اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش برنامه Splashtop برای مک، ویندوز و iDevice ها!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش برنامه Splashtop برای مک، ویندوز و iDevice ها!

در این تاپیک، با برنامه های Splashtop و کاربرد آنها آشنا خواهید شد.
    مجموعه برنامه های Splashtop، شما را قادر می سازد تا بصورت Remote قادر باشید تا کنترل Mac یا PC را بطور کامل در دست بگیرید.
    به زبان ساده تر، یعنی Splashtop برای شما این امکان را فراهم می کند تا یک کامپیوتر متصل به شبکه را از طریق دستگاه های مختلف کنترل کنید.
    البته قابلیت هایی که Splashtop در اختیار ما قرار می دهد، بیش از یک Remote هست، جدا از قابلیت ها، سازگاری بالا، بازدهی مناسب و کیفیت مطلوب آن، Splashtop را از سایر برنامه ها متمایز کرده.
    در حال حاضر Splashtop دارای بیش از ۸ میلیون کاربر رسمی است که لحظه به لحظه بر جمعیت کاربران Splashtop افزوده می شود.

قبل از شروع آموزش، بهتر هست که به چارچوب کاری Splashtop اشاره کنیم تا با نحوه کار آن نیز آشنا باشید.
    Splashtop دارای دو قسمت است:
    1- Streamer
    2- Remote Desktop App

وقتی برنامه اولیه (یعنی Streamer) روی کامپیوتر مبدا نصب شود، نمایشگر و کنترل کننده های مجازی بر روی آن تعریف می شود و پس از برقراری ارتباط با سیستم مقصد، سیستم مقصد قادر خواهد بود بعنوان نمایشگر و ورودی (مثل Keyboard و Mouse) عمل کند.
    به اینصورت کامپیوتر مبدا وظیفه اجرای سیستم و انجام پردازش ها را دارد و سیستم مقصد وظیفه نمایش و کنترل.

و حالا اصل مطلب، آموزش:
    1- Streamer:

*از لینک زیر نسخه مخصوص ویندوز یا OS X رو دانلود کنید:
    OS X

Windows

*برنامه Streamer را نصب و راه اندازی کنید و وارد برنامه شوید.

در اینجا میتوانید یک اکانت Splashtop بسازید تا از امکانات اضافی برنامه استفاده کنید. (هیچ الزامی به ثبت اکانت نیست و میتوانید بدون توجه به ثبت نام، کار را ادامه دهید.)

* وارد قسمت Settings شوید. تنظیمات دلخواه را انجام دهید.

گزینه اول باعث می شود تا برنامه بصورت خودکار هنگام Load سیستم اجرا شود.

با انتخاب گزینه دوم برای هربار اتصال باید رمز را وارد کنید.

گزینه سوم قفل کردن کامپیوتر مبدا را پس از اتمام کار پیشنهاد میکند.

+ با انتخاب گزینه چهارم، هنگام اتصال مانیتور مبدا بصورت خودکار خاموش شده و تصویر فقط از Remote قابل دریافت خواهد بود. (نسخه آزمایشی)

گزینه پنجم، باعث میشود تا صدای کامپیوتر مبدا نیز Remote شود و هنگام اتصال کامپیوتر مبدا Mute شود.

در قسمت انتهایی نیز میتوانید تنظیمات شبکه و پ.ر.و.ک.س.ی را انجام دهید. (اگر تنظیمات خاصی ندارید، این قسمت را روی گزینه Auto تنظیم کنید.)

* پس از انجام تنظیمات، وارد قسمت Others شوید.

در قسمت IP Address میتوانید آدرس IP و نحوه ارتباط با شبکه را ببینید.
    در قسمت Security Code، یک عبارت بین ۸ تا ۲۰ کاراکتر طول که شامل حروف و اعداد است، انتخاب کنید و وارد کنید.

در بخش Internet Discovery میتوانید با وارد کردن اکانت گوگل (علاوه بر اکانت Splashtop و برای نسخه های قدیمی تر) از طریق اینترنت نیز به کامپیوتر مبدا دسترسی پیدا کنید.

در قسمت Port Number نیز می توانید شماره Port اتصال را تغییر دهید، در صورت اعمال تغییر دقت داشته باشید که باید پورت کامپیوتر مقصد را نیز به همین مقدار تغییر دهید.
    (اگر این قسمت برای شما اهمیتی ندارد، توصیه میشود که در آن تغییری اعمال نکنید.)

حال Streamer شما فعال است و با اتصال به شبکه قادر خواهید بود به کامپیوتر مبدا دسترسی پیدا کنید.

2- Remote Desktop App:

از لینک زیر میتوانید بصورت Original نسخه اول برنامه Remote رو تهیه کنید.
    Top Remote Desktop App | Access Computer from iPad | Splashtop 2 | Splashtop

نسخه دوم این برنامه برای iDevice ها و Android را هم میتوانید از لینک زیر دریافت کنید:
    Get the Best Remote Desktop App | Splashtop

نسخه ModernUI این برنامه برای ویندوز ۸ را نیز میتوانید از لینک زیر تهیه کنید:
    Splashtop Remote Desktop app for Windows in the Windows Store

*پس از تهیه و نصب برنامه Remote Desktop، وارد برنامه شوید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، کامپیوتر(ها)ی که به لیست اضافه می شوند و با رنگ آبی مشخص شده اند، قابل دسترسی هستند.
    اگر به تنظیمات دقت نمایش، ذخیره و یا تغییر رمز نیاز دارید، کافیست از طریق علامتی که جلوی نام کامپیوتر(های) مبدا وجود دارد، عملیات را انجام دهید.
    اگر اطلاعات کامپیوتر مبدا را در اختیار دارید، میتوانید با استفاده از علامت + آنرا به لیست اضافه کنید.
    اگر میخواهید کامپیوتر هایی که با اکانت گوگل یا Splashtop ثبت شده اند، ارتباط برقرار کنید، وارد تنظیمات برنامه شوید و اطلاعات اکانت مورد نظر را وارد کنید.

لطفا به نکات زیر توجه کنید:
    - این برنامه برای کارکردن بصورت عادی هیچ نیازی به اینترنت ندارد و تنها بر بستر شبکه و پروتکل TCP/IP کار میکند. تنها در موردی که کامپیوتر مبدا با اکانت گوگل یا Splashtop وارد شده باشد، و کامپیوتر مقصد نیز درخواست ارتباط بدهد، از اینترنت استفاده می شود.
    - برای ارتباط بین دستگاه ها لازم هست شبکه برقرار باشد. (برای iDevice ها، شبکه WiFi ضروری است، اما برای کامپیوتر میتوان از Lan هم استفاده کرد.)

برای ایجاد Hotspot و ایجاد شبکه میتوانید به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    http://www.i-phone.ir/forums/thread63427.html

**لازم به ذکر است که این آموزش تنها برای برنامه های Splashtop نوشته شده است، دوستان دیگری در این انجمن، آموزش های دیگری نیز قرار داده اند که میتوانید از آنها نیز استفاده نمایید.
    http://www.i-phone.ir/forums/thread22150.html
    http://www.i-phone.ir/forums/thread44637.html
    ویرایش توسط peymayesh : https://i-phone.ir/forums/member/27191-peymayesh در ساعت 20-09-2012, 05:21 PM

این برنامه خیلی ساده هست و قابلیت استفاده از Gestures در ویندوز و مک را برای iDevice ها را دارد.
    کیفیت صداش هم مطلوب هست و در کل استفاده از مجموعه های مختلف Splashtop رو با یک نرم افزار امکان پذیر می کنه.
    (در ارتباط کامپیوتر با کامپیوتر میشه از طریق Lan هم وصل شد و حتما نیاز به وایرلس نداره. اما برای iDevice ها وایرلس لازم هست.)

نظر

حتما اینترنت میخاد؟ چغدر ترافیک میپگیره؟

نظر

نوشته اصلی توسط hugart نمایش پست ها
        حتما اینترنت میخاد؟ چغدر ترافیک میپگیره؟
        فقط به روتر احتیاج دارید.

نظر

نصب كردم خيلي هم راحت كار مي كنه!ممنون براي اموزش:d

نظر

امتیاز این برنامه به نظر من بدون هیچگونه ارفاقی ۱۰۰ میباشد :d

نظر

من هز کاری میکنم از طریق شبکه داخلی کانکت نمیشه
              ip دستی هم وارد کردم ولی PC رو فقط از طریق اینترنت پیدا میکنه

نظر

من صدا ندارم

نظر

من وقتی از یک شبکه استفاده می کنم کانکت میشه اما وقتی از دو شبکه مختلف استفاده می کنم ارتباط بر قرار نمیشه، کسی هست راهنمایی کنه لطفا؟
                  ویرایش توسط vipibox : https://i-phone.ir/forums/member/22369-vipibox در ساعت 09-05-2012, 01:41 PM

نظر

نوشته اصلی توسط nimaghkh نمایش پست ها
                    من صدا ندارم
                    متاسفانه این یک باگ هست و بنده نیز با آن مواجه شده ام.
                    بهترین راه حل استفاده از آخرین نسخه برنامه هست.

نوشته اصلی توسط vipibox نمایش پست ها
                    من وقتی از یک شبکه استفاده می کنم کانکت میشه اما وقتی از دو شبکه مختلف استفاده می کنم ارتباط بر قرار نمیشه، کسی هست راهنمایی کنه لطفا؟
                    خوب الان همین درسته! اگه غیر از این بود باید کمک میخواستید!

نظر

clinet واسه مک کرک شده موجود نیست ؟! 6 دلار هست توو آیتونز

نظر

نوشته اصلی توسط farzan_vahidian نمایش پست ها
                        clinet واسه مک کرک شده موجود نیست ؟! 6 دلار هست توو آیتونز
                        Splashtop Remote Desktop v1.2.2 Multilingual Mac OS X

نظر

سلام برنامه ايي هست كه بشه با اون از طريق ipad گوشيه iphone رو كنترل كرد ؟ مثلاً اس ام اس رو خوند و جواب داد؟
                          ميخوام وقتي با آيپد وب گردي ميكنم آيفون رو هم تحت كنترل داشته باشم
                          ممنون ميشم راهنماييم كنيد

نظر

نوشته اصلی توسط hamid2500 نمایش پست ها
                            سلام برنامه ايي هست كه بشه با اون از طريق ipad گوشيه iphone رو كنترل كرد ؟ مثلاً اس ام اس رو خوند و جواب داد؟
                            ميخوام وقتي با آيپد وب گردي ميكنم آيفون رو هم تحت كنترل داشته باشم
                            ممنون ميشم راهنماييم كنيد
                            كسي ميتونه منو راهنمايي كنه واقعاً لازم دارم

نظر

نوشته اصلی توسط peeves نمایش پست ها
                              من هز کاری میکنم از طریق شبکه داخلی کانکت نمیشه
                              ip دستی هم وارد کردم ولی pc رو فقط از طریق اینترنت پیدا میکنه
                              فایروال رو قطع کنید و مجددا سعی کنید

نظر

صبر کنید ..
                              X