اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

دست تمام دوستاي گلمون كه اين تاپيكو ايجاد كردن درد نكنه و واقعا خسته نباشن
    خيلي جالب بود و صدالبته مفيد و كاربردي

نظر

نوشته اصلی توسط HusseinR نمایش پست ها
      طبق لینک زیر سایت اپل عکس این رو نوشته!
      نگهداری باتری با شارژ حدود صفر یا 100 توصیه نشده بلکه حدود 50 درصد شارژ. دقت کردید هر باتری یا گجت که میخرید حدود نصف شارژ داره؟ نه کامل پر و نه خالی.
      Apple - Batteries - Notebooks
      دوست عزیز ایشون دقیقا همین رو گفتن اگه شما روی ۵۰٪ برای ۲ هفته اون رو رها کنی در هفته ی اول ۱۰٪ از شارژ می مونه پس باید در ۱۰۰٪ رهاش کنید تا چند ماه که استفاده ای ندارید بدون شارژ بمونه!!!!

نظر

هنوز یک ماه نشده یه مک md101 گرفتم و سلامت باتری مینویسه ۹۵ و سیکل هم ۱

با اون چیزایی که من خوندم باید الان باتری سلامتش ۱۰۰ باشه نه ۹۵ بنظرتون مشکل داره ؟

ورژن مک هم ۱۰.۸.۲ هست و همیشه تو شارژه و امروز میخوام از برق بکشم تا کامل باتری خالی شه در ضمن وقتی شارژش کامله ۱۰۰ درصد مینویسه

لطفا راهتنایی کنید

نظر

نوشته اصلی توسط arsamari91 نمایش پست ها

با اون چیزایی که من خوندم باید الان باتری سلامتش ۱۰۰ باشه نه ۹۵ بنظرتون مشکل داره ؟

ورژن مک هم ۱۰.۸.۲ هست و همیشه تو شارژه و امروز میخوام از برق بکشم تا کامل باتری خالی شه در ضمن وقتی شارژش کامله ۱۰۰ درصد مینویسه

لطفا راهتنایی کنید
          دوست عزیز لطفا فقط یک جا پرسشتونو مطرح کنید من همون جا بهتون گفتم هر شاژ تون کامل شد از برق بکشید و با باتری ازش استفاده کنید سعی کنید همیشه توی برق نباشه

- - - - - - - - - -

نوشته اصلی توسط arsamari91 نمایش پست ها

لطفا راهتنایی کنید
          دوست عزیز لطفا فقط یک جا پرسشتونو مطرح کنید من همون جا بهتون گفتم هر شاژ تون کامل شد از برق بکشید و با باتری ازش استفاده کنید سعی کنید همیشه توی برق نباشه

نظر

خوب دوستان لازمه منم یه چیزایی بلغور کنم ! علاوه بر توضیحات نسبتا خوب و مفید دوستان !
            اولین چیزی که می خوام بگم اینکه اگر درصد شارژ باتریتون زیر ۸۰ بیاد و بزنید به شارژ یک سیکل از باتریتون کم خواهد شد !
            دوم اینکه اصلا نگران سلامت باتری مکبوکتون نباشید و با خیال راحت ازش استفاده کنید ! هر وقت اصلا خوشتون نیومد به برق وصل نباشه بکنیدش !* بابا نا سلامتی ۱۰۰۰ سیکل داره !
            و بعد اونم می دونستید وقتی که ۱۰۰۰ سیکل باتری تموم شه بعد ان قرن فقط ۲۰ الی ۴۰ درصد از کاراییش رو از دست خواهد !* یعنی بازم براتون کار می کنه !
            خود اپل گفته که دیوایستون رو در حال شارژ*به مدت طولانی رها نکنید !*اما می دونستید با این حال اگر این کارو بکنید بازم مشکلی پیش نمیاد !*اپل برای هر مشکلی راه حلی پیدا کرده و از یک تکنولوژي تو شارژ*باتری دیوایس هاش استفاده کرده که مشتری ها بتونن به مدت زیاد دیواس هاشون رو متصل به برق بزارن !*که الان حالشون ندارم توضیح بدم که جچوریه !
            اما خود اپل هم گفته اگر این کارو می کنید حداقل ماهی یکبار یه سیکل شارژ*استفاده کنید تا باتری تون سالم بمونه !
            در آخر می خوام بگم اصلا و ابدا این قدر وسواس لازم نیست به خرج بدین !*
            اینم بدونید که شما در اوج بی اهمیتی به سلامتی باتری تون حداقل تا ۳ سال براتون مثل یه مرد کار میکنه !* و با توجه به آپیدیت سالیانه اپل تا اون موقع سحداقل سه الا چهار نسل جدید تر از مک بوک شما به بازار اومده !

نظر

آیا در مورد باطری مک بوک رتینا هم صدق می کنه؟
              مگه نمی گن وقتی دائم باطری در حال شارژه ، خرا ب می شه؟

نظر

نوشته اصلی توسط sssaharrr نمایش پست ها
                بله.
                خیر ، محصولات اپل وقتی شارژ full شود از ادامه شارژ جلوگیری می کند.

نظر

نوشته اصلی توسط sssaharrr نمایش پست ها
                  سیستم های مک به این صورت هست که تا ۹۵ در صد شارژ نمی شن و تا اون موقع از آداپداتور استفاده می شود

نظر

مکبوک پروی من ۲۰۱۱ core i5 هستش که جدیدا سریع شارژش خالی میشه وشدیدا داغ میشه

ورژنش ۱۰.۸ هست

راه حل چیست؟

نظر

نوشته اصلی توسط selejwest نمایش پست ها
                      مکبوک پروی من ۲۰۱۱ core i5 هستش که جدیدا سریع شارژش خالی میشه وشدیدا داغ میشه

ورژنش ۱۰.۸ هست

راه حل چیست؟
                      سیکل و سلامتی باتری در چه حدیه؟

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
                        سیکل و سلامتی باتری در چه حدیه؟
                        چجوري چك كنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط selejwest نمایش پست ها
                          چجوري چك كنم؟
                          از برنامه هایی مثله battery health و...استفاده کنید.

نظر

سلام
                            من مک بوک پرو mc374 دارم سه ساله ازش بدون مشکل استفاده کردم همیشه روشن بود و به برق وصل بود .بعضی وقتها هم میزاشتم خاموش شه.تا این که از ماه قبل تا الان کامل خاموش بود.امروز روشنش کردم نمیدونم چی شده که not charging می زنه و تا شارژر رو در میارم خاموش میشه.هلس باطری قبل از این یک ماه که خاموش بود ۸۰ درصد بود.
                            ممنون میشم اگه کمکم کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط oveis نمایش پست ها
                              سلام
                              من مک بوک پرو mc374 دارم سه ساله ازش بدون مشکل استفاده کردم همیشه روشن بود و به برق وصل بود .بعضی وقتها هم میزاشتم خاموش شه.تا این که از ماه قبل تا الان کامل خاموش بود.امروز روشنش کردم نمیدونم چی شده که not charging می زنه و تا شارژر رو در میارم خاموش میشه.هلس باطری قبل از این یک ماه که خاموش بود ۸۰ درصد بود.
                              ممنون میشم اگه کمکم کنید.
                              يعني ماه قبل باطريتون ٠ درصد بود (خاموش) و گذاشتيد خاموش بمونه؟ اگر بله، اينكار خيلي خيلي اشتباه و وحشتناك ترين كار براي يك باطريه چون وقتي دستگاه را بيشتر از چند وقت استفاده نمي كنيد، بايد باطري را روي ٧٠ درصد بگذاريد.
                              براي اينكه شارژ كنه فكر ميكنم تنظيماتي را بايد ريست كنيد و دستگاه را چند بار رستارت.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
                              with

نظر

ممنون از اینکه این قدر سریع پاسخ دادید
                                فکر می کنم صفر شده بود،مطمئن نیستم.الان باید چه تنظیماتی رو ریست کنم؟سیکل باطری از حول هوش ۱۹۰ رسیده به یکباره به۶۴۰ تا

نظر

صبر کنید ..
                                X