اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ایجاد فایل images.bin (عکسهای ویکیپدیا آفلاین)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ایجاد فایل images.bin (عکسهای ویکیپدیا آفلاین)

با سلام
    با استفاده از این آموزش میتونید عکس ها رو هم به ویکیپدیای آفلاین اضافه کنید :

ابتدا با استفاده از پست زیر فایل article.bin رو درست کنید.
    http://www.i-phone.ir/forums/thread13720.html

از این مرحله به بعد مراحل مربوط به ایجاد فایل images.bin میشود :
    1) ابتدا برنامه Wiki2TouchUtils را از لینک زیر دانلود کنید

Wiki2TouchUtils_Win_065.zip

2) بعد از ایجاد فایل articles_fa.bin که در پست بالا آموزشش هست ، یه فایل به نام images_fa.txt (برای زبان فارسی) کنارش ایجاد میشه که باید اون فایل رو به مسیر \:c به همراه فایل ImageGetter.exe که در داخل برنامه Wiki2TouchUtils بود انتقال بدید.

3) حالا باید نام فایل images_fa.txt را به images.txt (در مسیر \:c) تغییر دهید و سپس برنامه ImageGetter.exe رو اجرا کنید.اگه میخواهید کیفیت عکس ها زیاد بشه میتونید پیکسل رو از 120 به بالاتر (مثلا 170)تغییر دهید.حالا در قسمت language code برای زبان فارسی fa رو بنویسید و روی go کلیک کنید تا عکس ها دانلود شوند.
    عکس

4) بعد از حدود 3-4 ساعت که بستگی به سرعت اینترنتتون داره دانلود عکسها تموم میشه و در همان مسیر \:c یه فولدر به نام images ایجاد میشه که شامل عکس هاست. حالا برنامه pack.exe رو از برنامه Wiki2TouchUtils به مسیر \:c کپی کنید و Command Prompt رو اجرا کنید و بعد از قرار گرفتن در دیرکتوری :C (با استفاده از دستور
    \:CD C ) ، دستور زیر را در Command Prompt تایپ کنید
    pack fa c:\images
    عکس

بعد از اجرای دستور و بعد از چند دقیقه فایل images.bin در همان مسیر \:c ایجاد میشود که باید دوباره نامش رو به images_fa.bin تغییر داد و در کنار فایل articles_fa.bin در مسیر var/mobile/media/wikipedia/fa قرار داد.
    تمام

فایل dump فارسی ای رو که من دانلود کرده بودم ماله تاریخ آذر ماه سال 90 بود که سایز articles_fa.bin اش 144 mb بود و سایز images_fa.bin هم 450 mb شد.
    این رو هم بگم که همه عکس ها 100% دانلود نمیشن.شاید در آغر یه 5% دانلود نشن.
    عکسهایی از محیط برنامه :
    http://www.i-phone.ir/forums/newuplo...d25f7d44d6.PNG
    http://www.i-phone.ir/forums/newuplo...73d7789443.PNG
    http://www.i-phone.ir/forums/newuplo...a84e533987.PNG
    ویرایش توسط David_Soheil : https://i-phone.ir/forums/member/14664-david_soheil در ساعت 17-02-2012, 02:09 AM

با تشکر موضوع تایید شد.

نظر

آقا سهیل تشکر از زحماتت خیلی وقت بود دنبال همچین چیزی بودم.
      فقط اگر از ویکی تاچ برای ios5 خبری شد ما رو مطلع کن ممنون.

نظر

نوشته اصلی توسط ttr نمایش پست ها
        آقا سهیل تشکر از زحماتت خیلی وقت بود دنبال همچین چیزی بودم.
        فقط اگر از ویکی تاچ برای ios5 خبری شد ما رو مطلع کن ممنون.
        سلام
        متاسفانه ویکیپدیا فارسی خودش عکس ها رو نمایش نمیده ! و برای اینکه بتونید عکس ها رو ببینید ، باید یه زبان دیگه مثل ویکیپدیا انگلیسی ویا یکی دیگه با سایز کمتر(من خودم ترکیه ای رو دانلود کردم) دانلود کنید تا عکس ها رو تو اون ویکی مشاهده کنید. مراحل هم برای همه ی زبان ها مثل همه که بالا آموزش داده شده .

نظر

والله فعلا که ما روی 5 هستیم و از این نعمت محرومیم.
          شیطونه میگه برگردم4.3.3
          آقا سهیل بنظرت نمیشه این دیتابیس رو مثل WeDict Pro (دیکشنری) کانورت کرد؟
          البته بدون عکس هم بیاد ما راضییم

نظر

نوشته اصلی توسط David_Soheil نمایش پست ها
            سلام
            متاسفانه ویکیپدیا فارسی خودش عکس ها رو نمایش نمیده ! و برای اینکه بتونید عکس ها رو ببینید ، باید یه زبان دیگه مثل ویکیپدیا انگلیسی ویا یکی دیگه با سایز کمتر(من خودم ترکیه ای رو دانلود کردم) دانلود کنید تا عکس ها رو تو اون ویکی مشاهده کنید. مراحل هم برای همه ی زبان ها مثل همه که بالا آموزش داده شده .
            عزیز یه توضیح بیشتر تو این قسمت میدی
            کلا همه مراحل رو اوکی ام
            images_fa.bin رو هم ساختم و ریختم و با تایید حرف های شما باید بگم که عکس ها رو نشون نمیده.
            فقط چند مورد میاد که بوق دار هست

ولی نفهمیدم که یه زبان دیگه و ...
            یه توضیح بده

نظر

نوشته اصلی توسط Saleh-MRT نمایش پست ها
              عزیز یه توضیح بیشتر تو این قسمت میدی
              کلا همه مراحل رو اوکی ام
              images_fa.bin رو هم ساختم و ریختم و با تایید حرف های شما باید بگم که عکس ها رو نشون نمیده.
              فقط چند مورد میاد که بوق دار هست

ولی نفهمیدم که یه زبان دیگه و ...
              یه توضیح بده
              اگه که عکس ها رو دانلود کردی ، باید دیتا بیس یه زبان دیگه مثلا انگلیسی (حدود 5 گیگ هست ) و یا اگه از من میپرسی ترکیه ای رو ( 200 مگ هست و فضای کمتری میگیره) دانلود کن و تو مسیر var/mobile/media/wikipedia /tr پیست کن . حالا اون فایل images_fa.bin رو به اسم images_tr.bin تغییر بده و کنار دیتابیس فایل ترکیه ای تو مسیر var/mobile/media/wikipedia /tr قرار بده . تمام
              کلا هر دیتا بیسی رو (articles_X.bin) که داشته باشی ، اگه فایل images_X.bin رو (هم نام خودش) کنارش قرار بدی عکس ها رو میاره.
              موفق باشی
              در ضمن سایز images_fa.bin شما چقدر شد ؟

نظر

نوشته اصلی توسط ttr نمایش پست ها
                والله فعلا که ما روی 5 هستیم و از این نعمت محرومیم.
                شیطونه میگه برگردم4.3.3
                آقا سهیل بنظرت نمیشه این دیتابیس رو مثل WeDict Pro (دیکشنری) کانورت کرد؟
                البته بدون عکس هم بیاد ما راضییم
                شما به آدرس زیر برو . خودش نوشته که تا 4.3.5 ساپورت میکنه و رویios 5 هم دارن کار میکنن. در ضمن دیتا بیس های آماده انگلیسی با عکس رو هم با لینک مستقیم قرار داده .
                Download files for your Wiki2Touch application
                ویرایش توسط David_Soheil : https://i-phone.ir/forums/member/14664-david_soheil در ساعت 10-12-2011, 03:43 PM

نظر

نوشته اصلی توسط david_soheil نمایش پست ها
                  اگه که عکس ها رو دانلود کردی ، باید دیتا بیس یه زبان دیگه مثلا انگلیسی (حدود 5 گیگ هست ) و یا اگه از من میپرسی ترکیه ای رو ( 200 مگ هست و فضای کمتری میگیره) دانلود کن و تو مسیر var/mobile/media/wikipedia /tr پیست کن . حالا اون فایل images_fa.bin رو به اسم images_tr.bin تغییر بده و کنار دیتابیس فایل ترکیه ای تو مسیر var/mobile/media/wikipedia /tr قرار بده . تمام
                  کلا هر دیتا بیسی رو (articles_x.bin) که داشته باشی ، اگه فایل images_x.bin رو (هم نام خودش) کنارش قرار بدی عکس ها رو میاره.
                  موفق باشی
                  در ضمن سایز images_fa.bin شما چقدر شد ؟
                  حدود 410
                  البته خیلی طول کشید دانلود بشه
                  خیلی هاش هم دانلود نشده

ببین بعد که ترکیش اوکی شد عکس ها رو هم ریختم چطوری سرچ کنم . مثلا تو فارسی که میزنم خلیج فارس عکسش رو تو ترکی چطوری ببینم؟

نظر

نوشته اصلی توسط saleh-mrt نمایش پست ها
                    حدود 410
                    البته خیلی طول کشید دانلود بشه
                    خیلی هاش هم دانلود نشده

ببین بعد که ترکیش اوکی شد عکس ها رو هم ریختم چطوری سرچ کنم . مثلا تو فارسی که میزنم خلیج فارس عکسش رو تو ترکی چطوری ببینم؟
                    هر چی رو که تو فارسی تایپ کردی ، اگه تو دیتا بیس ترکیه ای باشه (90 درصد موارد هست) کافیه که در انتهای نوشته های فارسی ، رو لینک مربوطه برای تغییر مسیر به زبان ترکی کلیک کنی

نظر

بعد دانلود Wiki2TouchUtils_Win_065 هر چی سعی می کنم فایل TransferTool رو اجرا کنم ارور زیرو میده ...
                      could not find itunes support dlls. you must have itunes installed.
                      من آیتونزمم نصبه و کار می کنه نمی دونم مشکل از چیه ...

نظر

نوشته اصلی توسط msobhi نمایش پست ها
                        بعد دانلود Wiki2TouchUtils_Win_065 هر چی سعی می کنم فایل TransferTool رو اجرا کنم ارور زیرو میده ...
                        could not find itunes support dlls. you must have itunes installed.
                        من آیتونزمم نصبه و کار می کنه نمی دونم مشکل از چیه ...
                        هنگام اجرا idevice رو به کامپیوتر وصل نکن.

نظر

فروش ویژه پک ویکی پدیا انگلیسی با حجم 11 گیگ و کامل همراه با عکس مقالات و جدول ها و فرمول های ریاضی و... همگی به صورت آفلاین به تاریخ آگوست2011 .( آخرین ویرایش موجود)
                          به همراه دیتابیس فارسی به تاریخ 1390/9/15 و دیتابیس ترکیه ای به تاریخ دسامبر 2011.
                          به همراه آموزش نصب
                          سازگار با تمامی فریمورها حتی ios 5
                          قیمت 10000 تومان
                          در صورت نیاز پیغام خصوصی بزنید.
                          ویرایش توسط David_Soheil : https://i-phone.ir/forums/member/14664-david_soheil در ساعت 11-02-2012, 08:37 PM

نظر

سلام
                            بلاخره برنامه wiki2touch برای ios 5 ریلیز شد.
                            آموزشش رو تو قسمت آموزش ها قرار دادم .
                            ویرایش توسط David_Soheil : https://i-phone.ir/forums/member/14664-david_soheil در ساعت 11-02-2012, 11:49 PM

نظر

صبر کنید ..
                            X