اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالات قبل و بعد از نصب Mac OS بر روی PC

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط asakesh
    به سلامتي همه هاردم پريده
    واسه این کار ها بهترین راه اینه که یه هارد 40 gb مثلا IDE بگیری دسته دو ! هم ارزون هست راحت کارت رو انجام بده مثل کاری که من کردم تازه درایور های ویندوز هم میشناسه

نظر

پاسخ

نوشته اصلی توسط truculent نمایش پست ها
      سلام به دوستان عزیز
      من چند تا سوال داشتم قبل از نصب مک روی pc که خیلی برام مهم هستن!
      اول اینکه من تا اونجایی که میدونم اپل آخرین نسخه های os ای که داره:
      1:leopard & 2:tiger &... هست!
      خواستم بدونم این ideneb & i aktos چیه؟؟
      مشخصات سیستم من هم اینه:
      Cpu:intel dual core E2180 2GHZ
      Vga:geforce nvidia 8500 gt
      Motherboardsus
      Ram:2GB
      من میخواستم یک نسخه خوب رو نصب کنم با توجه یه این مشخصات!
      با توجه به این مشخصات کدام نسخه رو توصیه میکنید؟
      من میخوام مک رو روی یک هارد اکسترنال تصب کنم
      خواستم بدونم بعد از وصل کردن اون به pc و روشن کردن pc چه جوری اجرا میشه؟
      آخه رو هارد خودم xp نصب هست!
      فکر میکنم با جواب دادن به این سوالات خیلی از مشکلات دیگران هم حل میشه!
      سلام دوست عزیز
      ۱- آخرین نسخه سیستم عامل اپل snow leopard هستش که دیروز عرضه شده.
      ۲- به دلیل این که سیستم عامل*های اپل همه*گی فقط بر روی کامپیوترهای همون شرکت نصب می*شن، دو سیستم عامل بهینه*سازی شده*ی ideneb و iatkos برای pc نسخه به نسخه ارائه می*شن که البته قطعا بی مشکل نیستند. به عبارتی شما نمی*تونید با خرید سی*دی اوریجینال اپل اسنو لئوپارد اون رو روی کامپیوتر خونه*گی*تون نصب کنید!
      ۲-۱) پس بهتره یک کم صبر کنید تا iDeneb و iAtkos اسنو لئوپارد یعنی 10.6 بیاد
      ۳- من یک بار خیلی تلاش کردم iDeneb نصب کنم نشد!!! پس بنابراین نمی*تونم به شما توصیه*ای بکنم. اما این نوید رو می*دم که به خاطر اینتل بودن سی*پی*یو تون خیلی راحت و بدون باگ می*تونید سیستم عامل*های اپل رو نصب کنید.

نظر

سلام دوست عزیز تمام این مشکل از 10.5.2 هست!تمامش !من هم دقیقا مثل شما اولین مک ۱۰.۵.۲ بود و دقیقا مو به مو مشکلاتی که گفتید رو داشت ورژن عوض کردم حل شد!

نظر

نوشته اصلی توسط hossayn نمایش پست ها
          سلام دوست عزیز
          ۱- آخرین نسخه سیستم عامل اپل snow leopard هستش که دیروز عرضه شده.
          ۲- به دلیل این که سیستم عامل*های اپل همه*گی فقط بر روی کامپیوترهای همون شرکت نصب می*شن، دو سیستم عامل بهینه*سازی شده*ی ideneb و iatkos برای pc نسخه به نسخه ارائه می*شن که البته قطعا بی مشکل نیستند. به عبارتی شما نمی*تونید با خرید سی*دی اوریجینال اپل اسنو لئوپارد اون رو روی کامپیوتر خونه*گی*تون نصب کنید!
          ۲-۱) پس بهتره یک کم صبر کنید تا iDeneb و iAtkos اسنو لئوپارد یعنی 10.6 بیاد
          ۳- من یک بار خیلی تلاش کردم iDeneb نصب کنم نشد!!! پس بنابراین نمی*تونم به شما توصیه*ای بکنم. اما این نوید رو می*دم که به خاطر اینتل بودن سی*پی*یو تون خیلی راحت و بدون باگ می*تونید سیستم عامل*های اپل رو نصب کنید.
          يكي ديكش هم به اسم KlayWay هست ... كه البته مثل اين كه فقط سابورت سخت افزاريش بالا هست ... در هر صورت اين جوري كه معلومه اون دو تاي ديكه بهترن !

نظر

من خودم از توزیع iPC استفاده میکنم به دلیل ساپورت سخت افزاریه زیادش در لینک زیر میتونید ببینید ...
            راضیم کارمو راه انداخته واسه PWN و ساخت فریمور سفارشی واسه آیفون و یه سری کارا که فقط در مک میشه با آیفون کرد ...
            کد:
            http://pcwizcomputer.com/ipcosx86/?page_id=96

نظر

واسه نسخه های جدید فقط Ideneb واسه AMD و Iatkos واسه Intel ...
              kalyway واسه نسخه های قدیمی بود مثل 10.5.2 ..

نظر

سوالات قبل از نصب mac بر روی pc

دوستان عزیز این تایپیک رو ایجاد کردم که دوستانی که قصد نصب MAC OS X بر روی PC خودشون رو دارن اینجا مطرح کنن .
                در حال حاظر 2 نوع سیستم عامل مک برای PC پچ شده اند که
                Ideneb برای CPU AMD
                iAtkos برای CPU intel قابل استفاده هستند .

پس از مطرح کردن سوالات خودتون میتونید آموزش نصب Mac OS X بر روی PC رو از تایپک های زیر مطالعه کنید :

http://www.i-phone.ir/forums/thread4216.html
                http://www.i-phone.ir/forums/thread737.html

نظر

نوشته اصلی توسط Momeks نمایش پست ها
                  دوستان عزیز این تایپیک رو ایجاد کردم که دوستانی که قصد نصب MAC OS X بر روی PC خودشون رو دارن اینجا مطرح کنن .
                  در حال حاظر 2 نوع سیستم عامل مک برای PC پچ شده اند که
                  Ideneb برای CPU AMD
                  iAtkos برای CPU intel قابل استفاده هستند .
                  سلام
                  ممنون از تاپیک خوبت
                  یه سوال اکه یه dvd به ما بدن و ندونیم که iAtoks است یا Ideneb از کجا میشه به نوعش پی برد ؟

راستش امروز من تونستم این سیستم عامل رو نصب کنم و تا آخرین مرحله نصبش هم رفت و بعد از اینکه نصب شد ریستارت که شد باز همون ویندوز بالا اومد انگار نه انگار که مکی نصب شده ... هم درایو مک رو Active کردم ونشد و هم از os selector استفاده کردم و اصلا چیزی پیدا نکرد .. ممنون میشم راهنمایی کنید
                  ویرایش توسط vahid_hv : https://i-phone.ir/forums/member/409-vahid_hv در ساعت 30-08-2009, 03:20 PM

نظر

نوشته اصلی توسط vahid_hv نمایش پست ها
                    سلام
                    ممنون از تاپیک خوبت
                    یه سوال اکه یه dvd به ما بدن و ندونیم که iAtoks است یا Ideneb از کجا میشه به نوعش پی برد ؟
                    2 راه داره یا اینکه DVD رو بوت کنیم و به صفحه Install برسیم یا اینکه رو به مک DVD رو بذاریم مینویسه دیگه چه نسخه ای هست .

نظر

نوشته اصلی توسط vahid_hv
                      آخه من توی صفحه install چیزی ندیدم

راستش امروز من تونستم این سیستم عامل رو نصب کنم و تا آخرین مرحله نصبش هم رفت و بعد از اینکه نصب شد ریستارت که شد باز همون ویندوز بالا اومد انگار نه انگار که مکی نصب شده ... هم درایو مک رو Active کردم ونشد و هم از os selector استفاده کردم و اصلا چیزی پیدا نکرد .. ممنون میشم راهنمایی کنید
                      تو صفحه install موقعی که continue میزنی یه مشت نوشته میاد که یهو مزنی Agree اونجا قطعا نوشته . واسه dual boot هیچ ایده ای ندارم چون تاحالا 2تا سیستم عامل رو یک هارد نصب نکردم ،واسه مک هارد جدا دارم

نظر

نوشته اصلی توسط vahid_hv
                        ممنون .
                        وقتی روی هارد جدا نصب میکنی میتونی انتخاب کنی باویندوز یا مک بالا بیاد ؟
                        آره کاری نداره ، من یه هارد 40 ide دارم و یه ساتا .. مک رو نصب کردم هر موقع میخوام درایور های ویندوزم رو تو مک داشته باشم اول با مک بوت میکنم و بعد کابل هارد sata رو میزنم و همزمان درایور های ویندوز رو تو مک استفاده میکنم
                        انتخاب مثل دو ویندوزه نمیشه چون باید اول با یه هارد بوت کنه
                        ویرایش توسط Momeks : https://i-phone.ir/forums/member/108-momeks در ساعت 30-08-2009, 04:03 PM

نظر

من رو یه هارد هم مک دارم هم لیتوکس هم ویندوز ... با برنامه easyBCD ...
                          یعنی همه رو تو 3 تا پارتیشن جداگانه نصب کردم .. و رفتم تو ویندوز و با برنامه که گفتم بوت لودر 2 تا سیستم عامل دیگه رو ادد کردم تو بوت لودر ویندوز... موقع روشن شدن هم 3 تا گزینه میاد ....

نظر

نوشته اصلی توسط asakesh
                            ن ايدنب ١٠.٥.٦ و اكتوس ١٠.٥.٤ هردوش همون اول ارور مي ده waiting for root device
                            كسي ثي تونه كمكم كنه تا حالا چهل تومان پول اين سي دي ها را دادم
                            ممنون
                            اولا نیازی نبود به پرداخت 40 تومان برای چیزی که فروشنده خودش مجانا دانلود کرده ( یعنی انصاف نیست )
                            10.5.7 رو اگه خواستی به من ایمیل بزن می فرستم واست ( مجانی - فقط پول dvd خام )
                            اون ارور هم واسه هاردت هست - یا پارتیشن رو خوب نساختی ( اکتیو نیست ) یا ahci رو تو bios فعال نکردی

نظر

نوشته اصلی توسط asakesh
                              ن ايدنب ١٠.٥.٦ و اكتوس ١٠.٥.٤ هردوش همون اول ارور مي ده waiting for root device
                              كسي ثي تونه كمكم كنه تا حالا چهل تومان پول اين سي دي ها را دادم
                              ممنون
                              من هم اولین بار به این مشکل برخوردم ...
                              چندتا دلیل میتونه داشته باشه که من دو تاشو فهمیدم امیدوارم جواب بده واسه شما ...
                              اولین علتش میتونه نشناختن keyboard باشه ... درسته کیبرد ... احتمالا پچ PS2 برای کیبرد رو در DVD نزاشتن و کیبرد رو نمیتونه تشخیص بده ... از پورت USB برای کیبرد استفاده کن ...
                              علت دیگش میتونه دی وی دی رامت باشه ...
                              احتمالا DVD rom از پورت ساتا استفاده میکنه .. باید به IDE کانکت کنی .. و حتما هم primary master باشه ...
                              من 1 هفته ای سر نصب مک وقت گذاشتم .. فقط بگم زود نا امید نشو بالاخره موفق میشی

نظر

ahgi را فعال کردم دیگه نمی دونم چجوری باید اکتیو کنم
                                براتون پیغام خصوصی هم زدم
                                چی بگم می فروشن دیگه هر چی خواستند

نظر

صبر کنید ..
                                X