اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

باطری لپ تاپ های macbook pro

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• باطری لپ تاپ های macbook pro

سلام خدمت تمام کاربران .
    من الان چند روز داخل سایت های مختلف جستجو کردم ولی به نتیجه ای درستی نرسیدم و بیشتر اطلاعات درباره باطری های لپ تاپ های دیگر بود و یکی هم بود که زیاد کامل نبود و ترجمه شده سایت خود اپل بود که زیاد ترجمه خوبی نبود .
    حالا چند سوال داشتم که ممنون می شم که دوستان اگر پاسخ بدهند.

۱ . من به علت اینکه بیشتر در خانه از لپ تاپم استفاده می کنم و در بیرون کمتر می خواستم بدونم آیا اگر همیشه داخل برق باشد برای باطری آن مشکلی *پیش می آید چون نمی شود هم باطری لپ تاپ رو جدا کرد ؟

۲. اینکه آیا نیاز به دیشارژ و شارژ داره چون داخل ساید خود اپل نوشته بود که هر ماه باید اینکار رو کرد ؟

۳. اینکه الان ۲ ماه هست که شارژ لپ تاپ من ۹۹٪ می شه و دیگر ۱۰۰٪ نمی شود آیا مشکلی برای باطری پیش آمده است ؟

و اگر دوستی استفاده صحیح از باطری های لپ تاپ های مک داره بزاره خیلی ممون می شم .

از همه ای دوستانی هم که پاسخ می دهند پیشاپیش تشکر می کنم .

1- نه مشکلی پیش نمی آید. فقط باید Calibration رو به موقع انجام بدید.
    ۲- بله، به این عمل کالیبره کردن میگن که هر چند وقت یکبار(بسته به مدل و باتری، مثلا یک یا دوماه) باید این کار انجام بشه که با برنامه Watts میتونید روش مدیریت داشته باشید.
    ۳- احتمالا با کالیبره کردن درست میشه. کلید Option رو نگه دارید و  رو بزنید. وارد System Information بشید و Power رو انتخاب کنید.
    اونجا همه اطلاعات در رابطه با باتری نوشته شده. از قسمت Health Information میتونید Cycle و Condition باتری رو مشاهده کنید.
    http://www.i-phone.ir/forums/thread65056.html

نظر

مرسی ممنون آقای peymayesh

الان این نرم افزاری رو که گفتید دانلود کردم و نصب کردم که نصب شد ولی داخل این نرم افزار هم ۹۹٪ هست . که الان تاریخ بعدی clibration roo هفتم خرداد زده چون من دیشب اینکار رو کردم گذاشتم تا کامل باطری ام خالی شود و بعد گذاشتم که کامل شارژ شود .

و بک سری اطلاعات دیگه داده که cycles 20 , design 1000 و
      orginal batrery capacity 6900
      Current Battery Capacity 6772

و اطلاعات داخل inforamtion

Charge Information:
      Charge Remaining (mAh): 6715
      Fully Charged: Yes
      Charging: No
      Full Charge Capacity (mAh): 6772
      Health Information:
      Cycle Count: 20
      Condition: Normal
      Battery Installed: Yes
      Amperage (mA): 0
      Voltage (mV): 12472

و داخل خود نرم افزار هم زده battery health : good
      آیا با این اطلاعات باطری من خوب است ؟
      اگر هست چرا در قسمت بالا100% نمی شود .

لپ تاپ من macbook pro mc721 هست .

باز هم به خاطر پاسختان تشکر می کنم .

نظر

ببینید اینکه ۹۹ درصد میمونه و ... اصلا مهم نیست و جای نگرانی ندارد و برای اینه که توی برق نگه می دارید اینطوری میشه. بعد از یکبار کالیبره کردن مشکل قاعدتا حل میشه.
        الان با این اطلاعات وضعیت باطری شما بسیار خوبه و به نظر می اید که از باطریتون خیلی استفاده نکردید (۲۰ سیکل)
        with

نظر

ممنون از آقای s_abedi96 و آقایpeymayesh به خاطر *پاسخ هایشان .
          آره زیاد استفاده نکردم فقط در حدود 4 یا 5 بار

خیالم راحت شد من فکر می کردم چون بیشتر اوقات در برق است و از باطری استفاده نمی کنم شاید مشکلی *پیش آمده است .

نظر

مك بوك من موقعي كه خاموشه شارژ خالي ميكنه ايراد از كجاست؟

نظر

مک بوک من هم وقتی خاموشه شارژ خالی میکنه.روزی ۱ درصد از شارژش کم میشه.
              وقتی هم که ۱۰۰ درصد شارژه تا ۶۰ درصد خیلی زود مصرف میشه.
              آیا باتری مشکلی داره؟
              اگر برای مثال باتری رو نذاری تا ۲۰ درصد کمتر بشه بعد بزنی به شارژ آیا از سیکل ها مصرف میشه یا باتری براش مشکلی به وجود میاد؟

نظر

۱- اول smc رو ریست کنید. احتمالا درست میشه. اگر آپدیت فرمویر هم دارید، حتما انجام بدید.
                ۲- از Full charge با مصرف ۲۰ درصد سیکل نمیندازه.

شما اگه بصورت صحیح از باتری استفاده کنید، مشکلی پیش نمیاد.
                برای مشاهده وضع سلامتی باتری، opiton رو نگه دارید و روی علامت باتری در نوار بالا کلیک کنید. اگر Condition روی Normal باشه، جای نگرانی نیست.

نظر

smc چی هست و کجاست؟ آپدیت فرمویر رو چه طوری باید انجام داد؟
                  میشه یه کم بیشتر توضیح بدید . من بامکینتاش آشنایی ندارم.
                  با تشکر
                  ویرایش توسط softwarepc : https://i-phone.ir/forums/member/100259-softwarepc در ساعت 07-08-2012, 11:59 AM

نظر

ببینید، مک برای پردازش اطلاعات مربوط به باتری، برق، فن ها و دمای سیستم، کنترل سیستم نور مک و پردازش ورودی و خروجی های گرافیکی دارای یک سیستم کنترل کننده هست (System Management Controller) که با نام SMC شناخته شده.
                    حالا اگه با تغییرات نرم افزاری یا سخت افزاری، یا حتی تغییر مکان جغرافیایی و نحوه استفده و نگه داری از مک، میتونه در روند عادی این سیستم تغییر ایجاد کنه.
                    Intel-based Macs: Resetting the System Management Controller (SMC)
                    When and How to Reset Mac SMC (System Management Controller)

Firmware یا میان افزار هم کار ارتباط بین سخت افزار و SMC با نرم افزار (سیستم عامل) و EFI رو داره.
                    برای آپدیت Firmware هم میتونید به Software Updater داخل مک مراجعه کنید، هم اینکه از سایت اپل از آخرین وضعیت Fimrware مک خودتون مطلع بشید:
                    EFI and SMC firmware updates for Intel-based Macs

خیلی نیازی به آشنایی نداره! کم کم یاد میگیرید. این تاپیک رو میتونید دنبال کنید تا با مبانی مک آشنا بشید.
                    http://www.i-phone.ir/forums/thread71877.html

نظر

باسلام:
                      گفتید smc رو ریست کنم که انجام شد.ولی باز هم شارژ کم میکنه.فرمویر هم آپدیت است.
                      کاندیشن باتری هم روی نرمال هستش.
                      آیا این قضیه عادیه؟؟؟؟

نظر

شما یکبار مکبوک رو کاملا شارژ کنید (تا چراغ سبز بشه)
                        بعدش مک رو خاموش کنید و وقتی کاملا خاموش شد، کابل رو قطع کنید.
                        چند ساعت بعد، بدون اینکه مک رو روشن کنید، کابل رو وصل کنید،
                        ببینید نارنجی میشه یا همون سبز میمونه. اگه نارنجی بشه، مک شما ایراد داره و باید تعمیر بشه.

(چند ساعتش هم مثلا حدود ۳-۵ ساعت.)

نظر

نه . چراغش سبز می مونه و نارنجی نمیشه.

نظر

خوب پس مشکلتون چیه؟!

نظر

مشکل من اینه که لپ تاپ وقتی خاموشه به ازای هر چند ساعت مثلا ۹ یا ۱۰ ساعت یک درصد از شارژش کم میشه.
                              حالا ۱ درصد چیزی نیست ولی نکنه چند ماهه دیگه این ۱ درصد بشه ۱۰ درصد

نظر

صبر کنید ..
                              X