اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آسان ترین راه برای حل مشکل به اشتراک گذاری فیلم ها برای XBMC در MAC OSX Lion

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آسان ترین راه برای حل مشکل به اشتراک گذاری فیلم ها برای XBMC در MAC OSX Lion

با سلام...
    همه می دونیم که از وقتی MAC OSX به Lion ارتقا پیدا کرد، یکی از تغییراتی که برای ما اپل تی وی دارها خیلی مشکل ساز شد، برداشتن (یا به نوعی تغییرات)*در سیستم به اشتراک گذاری SMB بود...که دیگه اجازه نمی داد مثل قبل اجازه دسترسی به فیلم هامون رو فقط با share کردن فولدر فیلم، به برنامه XBMC بدیم...بعد از اون خیلی از سایت ها ازجمله فروم خود XBMC دنبال راه حل های جایگزین گشتن...راه های زیادی پیشنهاد شد، که بعضیهاش خیلی سخت بود و دردسر داشت (مثل این) ، بعضی های دیگه اش آسون بود اما اون کارایی لازم رو نداشت (مثل استفاده از AFP ، که برای share کردن هارد اکسترنال با فرمت NTFS به مشکل بر می خورد) ...بعضی هاش هم ساده بود، اما رایگان نبود (مثل UPNP که ۱۰ دلار خرج بر می داشت)... در اون زمان آسون ترین راه استفاده از پرتکل FTP و استفاده از برنامه PureFTPd شناخته شد...که تا همین دیروز من خودم داشتم از این استفاده می کردم و لذتش رو می بردم، تقریبا همه چیش خوب بود بجز تنظیمات اولیه اش...مخصوصا برای افرادی مثل من که فیلم هاشون چندین جا و روی چندین هارد کپی بود...یه خورده کار سخت می شد...توی هنیت فروم هم دیدم خیلیا با تنظیم کردن این PureFTPd به مشکل برخوردن . این بود که یه سر دیگه به فروم XBMC زدم و دیدم یه روش خیلی خیلی ساده تر پیشنهاد شده، که هم رایگان هست و هم کارا...همین الان هم تستش کردم و به خوبی داره کار می کنه
    خلاصه گفتم حیف شما رو از این روش بی بهره بذارم...پس می ریم سراغ روش کار
    اساس این روش بر پایه استفاده از برنامه Media Master هست که به رایگان می تونید از Mac App Store دانلودش کنید.
    حالا فقط کافیه برنامه رو اجرا کنید

و به قسمت settings رفته و یه username و password برای خودتون انتخاب کنید (سعی کنید یوزر و پسورد آسونی انتخاب کنید که بعدا موقع نوشتن این ها توی اپل تی وی، با مشکل مواجه نشید)...

حالا به منوی General برگشته و روی دکمه Select root Directory کلیک کنید...فولدری که قصد share کردن اطلاعاتش رو با اپل تی وی دارید در اینجا انتخاب کنید و ok رو بزنید.
    خوب تنظیمات برنامه تموم شد، حالا فقط اون دکمه سمت چپ رو که روی حالت off هست به سمت حالت on سوق بدید...
    حالا بریم سراغ اپل تی وی...

توی اپل تی وی، XBMC رو باز می کنیم و می ریم توی قسمت Videos->Files

حالا روی گزینه Add Videos می زنیم

بعد از انتخاب دکمه Browse از قسمت سمت راست

از منوی موجود،* آخرین گزینه یعنی Add network location رو انتخاب کنید...

حالا با انتخاب Portocol و فشار دادن دکمه وسط کنترل ، مقدارش رو اینقدر تغییر بدید تا به گزینه WebDav server برسید...
    توی خونه پایینی که نوشته Server Address هم IP کامپیوترتون که روش MediaMaster بازه رو بزنید..
    .فیلد remote path رو خالی بذارید .
    جلوی فیلد Port هم عدد ۸۰۰۰ رو بنویسید...
    توی فیلدهای username و password هم، همون یوزر و پسوردی که توی برنامه Media Master تنظیم کرده بودید بزنید...حالا OK رو بزنید
    اگر کار رو درست انجام داده باشید، الان بالای لیستی که بهتون نمایش می ده باید یه عبارتی مشابه :
    dav://192.168.1.100:8000 نوشته شده باشه (با فرض اینکه آی پی کامپیوتر شما 192.168.1.100 باشه)...
    خوب حالا روی همین گزینه دکمه وسط کنترل رو بزنید و اون روت فولدری که توی Media Master انتخاب کرده بودید با تمام SubFolder هاش می تونید اینجا ببینید...الان بدون اینکه وارد هیچ کدوم از SubFolder ها بشید، با زدن دکمه سمت چپ کنترل، خودتون رو به دکمه OK برسونید و انتخابش کنید...
    حالا به همون پنجره اول برگشته می شید، به این تفاوت که توی اون فیلد روبروش همون عبارت dav://192.... نوشته شده...
    حالا به فیلد پایین بیاید و یه اسم برای این فولدرتون انتخاب کنید...مثلا بنویسید Media Master Sharing...حالا OK رو بزنید...توی پنجره جدید، بسته به نوع دیتاهای داخل فولدری که انتخاب کردید (مثلا فیلم یا سریال و یا آهنگ) نوع رو انتخاب کنید و در نهایت OK رو بزنید ( این تنظیمات برای دانلود اتوماتیک جزئیات فایل های شما به کار می ره...مثلا اگر شما نوع این فولدر رو فیلم انتخاب کنید، XBMC به صورت اتوماتیک سعی می کنه اطلاعات تمام فیلم های شما رو از IMDB دریافت کنه و هروقت خواستید نشونتون بده)...
    خوب، همه چی تموم شد...حالا خیلی راحت از منوی موجود Media Master Sharing رو انتخاب کنید و به همه فیلم هاتون دسترسی داشته باشید...
    فقط یادتون باشه ، از دفعه های بعدی برای اینکه به فیلم ها دسترسی داشته باشید فقط ۲ کار باید انجام بدید
    ۱.برنامه Media Master Server رو اجرا کنید و مطمئن شید که دکمه وضعیتش در حالت On قرار داره
    ۲. از توی اپل تی وی، XBMC رو اجرا کنید و به منوی Videos->Files برید...حالا* Media Master رو انتخاب کنید تا همه فایل هاتون رو ببینید...
    اگر هروقت هم نیاز داشتید که یه فولدر دیگه رو به اشتراک بذارید، فقط کافیه روی اون دکمه Select root directory در برنامه Media Master server کلیک کنید و فولدرتون رو بهش بدید...
    امیدوارم آموزش بدردتون خورده باشه و دیگه مشکلی تو دیدن فیلم با اپل تی وی و XBMC نداشته باشید...هر مشکلی هم بود من اینجا در خدمتم...

آقا دمت گرم. خیلی کمک کرد

نظر

صبر کنید ..
    X