اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش تغییر فونت انجمن! (یا هر سایت دیگری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش تغییر فونت انجمن! (یا هر سایت دیگری)

حتما دوستانی که با مک کار کرده اند، به فونت زیبای GeezaPro دقت کردن. اما به خاطر یک دست شدن انجمن و خوانایی بهتر، سایت انجمن با فونت Tahoma نمایش داده میشه.
    در این آموزش شما میتونید با یک کد ساده فونت نمایشی هر سایتی رو توسط مرورگر کامپیوترتون تغییر بدین. البته باید یک پلاگین هم نصب کنید.
    برای Firefox و Google Chrome:
    ۱- افزونه Stylish رو نصب کنید.
    Google Chrome
    Firefox

۲- به اینجا برید و Install with Stylish رو بزنید.
    کار تمام شد!

برای Safari:
    ۱- افزونه Stylish رو از اینجا نصب کنید.
    ۲- بعد از نصب افزونه،یک علامت S کنار <> ظاهر میشه. روی اون کلیک کنید و Manage رو انتخاب کنید.
    ۳- از سمت چپ Edit رو انتخاب کنید.Title رو به دلخواه بنویسید.
    ۴- کد زیر رو کپی کنید و داخل کادر Paste, CSS کنید.
    کد:
        *   {
            font-family: "geezapro" ;
            font-size:  ;
        }
    ۵- حالا از قسمت Applies to گزینه Domain رو انتخاب کنید و i-phone.ir رو داخلش بنویسید و Add rule کنید.
    ۶- حالا Save Style رو بزنید و تمام!

توجه: دوستانی که از ویندوز استفاده میکنند چون geezapro برای ویندوز موجود نیست، میتونن اسم فونتی که میخوان رو به جای geezapro داخل " " بنویسند.
    مثلا: "b traffic"
    البته اگه فونت فارسی که انتخاب می کنید، داخلش فونت انگلیسی موجود نیست، میتونید اینها رو در ادامه بنویسید تا ترکیب سایت به هم نریزه.
    مثلا: "b traffic","tahoma"
    دوستانی هم که با اندازه و سایز فونت انجمن مشکل دارن و میخوان بزرگ یا کوچکش کنن، میتونن جلوی font-size عدد دلخواه خودشون رو بنویسن.
    مثلا: font-size: 13px
    در ضمن میتونید با عوض کردن آدرس i-phone.ir به هر آدرس دیگری، فونت سایت های دیگه رو هم تغییر بدید.

امیدوارم که مفید واقع بشه.

تو ویندوز راهی نداره؟؟

نظر

افزونه فایرفاکس و کروم هست و ربطی به سیستم عامل نداره ، من توی لینوکس دارم ازش استفاده میکنم

نظر

نوشته اصلی توسط prp-e نمایش پست ها
        افزونه فایرفاکس و کروم هست و ربطی به سیستم عامل نداره ، من توی لینوکس دارم ازش استفاده میکنم
        میشه یه عکس بزاری

نظر

نوشته اصلی توسط zhovan نمایش پست ها
          تو ویندوز راهی نداره؟؟
          متاسفانه خیر،
          چون برای ویندوز فونت GeezaPro یا حتی Helvetica موجود نیست.
          حتی یه مدت خودم دنبال این فونت بودم که بخرمش، اما اصلا برای ویندوز نداره. با کانورتر هم امتحان کردم، نمیشه.
          مگر اینکه یه نفر یه فونت دستی ازش بسازه که مسلما کار سختی خواهد بود.

نظر

خوب، برای دوستانی که از ویندوز استفاده میکنند، یا دوستانی که تمایل دارن از فونت دیگری استفاده کنن، چنتا فونت معرفی میکنیم.
            دوستانی که تمایل دارن فونت معرفی کنن، لینک دانلود فونت به همراه Screenshot از وبلاگ انجمن فراموش نشه.

نظر

خبر خوش برای کاربران Safari در مک...
              با این افزونه میتونید تمام فونت های فارسی رو با فونت Geeza Pro بخونید...
              این افزونه در حال حاضر برای Safari نوشته شده و به زودی برای Chrome و Firefox هم نوشته خواهد شد. (این پست آپدیت میشود.)
              با افزونه GeezaTheWorld که برگرفته از HelveticaTheWorld هست، قادر خواهید بود که تمام وب رو با یک فونت تماشا کنید.

نظر

صبر کنید ..
              X