اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش محو کردن برنامه های Hide شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش محو کردن برنامه های Hide شده

یکی از امکانات خیلی کاربردی مک قابلیت Hideکردن یا مخفی کردن برنامه هاست که باعث میشه رو برنامه هاتون و کارتون تمرکز بیشتری کنید و سریع تر انجام بدید.

قبل از آموزش روش Hide کردن برنامه ها رو با هم مرور میکنیم:

- برای مخفی کردن برنامه*ی فعلی که داخلش هستید خیلی ساده دکمه CMD+H رو بزنید

- با زدن CMD+Alt+H تمام برنامه ها بجز برنامه ای که توش قرار دارید مخفی میشند.

- یه راه بسیار عالی و کمتر شناخته شده اینه که دکه alt رو نگه دارید و بر روی برنامه ای که قصد دارید برید کلیک کنید با این کار برنامه ای که توش بودید مخفی میشه.

- همچنین با کلیک راست کردن بر روی آیکون برنامه از داک گزینه Hide در اختیارتونه که با نگه داشتن alt میشه Hide Others

----------

خب حالا بریم سر موضوع اصلی آموزش:

مشکل نسبتا بزرگی که اینجا وجود داره اینه که شما نمیتونید بفهمید کدوم برنامه ها مخفی هستند!!
    خب یه راه خیلی ساده وجود داره

برنامه Terminal رو باز کنید و این کد رو بزنید :
    کد:
    defaults write com.apple.Dock showhidden -bool YES
    برای اینکه تنظیم اعمال شه این کد هم بزنید:
    کد:
    killall Dock
    تموم شد. حالا برنامه مورد نظر رو Hide کنید و نتیجه رو ببینید

اگه پشیمون شدید هم با زدن این کد میشه مثل اول:
    کد:
    defaults delete com.apple.Dock showhidden

سلام . میشه یه خورده واضح تر بگید . من الان میخوام برنامه vlc رو hide کنم . چه کنم ؟
    ویرایش توسط Abbaspoor : https://i-phone.ir/forums/member/298-abbaspoor در ساعت 29-04-2012, 09:37 AM دلیل: حدف نقل قول

نظر

سلام . میشه یه خورده واضح تر بگید . من الان میخوام برنامه vlc رو hide کنم . چه کنم ؟
      اول پست توضیح دادم خدمتون. برای مخفی کردن ساده ترین راهش اینه که وقتی داخل خود vlc هستید دکمه command رو با H بگیرید تا مخفی شه

نظر

صبر کنید ..
      X