اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

6 برتری تبلت های ویندوز 8 بر new ipad

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• 6 برتری تبلت های ویندوز 8 بر new ipad

پرشین کال.نت: امروزه خبرهای مختلفی درباره تبلت اختصاصی ویندوز 8 شنیده می شود که درست یا غلط هر انسانی را شگفت زده می کند. به دور از گرایشات گاه به گاه ما به عنوان یک متعصب اپل باید بپذیریم که در حال حاضر New ipad بهترین تبلت جهان تکنولوژی است. اما با همه این احوال باید بپذیریم که تکنولوژی درجا نخواهد زد و مطمئنا تبلت ویندوز 8 ویژگی های متمایز کننده بسیاری نسبت به New ipad خواهد داشت تا بتواند رقیب مناسبی برای apple در میدان باشد. در این میان سایت پرشین کال در نظر دارد تا با ارائه اخباری موثق دلایل برتری تبلت ویندوز 8 را بر رقیب سرسخت خود New ipad ثابت کند.

و این هم از 6 دلیل این برتری:

1- ویندوز 8 سفارشی تر است

اولین تفاوت این دو تبلت در سیستم های عامل آن ها به چشم می خورد. ویندوز 8 امکانات بسیار گسترده تری را نسبت به iOS و یا سیستم های عامل قبلی مایکروسافت به شما ارائه می دهد.برای مثال شما می توانید در منوی استارت علاوه بر بسیاری از گزینه های میانبر ویا tiles ها گزینه ذخیره یک صفحه وب را نیز داشته باشید. در سوی دیگر iOS 5.1 جزو بهترین سیستم عاملهای بازار است اما طبق گفته سخنگوی مایکروسافت نسخه نهایی ویندوز 8 بهترین سیستم عامل دنیا خواهد بود. البته این گفته چندان هم دور از دسترس نیست زیرا شما حتی در نسخه بتا نیز توانایی های بسیار زیادی را شاهد هستید که تا حدودی با iOS 5.1 برابری می کند.

2- پردازنده قدرتمندتر

New ipad از یک پردازشگر دو هسته ای A5X با توان پردازش 1GHz استفاده می کند که این تبلت را در صدر تبلت های بازار نگاه می دارد اما در سوی دیگر میدان تبلت ویندوز 8 از یکی از بهترین پردازشگر های بازار یعنی پردازشگر چهار هسته ای Snapdragon S4 بهره می برد که توان پردازشی دو برابر New ipad دارد. البته باید تا زمان ورود این تبلت به بازار صبر کنیم زیرا تیم های بزرگی دیگری مانند NVIDIA و Texas Instruments برای ارائه پردازشگر تبلت 8 سخت تلاش می کنند اما به هر حال باید در ساختار این تبلت انتظار پردازشگری قوی تر از ipad را داشته باشیم.

3- وضوح تصویر و سایز

در این مورد هم نباید کوچکترین شکی داشت که New ipad بهترین محصول بازار است. این تبلت با داشتن صفحه ای 9.7 اینچی با رزولوشن 2048×1536 و در کنار آن استفاده از فناوری نمایش رتینا واضح ترین تصویر حال حاضر دنیا را به شما ارائه می دهداما در هر حال بنابر گفته های اخیر مایکروسافت تبلت ویندوز 8 از کیفیت 2560×1440 در 291 ppiبهره خواهد برد. و اما در نهایت تبلت ویندوز 8 با داشتن صفحه ای 10.1 اینچی ضربه نهایی را نیز در این زمینه به New ipad وارد خواهد کرد

4- ویندوز 8 و Devices function

شاید امکان Devices function در نظر همه افراد خیلی مهم نباشد اما در هر حال با این ویژگی هر کاربر ویندوز 8 می تواند به راحتی به فایلهای متعدد و add-ones های بسیاری دسترسی داشته باشد. البته طبق نظر سنجی انجام شده توسط اپل اکثر کاربران این شرکت به نبود این ویژگی در New ipad اهمیت خاصی نمی دهند اما در هرحال Devices function ویندوز 8 را جلوتر از New ipad قرار می دهد.

5- قیمت گذاری

محصولات اپل معمولا گران قیمت ترین ها در نوع خود هستند. پس این اصلا تعجب برانگیز نیست که New ipad با پایین ترین مدل 16 گیگا بایتی و ففط با داشتن قابلیت WiFi 499 دلار قیمت داشته باشد در حالی که قیمت بالاترین مدل 64 گیگابایتی آن با قابلیت اتصال WiFi و 4G چیزی حدود 850 دلار قیمت دارد. در سمت مقابل با این که هنوز قیمتی از تبلت ویندوز 8 در دست نیست اما طبق سیاست های اخیر مایکروسافت و شرکای این شرکت مثل نوکیا باید انتظار داشته باشیم که تبلت ویندوز 8 با قیمتی پایین تر از New ipad به بازار عرضه شود.

6- فراگیری و منابع عظیم اپلیکیشن

اگر واقعا بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که سیستم عامل ویندوز بسیار فراگیر تر از iOS است حتی همین الان که نسخه نهایی ویندوز 8 هم عرضه نشده است، ویندوز فراگیر ترین سیستم عامل دنیاست. و اگر طبق گفته های مایکروسافت نسل جدید ویندوز 8 روی دستگاه های apple هم قابل اجرا باشد دیگر انحصار بازار تا چند سالی در دست مایکروسافت خواهد بود. همچنین با اینکه در حال حاضر iOS یکی از غنی ترین منابع اپلیکیشن ها را در اختیار کاربر می گذارد اما اپلیکیشن های ویندوزی متنوع تر، با کیفیت تر و تخصصی تر هستند.

منبع؛ Gizmowatch

مورد ۵ کاملا رد شده است
    و مورد ۶ هم توسط خود مایکروسافت رد شد که اپیلیکیشن های ویندوز بر روی نسخه تبلت نصب نخواهند شد
    بعد مورد دیگری که خیلی مورد توجه قرار نگرفته است قیمت اپلیکشن ها است
    شما در آیپد با میانگین ۹.۹۹ دلار میتونید نیاز خودتون رو برطرف کنید اما در ویندوز ۸ ٬ آیا با این قیمت نرم افزاری هست ؟
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

مسلما برنامه های ARM قیمت بسیار پایین تری نسبت به برنامه های x86 خواهند داشت

البته کلا نمیشه ویندوز 8 رو سیستم عامل مناسبی برای تبلت دونست ، چون هنوز جای کار داره و از طرفی ماکروسافت تنها در صورتی برچسب سازگاری رو به تولید کننده میده که هیچ سیستم عامل دیگری رو نشه روی اون تبلت نصب کرد!

تبلت هایی که انتظار میره قدرتشون مثل یک لپتاپ باشه و انعطاف پذیری در نصب سیستم عامل داشته باشند ؛ اینطور دست و پای مشتری رو میبنده

اگر تبلت لینوکسی زودتر به بازار بیاد شاید بشه اون رو رقیب اصلی آیپد دونست

نظر

من از ویندوز ۸ بتا استفاده کردم خیلی سرعت و گرافیک خوبی داشت من میتونم بگم که با ورود این ویندوز و تبلت هاش به احتمال زیاد بازار از دست اپل گرفته میشه و اندروید هم به کلی محو میشه

نظر

من بعید میدونم به این راحتیا رقیب ایپد بشه،
          مثلا همین ویندوز فونها به گرد پای ای اواس نمیرسن، بعدشم امریکاییها محصولات اپل رو ترجیح میدن

نظر

ويندوزهر چه قدر هم زور بزنه تا به iOS برسه وسطا ميبره ميزنه كنار
            خيلي دير وارد بازار شدن اين تبلتها احتمالا إيرادات نه چندان كوچكي پشت سرش نهفتس
            خيلي راحت هم ميشه رويه بازار و فروش اين جور تبلتها رو حدس زد الان اسمارت فون هاي بر مبناي ويندوز فون چند درصد بازار دست گرفتند حتي با وجود برند معتبري همچون نوكيا
            قضيه مايكروسافت مثل قضيه اون شتري كه در خواب .....

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
              مورد ۵ کاملا رد شده است
              و مورد ۶ هم توسط خود مایکروسافت رد شد که اپیلیکیشن های ویندوز بر روی نسخه تبلت نصب نخواهند شد
              بعد مورد دیگری که خیلی مورد توجه قرار نگرفته است قیمت اپلیکشن ها است
              شما در آیپد با میانگین ۹.۹۹ دلار میتونید نیاز خودتون رو برطرف کنید اما در ویندوز ۸ ٬ آیا با این قیمت نرم افزاری هست ؟
              من نميفهمم ...يعنی شما الان ميگين که محصولات اپل قيمتشون نسبت به ديگر رقبا پايين تره؟؟؟....
              حتی در يه سطح هم نيست چه برسه به پاين تر....

نوشته اصلی توسط hitman908 نمایش پست ها
              ويندوزهر چه قدر هم زور بزنه تا به iOS برسه وسطا ميبره ميزنه كنار
              خيلي دير وارد بازار شدن اين تبلتها احتمالا إيرادات نه چندان كوچكي پشت سرش نهفتس
              خيلي راحت هم ميشه رويه بازار و فروش اين جور تبلتها رو حدس زد الان اسمارت فون هاي بر مبناي ويندوز فون چند درصد بازار دست گرفتند حتي با وجود برند معتبري همچون نوكيا
              قضيه مايكروسافت مثل قضيه اون شتري كه در خواب .....
              شما خوبين؟؟؟؟.....ويندوز از ios بزنه جلو؟؟...مگه الان عقبه؟...شما تعداد کاربر های ويندوز رو از ios عقب تر ميدونيد؟؟؟؟

واقعاً برای اين تعصب های الکی و لج درار متأسف ام......تو رو خدا منطقی باشين....به خدا من هم apple دارم اما هرچی باشه يه ابزار هست و خدا نيست

نظر

بهرحال نباید دست کم گرفت آماری که از ابزارهای مایکروسافت استفاده میکنند!

مثلا تقریبا تمام کاربران مک برای کارهای اداری از آفیس استفاده میکنند، چون رابطه کاربری ساده تری داره! خودم بجای iCloud یا Ub1one از Skyedrive استفاده میکنم چون حجم بیشتری در اختیارم میزاره و روی لپتاپم ویندوز دارم چون همه چیز براش مهیاس

نظر

نوشته اصلی توسط Ahmadreza.ara نمایش پست ها
                  من نميفهمم ...يعنی شما الان ميگين که محصولات اپل قيمتشون نسبت به ديگر رقبا پايين تره؟؟؟....
                  حتی در يه سطح هم نيست چه برسه به پاين تر....
                  قیمت آیپد در مقابل دیگر تبلت های خیلی بیشتر نیست . بد نیست نگاهی به موتورلا زوم کنید
                  مورد دوم
                  اگر ویندوز با پردازنده ARM رو تبلت باشه که عملا ارزش نداره که هیچ برنامه ای ویندوزی روش نصب نمیشه

اگر پردازنده intel روش بزارن ٬ راجب قیمتش بعد با هم حرف می زنیم

شما خوبين؟؟؟؟.....ويندوز از ios بزنه جلو؟؟...مگه الان عقبه؟...شما تعداد کاربر های ويندوز رو از ios عقب تر ميدونيد؟؟؟؟

[SIZE="2"]واقعاً برای اين تعصب های الکی و لج درار متأسف ام......تو رو خدا منطقی باشين.
                  اینجا هم شما اشتباه می کنید
                  اگر iOS با ویندوز مقایسه میشه منظور در پلتفرم موبایل یا تبلت است . چون ios که روی پی سی نصب نمیشه که شما با ویندوز پی سی مقایسه می کنید
                  پس اگر از دید نگاه کنید کاربرای ویندوز در پلتفرم موبایل یا تبلت مقایسه کنید میبیند فاصله زیادی با هم دارند
                  بطور مثال در پلتفرم موبایل ٬ مایکروسافت بعد از حدود دو سال هنوز نتوانسته بیش از ۱ یا ۲ درصد بازار رو داشته باشه
                  i-phone.ir
                  The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

واقعاً برای اين تعصب های الکی و لج درار متأسف ام......تو رو خدا منطقی باشين....به خدا من هم apple دارم اما هرچی باشه يه ابزار هست و خدا نيست
                    نه شما بهتري !!!!
                    عمو جان ويندوز كه با اين سيستم زدنش كلا زاييده اون از بروزر مسخره و بي مصرفش كه جون ميكنه يه صفحه باز كنه تا ديروز ٧ الان ٨ فردا ٩ .... بعد از m سال n!!!!
                    اكثر كاربران ويندوز جهان سومين اگر اپل قدرت تبليغات و بازار يابي ويندوز داشت نه انقدر خاص ميشد نه اينكه الان بگي تعداد مصرف كننده كدوم بيشتره
                    راستي الان تعداد كسايي كه پرايد دارند هم از پورش بيشتره
                    ویرایش توسط hitman908 : https://i-phone.ir/forums/member/50859-hitman908 در ساعت 13-04-2012, 02:14 PM

نظر

با محو شدن اندرويد موافقم ولي اي او اس مشتري خاص خودشو داره . ويندوز ميتونه رقيب خوبي براي اي او اس باشه . چون توش پر از نو اوريه نه مثل اندرويد كه نسخه كپي شده و پر از باگ اي او اس هست .

نظر

صبر کنید ..
                      X