اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

Siri بد !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• Siri بد !

به گزارش MacWorld این قابلیت جدید آیفون 4S به هر کسی اجازه میدهد که گوشی شما را برداشته و به راحتی بدون دانستن Pass-code شما، ایمیل بفرستد، پیام کوتاه بفرستد یا حتی با گوشی شما تماس برقرار کند.

شما هم میتونید این کار رو با گوشی یکی از دوستانتان تست کنید. دکمه Home گوشی رو چند ثانیه نگه دارید و سپس از Siri بخواید کارهایی رو برای شما انجام بده. من خودم قادر به فرستادن SMS و ایمیل و حتی زنگ زدن با گوشی دوستم بودم، بدون اینکه رمز عبور گوشی را وارد کرده، یا حتی آن را بدانم. یک دوست دیگر من هم این را تایید کرد. البته نمی توان به اشخاص خارج از لیست مخاطبین گوشی SMS یا ایمیل فرستاد یا با شخصی که نام و مشخصاتش در لیست مخاطبین نباشد نمیتوان تماس برقرار کرد.

البته این مشکل ( اگر بشود اسمش را مشکل گذاشت ) راه حل بسیار ساده ایی دارد :

در قسمت Passcode Lock settings گزینه Siri را مانند شکل مقابل خاموش کنید. با اینکار شما هنوز میتوانید در صورت Unlock کردن گوشی خود از Siri استفاده کنید، ولی در صفحه قفل آیفون خود قابلیت Siri قابل استفاده نخواهد بود، که مانع از سوء استفاده های اطرافیان از آیفون 4S شما میشود.

به عبارت دیگر با خاموش کردن گزینه بالا، گوشی آیفون 4S شما در هنگام Lock بودن، واقعا قفل خواهد بود و شخص دیگری نخواهد توانست از گوشی شما بدون دانستن رمز عبور آن استفاده کند.

اینکه چرا اپل این قابلیت را بصورت پیشفرض در آیفون 4S فعال قرار داده است، جای تعجب دارد. چون شرکت اپل به راحتی میتوانست این قابلیت را به صورت پیشفرض بصورت غیرفعال در آورده و اگر کاربری قصد فعال کردن آنرا داشته باشد، بتواند از طریق تنظیمات مربوطه آنرا فعال کند. اپل بیشتر این قابلیت را در آیفون 4S فعال باقی گذاشته است تا شما بتوانید دوستانتان را از کارهایی که این قابلیت جدید میتواند انجام دهد حیرت زده کنید، و بیشتر به تحت تاثیر قرار دادن افراد نسبت بر امنیت آن تکیه داشته است.

منبع : CNet News
    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 20-10-2011, 04:06 PM
صبر کنید ..
X