اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

جدا کردن صدای خواننده از آهنگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• جدا کردن صدای خواننده از آهنگ

سلام و خسته نباشید بر همه اساتید

من می خوام یه برنامه بنویسم که صدای خواننده رو از آهنگ جا کنه با C یا ++C یا Objective C فرقی نمی کنه

البته کاربر فایل رو Import می کنه بعد از Import کردن باید صدای خواننده جدا بشه . این قسمت جدا شدن رو چه جوری باید بنویسم ؟

مرسی از پاسخگوییتون

دست گذاشتی رو سخت ترین بخش کار !!!!!* تا جایی که به عقل من میرسه نیاز به یه سری تحلیل حوزه فرکانس داری که البته وجود فرکانس های مشابه از ساز ها و صدای خود خواننده کار رو خیلی سخت می کنه...

دیگر برنامه‌ها: بازار، پارسی‌گو، FlappyCar

نظر

مرسی از راهنماییتون مهندس جان

الان من باید چه کار کنم؟
      ویرایش توسط amirdifraxr1 : https://i-phone.ir/forums/member/78704-amirdifraxr1 در ساعت 05-12-2011, 02:10 AM

نظر

با برنامه های iwork توی مک کار کنین فک کنم یه همچین چیزی داشت

نظر

با iWork ؟؟؟؟؟؟* iWork معادل آفیسه بعد چه جوری همچین کاری میکنه ؟؟؟*

نظر

دوست عزیز شما باید اول یه مطالعه روی این موضوع مهندسی صدا و اکولایزر داشته باشید همینجوری که نمیشه این ایده ایده بسیار خوبی هست البته من نمیدونم شما تا چه حدی میخواین پروژه تون حرفه ای باشه ولی به هر حال از انجایی که خود من خیلی دنبال نرم افزار های این چنینی بودم میدونم که صدای خواننده معمولا در محدوده مید رنج در اکولایزر قرار میگیره ،حتما میدونید که اکولایزر از سه قسمت تشکیل شده ۱ فرکانسهای بالا که مربوط به صدای باس میباشد۲ فرکانسهای میانه یا میدرنج ۳ فرکانسهای پایین که مربوط به صدای زیر یا تریبل مباشد شما با دستکاری و پایین اوردن فرکانسهای میدرنج و از طرف دیگر تقویت فرکانسهای زیر و بم و بااستفاده از برخی ***** های دیجیتال صوتی نظیر نویز *****ینگ هاو.. میتوانید صدای خواننده را به کمترین مقدار خود در تراک مربوط برسانید اما جدا سازی کامل یک صدا از یک تراک تنها قبل از میکس و مسترینگ در استودیو امکان پذیر است ولاغیر....

نظر

با تشکر از تمامی دوستان

این برنامه رو می خوام واسه Iphone بنویسم خودم به بیشتر زبان های کامیپوتر کار کردم تو آیفن هم با C,Objective C کار کردم از نظر Programming مشکلی نسیت فقط نمی دونم صدای خواننده رو چه ط.ری جدا کنم ؟

نظر

فکر می کنم دوستمون arnazari کاملا قضیه رو شفاف کردن
                تو api های مربوط به صدا بگرد ببین چطوری میشه فرکانس صدای ورودی رو کنترل کرد

فکر میکنم این نرم افزار های سرگرمی که صداتو به طور بامزه ای تکرار میکنه دقیقا داره با api صدا و بخش فکانسش کار میکنه، مگر اینکه افکت های از پیش اماده شده ای داشته ابشیم تو این api
                یا مثلا نرم افزار garage band بخش record صداش امکانات خوبی داره
                پس کار نشدنی نیست تو iOS و نیاز به وقت قابل توجهی داره که به api های صدا مسلط بشی

نظر

نوشته اصلی توسط arnazari نمایش پست ها
                  دوست عزیز شما باید اول یه مطالعه روی این موضوع مهندسی صدا و اکولایزر داشته باشید همینجوری که نمیشه این ایده ایده بسیار خوبی هست البته من نمیدونم شما تا چه حدی میخواین پروژه تون حرفه ای باشه ولی به هر حال از انجایی که خود من خیلی دنبال نرم افزار های این چنینی بودم میدونم که صدای خواننده معمولا در محدوده مید رنج در اکولایزر قرار میگیره ،حتما میدونید که اکولایزر از سه قسمت تشکیل شده ۱ فرکانسهای بالا که مربوط به صدای باس میباشد۲ فرکانسهای میانه یا میدرنج ۳ فرکانسهای پایین که مربوط به صدای زیر یا تریبل مباشد شما با دستکاری و پایین اوردن فرکانسهای میدرنج و از طرف دیگر تقویت فرکانسهای زیر و بم و بااستفاده از برخی ***** های دیجیتال صوتی نظیر نویز *****ینگ هاو.. میتوانید صدای خواننده را به کمترین مقدار خود در تراک مربوط برسانید اما جدا سازی کامل یک صدا از یک تراک تنها قبل از میکس و مسترینگ در استودیو امکان پذیر است ولاغیر....
                  دوستمون ۱۰۰ درصد درست گفتند.... با استفاده از راهنمایی های ایشون امیدوارم موفق بشی

نظر

آره باید فرکانس هارو جدا کنین مثلا اگه فرکانس صدای خوواننده ۲۰۰۰۰ باشه و فرکانس آهنگ ۳۳۳۰۰۰ باید به برنامه بگین که اون فرکانس رو به گوش نرسونه

نظر

نه دیگه به این شکل میشه الگوریتم کلیش:

1- دریافت صدا

2- جدا سازی فرکانس

3- دریافت فرکانس لازم جهت جدا سازی از ورودی

4- کم کردن فرکانس تا زیر 20 هرتز (اگه اشتباه نکنم)

5- قرار دادن صدای میکس شده باقیمانده در خروجی

6- پایان

این الگوریتمش هست، ولی باز هر مرحلش یه الگوریتم جدا داره

نظر

خسته نباشید!
                        منم میخوام سفینه درست کنم میشه بگین چه جوری موتورشو بسازم ؟:دی

نظر

نوشته اصلی توسط shahabsmt نمایش پست ها
                          خسته نباشید!
                          منم میخوام سفینه درست کنم میشه بگین چه جوری موتورشو بسازم ؟:دی

عالی بوود

نظر

دوست عزیز من یک دستایی تو کار audio engineering دارم...اول اینکه به هیچ وجه امکان نداره نتیجه ی کار خوب در بیاد ...خیلی ها می یان پیش من از این مدل نرم افزار درخواست می کنند....ولی واقعیت اینه که در فرایند میکس و سپس مسترینک بخاطر استفاده از کمپرسور ها و بعضا کمپرسورهای فراوان و بخاطر تکنولوژی دیجیتالی معمولا با وارد کردن کلی صدا در موسیقی کلا پهنای باند فرکانسی رو اشغال می کنند , نهایتا شما با کلی صدا سرکار داری که به شدت با هم میکس و در هم تنیده شدند...در ضمن کل محدوده فرکانسی قابل شنود که از 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز هست ( تازه 20هرتز رو خیلی از سیستم های صوتی اصولا تولید نمی کنند نهایتا بتونن تا 35 رو هندل کنند!) خیلی خیلی کوچیکه...کافیه یک نت دوی میانی روی پیانو رو بزنید ( توجه کنید فقط یک نته سادس!!!) و صداش رو در اسپکتروم انالایزر بررسی کنید تقرییا 80 درصد کلی محدوده فرکانسی قابل شنیدن رو اشغال می کنه ..در حالی که یک موسیقی جدای صدای خوانند شاید100 ها نت از این دست داشته باشه!!! حالا بین این همه تداخل فرکانسی 100000% فرکانس های مشابه صدای خوانند زیاد وجود خواهد داشت...! در حال حاضر تحقیقات در این زمینه در مقاطع دکتری بیشتر روی نویز کنسلیش متمرکز هست که با انالیز فرکانس های نویزی موجی تولید می کنند که با استفاده از پدیده ی اختلاف فاز نویز ها رو به حداقل می رسونه که در صنایع هوایی و خودرو خیلی کاربرد داره و البته تا حدی در تولید هدفون ها! من تا حالا 130 دلار نرم افزار موسیقی رو آیپدم خریدم ( نرم افزارهای موسیقی معمولا گرونند!) ولی هیچ کدوم با اینکه بعضی ها خیلی خوب هستند در این زمینه قدمی برنداشتند...! و نهایتا این که این موضوع شاید فقدانش در این میون به نظربرسه ولی مطمئن باش که آدم های معمولی که عشق موسیقی دارند و اطلاعات زیادی ندارن حتما دنبال نرم افزارت میان ولی حرفه ای ها چون می دونند داستان چیه تمایلی نشون نمی دند...و چون تعداد آدم معمولی ها خیلی بیشتره شاید این کار بگیره بسته به اطلاعات مخاطبان داره و سطح کاری که می خوان بکنند و در ایران آدم نا آگاه در این زمینه متاسفانه خیلی زیاد هست ...شما باید دنبال مقالات الکترو آکوستیک باشی...فکر کنم اگه اصلا هیچ چیز در مورد صدا نمی دونی یه 4 ماهی باید مطالعه کنی و در قالب این فروم به جوابت نمی رسی...!!
                            اگه سوالی بود در خدمتم..
                            موفق باشی
                            ویرایش توسط joopinahmadi : https://i-phone.ir/forums/member/39576-joopinahmadi در ساعت 23-12-2011, 03:12 PM

نظر

نوشته اصلی توسط joopinahmadi نمایش پست ها
                              دوست عزیز من یک دستایی تو کار audio engineering دارم...اول اینکه به هیچ وجه امکان نداره نتیجه ی کار خوب در بیاد ...خیلی ها می یان پیش من از این مدل نرم افزار درخواست می کنند....ولی واقعیت اینه که در فرایند میکس و سپس مسترینک بخاطر استفاده از کمپرسور ها و بعضا کمپرسورهای فراوان و بخاطر تکنولوژی دیجیتالی معمولا با وارد کردن کلی صدا در موسیقی کلا پهنای باند فرکانسی رو اشغال می کنند , نهایتا شما با کلی صدا سرکار داری که به شدت با هم میکس و در هم تنیده شدند...در ضمن کل محدوده فرکانسی قابل شنود که از 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز هست ( تازه 20هرتز رو خیلی از سیستم های صوتی اصولا تولید نمی کنند نهایتا بتونن تا 35 رو هندل کنند!) خیلی خیلی کوچیکه...کافیه یک نت دوی میانی روی پیانو رو بزنید ( توجه کنید فقط یک نته سادس!!!) و صداش رو در اسپکتروم انالایزر بررسی کنید تقرییا 80 درصد کلی محدوده فرکانسی قابل شنیدن رو اشغال می کنه ..در حالی که یک موسیقی جدای صدای خوانند شاید100 ها نت از این دست داشته باشه!!! حالا بین این همه تداخل فرکانسی 100000% فرکانس های مشابه صدای خوانند زیاد وجود خواهد داشت...! در حال حاضر تحقیقات در این زمینه در مقاطع دکتری بیشتر روی نویز کنسلیش متمرکز هست که با انالیز فرکانس های نویزی موجی تولید می کنند که با استفاده از پدیده ی اختلاف فاز نویز ها رو به حداقل می رسونه که در صنایع هوایی و خودرو خیلی کاربرد داره و البته تا حدی در تولید هدفون ها! من تا حالا 130 دلار نرم افزار موسیقی رو آیپدم خریدم ( نرم افزارهای موسیقی معمولا گرونند!) ولی هیچ کدوم با اینکه بعضی ها خیلی خوب هستند در این زمینه قدمی برنداشتند...! و نهایتا این که این موضوع شاید فقدانش در این میون به نظربرسه ولی مطمئن باش که آدم های معمولی که عشق موسیقی دارند و اطلاعات زیادی ندارن حتما دنبال نرم افزارت میان ولی حرفه ای ها چون می دونند داستان چیه تمایلی نشون نمی دند...و چون تعداد آدم معمولی ها خیلی بیشتره شاید این کار بگیره بسته به اطلاعات مخاطبان داره و سطح کاری که می خوان بکنند و در ایران آدم نا آگاه در این زمینه متاسفانه خیلی زیاد هست ...شما باید دنبال مقالات الکترو آکوستیک باشی...فکر کنم اگه اصلا هیچ چیز در مورد صدا نمی دونی یه 4 ماهی باید مطالعه کنی و در قالب این فروم به جوابت نمی رسی...!!
                              اگه سوالی بود در خدمتم..
                              موفق باشی
                              بسیار بسیر از توضیحات خوبت ممنون
                              من ک استفاده کردم

نظر

صبر کنید ..
                              X