اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Mountain Lion DP 1 بر روی PC و لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب Mountain Lion DP 1 بر روی PC و لپ تاپ

همونطور که میدونید اولین نسخه از سیستم عامل جدید مک با نام Mac OS X Mountain Lion از سه روز قبل در اختیار توسعه دهندگان شرکت اپل قرار گرفت. شما میتونید در تاپیک زیر اطلاعات جامع تر و کاملتری از این سیستم عامل جدید مشاهده کنید.

http://www.i-phone.ir/forums/thread60492.html

---------------------------------------------------------

با تشکر از دوست عزیز و خوبم Payamf1 که اگر کمک ایشون نمیبود و برای تست این هکینتاش مساعدت های لازم رو نمیداشتن، نمیتونستم کار این هکینتاش رو به این زودی تموم کنم.

برای نصب این هکینتاش به ملزومات زیر نیاز دارید :

- یک نسخه موجود از مک ( بصورت هکینتاش بر روی PC یا لپ تاپ و یا VmWare یا مکینتاش روی iMac یا لپ تاپ های شرکت اپل ) : به دلیل اینکه برای ساخت درایوی که قابلیت لود و نصب ML را داشته باشد، باید از یک سیستم عامل مک استفاده کرد.

- فلش درایو حداقل با حجم 8 گیگ : این فلش درایو برای نصب مورد استفاده قرار خواهد گرفت و فایلهای لازم بر روی این فلش جهت نصب ML کپی خواهد شد.

- یک نسخه از سیستم عامل Mountain Lion : میتونید نسخه های قابل دانلود رو در اینترنت پیدا کنید، و یا اگر عضو بخش ویژه انجمن هستید، میتونید از لینک زیر استفاده کنید :

انجمن تخصصی آیفون

- یک درایو خالی جهت نصب این سیستم عامل

- این فایلها :

توجه کنید که این فایلها محتوی :
    • FakeSMC.kext
    • NullCPUPowerManagement.kext
    • OSInstall
    • OSInstall.mpkg
    • Chameleon_2.1svn_r1820_trunk_10.8.pkg

میباشد.

- زمان به مقدار کافی برای نصب : ممکنه از نیم ساعت تا چندین روز متفاوت باشه و بستگگی مستقیم به سرعت فلش درایو شما و دانش شما از هکینتاش داره.

-------------------------------------------------

مشخصات سیستم من :

- Asus P8P67 Delux

- Intel Core i5 - 2500k

- 4x4GB RAM DDR3 1600

- NVIDIA GeForce GTX560 Ti

- ALC889 audio

=============================

قسمت اول : آماده سازی درایوی که قصد نصب ML را روی آن دارید :

1) اگر در ویندوز 7 هستید میتوانید به راحتی توسط Disk Management ویندوز یک درایو خالی بسازید. برای اینکار کلید ویندوز روی کیبرد را نگه دارید و سپس دکمه R را بزنید تا پنجره RUN باز شود. سپس عبارت diskmgmt.msc را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

روی درایو مورد نظر کلیک راست کرده و سپس گزینه Shrink Volume را کلیک کنید. صبر کنید تا محاسبه فضای قابل استفاده به اتمام برسد، سپس مقدار دلخواه را تعیین کرده و آنرا ایجاد کنید. حالا میتوانید درایو مورد نظر را فرمت کنید ( با NTFS ) و نامی را برای این درایو انتخاب کنید. ( من اسم این درایو را Mountain Lion قرار دادم. )

2) اگر در Lion و یا Snow Leopard هستید، برنامه Disk Utility را اجرا کرده، در سمت چپ هارد درایو ( دقت کنید، هارد درایو نه پارتیشن ) مربوطه را انتخاب کنید، سپس در تب Partition، بر روی پارتیشنی که درایو خالی دارد، کلیک کرده و سپس در سمت راست مقدار پارتیشنی که قصد ایجاد آنرا دارید، نوشته و در قسمت پایین، علامت "+" را کلیک کنید. با این کار بعد از حدود یکی دو دقیقه، پارتیشن مورد نظر ایجاد خواهد شد.

قسمت دوم : فرمت کردن فلش مموری :

این مرحله در مک باید انجام گیرد :

Disk Utility را باز کنید، و در سمت چپ روی فلش مموری خود کلیک کنید. در سمت راست گزینه Erase را انتخاب کنید و سپس نوع فرمت (Mac OS X Extended (Journaled را انتخاب کنید و نامی برای این درایو مانند ML USB انتخاب کنید. حالا دکمه Erase را کلیک کنید.

قسمت سوم : آماده کردن فلش درایو با فایلهای 10.8 :

فایل DMG مربوط به Mountain Lion را در محیط مک بارگذاری کنید، که روی دسکتاپتان درایوی به نام Mac OS X Install ESD ایجاد خواهد کرد. در این مرحله باید قابلیت نمایش فایلهای مخفی را در محیط مک فعال کنید، که برای اینکار باید در برنامه ترمینال ( در Applications ==> Utilities ==> Terminal ) عبارت زیر را تایپ کنید :

کد HTML:
    sudo defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
    با اجرای این عبارت برنامه Terminal از شما رمز عبور اکانت فعلی مک تان را خواهد پرسید، آنرا تایپ کنید و سپس اینتر را کلیک کنید. توجه داشته باشد به دلیل افزایش امنیت، در هنگام تایپ، پسورد شما نمایش داده نخواهد شد، ولی با تایپ هر حرف و کلیدی از روی کیبرد، رمز شم در حال تایپ میباشد، پس در وارد کردن پسورد خود دقت کنید.

سپس برنامه Finder را با تایپ عبارت زیر دوباره راه اندازی کنید :

کد HTML:
    killall Finder
    سپس عبارت زیر را تایپ کنید تا فایل BaseSystem.dmg در درون درایو Mac OS X Install ESD بارگذاری شود :

کد HTML:
    sudo open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
    اکنون برنامه Disk Utility را دوباره اجرا کنید، در قسمت بالای پنجره، روی گزینه Restore کلیک کنید. در پنجره ریستور، از سمت چپ برنامه، درایو BaseSystem را در قسمت Source قرار دهید و سپس در قسمت Destination فلش مموری خود را Drag & Drop کنید. ( بکشید و رها کنید. )

حالا گزینه ریستور را کلیک کنید. با این کار اطلاعات درایو BaseSystem به روی فلش مموری شما منتقل خواهد شد.

اکنون در فلش مموری، بعد از اتمام مرحله Restore، به مسیر :

کد HTML:
    /System/Installation
    رفته و میانبر ( Shortcut، Alias ) مربوط به Packages را حذف کنید.

اکنون پوشه ایی با نام Packages بسازید.

در پنچره ای دیگر در Finder به درایو اصلی Mountain Lion ( با نام درایو Mac OS X Install ESD ) خود رفته و تمام فایلهای درون پوشه Packges را به پوشه ایی که در درون فلش مموری با همین نام ساخته اید، کپی کنید.

قسمت چهارم : اضافه کردن فایلهای پچ شده به فلش مموری :

در این قسمت باید محتویات پوشه ای که از قبل با نام " ML-Edited Files-Siwa " آنرا دانلود کرده بودید، باز کنید و دو Kext زیر را به مسیر " /System/Library/Extensions " در درون فلش مموری خود کپی کنید :
    • FakeSMC.kext

بعد از این کار ترمینال را باز کنید و دستور های زیر را تک تک وارد کنید و بعد از وارد کردن هر دستور فایل FakeSmc.kext که الان کپی کردید را به درون ترمینال بکشید و بعد enter رو فشار بدید :

کد HTML:
    sudo chown -R 0:0

sudo chmod -R 755

با این کار به اصطلاح Permission های این فایل رو در محل کپی شده درست کردید . توجه کنید که مثلا دستور اول بصورت زیر در خواهد آمد :
    کد HTML:
    sudo chown -R 0:0 /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Library/Extensions/FakeSMC.kext
    مراحل بالا را برای NullCPUPowerManagement.kext هم انجام دهید.

اکنون فایل OSInstall را به مسیر زیر کپی کنید و آنرا با فایل قدیمی جایگزین ( Replace ) کنید.

کد HTML:
    /System/Library/PrivateFrameworks/Install.framework/Frameworks/OSInstall.framework/Versions/A/
    حالا فایل OSInstall.mpkg را به مسیر زیر کپی کنید و آنرا با فایل قدیمی جایگزین کنید :

کد HTML:
    /System/Installation/Packages/

اکنون فایل Chameleon را اجرا کنید. ( این همان Boot Loader معروف میباشد که قابلیت بوت کردن نسخه 10.8 به آن اضافه شده است. ) در هنگام نصب، حتما حتما دقت کنید که برای مقصد نصب، در این مرحله فلش مموری خود را انتخاب کنید. همچنین حتما Customize مربوط به سیستم خود را انجام دهید، تا فایل SMBIOS مربوط به سیستم شما در فلش مموری قرار بگید و مشکل بوت نشدن مراحل نصب ML برای شما بوجود نیاید.

فایل mach_kernel را از درایو مربوط به Mountain Lion خود به نام Mac OS X Install ESD که در ریشه این درایو قرار دارد، به درون ریشه فلش درایو خود کپی کنید.

برای محکم کاری و ذخیره زمان، فایل خام بوت لودر Chameleon را هم به درون فلش مموری خود کپی کنید. ( این فایل در مراحل آخر لازم خواهد شد. )

قسمت پنجم : نصب کردن Mountain Lion از روی فلش مموری :

درایو فلش مموری با انتخاب آن در Boot Menu مادربرد خود ( در اکثر مادربرد ها با زدن دکمه F12 در هنگام راه اندازی سیستم ) برای بوت شدن انتخاب کنید.

وقتی که بوت لودر Chameleon بوت شد، فلش مموری را با Kernel Flag زیر بوت کنید :

کد HTML:
    -v
    با این کار، مراحل بوت شدن، کامل به شما نشان داده خواهد شد و اگر مشکلی در حین بوت شدن بوجود آمد، از صفحه ایی که در آن عملیات بوت متوقف میشود، عکس بگیرید و آنرا برا من یا سایر همکاران و دوستان قرار دهید تا راحتتر بتوانیم به شما در حل مشکلتان کمک کنیم.

اکنون مراحل نصب را طی کنید و در مهنگام انتخاب درایو برای نصب، مطمئن باشد که درایوی که با نام Mountain Lion ( در قسمت اول ) اسم گذاری شده است را انتخاب کرده اید.

مراحل نصب و کپی فایلها بسته به سرعت فلش مموری از 5 دقیقه تا یک ساعت متغییر است. پس در این قسمت صیور باشید.

قسمت ششم : آماده کردن نسخه نصب شده ML :

در این قسمت مجددا فلش مموری خود را بوت کنید و بعد از بوت شدن بوت لودر، به درایوی که سیستم عامل مک قبلی تان ( Lion و یا Snow Leopard و یا ... ) قرار دارد بروید.

در سیستم عامل مک، مجددا دو فایل

• FakeSMC.kext

را باید نصب کنید. اما اینبار در درایوی که Mountain Lion در آن نصب شده است و در مسیر زیر :

کد HTML:
    System/Library/Extentions

اکنون سیستم را ریستارت کنید و مجددا فلش مموری خود را بوت کنید و بعد از بوت شدن بوت لودر، به درایوی که در قسمت قبل ML را روی آن نصب کردید بروید. پیشنهاد من این است که مجددا با Kernel Flag زیر ML را بوت کنید :

کد HTML:
    -v
    تا اگر مشکلی در حین بوت شدن بوجود آمد، از صفحه ایی که در آن عملیات بوت متوقف میشود، عکس بگیرید و آنرا برا من یا سایر همکاران و دوستان قرار دهید تا راحتتر بتوانیم به شما در حل مشکلتان کمک کنیم.

هم اکنون در این مرحله بعد از بالا آمدن ML، به داخل فلش مموری رفته و Chameleon را از درون آن اجرا کنید و آنرا نصب کنید. اما اینبار آنرا در داخل درایوی که ML را درون آن نصب کرده اید، نصب کنید. گزینه های مربوط به SMBIOS هم فراموش نشود.

تا اینجا شما موفق به نصب و اجرای موفقیت آمیز جدیدترین نسخه Mac OS X Mountain Lion بر روی کامپیوتر شخصی خود شدید.

ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 23-02-2012, 05:04 PM

آموزش آپدیت شد.

در ادامه این پست، آ»وزشهای مورد نیاز دیگر و فایلهای لازم دیگر در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت.

نظر

در Release Note های این نسخه اومده بود که میشه از 10.6.7 ارتقا داد به این ورژن؛ حالا سوالم اینه که این رو میشه روی سیستم با پردازنده AMD نصب کرد؟

اگر هم نمیشه ، میتونم مستقیم نسخه نصب شده روی VirtualBox رو آپدیت کنم؟

نظر

من 10.6.3 ام فقط iatkos نصب میشه رو سیستمم این نصب میشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط prp-e نمایش پست ها
          در Release Note های این نسخه اومده بود که میشه از 10.6.7 ارتقا داد به این ورژن؛ حالا سوالم اینه که این رو میشه روی سیستم با پردازنده AMD نصب کرد؟

اگر هم نمیشه ، میتونم مستقیم نسخه نصب شده روی VirtualBox رو آپدیت کنم؟
          برای سوال اولتون : نه متاسفانه. چون باید Kernel برای این نسخه هم پچ بشه که هنوز پچ نشده. ( برای Lion هم هنوز پچ نشده. ) پچ کردن هسته واقعا کار طاقت فرسایی هستش. برای همین کمتر هکری طرفش میره.

در مورد سوال دومم هم شک دارم که بشه. یعنی اگر هم نصب بشه، ۱۰۰٪ به خاطر ناسازگاری های هکینتاشی، حتما حتما Kernel Panic خواهید داشت.

بهترین راه حل شما، بکاپ گرفتن از سیستم تون در یک پارتیشن خارجی و باز گردوندن اون بکاپ در سیستم عامل ML هستش. البته شاید هم با این کار Panic داشته باشید. کلا در مورد هکینتاش نمیشه با قطعیت نظر داد.

نظر

نوشته اصلی توسط pejmanamiri نمایش پست ها
            من 10.6.3 ام فقط iatkos نصب میشه رو سیستمم این نصب میشه؟
            در این نسخه کماکان محدودیت هسته های بالاتر از Core 2 Due لحاظ شده و روی CPU های پایینتر نصب نمیشه. کمینه رم مورد نیاز هم ۲ گیگ و بالاتر هستش.

اگر این شرایط رو دارید، فکر نمیکنم مشکلی برای نصب داشته باشید.

البته اگر مقدور هستش، مشخصات سیستمتون رو برام بنویسید تا بهتر بتونم کمکتون کنم.

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
              در این نسخه کماکان محدودیت هسته های بالاتر از Core 2 Due لحاظ شده و روی CPU های پایینتر نصب نمیشه. کمینه رم مورد نیاز هم ۲ گیگ و بالاتر هستش.

اگر این شرایط رو دارید، فکر نمیکنم مشکلی برای نصب داشته باشید.

البته اگر مقدور هستش، مشخصات سیستمتون رو برام بنویسید تا بهتر بتونم کمکتون کنم.
              core 2 due هست متاسفانه
              رم 2 گرافیک intel x3100
              مدل : sony vgn-fz250e

نظر

یک سوال شما چجوری notification center باز کردین

نظر

نوشته اصلی توسط pejmanamiri نمایش پست ها
                  core 2 due هست متاسفانه
                  رم 2 گرافیک intel x3100
                  مدل : sony vgn-fz250e
                  دوست عزیز، منظور من Core 2 Due و بالاتر بود. مثل اینکه اشتباه منظورمو رسوندم.

سیستم شما ساپورت میشه، ولی متاسفانه یه مقدار رمتون برای کارهای اختصاصی کم هستش. برای کارهای روزمره مشکلی براتون پیش نمیاد، ولی برای کارهای اختصاصی تر کمبود رم رو احساس خواهید کرد.

نظر

با سلام و خسته نباشید.من سیستم core 2 quad هست رمم 4 گیگ ddr3 1333 گرافیکمم giga 560 gt میتونم نصب کنم ؟ به هیچ تایپیک دیگه احتیاج نیست ؟لینک osx mountion lion از کجا بیارم ؟

نظر

در ضمن فایل ml خراب هست! و موقع اکسرتک کردن ارور میده! فایل 1.5 مگ منظورمه!

و یک سوال دیگه من به مک دسترسی ندارم فعلا ! بدون مک اصلا نمیشه ؟؟
                      ویرایش توسط iiiamirrr : https://i-phone.ir/forums/member/18281-iiiamirrr در ساعت 23-02-2012, 11:43 AM

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
                        دوست عزیز، منظور من Core 2 Due و بالاتر بود. مثل اینکه اشتباه منظورمو رسوندم.

سیستم شما ساپورت میشه، ولی متاسفانه یه مقدار رمتون برای کارهای اختصاصی کم هستش. برای کارهای روزمره مشکلی براتون پیش نمیاد، ولی برای کارهای اختصاصی تر کمبود رم رو احساس خواهید کرد.
                        مدل عین همونیه که توی فیلم هازارد استفاده کردید فقط cpu ۳۰۰ مگاهرتز بیشتره
                        شما رو اون تست کردین؟

نظر

فایل ml خرابه دوست عزیز

نظر

نوشته اصلی توسط apple for all نمایش پست ها
                            یک سوال شما چجوری notification center باز کردین
                            با Calendar

نظر

نوشته اصلی توسط iiiamirrr نمایش پست ها
                              در ضمن فایل ml خراب هست! و موقع اکسرتک کردن ارور میده! فایل 1.5 مگ منظورمه!
                              نوشته اصلی توسط hsh988 نمایش پست ها
                              فایل ml خرابه دوست عزیز
                              فایل دوباره آپلود شد.

نوشته اصلی توسط iiiamirrr نمایش پست ها

و یک سوال دیگه من به مک دسترسی ندارم فعلا ! بدون مک اصلا نمیشه ؟؟
                              خیر دوست عزیز. متاسفانه بدون دسترسی به مک، قابل انجام نیست.

نظر

صبر کنید ..
                              X