اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

معرفی سرویس icloud

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط OMIDAM نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوال دارم من چند ساله ک اپل دارم و تموم عکسام روی ای کلود ذخیره شده و خیلی هم خوب و عالی هس من حتی فضا هم خریدم حالا ی سوال دارم روی ایفونم هرچی خب عکس میگیرم طبیعتا میاد روی ایکلود مک و میبینم حالا سوالم اینه من میخام ی کاری کنم ک بتونم اینا باهم سینک باشن و من بتونم روی ایفونم عکسای قدیمیم ببینم یا بعبارتی بیاد توی قسمت photo گوشیم و از ایفونمم بتوتنم عکساییی قدیمی ک روی ای کلود روی مک یا بعبارتی روی photoمک هسو روی ایفونمم ببینم چیکار باید بکنم ؟ من از روی مک میتونم عکسای ایفون ببینم اما برعکسش نه
    دوست عزیز سوالتون رو در یک تاپیک مطرح نمایید :
    http://www.i-phone.ir/forums/thread1...ml#post1032765

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
      با سلام و عرض ادب خدمت کاربران عزیز
      شاید بسیاری از ما کاملا با سیستم iCloud آشنایی داشته باشیم ولی گاها مشاهده شده بعضی از کاربران جدید کمی به توضیحات بیشتری پیرامون این موضوع نیاز دارند . در این تاپیک سعی می شود از قدم اول در ساخت یک اکانت iCloud تا استفاده از آن با شما همراه شویم

تاریخچه :
      سیستم Cloud ٬ را می توان به این شکل تعریف کرد که شما با یک سخت افزار به نسبت ضعیف بتوانید برنامه ها یا فایل هایی را اجرا کنید که به پردازش های سنگین احتیاج دارند . بدین صورت که دستگاه شما تنها نقش اجرا کننده برنامه مورد نظر را دارد و تمامی پردازش های سنگین گرافیکی در یک دیتا سنتر بسیار قدرتمند انجام شود و تنها نتیجه کار بویسله اینترنت به دستگاه شما فرستاده می شود که آنرا اجرا کنید . این مورد هدف اصلی سیستم های تحت کلود در آینده است .
      اما هنوز راه درازی تا رسیدن به آن داریم و تنها تعریف امروزی کلود ٬ فضایی به دور از هارد دیسک شما جهت نگهداری فایل های ضروری شماست و مهم تر از آن سیستم های تحت کلود باید بتوانند شرایطی را فراهم کنند که هر زمان که کاربر بخواهد به اطلاعت مورد نظرش را در راحت ترین حالت ممکن دسترسی داشته باشد.

تا قبل از ارائه iCloud ٬ دو سرویس اصلی کلود ارائه وجود داشت
      .
      سرویس موبایل می توسط اپل و سرویس Google Sync گوگل
      سرویس موبایل می با ارائه فضای ۲۰ گیگی امکان بکاپ گیری خودکار از مک و دستگاه های تحت ios و اشتراک گذاری خودکار بین تمام دیوایس ها را فراهم می کرد٬ این سرویس با قیمت ۹۹ دلار در سال در دسترس بود
      در موبایل می همه چیز بصورت خودکار انجام می شد و تنها کافی بود که اکانت موبایل می را در دستگاه های خود نصب کرد . از آن پس بطور مثال هر شماره تلفنی رو در یکی از دستگاه ها ثبت می کردید در چند ثانیه به همه دستگاه ها قابل دسترس بود .

در مقابل سرویس Google Sync کاملا رایگان ارائه می شد ولی تمامی عملیات بکاپ گیری باید بصورت دستی انجام می شود و عملا هیچ ساپورتی از سمت گوگل نخواهید داشت و اگر به مشکلی برخورد می کردید مجبور به سرچ در فروم های گوگل بودید .

پس از این مقدمه ٬ زمان صحبت پیرامون iCloud رسیده است .

اپل سال ۲۰۱۰ را صرف ساخت یک دیتا سنتر بسیار بزرگ در کارولینای شمالی کرد . این دیتا سنتر که دو برابر دیتا سنتر گوگل و مایکروسافت روی هم بود و بیش از یک میلیارد دلار هزینه در پی داشت . این دیتا سنتر پذیرای سیستم جدید تحت کلود اپل است . تا پیش از این اپل تنها یک دیتا سنتر کوچک در کمپ خود در دره سیلیکون نزدیک به سانفراسیسکو برای موبایل می داشت .

دیتا سنتر اپل در کارولینای شمالی

در ۶ جون سال ۲۰۱۱ ٬ در کنفرانس WWDC ٬ استیو جابز فقید سیستم کلود جدید اپل را معرفی کرد . این سرویس iCloud نام داشت .

بهتر است برای آشنایی بیشتر٬ به ساخت یک اکانت iCloud بپردازیم

شناسه اکانت iCloud یک ایمیل است که یا میتوان با ایمیل های سرویس های دیگر مانند جیمیل در iCloud ثبت نام کرد یا از سرور خود این سرویس٬ ایمیل جدید ساخت
      ایمیل های این سرویس ابری با دو شناسه me@ و iCloud@ در دسترس است.

برای ساخت اکانت مشخصات زیر لازم است.
      • Mac os x lion 10.7.2 یا بالاتر
      • آیفون ٬ آیپاد و آیپد باید دارای ios 5 یا بالاتر
      • ویندوز ویستا سرویس پک ۲ یا بالاتر یا ویندوز ۷

ساخت اکانت در مک

وارد منوی System Preferences شوید و گزینه iCloud را انتخاب نمایید

در صفحه بعد با کلیک بر روی Create an apple id کلیک کنید و پس از انجام مراحل ساخت اکانت که وارد کردن پسورد یا سوال های امنیتی می باشد اکانت icloud شما و ایمیل شما با پسوند me.com ساخته می شود .

مراحل ساخت در ویندوز

نخست باید برنامه iCloud را نصب کنید . برای نصب وارد این لینک شوید و برنامه iCloud برای ویندوز را دانلود کنید

سپس وارد کنترل پنل شوید و گزینه iCloud را باز کنید
      در این قسمت می توانید اکانت iCloud خود را بسازید

برای ساخت اکانت iCloud در دیوایس های مبتنی بر ios ٬ آموزشمان را به دو قسمت تقسیم می کنیم

مرحله اول: برای دیوایس های مبتنی بر ios 6 یا پایین تر

مراحل ساخت iCloud در دیوایس های مبتنی بر ios

برای این دیوایس ها پس از آپدیت به ios 5 یا بالاتر در منوی خوش آمدگویی ٬ بخشی به وارد کردن یا ساخت اکانت iCloud اختصاص دارد

اگر در این بخش اکانت خود را نساخته اید ٬ بعد از وارد شدن در منوی دستگاه خود وارد منوی Setting شوید و بخش iCloud را انتخاب کنید
      و با زدن Get a free apple id می توانید اکانت خود را بسازید

مرحله دوم: برای دیوایس های مبتنی بر ios 7 و بالاتر

مراحل ساخت iCloud در دیوایس های مبتنی بر ios

برای این دیوایس ها پس از آپدیت به ios 7 یا بالاتر در منوی خوش آمدگویی ٬ بخشی به وارد کردن یا ساخت اکانت iCloud اختصاص دارد. در این بخش در صورت داشتن اکانت iCloud بر روی Use iCloud زده و اکانت خود را وارد کنید . در این بخش می توانید حتی از اکانت iTunes خود نیز استفاده کنید٬ در این حالت اکانت شما هم به ایتونز ارتباط پیدا خواهد کرد و هم iCloud

اما در اگر در اندیشه ساخت یک اکانت جدید هستید٬ پس از ورود به محیط ios ٬ بخش Setting را باز کرده و وارد iCloud شوید٬ سپس بر روی Get a free apple id بزنید.

در ادامه در پست بعد با روش های کار و معرفی امکانات iCloud آشنا خواهیم شد
      شما ابتداي اين مطلب گفتيد icloud رو به اين صورت ميشه تعريف كرد كه با يه سخت افزار ضعيف ميشه يه محتواي قوي رو اجرا كرد.
      چطوري ميتونم اين كارو انجام بدم؟ يعني با آيفون و به وسيله ي icloud نرم افزارايي رو اجرا كنم كه آيفون قدرت پردازش اونا رو نداره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

سلام خسته نباشید
        من سیکس اس دارم. اول که خریدمش تو ای کلود یک اپل ایدی وارد شده بود و یه مدت با اون پسورد من کار کردم. بعد یه مدت پسورد رو که میزدم میگف اپل ایدی از بین رفته و من اپل ایدی دیگه خریدم و دانلود هام رو با اون انجام دادم ولی نتونستم اپل ایدی جدید رو وارو ای کلود کنم. حالا که خواستم گوشیم رو بفروشم موبایل فروشی گف تا رنز اون اپل ایدی رو نداشته باشی نمیشه گوشی رو ریست کرد و گف که هیچ کس از من نمیخره اینجوری. میخواستم ببینم هیچ راهی برای مشکل وجود نداره؟ چطور میشه اون اپل ایدی رو پاک کرد از ایکلود و اپل ایدی جدید رو داد؟ ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط Nafisekh نمایش پست ها
          سلام خسته نباشید
          من سیکس اس دارم. اول که خریدمش تو ای کلود یک اپل ایدی وارد شده بود و یه مدت با اون پسورد من کار کردم. بعد یه مدت پسورد رو که میزدم میگف اپل ایدی از بین رفته و من اپل ایدی دیگه خریدم و دانلود هام رو با اون انجام دادم ولی نتونستم اپل ایدی جدید رو وارو ای کلود کنم. حالا که خواستم گوشیم رو بفروشم موبایل فروشی گف تا رنز اون اپل ایدی رو نداشته باشی نمیشه گوشی رو ریست کرد و گف که هیچ کس از من نمیخره اینجوری. میخواستم ببینم هیچ راهی برای مشکل وجود نداره؟ چطور میشه اون اپل ایدی رو پاک کرد از ایکلود و اپل ایدی جدید رو داد؟ ممنون
          سلام
          تنها راه مراجعه به مالک یا فروشنده که گوشی رو خریدید و حذف آیکلود توسط آنها. بجز این کاری نمیتونید بکنید.

نظر

صبر کنید ..
          X