اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Mountain Lion DP 1 بر روی PC و لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

سلام به همه ی دوستان به خصوص استاد گرامی siwa

آقا من همه ی مراحل رو رد کردم و ML رو نصب کردم و همونجا که بعد از نصب باید ریستارت کنیم , ریستارت کردم و

وارد سیستم مک قبلیم شدم و اون ۲ تا ککست که فرمودین رو اینبار توی درایو ML نصب کردم . ولی وقتی ریستارت میکنم و

از روی درایو ML بوت می کنم سریع ریستارت میشه . با v- هم که رفتم اصلا فرصت نمیشه که ارور رو بخونم , سریعا

ریستارت میشه . باید چیکار کنم استاد ؟

اینم سیستمم :
    Laptop : Dell Vostro 1320
    VGA=GeForce 9300 GS
    RAM 4 GB DDR3

و یه سوال دیگه اینکه موقع نصب chameleon برای این سیستم که نوشتم من iMac9.1 رو زدم . درست زدم ؟

ممنون از اینکه وقت میذارید ... .

---------------------------------------------------------------
    :: MAC 4 YOU ::

ویرایش توسط sadeghooo : https://i-phone.ir/forums/member/23222-sadeghooo در ساعت 19-11-2012, 09:39 PM

نظر

نوشته اصلی توسط saeid_ms نمایش پست ها
      سلام سالار.تو تاپیک نصب iATKos L2 تاپیکمو دیدی و جواب دادی.ممنون.همون مشکلی که گفتم بود.الان iAktos رو نصبیدم.
      من تو مرحله 3 گیر میکنم.
      الان من تو مک روی فایلی که دانلود کردم 2بار کلیک کردم که بارگذاری بشه.بعد وقتی به finder میرم این فایلها هستند

تا این مرحله که مشکلی نیست..
      (فایل DMG مربوط به Mountain Lion را در محیط مک بارگذاری کنید، که روی دسکتاپتان درایوی به نام Mac OS X Install ESD ایجاد خواهد کرد. در این مرحله باید قابلیت نمایش فایلهای مخفی را در محیط مک فعال کنید، که برای اینکار باید در برنامه ترمینال ( در Applications ==> Utilities ==> Terminal ) عبارت زیر را تایپ کنید :

کد HTML:
      sudo defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
      با اجرای این عبارت برنامه Terminal از شما رمز عبور اکانت فعلی مک تان را خواهد پرسید، آنرا تایپ کنید و سپس اینتر را کلیک کنید. توجه داشته باشد به دلیل افزایش امنیت، در هنگام تایپ، پسورد شما نمایش داده نخواهد شد، ولی با تایپ هر حرف و کلیدی از روی کیبرد، رمز شم در حال تایپ میباشد، پس در وارد کردن پسورد خود دقت کنید)

وقتی دستور دوم رو وارد میکنم (همونیکه مربوط به BaseSystem هست)مثل درایوی که شما نشون دادی(تو عکس مشخص کردم)چیزی به نام basesystem.dmg وجود نداره

البته فکر کنم تو terminate اشتباه دستور رو وارد میکنم

ببخشید اگه سوالام مبتدی هستند.تقصیر من نیست.تاحالا کار نکردم.خوب مشکل از کجاست سالار خان؟
      سالار؟این عبارت رو همونطوری بنویسیم؟آخه بعضی جاهاش از / و وسطاش از \ استفاده شده.درسته؟
      sudo open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg

راستی.وقتی iAtkoss میریزم صدا نصب نیست ولی از باند صدای خس خس میاد.مشکل چیه؟
      ممنون
      سعید جان، شما بعد از اینکه دستور زیر رو وارد کردید :

کد HTML:
      به داخل درایو ML تون که بارگذاری شده برید و از اونجا فایل زیر رو اجرا کنید :

BaseSystem

همین !

در مورد مسیر هم در ترمینال مک و لینوکس برای تعریف درایو از اسم اون درایو استفاده میکنن که برای تعریف فاصله در اسم از \ و برای تعریف رفتن به داخل درایو یا پوشه از / استفاده میشه.

در ضمن سعید جان، هممون یه روزی مبتدی بودیم. پرسیدن سوال هیچ اشکالی نداره دوست عزیز.

نظر

نوشته اصلی توسط sadeghooo نمایش پست ها
        سلام به همه ی دوستان به خصوص استاد گرامی siwa

آقا من همه ی مراحل رو رد کردم و ML رو نصب کردم و همونجا که بعد از نصب باید ریستارت کنیم , ریستارت کردم و

وارد سیستم مک قبلیم شدم و اون ۲ تا ککست که فرمودین رو اینبار توی درایو ML نصب کردم . ولی وقتی ریستارت میکنم و

از روی درایو ML بوت می کنم سریع ریستارت میشه . با v- هم که رفتم اصلا فرصت نمیشه که ارور رو بخونم , سریعا

ریستارت میشه . باید چیکار کنم استاد ؟

اینم سیستمم :
        Laptop : Dell Vostro 1320
        VGA=GeForce 9300 GS
        RAM 4 GB DDR3

و یه سوال دیگه اینکه موقع نصب chameleon برای این سیستم که نوشتم من iMac9.1 رو زدم . درست زدم ؟

ممنون از اینکه وقت میذارید ... .
        شما Kext زیر رو حذف کنید :

کد HTML:
        AppleIntelCPUPowerManagement
        البته اول ازش بکاپ بگیرید. اگه مشکل حل نشد برش گردونید سر جاش.

برای SMBios هم مشخصات iMac 9.1 رو بنویسید، من الان دسترسی به سیستم عامل های مک ام ندارم.

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
          سعید جان، شما بعد از اینکه دستور زیر رو وارد کردید :

کد HTML:
          به داخل درایو ML تون که بارگذاری شده برید و از اونجا فایل زیر رو اجرا کنید :

BaseSystem

همین !

در مورد مسیر هم در ترمینال مک و لینوکس برای تعریف درایو از اسم اون درایو استفاده میکنن که برای تعریف فاصله در اسم از \ و برای تعریف رفتن به داخل درایو یا پوشه از / استفاده میشه.
          .
          سالار جان ممنون.
          بعد از وارد کردن دستور sudo defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE در terminate وقتی به درایو ml برمیگردم از basesystem خبری نیست.البته تو terminate فکر کنم درست وارد میکنم دستور رو.ولی basesystem موجود نیست.

راستی سالار.
          این بوت لودر اومده.همونیکه چند روز پیش شما گفتید.تو توضیحات این برنامه (دقیقا تو قسمت change) اسم کارت گرافیک من موجوده.این یعنی ساپورت میشه؟؟؟
          http://www.osx86.net/view/2481-chimera_1.8.0_[10.8_support]_new_with_changes.html

ممنون

نظر

سالار جان ممنون.
            بعد از وارد کردن دستور sudo defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE در terminate وقتی به درایو ml برمیگردم از basesystem خبری نیست.البته تو terminate فکر کنم درست وارد میکنم دستور رو.ولی basesystem موجود نیست.

راستی سالار.
            این بوت لودر اومده.همونیکه چند روز پیش شما گفتید.تو توضیحات این برنامه (دقیقا تو قسمت change) اسم کارت گرافیک من موجوده.این یعنی ساپورت میشه؟؟؟
            http://www.osx86.net/view/2481-chimera_1.8.0_[10.8_support]_new_with_changes.html

ممنون
            سعید جان، دقیقا این عبارت زیر رو کپی کن تو ترمینال :

کد HTML:
            open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
            واسه گرافیکت هم، والا منم دارم روی یه لپتاپ SL نصب میکنم، این رو هم دانلود کردم و با وجود اینکه نوشته بود که گرافیک اون لپ تاپ هم ساپورت میشه، ولی ساپورت نشد.

ولی خب شاید روی گرافیک تو جواب بده.

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون
            ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 06-03-2012, 10:02 AM

نظر

سعید جان، دقیقا این عبارت زیر رو کپی کن تو ترمینال :

کد HTML:
              open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
              واسه گرافیکت هم، والا منم دارم روی یه لپتاپ SL نصب میکنم، این رو هم دانلود کردم و با وجود اینکه نوشته بود که گرافیک اون لپ تاپ هم ساپورت میشه، ولی ساپورت نشد.

ولی خب شاید روی گرافیک تو جواب بده.

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون
              سلار خان ممنون.
              یه حرکت اشتباه زدم اونجا که نوشته بودی
              اکنون فایل Chameleon را اجرا کنید. ( این همان Boot Loader معروف میباشد که قابلیت بوت کردن نسخه 10.8 به آن اضافه شده است. )

فکر کردم اول باید نصب کنی بعد اجرا.حالا من یه بار فقط نصب کردم.باس چیکار کنم که پاک بشه؟
              دفعه بعد که متوجه شدم طبق مراحل رفتم جلو ولی از تو قسمت istall SMBios مشخصات هیچ کدوم از سیستم ها مثل من نیست.اونجارو چیکار کنم؟؟
              این مرحه رو هم نفهمیدم.
              فایل mach_kernel را از درایو مربوط به Mountain Lion خود به نام Mac OS X Install ESD که در ریشه این درایو قرار دارد، به درون ریشه فلش درایو خود کپی کنید.
              mach_keranal کجاست؟ریشه کجا میشه؟
              اگه منظورتون تو درایو بارگذاری شده مک هست که من تو اون درایو کلا 4 تا فایل دارم.اینم عکس

البته پوشه سیستم هم هست ولی تو عکس نیفتاده
              همین الان تست کردم.فکر کنم مراحل رو درست رفتم ولی تو بوت میگه kernal mach وجود نداره.

ممنون سالار جان
              ویرایش توسط saeid_ms : https://i-phone.ir/forums/member/43160-saeid_ms در ساعت 06-03-2012, 04:17 PM

نظر

سلار خان ممنون.
                یه حرکت اشتباه زدم اونجا که نوشته بودی
                اکنون فایل Chameleon را اجرا کنید. ( این همان Boot Loader معروف میباشد که قابلیت بوت کردن نسخه 10.8 به آن اضافه شده است. )

فکر کردم اول باید نصب کنی بعد اجرا.حالا من یه بار فقط نصب کردم.باس چیکار کنم که پاک بشه؟
                دفعه بعد که متوجه شدم طبق مراحل رفتم جلو ولی از تو قسمت istall SMBios مشخصات هیچ کدوم از سیستم ها مثل من نیست.اونجارو چیکار کنم؟؟
                این مرحه رو هم نفهمیدم.
                فایل mach_kernel را از درایو مربوط به Mountain Lion خود به نام Mac OS X Install ESD که در ریشه این درایو قرار دارد، به درون ریشه فلش درایو خود کپی کنید.
                mach_keranal کجاست؟ریشه کجا میشه؟
                اگه منظورتون تو درایو بارگذاری شده مک هست که من تو اون درایو کلا 4 تا فایل دارم.اینم عکس

البته پوشه سیستم هم هست ولی تو عکس نیفتاده
                همین الان تست کردم.فکر کنم مراحل رو درست رفتم ولی تو بوت میگه kernal mach وجود نداره.

ممنون سالار جان
                من متاسفانه هنوز نحوه پاک کردن کامل Chameleon رو خودمم یاد نگرفتم. حالا مگه مشکلی بوجود اوده که میخوای پاکش کنی ؟

برای SMBIOS هم لازم نیست که دقیقا مشخصات یکی باشه، همین که CPU یکی باشه یا واقعا نزدیک باشه کافیه. مهمتریم جزء CPU هستش.

اگر SMBIOS رو درست تنظیم نکنی، بعد از بوت کرن سریع سیستم ریستارت میشه و حتی فرصت نمیکنی که Error رو ببینی.

برای mach_kernel این کد رو بزن :

کد HTML:
                sudo cp -v -p /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/mach_kernel /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/
                ولی قبلش حتما یه بار سیستمت رو ریستارت کن، بالا که اومد، ایمیج ML رو فقط اجرا کن که این دستور بتونه کپی اش کنه.

برای حل مشکل Hidden هم از این برنامه استفاده کن :

نظر

ممنون سالار.همه مراحل رو دوباره انجام دادم.تو مرحله بوت گیر میکنم(مرحله پنج).
                  یه بار با v- و یه بار هم با v- cpus=1 بوت کردم.در هر دو حالت روی این عکس موند.

مشکل ازکجا میتونه باشه سالار؟
                  ویرایش توسط saeid_ms : https://i-phone.ir/forums/member/43160-saeid_ms در ساعت 06-03-2012, 07:40 PM

نظر

ممنون سالار.همه مراحل رو دوباره انجام دادم.تو مرحله بوت گیر میکنم(مرحله پنج).
                    یه بار با v- و یه بار هم با v- cpus=1 بوت کردم.در هر دو حالت روی این عکس موند.

مشکل ازکجا میتونه باشه سالار؟
                    Kext زیر رو حذف کن و ببین مشکلت حل میشه یا نه :

کد HTML:
                    ApplePolicyControl
                    این Kext توی مسیر System/Library/Extentions هستش.

یه خبر خوب که میتونم بهت بدم این هستش که گرافیکت رو شناخته و درایورش رو لود کرده.

راستی هنوز به مرحله نصب نرسیدی ؟

نظر

شما Kext زیر رو حذف کنید :

کد HTML:
                      AppleIntelCPUPowerManagement
                      البته اول ازش بکاپ بگیرید. اگه مشکل حل نشد برش گردونید سر جاش.

برای SMBios هم مشخصات iMac 9.1 رو بنویسید، من الان دسترسی به سیستم عامل های مک ام ندارم.

سلام مجدد به استاد گرامی !

آقا این ککستو هم حذف کردم نتیجه نداد . ولی v - x - f- رو که با هم میزنم این ارور رو میده :
                      کد HTML:
                      No DSDT found, using 0 as uid value 
                      using PCI-Root-UID value: 0

کرنل فلگ PCIRootUID=1 رو هم اضاف کردم که فایده نداشت . نظر دیگه ای ندارید ؟

راستی مشخصات iMac 9.1 هم ایناس :

Select to install /Extra/smbios.plist for iMac9,1 .

2.0 GHz Core 2 Duo (P7350) Mid-2009 (Edu) iMac9,1
                                 20-Inch NVIDIA GeForce 9400M
                      2.26 GHz Core 2 Duo (P7550) Mid-2009 (Edu) iMac9,1
                      2.66 GHz Core 2 Duo (E8135) Early 2009 iMac9,1
                      2.66 GHz Core 2 Duo (E8135) Early 2009 iMac9,1
                                 24-Inch NVIDIA GeForce 9400M
                      2.93 GHz Core 2 Duo (E8335) Early 2009 iMac9,1
                                 24-Inch NVIDIA GeForce GT 120
                      3.06 GHz Core 2 Duo (E8435) Early 2009 iMac9,1
                                 24-Inch NVIDIA GeForce GT 130

به نظرتون میخوره به سیستم من که بالا نوشتم ؟

مرسی بابت جوابتون ... .

---------------------------------------------------------------
                      :: MAC 4 YOU ::

ویرایش توسط sadeghooo : https://i-phone.ir/forums/member/23222-sadeghooo در ساعت 19-11-2012, 09:39 PM

نظر

Kext زیر رو حذف کن و ببین مشکلت حل میشه یا نه :

کد HTML:
                        ApplePolicyControl
                        این Kext توی مسیر System/Library/Extentions هستش.

یه خبر خوب که میتونم بهت بدم این هستش که گرافیکت رو شناخته و درایورش رو لود کرده.

راستی هنوز به مرحله نصب نرسیدی ؟
                        سالار جان...سلام و خسته نباشید.
                        من تونستم ML رو نصب کنم.واقعا ممنونم ازتون که اینقدر زحمت کشیدی.فقط کیبورد نداشتم و نتونستم اسم واسه اکانت بدم.نه موس و نه کیبورد لپ تاپ کار نمیکنه.با موس usb تونستم کشور و تنظیمات اولیه رو انجام بدم ولی تو یه مرحله که باید اسم بدم نتونستم .مشکل اصلی اینجاست که وقتی همونجا داشتم انگولک میکردم دیدم منو اومد.perfermence
                        وقتی رفتم تو قسمت گرافیک دیدم باز نشناخته گرافیکمو.
                        البته اینم بگم.اون کست که شما گفتی رو من پیدا نکردم تو درایو فلش.منظورم ApplePolicyContro
                        ولی ورژن SMBIOS رو عوض کردم و بدون مشکلی بالا اومد و نصب کردم.ولی چه فایده.باز گرافیکمو نشناخت.
                        چیکار کنم؟یعنی این گرافیک ما نمیخواد نصب بشه؟؟؟؟
                        میگم نظرتون چیه به جای chamelion از chimera استفاده کنم؟؟؟
                        جا داره بازم از شما تشکر کنم
                        ویرایش توسط saeid_ms : https://i-phone.ir/forums/member/43160-saeid_ms در ساعت 07-03-2012, 01:53 AM

نظر

سلام من میخام mountion lion بریزم برای همین ویندوزمو پاک و mac lion رو ریختم ولی حالا تو مک اون درایوی که برای نصب ml گزاشته بودم نشون نمیده. هاردم هم کلا 5 تا درایو داره. حالا باید چه کار کنم؟

نظر

دوست عزیز، شما یه عکس از Disk Utility وقتی که هارد مورد نظرت (* پارتیشن نه هارد ) در حالت انتخابه بزار.

توضیح کاملی هم از نحوه پارتیشن بندی ات بزار.

نظر

سالار جان...سلام و خسته نباشید.
                              من تونستم ML رو نصب کنم.واقعا ممنونم ازتون که اینقدر زحمت کشیدی.فقط کیبورد نداشتم و نتونستم اسم واسه اکانت بدم.نه موس و نه کیبورد لپ تاپ کار نمیکنه.با موس usb تونستم کشور و تنظیمات اولیه رو انجام بدم ولی تو یه مرحله که باید اسم بدم نتونستم .مشکل اصلی اینجاست که وقتی همونجا داشتم انگولک میکردم دیدم منو اومد.perfermence
                              وقتی رفتم تو قسمت گرافیک دیدم باز نشناخته گرافیکمو.
                              البته اینم بگم.اون کست که شما گفتی رو من پیدا نکردم تو درایو فلش.منظورم ApplePolicyContro
                              ولی ورژن SMBIOS رو عوض کردم و بدون مشکلی بالا اومد و نصب کردم.ولی چه فایده.باز گرافیکمو نشناخت.
                              چیکار کنم؟یعنی این گرافیک ما نمیخواد نصب بشه؟؟؟؟
                              میگم نظرتون چیه به جای chamelion از chimera استفاده کنم؟؟؟
                              جا داره بازم از شما تشکر کنم
                              متاسفانه نمیدونم چرا مدل گرافیکت رو نشناخته. جالبه چون که توی عکسی که قبلا گذاشتی، درایور مربوط به گرافیک رو کاملا لود کرده بود، یعنی گرافیک رو شناخته و درایور رو لود کرده.

میتونی Chimera رو هم تست کنی. ببین جواب میده یا نه.

نظر

بفرما اینم عکس

در مورد پارتیشن بندی هم اون پارتیشنی که موس روشه و نمیاد primery هست+ win seven که الان مک روش نصبه.
                                بقیه هم logical که از تقسیم یه پارتیشن primery به دست اومده.
                                ویرایش توسط amirhosein261 : https://i-phone.ir/forums/member/87556-amirhosein261 در ساعت 08-03-2012, 05:58 PM دلیل: ت

نظر

صبر کنید ..
                                X