اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

حل مشکل کلیدهای جهت نما در کیبورد ورژن ۵ با توییک جدید در سیدیا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• حل مشکل کلیدهای جهت نما در کیبورد ورژن ۵ با توییک جدید در سیدیا

دوستانی که با کیبورد فارسی آقای علیرضا شفایی کار کرده اند، با قابلیت بسیار کاربردیِ "کلیدهای جهت نما" آشنا هستند. در کیبورد آقای شفایی، کافی است انگشت را "روی کیبورد" از چپ به راست یا بالعکس بکشید تا مکان*نما (cursor) به اندازه ی یک کاراکتر به جلو یا عقب برود. این قابلیت، امتیاز منحصر به فردی به کیبورد آقای شفایی می داد ولی دو اشکال داشت:
    - اول اینکه با توجه به کشیدن انگشت روی کیبورد، غالباً یک یا گاهی دو حرف هم به اشتباه تایپ میشد. البته با تمرین بیشتر، کاربر کم کم یاد می گرفت که چطور این کار را انجام دهد تا حروف اضافه تایپ نشوند.
    - و دوم اینکه کیبورد آقای شفایی فقط روی ورژن ۴ نصب میشد. متأسفانه ایشان نه تنها کیبورد ابداعی خودشان را روی ورژن ۵ پیاده نکردند، بلکه این پکیج حتی روی ورژن ۴ هم دیگر ارائه نمی شود.
    با توجه به اینکه کیبورد فارسی روی ورژن ۵ به سادگی قابل نصب است، جای خالی این قابلیت به شدت احساس میشد. به تازگی یک پکیج جدید در سورس بیگ باس در سیدیا ارائه شده که این مشکل را به خوبی حل کرده است:
    SwipeShiftCaret
    با نصب این برنامه، با کشیدن انگشت "روی متن" (نه روی کیبورد) در صفحه ی برنامه ی نوتز، ایمیل، سافاری ....، مکان نما به سادگی به جلو و عقب می رود. با توجه به اینکه انگشت روی کیبورد کشیده نمی شود، مشکل اول مطرح شده در بالا عملاً رفع می شود.
    این برنامه رایگان است و روی ورژن ۵ کار می کند. بعد از نصب از سیدیا بلافاصله فعال می شود، و نیاز به هیچگونه تنظیماتی هم ندارد.
    ویرایش جدید:
    دوستان برای توضیح در مورد ویژگیهای آپدیت جدید این برنامه، به پست ۲۹ مراجعه کنید. و حتماً برنامه رو آپدیت کنید!
    ویرایش توسط moosavir : https://i-phone.ir/forums/member/33455-moosavir در ساعت 10-05-2012, 10:24 PM

من رو ایپد نصب کردم ولی متوجه نشدم دقیقا کجای صفحه باید دستمو بکشم...

نظر

بالای کیبورد، روی متنِ تایپ شده.

نظر

روی آیفون ۴ اس و آیفون ۴ با ورژن ۵ تست شد. به خوبی کار می کنه. آیپد من روی ورژن ۴ هستش. دوستانی که آیپد و آیپاد با ورژن ۵ دارن لطفاً تست کنن و خبر بدن.

نظر

رو ایپد خوب کار نمیکنه
          رو فارسی که اصلا کار نمیکنه
          واسه لاتین هم کرش می کنه خیلی جاها(مثلا همینجا واسه پست دادن)

نظر

آیپدتون ورژن ۵ هستش؟ روی آیفونِ ورژن ۵ که خیلی روان و عالی کار می کنه. هم فارسی و هم لاتین. منتظر فیدبک بقیه دوستان هستم.

نظر

اره 5.0.1 هستم من...

نظر

روی فارسی کرش میکنه بجز این عالی کار کرد.

B.

نظر

نوشته اصلی توسط b.a23 نمایش پست ها
                  روی فارسی کرش میکنه بجز این عالی کار کرد.

B.
                  آیفون یا آیپد؟ خود من مدتهاست منتظر این توییک بودم، و گمونم برای دیگران هم مفید باشه. از دوستان خواهش می کنم وقتی فیدبک میدن ذکر کنن کدوم دستگاه (آیفون۴ ،۴ اس، آیپد۱ یا ۲، آیپاد...) و چه ورژنی، که به درد بقیه هم بخوره.
                  ویرایش توسط moosavir : https://i-phone.ir/forums/member/33455-moosavir در ساعت 11-02-2012, 04:55 PM

نظر

نوشته اصلی توسط moosavir نمایش پست ها
                    آیفون یا آیپد؟ خود من مدتهاست منتظر این توییک بودم، و گمونم برای دیگران هم مفید باشه. از دوستان خواهش می کنم وقتی فیدبک میدن ذکر کنن کدوم دستگاه (آیفون۴ ،۴ اس، آیپد۱ یا ۲، آیپاد...) و چه ورژنی، که به درد بقیه هم بخوره.
                    ببخشید
                    ایفون ۴ و ایپاد تاچ ۳و۴
                    همشون ios5.0.1
                    ویرایش توسط b.a23 : https://i-phone.ir/forums/member/24411-b-a23 در ساعت 11-02-2012, 05:22 PM

نظر

از كدوم سورس بايد گرفت؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط ardavan i4 نمایش پست ها
                        از كدوم سورس بايد گرفت؟؟
                        Thebigboss
                        اگه تو سیدیا سرچ کنید پیدا می کنید.

نظر

آیپد دو ، 5.0.1 ، فارسی و انگلیسی تست شد، مشکلی نداشتم.
                          ممنون از معرفی توییک.

نظر

آقای موسوی

آیپد 2 بالا، سافاری متن فارسی کرش میکنه ولی توی نوت مشکلی نداره.

نظر

به نظرم بهتره برای آیپد منتظر آپدیت بعدی باشیم.

نظر

صبر کنید ..
                              X