اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

دو ویژگی gmail که شاید ندانید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• دو ویژگی gmail که شاید ندانید

Gmail را دیگر همه می*شناسند. سرویس پست الکترونیکی شرکت گوگل با فضای بزرگ و امکانات بی*نظیر و امنیت مثال*زدنی. شاید باور نکنید اما حتی کسانی که از جیمیل استفاده نمی*کنند هم به نوعی مدیون جیمیل هستند چون اولین شرکتی بود که سنت ارائه فضای میزبانی با حجم بالا به صورت رایگان به کاربران را بنا نهاد. فضایی که با یک گیگابایت شروع شد و امروز به بیش از هفت گیگابایت رسیده است. این اقدام جیمیل بود که باعث شد شرکتهای رقیب مجبور به دست و دلبازی بیشتر شوند و آنها هم فضای میزبانی را زیاد کنند. نمی*دانم آن روزها را یادتان هست که Yahoo mail به هر مشترک تنها ۴ مگابایت فضای رایگان می*داد؟! شاید اگر جیمیل نبود مدیران یاهو هنوز هم به ارائه بیشتر از ۴ مگابایت رضایت نداده بودند!
    گذریم! امروز می*خواهم دو ویژگی جالب آدرسهای پست الکترونیکی جیمیل را معرفی کنم. ویژگی*هایی که جدید نیست اما شاید شما تا به امروز نمی*دانستید:
    ۱- بی*اثر بودن کاراکتر نقطه (.) در آدرس :
    اجازه بدهید به جای توضیح با مثالی این ویژگی را شرح دهم. فرض کنید آدرس yourname@gmail.com متعلق به شما باشد. در این صورت آدرس your.name@gmail.com هم متعلق به شماست! اگر هنوز متوجه نشده*اید که جریان چیست به کاراکتر نقطه (.) بین دو کلمه Your و name در آدرس دوم دقت کنید! یعنی کاراکتر نقطه در هر جای آدرس قبل از کاراکتر @ اثری در هویت و ماهیت آن ایمیل نمی*گذارد. شما می*توانید بین حروف بخش اول آدرس ایمیلتان هر جا که خواستید نقطه بگذراید و باز هم آن ایمیل متعلق به شماست و تمام ایمیلهای ارسالی به آن آدرس باز هم به صندوق پستی شما ختم خواهند شد. البته تعداد نقطه*ها می*تواند بیشتر از یک عدد باشد. به عنوان مثال این آدرس هم متغلق به شماست : y.o.u.r.n.a.m.e@gmail.com
    2- اضافه کردن عبارت دلخواه به انتهای بخش اول آدرس با استفاده از کاراکتر مثبت (+) :
    مجددا در قالب یک مثال این ویژگی را شرح می*دهم. دوباره فرض کنید yourname@gmail.com آدرس شما باشد. در این صورت yourname+ everything@gmail.com هم آدرس شماست. به این معنا که با اضافه کردن کارکتر + در انتهای بخش اول آدرس در ادامه آن می*توانید هر چه می*خوهید بنویسید و این آدرس جدید باز هم ایمیل شماست و پیامهای ارسالی به این آدرس هم به صندوق شما خواهد آمد.
    خبر خوب دیگر این است که شما می*توانید ویژگی ۱ و ۲ را با هم ترکیب کنید و به صورت همزمان از آن استفاده کنید. یعنی در یک آدرس هم از کاراکتر نقطه بین حروف استفاده کنید و در همان آدرس با استفاده از ویژگی دوم و کاراکتر + یک عبارت به انتهای آدرس اضافه کنید.
    اما سوالی که اینجا مطرح می*شود این است که این ویژگی*ها به چه دردی می*خورند؟
    راستش را بخواهید به خیلی دردها! فرض می*کنیم شما آدم پرمشغله*ای هستید و هر روز با تعداد زیادی ایمیل سر و کار دارید. مثلا یک استاد دانشگاه هستید که همزمان دو درس A و B را در دانشگاه تدریس می*کنید و دانشجویانتان باید تکالیف خود را به آدرس شما بفرستند. در اینصورت شما می*توانید به دانشجویان گروه اول بگویید که به جای فرستادن تکالیف به آدرس yourname@gmail.com آن را به آدرس yourname+ Lesson.A@gmail.com و به دانشجویان گروه دوم هم بگویید که تکالیف خود را به آدرس yourname+ Lesson.B@gmail.com بفرستند. در اینصورت شما می*توانید با تعریف کردن یک ***** ساده در جیمیل به جیمیلتان دستور بدهید که تمامی ایمیلهای ارسالی به این دو آدرس را با کلماتی که شما تعیین می*کنید برچسب بزند و به عنوان ایمیل خوانده شده علامت گذاری کند. در اینصورت تا پایان ترم دیگر نیازی نیست نگران گم کردن ایمیل دانشجویانتان باشید چون گوگل با این ویژگی به سادگی آنها را دسته بندی کرده و شما با استفاده از برچسبها راحت می*توانید تکالیف دانشجویان هر کلاس را به تفکیک با یک کلیک ببینید.
    یا مثلا شما به سایتی مراجعه می*کنید که برای ارائه خدمتی ایمیل شما را درخواست می*کند اما از طرف دیگر شما دوست ندارید این سایت در آینده برای شما ایمیل بفرستد. می*توانید به جای ایمیلتان آدرسی مثل yourname+ spam@gmail.com به آن سایت بدهید و با استفاده از *****ها به گوگل فرمان دهید هر ایمیلی که به آن آدرس ارسال می*شود را بدون خوانده شدن پاک کند!

موفق باشید

Sent from my iPhone using Tapatalk

خیلی جالب بود. منبع رو هم بدی عالی میشه..

نظر

ممنونم ازت
      ولی هیچ وقت از جیمیل خوشم نیومده

نظر

نوشته اصلی توسط silvernsun نمایش پست ها
        خیلی جالب بود. منبع رو هم بدی عالی میشه..
        دوست عزیز من که خبر نذاشتم که منبعش رو بذارم
        من یه ترفند برا جیمیل گذاشتم قربونت برم

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

من عاشق اپل و گوگل هستم واقعا گوگل بی نظیره

نظر

واقعا جیمیل بهترین سرویس ایمیل بوده، هست و خواهد بود.

تنها مواردی که گوگل کمکاری داشته گوگل پلاس و آندروید بوده.

مترجمش هم بعضی اوقات :d

نظر

اینکه گفتم منبع رو بده واسه این بود که احتمالا" ترفندها و موارد دیگری هم هست که ادم های کنجکاوی مثل من بدجوری دنبالش میگردن :d

نظر

این ****** ها چیه؟با تعریف چی؟؟؟

نظر

صبر کنید ..
                X