد. برای نگهداری از باتری هم، پست یک و مطالعه کنید.

نظر

من یه سوال فوق مهم دارم
                          در این تاپیک گفته شده زیر ۶۰ درصد نذارید بره و بزنید به شارز چون زیر ۶۰ بره و به شارز بزنیم یه سیکل حساب میشه و کاملا هم درست هست چون تست کردم
                          حالا اگه شارز ۱۰۰ درصد باشه و به شارز وصل باشه و استفاده کنیم مشکلی برای باطری بوجود نمیاد و با گذشت زمان و استفاده طول عمر باطری کم نمیشه ؟
                          چون من پس از خوندن این تاپیک اینجوری کار میکنه چون به برق و شارزر دسترسی دارم
                          پس سوال اینجاست اگه ۱۰۰ درصد باشه باطری و به برق وصل باشه مشکلی بوجود نمیاد برای Smart battery
                          سری ME
                          ممنون

نظر

من یه سوال فوق مهم دارم
                            در این تاپیک گفته شده زیر ۶۰ درصد نذارید بره و بزنید به شارز چون زیر ۶۰ بره و به شارز بزنیم یه سیکل حساب میشه و کاملا هم درست هست چون تست کردم
                            حالا اگه شارز ۱۰۰ درصد باشه و به شارز وصل باشه و استفاده کنیم مشکلی برای باطری بوجود نمیاد و با گذشت زمان و استفاده طول عمر باطری کم نمیشه ؟
                            چون من پس از خوندن این تاپیک اینجوری کار میکنه چون به برق و شارزر دسترسی دارم
                            پس سوال اینجاست اگه ۱۰۰ درصد باشه باطری و به برق وصل باشه مشکلی بوجود نمیاد برای Smart battery
                            سری ME
                            ممنون
                            درست است، سیکل باتری حساب نمیشود، ولی روش صحیح برای شارژ کردن دستگاه نیست و دراز مدت به باتری صدمه خواهد رساند (گفتن این موضوع در پست یک فقط اطلاع رسانی بوده و نه روش شارژ).
                            اگر برق در اختیار دارید، از برق استفاده کنید و مشکلی برای باتری پیش نخواهد آمد (در این شرایط، سعی کنید هفته ای یک بار از باتری مک بوک خود استفاده کنید).

نظر

نوشته اصلی توسط Sinaonee نمایش پست ها
                              درست است، سیکل باتری حساب نمیشود، ولی روش صحیح برای شارژ کردن دستگاه نیست و دراز مدت به باتری صدمه خواهد رساند (گفتن این موضوع در پست یک فقط اطلاع رسانی بوده و نه روش شارژ).
                              اگر برق در اختیار دارید، از برق استفاده کنید و مشکلی برای باتری پیش نخواهد آمد (در این شرایط، سعی کنید هفته ای یک بار از باتری مک بوک خود استفاده کنید).
                              ولی من با چتی که با advisor های apple داشتم گفت
                              درصورتی که شارز ۱۰۰ درصد هسunplug کنید و این روش مطمعنترست و هیچوقت نذارید به برق وصل باشه و قتی ۱۰۰ درصد شده
                              درصورتی که مدل me هم گقتم ولی بازهم حرفش این بود که disconnect بشه
                              آخر هم معلوم نیست کدوم راه مطمعن تر است !
                              شما میگید اگه بالای ۶۰ درصد باشه و بزنیم به شارز روش صحیح نیست در صورتی که سیکل حساب نمیشه
                              کل سیکل ها هم ۱۰۰۰ تا هست یعنی برسیم به ۱۰۰۰ دیگه باطری عمر خودشو کرده ؟
                              ممنون

نظر

ولی من با چتی که با advisor های apple داشتم گفت
                                درصورتی که شارز ۱۰۰ درصد هسunplug کنید و این روش مطمعنترست و هیچوقت نذارید به برق وصل باشه و قتی ۱۰۰ درصد شده
                                درصورتی که مدل me هم گقتم ولی بازهم حرفش این بود که disconnect بشه
                                آخر هم معلوم نیست کدوم راه مطمعن تر است !
                                شما میگید اگه بالای ۶۰ درصد باشه و بزنیم به شارز روش صحیح نیست در صورتی که سیکل حساب نمیشه
                                کل سیکل ها هم ۱۰۰۰ تا هست یعنی برسیم به ۱۰۰۰ دیگه باطری عمر خودشو کرده ؟
                                ممنون
                                اگر بطور صحیح از باتری مک بوک استفاده شود، ۱۰۰۰ سیکل کارکرد کامل دارد و بعد از آن ۲۵ تا ۳۵ درصد از توان اولیه خود را از دست خواهد داد.
                                زمانی که باتری مک بوک بطور کامل شارژ میشود، شارژر باتری از مدار خارج شده و بطور مستقم انرژی خود را از power میگیرد. بنابراین اگر به برق وصل باشد، اتفاقی برای باتری مک بوک نخواهد افتاد.
                                بطور کلی باید از باتری استفاده کنید تا کیفیت خود را حفظ کند. برای همین اگر بطور مداوم از برق شهری استفاده میکنید، اجازه دهید هفته ای یکبار از باتری استفاده شود.
                                برای استفاده باتری هم بعد از ۱۰۰ درصد شدن از آن استفاده کرده و به ۲۰ تا ۱۰ درصد رسید، بگذارید باتری شارژ کامل شود.

نظر

صبر کنید ..
                                X