اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

۸ دلیل برای برتری آیفون ۴ اس بر گالکسی نکسوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ۸ دلیل برای برتری آیفون ۴ اس بر گالکسی نکسوس

۸ دلیل برای برتری آیفون ۴ اس بر گالکسی نکسوس

( موضوع در انجمن سرچ شد و موضوع مشابهی پیدا نشد. بعد از آن تاپیک زده شد )

قطعا آیفون ۴ اس یکی از بهترین اسمارت فون های سال ۲۰۱۱ میلادی بود. هم اکنون ما آن را در برابر یک گوشی فوق العاده دیگر ، بنام گالکسی نکسوس قرار می دهیم . البته همانطور که میدانیم آیفون ۴ اس نسبت به نسخه قبلی خود یعنی آیفون ۴ تغییرات ظاهری اساسی نداشته است ، اما میبایست از توسعه و پیشرفت خوب آن در زمینه سخت افزار ، نسخه جدید iOS و زمینه های دیگر آن یاد کرد .

به هر حال آیفون ۴ اس در بسیاری از جهات بهتر از گالکسی نکسوس است که در ادامه مطلب به بررسی آنها می پردازیم . همانطور که میدانید یک دستگاه الکترونیکی مانند اسمارتفون نیاز به یک مجموعه قدرتمند سخت افزاری و نرم افزاری در کنار هم دارد تا بتواند یک دستگاه قدرتمند را تشکیل دهد . این مطالب فقط مقایسه بین آنهاست ولی در نهایت این نکته را فراموش نکنید که اسمارت فونی بهتر است که سازگاری کامل با جیب شما ، استفاده شما و دست شما داشته باشد !

Siri

همانطور که همه ما میدانیم Siri بزرگترین قابلیت و ویژگی آیفون ۴ اس است . البته Siri هنوز کامل نیست ولی بسیار جلوتر از سرویسهای مشابه خود مانند Voice control اندروید است . بسیاری از گوشی ها میتوانند با استفاده از فرمان صوتی ، تماس های تلفنی را برای شما برقرار سازند ، ولی Siri بسیار بزرگتر و کاملتر از آن است . شاید یکی از بهترین کاربردهای Siri ، استفاده از این سیستم در انجام کارهای ساده مانند تنظیم آلارم و یادآوری وقایع باشد . برنامه هایی که انجام آن با استفاده از Siri بسیار راحتتر از انجام آن با انگشت است . پس در این زمینه آیفون ۴ اس با فاصله ای نسبتا زیاد از گالکسی نکسوس قرار دارد .

اپلیکشن ها

در حالی که اندروید مارکت راه بسیار طولانی را سال گذشته طی کرد و پیشرفت نسبتا خوبی چه در زمینه کیفیت و چه در زمینه کمیت اپلیکشن ها داشته است ، ولی به نظر میرسد که برنامه های تا حدودی سطح بالا و همچنین کاربردی تری برروی آیفون ۴ اس قرار دارد تا برروی گالکسی نکسوس . در زمینه بازی و سرگرمی ، بازیهای بهتری برروی آیفون ۴ اس مانند nomaly Warzone Earth HD, Bike Baron و Infinity Blade II قرار دارند تا بررروی گالکسی نکسوس . در نهایت نیز نمیتوان این حقیقت را پنهان کرد که اپلیکشن های آیفون ۴ اس تا حدودی بهتر و زیباتر و کاملتر از اپلیکشن های موجود برروی گالکسی نکسوس به نظر میرسند .

صفحه نمایش ، اندازه

آیا میتوان صفحه نمایش عریض و HD گالکسی نکسوس را دوست نداشت ؟ مطمئنا جواب منفی است ، ولی آیفون ۴ اس نیز دارای یک صفحه نمایش زیباست که دارای ویژگی ها خاص خود نیز میباشد . درست است که صفحه نمایش گالکسی نکسوس خوب است ، اما هنگامی که آن را در کنار صفحه نمایش آیفون ۴ اس قرار میدهیم ، میتوان مشاهده کرد که صفحه نمایش آیفون ۴ اس مقداری روشن تر است و البته به مراتب در نمایش متن بهتر از صفحه نمایش گالکسی نکسوس عمل میکند .

کیفیت ساخت

در این بخش آیفون یک پیروزی بدون دردسر را دارد ، ساخته شده از شیشه و فلز که با هم ترکیبی بسیار عالی را تشکیل میدهند و قطعا در دست گرفتن آن ، احساس بسیار خوبی را منتقل میکند . واقعا آیفون ۴ اس کیفیت ساخت بی نظیر و فوق العاده ای دارد .

عمر باتری

رای اکثر کاربران ، آیفون ۴ اس عمر باتری بسیار خوبی دارد البته برخلاف گالکسی نکسوس . گالکسی نکسوس دارای یک باتری مناسب البته برای شرایط معمولی است . به هرحال میتوان یک روز کامل و بدون شارژ را با آیفون ۴ اس و با استفاده های متنوعی که از آن را پشت سر گذاشت ولی در این زمینه و با این مقدار کارکرد نمیتوان زیاد به گالکسی نکسوس اطمینان کرد . ( البته با امید به این موضوع که مشکل باتری در 4s در آپدیت های بعدی ios به طور کلی بر طرف بشود )

iOS, Airplay و سازگاری

اندروید ۴.۰ یک جهش و پیشرفت بزرگ برای اندروید است و البته سیستم عاملی بسیار عالی و مناسب برای گالکسی نکسوس ، اما iOS هنوز هم دارای ویژگی هاییست که کار با آن را بهتر کرده و تجربه بهتری نیز در اختیار کاربر قرار میدهد . PhotoStream یک بخش از iOS 5 است که تصاویری که برروی آیفون شما می باشد را برروی دستگاههای دیگر منتقل میکند ، شما میتوانید از Picasa برروی گالکسی نکسوس استفاده کنید ، ولی راه حل اپل در این زمینه بهتر است . iOS همچنین سیستم AirPlay را برروی آیفون ۴ اس در اختیار شما قرار میدهد که به شما اجازه انتقال تصویر و نشان دادن آن برروی یک صفحه نمایش بزرگتر را میدهد . البته همانطور که میدانید میتوانید از آیفون ۴ اس برای کنترل تلویزیون اپل نیز استفاده کنید .

دوربین

هنگامی که بحث دوربین میشود باز هم برگ برنده در دست آیفون است ،حسگری بزرگتر ، عملکرد بهتر در نور کم و همچنین دسترسی سریعتر به دوربین از مزیتهای دوربین آیفون ۴ اس نسبت به گالکسی نکسوس است . همچنین وجود PhotoStream و ویرایش راحتتر عکسها در آیفون ۴ اس از دیگر مزیتها آن به شمار میرود .

لوازم جانبی و داک ها

هنگامی که شما یک آیفون ۴ اس میخرید ، نه تنها امکانات و ویژگی های بسیار خوبی را در اختیار گرفته اید ، بلکه قابلیت تهیه تعداد زیادی لوازم جانبی مفید و متنوع را نیز بدست میآورید . از کیس های مختلف گرفته تا انواع متنوع اسپیکر در طرح ها و رنگهای متنوع و زیبا . در این زمینه نیز قطعا تنوع و تعداد دستگاههای جانبی آیفون ۴ اس بسیار بیشتر و بهتر از گاکسی نکسوس است .

جمع بندی

درست است که آیفون ۴ اس یک اسمارت فون کامل نیست (همانند دیگر اسمارتفون های موجود) ، اما این اسمارت فون یک تجربه فوق العاده را در اختیار کاربر خود قرار میدهد که حتی یک اسمارت فون فوق العاده مانند گالکسی نکسوس نیز ممکن است در بعضی از موارد قابل رقابت با آن نباشد . به هر حال قبل از خرید یا انتخاب یک اسمارت فون ، حتما به این نکته توجه کنید که آن اسمارت فون را برای انجام چه کارهایی میخواهید .

در پایان خوشحال میشم دوستانی که تجربه استفاده از این ۲ گوشی رو داشتن ، نظر خودشون رو نسبت به این مساله ببان کنن.

با سپس فراوان

منبع : پی سی وار

من خودم فقط با 4s کار کردم. واقعا بینظیر بود و مطمینم از همه لحاظ بهتره از این گوشی.
    فقط تنها چیزی که باعث شده در خریدش شک کنم مشکل باتری هستش

نظر

بخر اينم شانسيه

من و ٤ تا از دوستام با هم خريديم هممون راضيم به غير از يكيمون

باطري اش براي من مثل ٤ مي مونه هيچ فرقي نكرده

نظر

و اينم تجربياتم:: صفحه نمايش عالي
        دوربين فوق العاده ، نميدونم چرا ٥ مگا پيكسل زده سامسونگ
        كيفيت ساخت بالا كه اصلا قابل مقايسه نيست
        سيستم عامل روان ( همتون باهاش آشنا هستيد)
        ......

نظر

نوشته اصلی توسط aliteimoori نمایش پست ها
          من خودم فقط با 4s کار کردم. واقعا بینظیر بود و مطمینم از همه لحاظ بهتره از این گوشی.
          فقط تنها چیزی که باعث شده در خریدش شک کنم مشکل باتری هستش
          نه دوست عزیز. شک نکنین در خریدش ، مشکل باتری هم در گوشی یا وجود نداره یا در آپدیت های بدی رفع میشه

نظر

نوشته اصلی توسط ipadama نمایش پست ها
            بخر اينم شانسيه

من و ٤ تا از دوستام با هم خريديم هممون راضيم به غير از يكيمون

باطري اش براي من مثل ٤ مي مونه هيچ فرقي نكرده
            واقعا باهاتون موافقم. چون منم شنیدم و دیدم این قضیه رو

نوشته اصلی توسط ipadama نمایش پست ها
            و اينم تجربياتم:: صفحه نمايش عالي
            دوربين فوق العاده ، نميدونم چرا ٥ مگا پيكسل زده سامسونگ
            كيفيت ساخت بالا كه اصلا قابل مقايسه نيست
            سيستم عامل روان ( همتون باهاش آشنا هستيد)
            ......
            تایید میشه!

نظر

به نظرم اگه صفحه نمايش ايفون به ٤.٣ ميرسيد ديگه هيچ عيبي نميشد ازش گرفت

نظر

نوشته اصلی توسط saeidta نمایش پست ها
                برعكس بزرگترين عيبي كه ميشد بگيري همون صفحه ي بزرگش هست.
                4.3 ميخوايي چيكار؟؟؟؟
                … … … سکوت را دوست دارم بخاطر ابهت بی پایانش … … …

نظر

دقيقا ، الان صفحه ارگنوميك و از اين سر صفحه ميشه او سرشو با شصت دست لمس كرد، مطمنا اسونتره واسشون كه صفحه بزگتر باشه كه جا واسه سخت افزار بيشتر داشته باشن ولي اين كارو نميكنن

🎯

نظر

نوشته اصلی توسط saeidta نمایش پست ها
                    نوشته اصلی توسط farvahar7737 نمایش پست ها
                    برعكس بزرگترين عيبي كه ميشد بگيري همون صفحه ي بزرگش هست.
                    4.3 ميخوايي چيكار؟؟؟؟
                    به نظر من صفحه ی 4 اینچی ایده آل ترین صفحه میتونه باشه برای آیفون نسل بعدی

نظر

خوب اگر بزرتر بشه اين همه برنامه تو اپ استور چيميشه؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط sinaaboozari
                        ممنون از علی اقا
                        ولی خب دلیل نمیخواست دیگه
                        اونم 8 تا!!!
                        خيلي خوب گفتين سينا جان عالي بود

نظر

بابا اصلا از همه چیز آیفون که بگذریم دیسپلی (تاچ) رو با هیچ چیزی نمی*شه مقایسه کرد، و از طرفی* هم یکی* از ساده*ترین منوها رو داره

نظر

نوشته اصلی توسط mahyar_gbg نمایش پست ها
                            بابا اصلا از همه چیز آیفون که بگذریم دیسپلی (تاچ) رو با هیچ چیزی نمی*شه مقایسه کرد، و از طرفی* هم یکی* از ساده*ترین منوها رو داره
                            واقعا همین طوره. سیستم تاچ اپل هیچ رقیبی نداره و واقعا بی نظیره

نظر

دوستان راسته که میگن محافظ صفحه ایفون تاچشو خراب میکنه ؟

نظر

صبر کنید ..
                              X