اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بیماری عصر مدرنیه : Nomophobia

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• بیماری عصر مدرنیه : Nomophobia

نوموفوبیا یا ترس از به همراه نداشتن موبایل:

مطابق تحقیقات انجام شده در انگلیس از هر ده نفر ، هفت نفر به نوعی از ترس عمیقی مرتبط با یک موضوع خاص در رنج هستند.از این میان به نظر می رسد، برخی از افراد به حدی عاشق تلفن همراه خود هستند که حتی اگر یک لحظه از آن جدا شوند سطح اضطراب و استرس آنها به بیشترین حد ممکن خواهد رسید.

بر اساس تحقیقات جدیدی که OnePoll انجام داده؛ ترس از جدا شدن از تلفن همراه، بیماری که در علم روانشناسی نوموفوبیا نامیده می شود، در حال افزایش است. نظر سنجی از 10000 نفر نشان داد که 66 درصد آنها از جدا شدن از تلفن همراه خود می ترسند. این میزان نسبت به نظر سنجی مشابهی که 4 سال پیش انجام شد 13 درصد اقزایش یافته است.
    عجیب تر اینکه 41 درصد این افراد برای اینکه می ترسند مبادا گوشی خود را گم کنند ، همیشه دو گوشی همراه خود دارند که حتی یک لحظه بدون اتصال به شبکه تلفن همراه نباشند.
    با نگاهی دقیق*تر به نتایج این تحقیق متوجه می شویم که زنان بیشتر از مردان درگیر این بیماری هستند زیرا در مقایسه با 61 در صد مردانی که می ترسند از گوشی خود جدا شوند ، 70 درصد زنان هستند که این ترس را در خود دارند. البته در مقابل این تحقیق نشان می دهد که بیشتر مردان هستند که تمایل دارند دو گوشی همراه خود داشته باشند ، که اگر یکی از آنها را از دست دادند دچار استرس زیادی نشوند.
    داده های این تحقیق نشان می دهد بیشترین افرادی که هنگام جدا شدن از تلفن همراه عرق سرد روی پیشانی شان می نشیند نسل جوان هستند ، زیرا 77 درصد افرادی که سنینی بین 18 تا 24 سال داشتند گفته بودند اگر بخواهند از تلفن همراه خود جدا شوند احساس نگرانی می کنند. البته به نظر می رسد این آمار بیشتر به خاطر این باشد که این نسل با تلفن همراه و وسایلی از این دست بزرگ شده اند. البته این تحقیق یک مطلب مهم دیگر را هم نشان می دهد : اگر ما به زودی راهی برای کاهش دادن وابستگی خود به تلفن همراه پیدا نکنیم ، نوموفوبیا روز به روز بیشتر می شود.

اگر گوشی موبایل شما را بگیرند دچار چه احساسی میشود؟

منبع: مجله علم و تکنولوژی ، اسفندماه

اره راست میگن! انگار یه چیزی کمه! انگار داری غذا میخوری اما بدونه چنگال

امضا ندارم ...

نظر

نوشته اصلی توسط adelmontazeri نمایش پست ها
      اره راست میگن! انگار یه چیزی کمه! انگار داری غذا میخوری اما بدونه چنگال

امضا ندارم ...
      اگه غذا سوپ باشه چطور؟؟؟؟:d
      … … … سکوت را دوست دارم بخاطر ابهت بی پایانش … … …

نظر

واقعا نمیشه بدون گجت زندگی کرد

نظر

نوشته اصلی توسط pejmanamiri نمایش پست ها
          واقعا نمیشه بدون گجت زندگی کرد
          مخصوصا از نوع آیفونش!
          ولی بدور از شوخی ، من خودم از این نوعه " فوبیا " رنج میبرم و اگه موبایلم رو جا بذارم و یا به هر علتی آنتن نداشته باشه استرس شدید پیدا میکنم ... و فکر میکنم هر چقدر که مویایلها مجهزتر و امکاناتشون بیشتر میشه عمق این بیماری هم بیشتر میشه...

نظر

وای منم بدتر باتریم به 20% میرسه دلم میریزه!!

نظر

یه واقعیته که گرفتارش شدیم من هر۵دقیقه گوشیرو چک میکنم ینی برمیدارم فلشومیکشم چشمم ب جمال صفه اصلیه گوشیم که افتاداروم میشم انگارباز میذارم کنار.باز دوباره ۵mini بعد !!! خیلی بده هاااا

نظر

من دوهفته آي ديوايس نداشتن رو تجربه كردم

خيلي بده

عوارض جانبي هم داره:d

نظر

پس خدا رو شکر .

من بیشتر از 6 ماه بدون آیفون شده بودم . و 3 ماه 1280 داشتم .
                  و حدوده 1 ماه هم کلا آیپد و آیفون نداشتم که خیللی سخت بود .

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

نظر

من چنین حسی رو نسبت به وسایل دیگه ای دارم! مثلا ماشین یا ....

ولی خیلی وقتا شده که به اردوی 2-3 روزه رفتم ولی موبایل نبردم :d

نظر

منم رو فضای آیفونم خیلی حساسم نمیخوام حتی یه فایل 1 کیلوبایتی اضافه مثل log files تو گوشیم باشه!

نظر

من هم به این مریضی دچارم ۱۴ روز پیش ۶ روز انفرادی بودم از هیچ چیز به اندازی دوری از آیفون زجرنکشیدم

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

صبر کنید ..
                        X