اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

ایا میشه کاری کرد که نشه ریکاوری شه هارد لپتاپ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ایا میشه کاری کرد که نشه ریکاوری شه هارد لپتاپ؟

سلام به همه
    راستش یه سوال داشتم.
    من یه macbook pro mc374 دارم.میخاستم بفروشمش.
    میخام بدونم راهی هست که به هیچ وجه نشه عکس های iphoto و... و فیلم ها و کلا فایلای شخصیمو پاک کنمو نشه ریکاوری شن؟؟؟؟؟
    درضمن ویندوز ۷ هم نصب دارم(گفتم بگم بهتره )...
    پبش پیش ممنون
    ویرایش توسط am66 : https://i-phone.ir/forums/member/27904-am66 در ساعت 23-02-2012, 03:11 PM

میشه تا حدی جلوشو گرفت! مدتها پیش یک مقاله خوندم در مورد اینکه چی کار کنیم که هارد recovery نشه وقتی میخواهیم بفروشیمش ، اینکه ۱۰۰٪ تضمین بشه ، توی دنیا یک شرکتی تضمینی یک دستگاهی ساخته بود که هاردو می ذاشتی توش و زیر پرس لهش می کرد و میگفت ، الان دیگه قابل recovery نیست.

اما آخرین و بهترین کار این هست که یک یا چند بار Low Level Format بشه و توی مک چنین قابلتی بصورت پیش فرض هست و کار با برنامه Disk Utilities هست.
    پس شما اینکار بکن :

۱- یک بار مک را از اول نصب کن و کل هاردو توی نصب مک format کن
    اگر این گزینه ها فعال بود توی نصب مک که طبق عکس و روش بالا پیش برو ، اگر نبود بعد از نصب مک اینکارو بکن.

شما طبق خطهای قرمز که پیش بری میتونی هر Drive را به امن ترین روش format کنی که زمان فرمتش بسیار بالاست و خیلی کند.
    هرچی درجه بالاتر باشه امنیت بالاتر و کندتر میشه فرمت.

خط آبی هم زمانی هست که Drive پر هست و مثلا سیستم عامل مک هم روی اون نصب هست. اینطوری سیستم عامل نمیتونه خودشو فرمت کنه ،*اما بازم راه حلی گذاشته که طبق این فرمت ، فقط قسمتهای خالی اون Drive فرمت میشه و به قسمتهایی که روی اون data ریخته شده هیچ کاری نداره. که تا حدودی این روش امن نیست . چون بصورت کامل فرمت نمیشه.

میتونی برای اطمینان بیشتر این کارو چند بار انجام بدی و هارو پر و خالی کنی. که بازم میگم ، اینکار باز ۱۰۰٪ نیست ، ولی آدم معمولی هم نمیتونه برگردونه ، مگر اینکه شرکتهای که کارشون recovery هست بتونن برگردونن.

توی windows هم میتونی از این برنامه استفاده کنی ، که باید بگردی و کرکش را گیر بیاری :*O&O SafeErase 5
    که بازم چون خود سیستم عامل همیشه باید برای شما نصب باشه بصورت کامل این اتفاق نمیفته! مگر اینکه هارد جدا بشه و روی یک سیستم دیگه format بشه .

*** بهترین کار این هست که هاردو برداری و یک هارد نو بذاری جاش و اونو برای خودت نگه داری. ***
    ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 23-02-2012, 03:57 PM
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

فقط دکمه سپاس رو کم دیدم.
      بابت توضیح سریع و خوبتون خیلی ممنونم دوست عزیز...

نظر

البته روی حالت most secure بزارید بعید میدونم شرکت ها هم بتونن برگردوننش!! اون روش روش مورد تایید وزارت دفاع آمریکا هست

نظر

صبر کنید ..
        X