اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت دی وی دی Bootable لایون برای بوت در PC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت دی وی دی Bootable لایون برای بوت در PC

در این آموزش نحوه ساختن یک DVD بوتیبل از Lion برای pc را بررسی خواهیم کرد.
    برای اولین بار شما به یکی از نسخه های SnowLeopard برای ساخت DVD نیاز خواهید داشت.
    بعد از ساخت DVD به راحتی می توانید به صورت Bootable بدون نیاز به Snowleopard لایون را نصب کنید.
    همچنین میتوانید از این DVD برای نصب لایون بر روی سیستم های دیگر هم استفاده کنید.
    پیش نیاز ها:
    ۱-دانلود نسخه نهایی Mac os x Lion از تاپیک زیر(فایل DMG را دانلود کنید)

۲-یکی از نسخه های Snowleopard
    ۳-نرم افزار Mac os x Installer DVD Maker که آن را از لینک زیر دانلود کنید.

۴-یک عدد DVD(5) 4.7GB

مراحل ساخت DVD

۱-در SnowLepoard وارد پارتیشن ریشه شوید و پوشه ای به نام زیر در پارتیشن ریشه ایجاد کنید.(منظور از پارتیشن ریشه پارتیشنی است که مک را در آن نصب کرده اید)

کد:
    Mac OS X Install DATA

۲-بر روی فایل DMG لایون راست کلیک کرده و روی Show pakage Contents کلیک کنید.فولدر Shared Support را پیدا کرده و فایل InstallESD.dmg را به پوشه ای که در پارتیشن ریشه ساخته بودید کپی کنید.در نهایت فایل InstallESD.dmg در مسیر زیر قرار خواهد گرفت:

کد:
    /Mac OS X Install DATA/InstallESD.dmg

۳-نرم افزار Disk Utility را باز کنید و یک پارتیشن با حجم حداقل 4.7GB بسازید.

۴-بعد از ساخت پارتیشن نرم افزار Mac os x Installer DVD Maker را اجرا کنید و آن را در پارتیشن جدیدی که ساخته اید نصب کنید.

۵-بعد از نصب , نرم افزار یک فایل به نام InstallerDVDLion-regae.iso در مسیر Desktop خواهد ساخت.

۶-در انتها شما باید این فایل را بر روی یک DVD با سرعت پایین رایت کنید.
    مرحله ساخت DVD Lion با موفقیت به پایان رسید.

دوستان اگر Mac os x Lion رو به صورت یک فایل App دانلود کردید باید از روش زیر استفاده کنید.
    ۱-در مک فایل Install Mac OS X Lion.app را در پارتیشن ریشه نصب کنید.بعد از نصب سیستم را ریست کنید و دوباره مک را بوت کنید.
    ۲-بعد از بالا آمدن سیستم مراحل ۳ تا ۶ را انجام دهید. و در آخر فایل iso ساخته شده را بر روی DVD رایت کنید.

نحوه نصب DVD:

۱-بوت سیستم را بر روی DVD Rom تنظیم کنید.
    ۲-DVD را بوت کنید .منوی Chameleon نمایش داده میشود گزینه Boot را انتخاب کنید تا نصب لایون شروع شود.
    ۳-Lion را نصب کنید.
    ۴-بعد از نصب لایون , با استفاده از نرم افزار Multibeast درایور ها را نصب کنید.

سوالات در مورد این آموزش:

این چیست؟
    این نرم افزار یک پکیج است که یک فایل با پسوند iso از Mac os x Lion به همراه بوت لودر Chameleon برای بوت و نصب آسان بر روی PC می سازد.
    آیا برای بوت به بوت لودر iboot و یا بوت لودر های دیگر نیاز است؟
    خیر, خود DVD شامل بوت لودر چاملون می باشد.
    حجم فایل iso چقدر است؟
    حجم فای iso حدود 4.4GB است و یک DVD 4.7GB برای رایت کافیست.
    آیا می توان از این DVD بر روی هر کامپیوتری استفاده کرد؟
    خیر,فقط بر روی کامپیوتر ها و لپ تاپ های با سی پی یو اینتل امکان نصب دارد.

تمام پیروز باشید.
    ویرایش توسط iHackintosh : https://i-phone.ir/forums/member/48730-ihackintosh در ساعت 30-08-2011, 10:00 PM

دو تا سوال :
    ۱. امکانش هست که بجای snow leopard روی lion این کار ها رو انجام بدم ؟
    ۲. نسخه اصلی lion باید باشه ؟ یعنی همونی که دقیقا از app store دانلود کردیم ؟

نظر

در مورد اینکه روی لایون هم می شه dvd رو ساخت تست نکردم احتمالن میشه ساختش.
      برای سوال دوم هم باید بگم
      خیر حتما نباید نسخه اصلی باشه و میتونید از نسخه ای که لینکش بالا هست هم استفاده کنید.

نظر

کسی امتحان کرده !؟
        جواب میده ؟
        انسانیت خود به تنهایی دینی است که پیروان چندانی ندارد ..

نظر

یه مشکلی که روی lion هست اینه که وقتی روی فایل dmg مک راست کلیک می کنم show package content وجود نداره .
          راه حلی هست واسه این مشکل به نظرتون ؟
          عکسش :
          ویرایش توسط sady : https://i-phone.ir/forums/member/323-sady در ساعت 30-08-2011, 09:36 PM دلیل: عکس اضافه شد

نظر

احتمالن شما فایلی رو که دانلود کردید همون فایل InstallESD.dmg هستش.
            اسمش رو به همین نام تغییر بدید و مراحل بالا رو انجام بدید.

نظر

نوشته اصلی توسط iHackintosh نمایش پست ها
              احتمالن شما فایلی رو که دانلود کردید همون فایل InstallESD.dmg هستش.
              اسمش رو به همین نام تغییر بدید و مراحل بالا رو انجام بدید.
              مطمینید ؟
              من clean install نصب نکردم مکم رو ها .
              بازش که می کنم اینا توشه :

فکر می کنم یکی از از تغییرات باشه تو lion که این گزینه رو حذف کردن .

نظر

خیر این گزینه از لایون حذف نشده.
                شما یه امتحان بکنید ببینید فایل iso ساخته میشه یا نه؟
                اصلاح:
                شما فایل app مک رو دانلود کردید.
                که اگر snow دارید باید از روش زیر استفاده کنید.
                دوستان اگر Mac os x Lion رو به صورت یک فایل App دانلود کردید باید از روش زیر استفاده کنید.
                ۱-در مک فایل Install Mac OS X Lion.app را در پارتیشن ریشه نصب کنید.بعد از نصب سیستم را ریست کنید و دوباره مک را بوت کنید.
                ۲-بعد از بالا آمدن سیستم مراحل ۳ تا ۶ را انجام دهید. و در آخر فایل iso ساخته شده را بر روی DVD رایت کنید.
                ویرایش توسط iHackintosh : https://i-phone.ir/forums/member/48730-ihackintosh در ساعت 30-08-2011, 10:01 PM

نظر

ممنون شما درست می گفتید .
                  دارم رایت می کنم بعد از تست نتیجه نهایی رو می گم بهتون .
                  --------------------------------------

موقع نصب روی آرم اپل گیر میکنه .
                  ویرایش توسط sady : https://i-phone.ir/forums/member/323-sady در ساعت 31-08-2011, 01:54 AM

نظر

با v- سیستم رو بوت کنید و یک عکس از قسمتی که گیر می کنه قرار بدید.

نظر

با سلام . من دی وی دی رو که بوت میکنم به مشکل زیر برخورد می کنم .

نظر

مراحل رو به درستی انجام دادید؟
                        بینید فایل dmg لاین با تصویر زیر همخوانی داره یا نه.

نظر

براي پارتيشن بندي وساخت پارتيشن هارد بايد ظرفيت استفاده نشده داشته باشه يا اينكه قسمت خالي يه درايو رو خودش در نظر ميگيره شما تو تصوير هاردتون رو به دو قسمت تقسيم شده من رو هاردم سه تا ويندوزxp,7,8 رو همراه snow leopard دارم با اين وضع چيكار بايد بكنم
                          ضمنا من يه دي وي دي لايون رو كه بصورت هكينتاش هست رو گرفتم كه وقتي بوتش ميكنم مستقيما وارد چاملون ميشه و وقتي دي وي دي رو براي بوت انتخاب ميكنم بعد از10 ثانيه تو گوشه ي بالا سمت چپ مينويسه card unsupported اين در حاليه كه من رو سيستمم اسنو ليوپارد رو بدون هيچ مشكلي دارم و تمام سخت افزارهامم بطور كامل ساپورت ميشه و دي وي دي رو هم رو يه سيستم ديگه امتحان كردم هيچ مشكلي نداره و كامل تا مراحل نصب ميره الان موندم چيكار كنم خواهش ميكنم راهنمايي كنيد.
                          ویرایش توسط jalal.arkat : https://i-phone.ir/forums/member/66936-jalal-arkat در ساعت 06-10-2011, 11:06 AM

نظر

من موقع نصب Mac os x Installer DVD Maker به این مشکل برخورد کردم . چیکار کنم ؟

ممنون

====================
                            :: MAC 4 YOU ::

====================
                            ویرایش توسط sadeghooo : https://i-phone.ir/forums/member/23222-sadeghooo در ساعت 19-11-2012, 11:34 PM

نظر

نوشته اصلی توسط sadeghooo نمایش پست ها
                              من موقع نصب Mac os x Installer DVD Maker به این مشکل برخورد کردم . چیکار کنم ؟

ممنون
                              مراحل رو بدرستی انجام دادید؟
                              فایل installESD.dmg رو باز کنید محتویاتی شبیه به تصویر زیر داره.

حجم پارتیشن ساخته شده نباید از 4.7gb کمتر باشه.

نظر

صبر کنید ..
                              X