اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

استیو جابز برنامه نویسی شئ گرا را توضیح می دهد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• استیو جابز برنامه نویسی شئ گرا را توضیح می دهد

استیو جابز هیچگاه یک تمرین فرمول مهندسی نداشته، وهیچ کس نیز این ریسک را نپذیرفته بود که از استیو جابز به عنوان یک مهندس، یک برنامه نویس و یا هر عنوانی در این باره از او نام ببرد. هنوز هم که صحبتش می شود، جابز دارای یک فهم و درک غیر طبیعی از تکنولوژی است با وجود اینکه تبحر کامل از ریزه کاری های دیگر تکنولوژی ها نداشت، اما او اشراف کامل بر روی این قضیه داشت حتی بهتر از خیلی از مدیران اجرایی و کسانی که در عرصه تکنولوژی حرفی برای گفتن دارند.

در اینجا قطعه ای منتخب از مصاحبه رولینگ استون با استیو در سال 1994 که در آن جابز برنامه نویسی شئ گرا را توضیح می دهد.

جف گوودل: لطفاً برنامه نویسی شئ گرا را بطور ساده و مختصر توضیح دهید.

استیو جابز: اشیاء همانند مردم هستند، آنها زندگی می کنند، چیزهایی که آگاهی در وجودشان هست را تنفس می کنند، دارای حافظه می باشند، پس می توانند چیزهایی را بخاطر بیاورند. وبجای تعامل با آنها در سطحی پایین تر، در سطحی بالاتر با آنها تعامل می کنید، مثل همین کاری که الان انجام می دهیم.

در اینجا یک مثال میزنم: اگر من وسیله ای برای لباس شستن شما باشم، شما میتوانید لباسهای کثیفتان را به من بدهید و این پیغام را برای من بگذارید: "آیا میتوانید لباس های مرا بشورید؟" من گاهاً میدانم که بهترین خشکشویی ها در سان فرانسسکو کجاست، میتوانم انگلیسی صحبت کنم، والبته پول در جیب دارم. بنابراین به بیرون رفته، تاکسی گرفته و به راننده می گویم که مرا به آن مکان در سان فرانسسکو ببرد. لباس های شما را شسته، به تاکسی برگشته، و دوباره به اینجا باز می گردم. لباس های تمیزتان را به شما می دهم و می گویم:" بفرمایید، این هم لباس های تمیز شما".

شما هیچ ایده ای از اینکه چگونه این کار را انجام دادم ندارید. هیچ ایده ای از مکان خشکشویی ندارید. شاید شما فرانسه صحبت کنید وحتی نتوانید یک تاکسی کرایه کنید. نمی توانید چیزی به کسی بپردازید، اصلاً در جیبتان پول ندارید. با این حال، من تمام آن کارها را میدانم چطور انجام دهم ولی شما هیچ کدامشان را نمی توانید انجام دهید. تمام این پیچیدگی ها در وجود من بودند، و میتوانستیم در سطحی بالاتر با آنها تعامل کنیم. به این اشیاء می گویند. آنها این پیچیدگی ها را در محفظه قرار می دهند، و خطوط ارتباط با آن پیچیدگی ها در سطح بالایی هستند.

منبع
    ویرایش توسط O-M-I-D : https://i-phone.ir/forums/member/23007-o-m-i-d در ساعت 30-10-2011, 08:23 PM
صبر کنید ..
X