اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

با کتاب های خوب آشنا شوید

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

گزیده ایی از اشعار فریدون مشیری:

شب ها که سکوت است و سکوت است و سیاهی

آوای تو می خوانَدَم از لایتناهی

آوای تو می آرَدَم از شوق به پرواز

شب ها که سکوت است و سکوت است و سیاهی

امواج نوای تو به من می رسد از دور

دریایی و من تشنه ی مهر تو چو ماهی

وین شعله که با هر نَفَسم می جهد از جان

خوش می دهد از گرمی این شوق گواهی

دیدار تو گر صبحِ ابد هم دهدم دست

من سرخوشم از لذت این چشم به راهی

ای عشق تو را دارم و دارای جهانم

همواره تویی هر چه تو گویی و تو خواهی

نظر

عنوان : دو قرن سکوت

نویسنده: عبدالحسین زرین کوب

خلاصه کتاب:

دو قرن سکوت کتابی درباره سرگذشت ایران در دو سدهٔ نخست پس از سلطهٔ اعراب است. نام کتاب به خفقان و سکوت حاکم بر ایران در آن دو قرن اشاره دارد.«دو قرن سکوت»، تاریخ حوادث سیاسی و اجتماعی ایران است در دو قرن آغازین اسلام. آنچه در آن دو قرنی که از سقوط دولت ساسانی تا روی کار آمدن دودمان طاهریان (نخستین دودمان ایرانی پس از اسلام) بر ایران گذشت. تاریخ این دو قرن ایران را، پیش از این نویسندگان و تاریخ نویسان به اجمال و اختصار بیان کردند و فقط به ذکر این مطلب اکتفا کردند که در تمام مدت این دو قرن، ایران در زیر سلطه تازیان بود و چنان تحت استیلای اعراب قرار داشت که مردم ایران حتی خط و زبان خود را فراموش کردند. در صورتیکه که این دو قرن روزگار انقلاب ها و کشمکشهای مهم بوده است. قیام های بزرگ در طی آن پدید آمده است و حوادث مهم و شگرف بی نظیری مانند جریانات ابومسلم و مقنع و بابک و مازیار و افشین در این روزگار به صحنه حوادث تاریخ ایران پای نهاده است. عقاید و افکار تازه مانند آیین شیعه و زیدیه و نهضتهای مهم مانند نهضت شعوبیه و سیاه جامگان و سپید جامگان و سرخ جامگان در این روزگاران روی نموده است.

لینک دانلود pdf:
      2_gharn_sokoot.epub.3rsliu3.partial - 4shared.com - online file sharing and storage - download

لینک دانلود epub :

2_gharn_sokoot.epub - 4shared.com - online file sharing and storage - download
      ویرایش توسط Nejatian : https://i-phone.ir/forums/member/50786-nejatian در ساعت 03-06-2012, 11:16 PM

نظر

خداحافظ گاری کوپر
        نویسنده: رومن گاری
        ترجمه : سروش حبیبی

خلاصه کتاب:

خداحافظ گاری کوپر داستانی است که در زمان جنگ امریکا و ویتنام اتفاق می افتد . چندین جوان اسکی باز که از همه چیز در زندگی خسته شده اند و عاشق اسکی هستند در ارتفاعاتی در کشور سوئیس در کلبه یک جوان پولدار روزگار می گذرانند و هر از گاهی که پولشان ته می کشد به پایین آمده و پول و پله ای جمع می کنند و برمی گردند. کتاب را شاید به نوعی بتوان گفت که دارای تاریخ مصرف می باشد، خواننده امروز به هیچ عنوان نمی تواند با مقوله های فرهنگی ذکر شده در طول داستان ارتباط برقرار کند ولی با این حال جاذبه های بسیار دیگری هست که شما را تا انتها با خود می برد.

لحن شروع داستان به نوعی است که شما را حسابی گیج میکند و کلی باید بگذرد تا بفهمید بین چه کسانی قرار گرفته اید . لحن عصیانگر راوی بدون هیچ نوع ملاحظات اخلاقی شاید یکی از جاذبه های است که در همین ابتدای داستان به چشم می خورد و در تمام شخصیت های داستان وجود دارد . لنی جوان امریکایی است که به خاطر نرفتن به جنگ از کشورش فرار کرده و از همه چیز گریزان است.

شاید بتوان گفت رومن گاری به گونه ای سیاستهای امریکا را از زبان لنی نقد می کند ، لنی که پدرش یک نظامی بوده و در عملیاتی در لائوس کشته شده به شدت از جنگ متنفر است و کلا از هر چیزی که او را به زندگی پایبند کند می گریزد، از اصول اخلاقی هم پیروی نمی کند و یک عصیانگر واقعی است ولی با همه این احوال شما به عنوان خواننده او را دوست دارید، شاید در ضمیر ناخوداگاه هر یک از ما رویایی از چنین زندگی وجود داشته باشد چیزی که از آن به عنوان " آزادی از قید تعلق " در کتاب یاد می شود هر چند که در زندگی اجتماعی هیچ کدام از ما تاب تحمل رفتارهای شخص لنی را نخواهیم داشت و می توان گفت خود همین ویژگی وی را جذاب میکند ، تناقضی که در وجود همگی ما هست اگر کمی با خود صادق باشیم.در این داستان دیالوگ های زیادی هست که می توان زیر آن را خط کشید و دوباره و سه باره آنها را خواند و لذت برد.

لینک دانلود pdf :
        رومن گاری_خداحافظ گری کوپر.pdf - 4shared.com - document sharing - download - Roshan

نظر

شعری از
          حمید مصدق

دلم برای کسی تنگ است که
          آفتاب صداقت را
          به مهمانی گلهای باغ می آورد
          و گیسوان بلندش را
          به بادها می داد
          و دستهای سپیدش را
          به آب می بخشید
          دلم برای کسی تنگ است که
          چشمهای قشنگش را
          به آبی دریای واژگون می دوخت
          و شعرهای خوشی چون پرنده ها می خواند
          دلم برای کسی تنگ است که
          همچون کودکی معصوم
          دلش برای من می سوخت
          و مهربانی را نثار من می کرد
          دلم برای کسی تنگ است که
          تا شمال ترین شمال
          و در جنوب ترین جنوب
          همیشه ، در همه جا
          آه با که بتوان گفت
          که بود با من و پیوسته نیز بی من بود
          و کار من ز فراقش فغان و شیون بود
          کسی که بی من ماند
          کسی که با من نیست
          کسی که ....
          دگر کافی ست!!!

نظر

گزیده اشعار حمید مصدق

در شبان غم تنهايي خويش
            عابد چشم سخنگوي توام
            من در اين تاريکي
            من در اين تيره شب جان فرسا
            زائر ظلمت گيسوي توام
            گيسوان تو پريشان تر از انديشه ي من
            گيسوان تو شب بي پايان
            جنگل عطرآلود
            شکن گيسوي تو
            موج درياي خيال
            کاش با زورق انديشه شبي
            از شط گيسوي مواج تو من
            بوسه زن بر سر هر موج گذر مي کردم
            کاش بر اين شط مواج سياه
            همه ي عمر سفر مي کردم

نظر

عنوان : لذات فلسفه
              نویسنده : ویل دورانت
              مترجم: علی زریاب خویی

خلاصه :
              لذّات فلسفه: پژوهشی در سرگذشت و سرنوشت بشر (به انگلیسی: The Pleasures of Philosophy) کتابی است از ویل دورانت، مورّخ و فلسفه دان آمریکایی. این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۲۹ میلادی با عنوان «کاخهای فلسفه» چاپ شد. ناشران نام کنونی را به نویسنده پیشنهاد می*دهند، و در چاپهای پس از آن، کتاب با این نام منتشر میشود. این کتاب شامل نظریات خاص ویل دورانت درباره مسایل اساسی زندگی و سرنوشت بشر است. کتاب لذات فلسفه نخستین بار در سال ۱۳۴۴ هجری خورشیدی با ترجمه عباس زریاب خویی در ایران منتشر گردید. چاپ بیست و یکم کتاب توسط شرکت انتشارات علمی و فرهنگی در سال ۱۳۸۸ روانه بازار گردیده است.

این کتاب پانصد صفحه ای در نه بخش و ۱۲۶ گفتار تنظیم شده است. عنوان برخی گفتارها چنین است: عصر زیست شناسی، نسبیت اخلاق، روابط جنسی و اخلاق، تحول زناشویی، زیبایی چیست، بیان نژادی تاریخ، مرگ اقوام، آینده آمریکا، شراب و آزادی، مخارج مدینه فاضله، عرفان، جادوگری، وظیفه دین.

لینک فایل pdf:

lazzate_falsafe.pdf - 4shared.com - document sharing - download
              ویرایش توسط Nejatian : https://i-phone.ir/forums/member/50786-nejatian در ساعت 20-08-2012, 10:14 PM

نظر

گزیده ایی از شعر
                امیر خسرو دهلوی

خبرت هست ؟ که از خویش خبر نیست مرا
                گذری کن که زغم راه گذر نیست مرا

گر سرم در سر سو دات رود نیست عجب
                سرسوای تو دارم غم سرنیست مرا

بی رخت اشک همی بارم و گل می کارم
                غیر ازین کار کنون کار دگر نیست مرا

نظر

کیستی که من
                  اینگونه
                  به اعتماد
                  نامِ خود را
                  با تو می گویم

کلیدِ خانه ام را
                  در دستت میگذارم

نانِ شادی هایم را
                  با تو قسمت میکنم

به کنارت مینشینم و

بر زانوی تو
                  اینچنین آرام
                  به خواب می روم؟

استاد شاملو
                  ویرایش توسط Nejatian : https://i-phone.ir/forums/member/50786-nejatian در ساعت 20-08-2012, 09:59 PM

نظر

عنوان کتاب : کودکی یک رئیس
                    نویسنده : ژان پل سارتر
                    مترجم محمدعلی سپانلو

خلاصه کتاب :
                    کتاب در مورد پسری از خانواده ای ثروتمند است و سیری روان شناسانه که او طی می کند تا به یک رئیس تبدیل شود . عقاید فرویدی ، عقده های درونی ، ایده های فاشیستی ، روابط غیرنرمال و ...

لینک فایل PDF :

kudakie_yek_reies.pdf - 4shared.com - document sharing - download

نظر

صبر کنید ..
                    X