اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مدیرعامل کاسپراسکی: اپل از نظر امنیتی ۱۰ سال از مایکروسافت عقب*تر است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مدیرعامل کاسپراسکی: اپل از نظر امنیتی ۱۰ سال از مایکروسافت عقب*تر است

مدیر عامل شرکت کاسپراسکی که یکی از فروشندگان مطرح نرم*افزارهای امنیتی و آنتی ویروس است اخیراً در مصاحبه*ای گفته است اپل از نظر امنیتی ۱۰ سال از مایکروسافت عقب*تر است.
    وی در این مصاحبه هشدار داده است که هجوم بدافزارها به سوی سیستم عامل مک در حال افزایش است و اپل باید نسبت به این حملات سریع*تر واکنش نشان دهد.
    به گزارش همکاران سیستم از وب سایت eWeek، یوجین کاسپراسکی، موسس و مدیرعامل شرکت کاسپراسکی گفته است وقتی پای مسائل امنیتی و حمله بدافزارها به میان می*آید شرکت اپل حداقل یک دهه از مایکروسافت عقب*تر است.

وی در مصاحبه با نشریه “computer Business Review” در نمایشگاه “Info Security 2012″ اظهار داشته است که اپل باید شیوه واکنش خود به حمله بدافزارهایی مثل “فلش بک” را تغییر دهد.
    پژوهشگران شرکت کاسپراسکی نیز اعلام کرده*اند که بدافزار فلش بک هم اکنون بیش از ۶۰۰ هزار رایانه تحت مک را در سراسر دنیا آلوده کرده است و احتمالاً در چند هفته آینده کاربران بیشتری را دچار مشکل خواهد کرد. براساس این گزارش، حمله بدافزار فلش بک نه تنها باعث از بین رفتن اسطوره آسیب*ناپذیری مک شده است، بلکه اپل را نیز به خاطر واکنش کندی که به این مسئله نشان داد، آماج حملات و انتقادات کوبنده*ای قرار داده است.
    مدیرعامل کاسپراسکی هشدار داده است که در شرایطی که نظر هکرها و مهاجمان اینترنتی بیش از همیشه به محصولات اپل جلب شده است، این شرکت باید شیوه برخورد خود با مشکلاتی از این دست را تغییر دهد.
    وی گفته است: “مک! به دنیای مایکروسافت خوش آمدی. دنیایی که پر از بدافزار است. حالا اپل وارد همان دنیایی شده که مایکروسافت بیش از ده سال است وارد آن شده است: دنیای به روز کردن نرم*افزارها، عرضه بسته*های امنیتی مکمل و غیره

منبع ترجمه : Winbeta.net
    منبع : Kaspersky: Apple '10 years behind Microsoft in terms of security' | ZDNet
    ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 03-05-2012, 02:46 PM
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

یکی از خوبی های سیستم های شبه یونیکس اینه که ویروسی نمیشن*؛ و از این نظر هم خوبن ولی متاسفانه بد افزارها خیلی بد جولان میدن در سیستم!

من جمله بدافزار FlashBack و .... که مک و یونیکس و لینوکس از دستش به عذابن!

دوستان یک توضیح کوچیک راجع به ویروس بدم ؛ ویروس فایلی هست که فقط خودش رو کپی میکنه و منابع سیستم رو اشغال میکنه ؛ دقیقا به خاطر اینکه در یونیکس و گنو ؛ دستور cp که برای کپی کردن هست باید با sudo یا مجوز ریشه همراه باشه این سیستم ها ویروسی نمیشن

نظر

نوشته اصلی توسط prp-e نمایش پست ها
      یکی از خوبی های سیستم های شبه یونیکس اینه که ویروسی نمیشن*؛ و از این نظر هم خوبن ولی متاسفانه بد افزارها خیلی بد جولان میدن در سیستم!

من جمله بدافزار FlashBack و .... که مک و یونیکس و لینوکس از دستش به عذابن!

دوستان یک توضیح کوچیک راجع به ویروس بدم ؛ ویروس فایلی هست که فقط خودش رو کپی میکنه و منابع سیستم رو اشغال میکنه ؛ دقیقا به خاطر اینکه در یونیکس و گنو ؛ دستور cp که برای کپی کردن هست باید با sudo یا مجوز ریشه همراه باشه این سیستم ها ویروسی نمیشن
      واسه منم سوال بود که چرا ویروسی نمیشن
      جالبه
      ولی با این حساب malware ها میتونن راحت سیستم رو آلوده کنن و اطلاعات رو بدزدن
      درسته؟

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
        واسه منم سوال بود که چرا ویروسی نمیشن
        جالبه
        ولی با این حساب malware ها میتونن راحت سیستم رو آلوده کنن و اطلاعات رو بدزدن
        درسته؟
        بله میتونن ؛ علی الخصوص چیزی مثل فلش بک که مجوز ریشه هم نمیخواد

نظر

نوشته اصلی توسط prp-e نمایش پست ها
          بله میتونن ؛ علی الخصوص چیزی مثل فلش بک که مجوز ریشه هم نمیخواد
          جالب اینجاست که خیلی کم می بینم کاربرای مک به نرم افزار های امنیتی اهمیت بدن

نظر

کجای واکنش کند بوده اپل یک روز بعد اپدیت داد برای فلش بک

نظر

مایکروسافت!!!!! جالبه شاید از نظر تورجان ویروس کرم ها و انواع بد افزار منظورشونه

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

نظر

تنها، منظور تجربه در مقابل اینگونه بدافزارها است
                من به شخصه خیلی واسه مایکروسافت ارزش قائلم

Tapatalking By  iPhone 4s

نظر

این حرف خوب از طرف کاسپرسکی خیلی عجیب نیست ! منم اگر فروشنده ماسک ضد آلودگی بودم سعی می کردم همه جا بگم که تو شهر پر از گاز های آلوده هست که ماسکم فروش بره

مک تا حالا در مورد ویروس مقاوم بوده و فقط گاهی تروجان هایی به مک نفوذ می کردند و اینجاست که فرق اپل و مایکروسافت معلوم میشه که با درز خبر آلوده شدن مک ها ٬ در کمتر از چند روز اپل آپدیتی برای بخش امنیتی مک ارائه می کرد و حفره امنیتی رو می بست
                  i-phone.ir
                  The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                    این حرف خوب از طرف کاسپرسکی خیلی عجیب نیست ! منم اگر فروشنده ماسک ضد آلودگی بودم سعی می کردم همه جا بگم که تو شهر پر از گاز های آلوده هست که ماسکم فروش بره

مک تا حالا در مورد ویروس مقاوم بوده و فقط گاهی تروجان هایی به مک نفوذ می کردند و اینجاست که فرق اپل و مایکروسافت معلوم میشه که با درز خبر آلوده شدن مک ها ٬ در کمتر از چند روز اپل آپدیتی برای بخش امنیتی مک ارائه می کرد و حفره امنیتی رو می بست
                    این حرف رو واقعا قبول دارم
                    شرکت های تولید کننده نرم افزار های ضد ویروس همیشه از این جنجال ها راه میندازن
                    فقط واقعا الان برای خودم سواله چرا رو سیستمم anti malware نصب نیست؟
                    شما نرم افزار سبک و قدرتمندی میشناسین؟

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
                      این حرف رو واقعا قبول دارم
                      شرکت های تولید کننده نرم افزار های ضد ویروس همیشه از این جنجال ها راه میندازن
                      فقط واقعا الان برای خودم سواله چرا رو سیستمم anti malware نصب نیست؟
                      شما نرم افزار سبک و قدرتمندی میشناسین؟
                      نه من با نرم افزار خاصی کار نمی کنم . اصولا اگر همیشه مک رو آپدیت نگه دارید خیلی خیلی کم پیش میاد تروجانی بتونه نفوذ کنه
                      i-phone.ir
                      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

مايكروسافت كه از نظر أمنيتي نزديك به فاجعس بعضي اوقات حس ميكنم اين خود مايكروسافت مخصوصا حفره. هاي أمنيتي ميزاره تا كل سيستم به فنا بره
                        كافي يه روز انتي ويروس آپديت نباشه ببينيد چه بلايي سرش مياد

نظر

سیستم های شبه یونیکس ؛ امنیتشون منوط به آپدیت بودنه!

حالا بعضی ها رولینگ ریلیز هستند و بعضی ها هم غیر رولینگ ریلیز ؛ رولینگ ریلیز ها امنیت بالاتر و بهتری دارند ( مثل OpenBSD و Debian GNU/KFreeBSD)

نظر

کلا فلسفه شرکت Anti-virus همین هست ، فقط یک شاخه درآمد زاست.خود شرکتهای امنیتی ، ویروس میسازن و خودشون هم anti . بنظرم یکجور تهدید قانونی را بوجود آوردن ، دارن غیر مستفیم ماهارو تهدید میکنن.
                            بنظرم باید منتظر بدافزارهای جدید برای مک باشیم. چون اگر خود شرکتهای Anti-virus برای مک نقشه کشیده باشن که اونو با بد افزارها خراب کنن و Anti هاشون را بفروشن ، حتما سرمایه زیادی را برای اینکار کنار گذاشتن. قطعا به شدت ویندوز نیست چون تعداد کاربران مک به شدت ویندوز نیست اما به هر جهت یک نوع تهدید به حساب میاد. میشه جمله آقای KasperSky را اینطور ازش برداشت کرد : مک! به دنیای من خوش آمدی ، برات حسابی نقشه کشیدم.

درضمن اگر ماها فقط مک را نصب کنیم بدون هیچ نرم افزاری ،*بله امنیتش بسیار عالی هست، اما نرم افزار هایی که نصب میکنیم میشه ، هر باگ = FlashBack
                            ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 03-05-2012, 10:01 PM
                            " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
                            TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

دوست عزیزم
                              فلسفه تولید مثل ویروسها و چسباندن خودشون به فایلهای حیاطی سیستم کلی با این روشی که شما فرمودید فرق داره. یک ویروس برای کپی کردن خودش محدود به دستورات ترمینال نیست. اون میتونه خودش رو در ساده ترین حالت توسط کار با فایلها توسط زبان برنامه نویسی مورد استفاده، خودش رو کپی کنه و در حالت پیشرفته تر با استفاده از API های سیستم عامل اینکار رو انجام میده.
                              ولی در مورد permission ها حق با شماست، اینکه بدون داشتن پسورد کاربر سیستم کار خاصی نمیتونند انجام بدن. مگر اینکه حالا به طریقی بتونند از این سیستم رد بشن و اون رو bypass کنند.

نظر

صبر کنید ..
                              X