اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

هجرت از اپل اری یا نه ...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• هجرت از اپل اری یا نه ...

سلام
    مدت زیادیه این سوال ذهن من و به خودش مشغول داشته ..
    الان درست ۲ ساله که کاربر اپلم .. ایفون ، ایپد و مک بوک و همیشه از کیفیت بالای اپل و امکاناتش لذت بردم ....
    تو این مدت بخش زیادی از دانسته هام رو مدیون دوستان این فروم هستم ..
    در حال حاضر توی دنیای تجارت هر روز شاهد محصولی نو هستیم . ایفونی که زمانی برای خودش یکه تاز بود به راحتی توسط گالکسی سامسونگ به چالش کشیده میشه ... حالا من به عنوان یه کاربر اشنا با اپل وقتی میخوام ایفون ۴ خودم و با 4s تعویض کنم و با هزینه ۷۰۰ هزارتومانی مواجه میشم برام این سوال پیش میاد که ایا واقعا امکانات 4s به اندازه این هزینه سود عاید من میکنه ؟ ایا به عنوان مثال galaxy note که با مبلغ به مراتب کمتری قابل تهیه است و از نظر امکانات فنی روی کاغذ جلوتر از 4s خودنمایی میکند ( البته نه در همه موارد نظر شخصی است ) انتخاب بهتری نیست ؟ ایا اپل تعصب ماست یا خیر ...

دوسته عزیز
    من این نظرم رو هم توی یه پسته دیگه گفتم و اینجا هم تکرار میکنم:
    هیوندا جنسیس روی کاغذ امکاناتش به مراتب بیشتر از مرسدس و بی ام و مدل روزه.
    مقایسه اپل و سامسونگ هم دقیقا مثل مقایسه بالاست ، هیچ کدوم لزوما بد نیستند ولی چون از یک رده نیستند به نظرم مقایسه به درستی نمی تونه انجام بشه.
    باید اول بودجه و خواسته هاتون رو تعیین کنید بعد ببینید چی می خواید، مثال بالا رو تکمیل میکنم: یکی مرسدس بنز داره میگه شنیدم میباخ هم خوبه ، درسته هر دو ماله کارخونه هستند ولی یکی سیصد هزار دلاره اون یکی یک میلیون دلار.اینکه این هفتصد تا اختلاف می ارزه یا نه سوالی که خریدار فقط خودش می تونه جواب بده.

... بودن به از نبود شدن ، خاصه در بهار ...

نظر

ایفونی که زمانی برای خودش یکه تاز بود به راحتی توسط گالکسی سامسونگ به چالش کشیده میشه
      دوست خوب موافق این حرف نیستم به قول سرکار خانوم نجاتیان رو کاغذ با عمل فرق داره...منظور از چالش رو در کدوم زمینه عملکرد این دو دستگاه مد نظر دارین؟

حالا من به عنوان یه کاربر اشنا با اپل وقتی میخوام ایفون ۴ خودم و با 4s تعویض کنم و با هزینه ۷۰۰ هزارتومانی مواجه میشم برام این سوال پیش میاد که ایا واقعا امکانات 4s به اندازه این هزینه سود عاید من میکنه ؟
      با این حرفم با عرض شرمندگی موافق نیستم شما که آشنای محصولات اپل هستی باید بدونی که این امکانات به دردت میخوره یا نه؟
      siri...بدردت میخوره؟
      دوربین 8 مگا پیکسل چی؟و cpu دو هسته ای؟
      چقدر از گوشی انتظار داری و ایا پرداخت این 700 هزار تومن انتظاراتت رو بر اورده میکنه؟

ایا به عنوان مثال galaxy note که با مبلغ به مراتب کمتری قابل تهیه است و از نظر امکانات فنی روی کاغذ جلوتر از 4s خودنمایی میکند
      مقایسه درستی نیست به نظرم چون note یه چیزی مابین گوشی و تبلت هست اما 4s فقط یه گوشی.

ایا اپل تعصب ماست یا خیر ...
      اگر از محصولات اپل واقعا استفاده کردی متوجه میشی که تعصبی در کار نیست و سیستم عامل های فوق العاده قدرتمندش ادم رو جذب میکنه مخصوصا ios که جای هیچ شک و شبهه ای رو باقی نگذاشته.

نظر

نوشته اصلی توسط nima12330 نمایش پست ها
        سلام
        مدت زیادیه این سوال ذهن من و به خودش مشغول داشته ..
        الان درست ۲ ساله که کاربر اپلم .. ایفون ، ایپد و مک بوک و همیشه از کیفیت بالای اپل و امکاناتش لذت بردم ....
        تو این مدت بخش زیادی از دانسته هام رو مدیون دوستان این فروم هستم ..
        در حال حاضر توی دنیای تجارت هر روز شاهد محصولی نو هستیم . ایفونی که زمانی برای خودش یکه تاز بود به راحتی توسط گالکسی سامسونگ به چالش کشیده میشه ... حالا من به عنوان یه کاربر اشنا با اپل وقتی میخوام ایفون ۴ خودم و با 4s تعویض کنم و با هزینه ۷۰۰ هزارتومانی مواجه میشم برام این سوال پیش میاد که ایا واقعا امکانات 4s به اندازه این هزینه سود عاید من میکنه ؟ ایا به عنوان مثال galaxy note که با مبلغ به مراتب کمتری قابل تهیه است و از نظر امکانات فنی روی کاغذ جلوتر از 4s خودنمایی میکند ( البته نه در همه موارد نظر شخصی است ) انتخاب بهتری نیست ؟ ایا اپل تعصب ماست یا خیر ...
        جواب اصلی این میتونه باشه که شما دقیقا چه جوابی رو می خواین بشنوین؟
        i-phone.ir
        The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط Nejatian نمایش پست ها
          دوسته عزیز
          من این نظرم رو هم توی یه پسته دیگه گفتم و اینجا هم تکرار میکنم:
          هیوندا جنسیس روی کاغذ امکاناتش به مراتب بیشتر از مرسدس و بی ام و مدل روزه.
          مقایسه اپل و سامسونگ هم دقیقا مثل مقایسه بالاست ، هیچ کدوم لزوما بد نیستند ولی چون از یک رده نیستند به نظرم مقایسه به درستی نمی تونه انجام بشه.
          باید اول بودجه و خواسته هاتون رو تعیین کنید بعد ببینید چی می خواید، مثال بالا رو تکمیل میکنم: یکی مرسدس بنز داره میگه شنیدم میباخ هم خوبه ، درسته هر دو ماله کارخونه هستند ولی یکی سیصد هزار دلاره اون یکی یک میلیون دلار.اینکه این هفتصد تا اختلاف می ارزه یا نه سوالی که خریدار فقط خودش می تونه جواب بده.

... بودن به از نبود شدن ، خاصه در بهار ...
          ممنونم از تجهتون
          البته مثال ۴ و 4s شامل مرسدس سیصد هزار دلاری و یک میلیون دلاری نمیتونه باشه ...
          سوال من اینه ایا از اپل این انتظار نمیرفت تا با ارایه مدل کاملتری هیچ جای سوالی برای اندسته از خریدارانی مثل من که کاربر مدل قبل هستند باقی نگذاره ؟

نظر

سوال من اینه ایا از اپل این انتظار نمیرفت تا با ارایه مدل کاملتری هیچ جای سوالی برای اندسته از خریدارانی مثل من که کاربر مدل قبل هستند باقی نگذاره ؟
            شما خودت طراح و کارخونه دار و تولید کننده فرض کن...حاضری هر چی تو چنته داری رو تو یک زمان ارایه بدی؟
            واسه اپل ارایه cpu 4 هسته ای سادست اما داره یواش یواش ارایه میده که هر روز بازار رو در اختیار داشته باشه اینا بحث تحلیل اقتصادیه شرکت های قدرتمنده.

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
              خودم به جواب این سوالم رسیدم
              i-phone.ir
              The Best or Nothing

نظر

با این حرفم با عرض شرمندگی موافق نیستم شما که آشنای محصولات اپل هستی باید بدونی که این امکانات به دردت میخوره یا نه؟
                siri...بدردت میخوره؟
                دوربین 8 مگا پیکسل چی؟و cpu دو هسته ای؟
                چقدر از گوشی انتظار داری و ایا پرداخت این 700 هزار تومن انتظاراتت رو بر اورده میکنه؟
                دوربین قویتر و cpu سریعتر که اگه در نظر نگیریم فقط بحث siri میمونه که تو ایران چندان کارایی نداره و کارایی اصلیش امریکاست ...
                مقایسه درستی نیست به نظرم چون note یه چیزی مابین گوشی و تبلت هست اما 4s فقط یه گوشی
                یک مثال بود ولی تبلت فونیه بسیار قدرتمند که ذهن خیایهار و مشغول کرده ...
                روزبه خان هدف اصلیم این بود که از دوستانی که شاید ذهنشون مثل من زمانی درگیر این مسله بوده همفکری بگیرم
                دوست خوب موافق این حرف نیستم به قول سرکار خانوم نجاتیان رو کاغذ با عمل فرق داره...منظور از چالش رو در کدوم زمینه عملکرد این دو دستگاه مد نظر دارین؟
                مشخصات سخت افزاری که موجب عملکرد سریعتر گوشی میشه ..

نظر

این رو راستش من نمی تونم جواب بدم!

سیاستهای یک شرکت خیلی پیچیده است. به هرحال 4اس زمانی عرضه شد که استیو جابز مرحوم شد و یه علامت سوال بزرگ جلوی اپل ظاهر شد ، اینکه اپل همون اپل می مونه یا نه و به نظر من 4 اس تونست جو حاکم رو عوض کنه.
                  اینکه این مدل کامل نیست دلیلی هست برای اینکه اسمش رو گذاشتن 4 اس و نه 5 . بنابراین یه ورژن بود به نطر من تا یه مدل .

مقایسه و مثال بالای من هم دو علت داشت یکی اینکه بشه مقایسه بین جنس کره ایی با جنس غربی رو ملموس تر حس کرد و دوم اینکه مقایسه یک محصول رو با آخرین و پیشرفته ترین محصول همون شرکت انجام داد.

برای من دوربین گوشی خیلی مهمه. چرا؟ نیازهای شخصی/ شغلی و غیره . برای شما ممکنه مهم نباشه پس شاید پول درو ریختن باشه که بری 4 اس بخرید. ... من و امثال من نمیتونیم برای شما پاسخی تعیین کنیم دوسته عزیز.

نظر

دوربین قویتر و cpu سریعتر که اگه در نظر نگیریم فقط بحث siri میمونه که تو ایران چندان کارایی نداره و کارایی اصلیش امریکاست ...
                    پس این حرف یعنی ارزش پرداخت این هزینه رو واسه شما نداره نیمای عزیز..

یک مثال بود ولی تبلت فونیه بسیار قدرتمند که ذهن خیایهار و مشغول کرده ...
                    کاراییشون زمین تا اسمونه.

مشخصات سخت افزاری که موجب عملکرد سریعتر گوشی میشه ..
                    به نظرم اقلا در مورد سامسونگ این حرف صدق نمیکنه چون من دیروز یه s2 دستم بود و چون بهش یه کم فشار اوردم هنگ کرد اخر سر باطریشو دراوردیم.

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                      شما خودت طراح و کارخونه دار و تولید کننده فرض کن...حاضری هر چی تو چنته داری رو تو یک زمان ارایه بدی؟
                      واسه اپل ارایه cpu 4 هسته ای سادست اما داره یواش یواش ارایه میده که هر روز بازار رو در اختیار داشته باشه اینا بحث تحلیل اقتصادیه شرکت های قدرتمنده.
                      اپل با معرفی ۴ همه بازار و به چالش کشید . حتی تلفن هایی که ۱ سال بعد تولید شدند مبنای مقایسه انها ۴ بود ...
                      ولی ۴s ...

نظر

نوشته اصلی توسط nima12330 نمایش پست ها
                        اپل با معرفی ۴ همه بازار و به چالش کشید . حتی تلفن هایی که ۱ سال بعد تولید شدند مبنای مقایسه انها ۴ بود ...
                        ولی ۴s ...
                        درسته دوست خوب چون فرق داره بحثشون...
                        ایفون 4 زمانی عرضه شد که دنیارو تکون داد اما 4s نسخه دوم اما کامل تری از 4 بود پس لزومی نداشت دوباره دنیارو در عرض یک سال متحول کنه با اینکه با همون 4 هم هنوز خیلی جلو تر هست.
                        اما با طراحی 4s کاربرانی رو که احساس کمبود از 4 میکردن راضی نگه داشت و جواب هم گرفت.

نظر

مقایسه و مثال بالای من هم دو علت داشت یکی اینکه بشه مقایسه بین جنس کره ایی با جنس غربی رو ملموس تر حس کرد و دوم اینکه مقایسه یک محصول رو با آخرین و پیشرفته ترین محصول همون شرکت انجام داد.
                          خب بحث چون بین دو محصول بود که در بینشون محصولات دیگری نیست بنظرم مثالتون مثال خوبی نبود ...
                          برای من دوربین گوشی خیلی مهمه. چرا؟ نیازهای شخصی/ شغلی و غیره . برای شما ممکنه مهم نباشه پس شاید پول درو ریختن باشه که بری 4 اس بخرید
                          در رابطه با دوربین حق با شماست

نظر

ببینید اگر واقعا می خواین به نتیجه برسید
                            بهتره دنبال تست های عملی باشید

آیفون 4s - پردازنده ۸۰۰ مگاهرتز دو هسته ای
                            گالاکسی اس ۲ - پردازنده ۱.۲ گیگاهرتزی دو هسته ای cortex -a9
                            گالاکسی نوت - پردازنده ۱.۴ گیگاهرتزی دو هسته ای cortex - a9

در روی کاغذ آیفون 4s ضعیف ترین است ولی در عمل
                            در این لیست البته گالاکسی نت نیست ولی از نظر قدرت فاصله چندانی با اس ۲ ندارد

کیفیت صفحه
                            اگر سری گالاکسی دارای صفحه پور نوری هست که رنگ های رو زیادی پر رنگ و غیر واقعی نشون میده و البته عده ای از اون لذت می برند ولی با بررسی متوجه میشیم که کیفیت پایین تری نسبت به 4s داره

صفحه ۳.۶ اینچی ۴ اس با رزولوشن ۹۶۰ در ۶۴۰ عرضه میشه
                            و صفحه نت با ۵.۳ اینچ دارای رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ هست
                            که با توجه به سایز بزرگ صفحه برد با ۴ اس است و جدا از اون در گالاکسی نت دارای چگالی پیکسل 285 است که در مقابل 330 آیفون ناچیز می باشد

در بخش سیستم عامل
                            iOS 5 از پردازنده های دو هسته ای کاملا پیشتیبانی می کند پس کارایی آیفون در بهترین شرایطش اتفاق می افتد در مقابل گالاکسی نت هنوز در ور*ژن یک سال نیم پیش آندروید یعنی ۲.۳.۵ قرار دارد و هنوز حرفی از آپدیت آن به ۴ گفته نشده ( هرچند که آندروید ۴ هم بخوبی با پردازنده های دو هسته ای سازگار نیست )

و اگر فاکتور پردازنده و سیستم عامل که مهمترین فاکتور ها در انتخاب یک محصول است رو در نظر نگیرید شاید گوشی بزرگ نت یک گوشی جذاب به نظر بیاید
                            i-phone.ir
                            The Best or Nothing

نظر

خب شما که با محصول امریکایی کار کردید، محصول کره ای نمیتونه جوابگوی کارتون باشه!

اگر میخواید از اپل به برند دیگری مهاجرت کنید Blackberry به نظرم خیلی بهتر و سر تر از سامسونگ ه!

باز هم میل خودتون هست، یک میلیون تومانی که بابت آیفون یا بلکبری پرداخت میکنید تا 3-4 سال براتون میمونه و آخرشم با کمترین افت قیمت میتونید بفروشیدش، ولی وقتی بخواید یک سامسونگ رو بفروشید، کم کم 400 هزار از قیمتش کم میشه ( اس2 الان 1100 میدن اینجا، ده روز بعد فروش همون فروشنده 700 بیشتر نمیخره)

پس کمی قبل از عمل کردن بیشتر فکر کنید

نظر

صبر کنید ..
                              X