اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش کامل جیلبریک و نصب برنامه روی اپل تی وی برای تازه کارها...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش کامل جیلبریک و نصب برنامه روی اپل تی وی برای تازه کارها...

من به تازگی اپل تی وی گرفتم و متاسفانه تو بخش اپل تی وی سایت ، نتونستم هیچ آموزش کامل و جامعی از برنامه ها و امکاناتی که می شه روی اپل تی وی فعال کرد پیدا کنم، خلاصه بعد از ۳-۴ روز گشتن توی فروم های خارجی به یکسری اطلاعات مفید در مورد اپل تی وی پی بردم که گفتم بهتره با شما دوستان به اشتراک بذارم، که اگر پس فردا یکی مثل من اپل تی وی خرید، سر در گم نشه و ندونه از کجا باید شروع کنه...

قدم اول:
    اول باید به منظور امکان نصب برنامه های فوق العاده کاربردی (از جمله XBMC و aTV Flashو ... ) با توجه به مدل فرم ور اپل تی وی خودتون، اقدام به جیلبریک کردن اپل تی وی بکنید...متاسفانه یک مسیله ای که توی اپل تی وی باعث سردرگمی کاربران می شه، وجود ورژن های مختلف iOS با یک اسم(مثلا دو ورژن ۴.۳ برای اپل تی وی وجود داره، یکی با کد 8F202 و دیگری با کد 8F305 که روش جیلبریک متفاوتی دارند) و همچنین وجود دو عدد مختلف Apple TV Software و OS Build Version برای هر فرم ور (مثلا آخرین نسخه ای که در حال حاضر برای اپل تی وی اومده ، Apple TV Software ش۴.۲.۲ هست اما OS Build Versioneش رو ۴.۳ نوشته (برای فهمیدن ورژن iOS اپل تی وی خودتون، باید به بخش Seeting و سپس General رفته و گزینه About رو انتخاب کنید، وقتی وارد این قسمت بشید، به صورت پیش فرض نسخه Apple TV Software رو برای شما به نمایش می گذاره، اما اگر یکبار دکمه وسط کنترل رو فشار بدید،*می بینید که نسخه OS Build Version رو هم بهتون نشون می ده)...پس بهترین کار برای جلوگیری از سردرگمی بین این همه عدد،*استفاده از کد هر فرمور هست، مثلا وقتی می گیم فرم ور 8F305 اپل تی وی ، یعنی فرم ور با Apple TV Software ۴.۲.۲ و OS Build Version 4.3...

برای جیلبریک کردن نسخه های مختلف اپل تی وی ، راههای مختلفی هست که ما به خاطر کاربردی تر بودن جیلبریک نسخه آخر در حال حاضر(یعنی همون 8F305) کارمون رو با این فرم ور ادامه می دیم...
    برای جیلبریک این فرم ور، در حال حاضر دو روش وجود داره، یکی Pwnage tools شرکت dev team (یا ih8Sn0w برای کابران ویندوزی) و یکی هم برنامه Seas0n Pass (برای ویندوز و مک)...که البته کار با برنامه Seas0nPass هم بسیار ساده تر هست و هم گویا باگ های کمتری بعد از جیلبریک داره...
    برای جیلبریک با برنامه Seas0nPass می تونید به آموزش های زیر مراجعه کنید
    جیلبریک اپل تی وی با SeasonPass (برای راحتی کار به پنجمین پست گذاشته شده زیر تاپیک (مال خودم) دقت کنید)

در حال حاضر آخرین فرمور فرمور ۴.۴.۴ یا 9A406a هست که برای جیلبریک کامل و آنتترش به تاپیک زیر مراجعه کنید
    http://www.i-phone.ir/forums/thread56338.html

قدم دوم : نصب برنامه روی Apple TV
    حال که اپل تی وی خودتون رو جیلبریک کردید باید از توان این دستگاه فوق العاده نهایت استفاده رو بکنید...پیشنهاد اول من نصب برنامه Apple TV Flash (Black) beta 6 هست، که با نصب این برنامه، علاوه بر اضافه شدن کلی امکانات به اپل تی وی تون، امکان نصب بی دردسر اکثر برنامه های کاربردی دیگه رو هم ، از روی خود اپل تی وی و بدون نیاز به هیچ دستور کامند Terminal دارید...
    پس برید سراغ آموزش نصب Apple TV Flash (Black) beta 6 بر روی اپل تی وی جیلبریک شده

در حال حاضر ، آخرین نسخه  Apple TV Flash (Black)  نسعه ۱.۱.۱ هست که با فرمور 4.4.4 هم سازگاری کامل داره، اطلاعات بیشتر و دانلودش رو می تونید از تاپیک زیر دنبال کنید
    http://www.i-phone.ir/forums/thread5...tml#post563970

قدم سوم: نصب برنامه کاربردی :*حالا که aTV Flash رو روی دستگاهتون نصب دارید، می بینید که تو قسمت Maintenance و در بخش Manage Extras ، برنامه های زیادی در دسترس شما وجود داره برای نصب، نحوه نصب بسیار ساده اس (کافیه اپل تی وی تون به اینترنت متصل باشه و روی هر کدام از این برنامه های دکمه وسط کنترل رو فشار بدید تا مراحل نصب شروع بشه)*، پس من فقط به توضیح برخی از این برنامه ها می پردازم.

برنامه اول و مهمتر از همه: XBMC : این برنامه یک پلیر قدرتمند روی اپل تی وی شماست که امکان پخش انواع فرمت هارو (هیچ فرمتی نبوده که من نتونم باش پخش کنم) روی اپل تی وی و به صورت مستقیم به شما می ده، از طریق این برنامه شما به راحتی می تونید فیلم های کپی شده روی هارد ۸ گیگابایتی اپل تی وی رو به نمایش بگذارید و یا از طریق شبکه (بی سیم یا اترنت) ، مستقیما فیلم های شیر شده از روی هارد کامپیوترتون رو با کیفیت عالی به نمایش بذارید
    آموزش کار با XBMC

برنامه Media: این برنامه هم وظیفه پخش فرمتهای ویدیویی رو برای شما داره، البته متاسفانه من اصلا نتونستم با این برنامه کار کنم و چندین پسوند معمولی فیلم (از جمله MPG)رو به این برنامه دادم، موقع پخش ارور داد، پس کلا تا وقتی XBMCهست پیشنهاد نمی شه این برنامه رو نصب کنید

برنامه nito TV: این برنامه هم همانند خود aTV Flash امکانات جالبی رو برای اپل تی وی شما به ارمغان میاره و همچنین امکان نصب برنامه های متنوعی رو از روی خود اپل تی وی به شما هدیه می ده (محیط نصب برنامه ، این برنامه بسیار شبیه به Cydia برای آیفون و آیپد هست، البته بجز نصب برنامه ، امکاناتی همچون Weather و RSS Feeder رو هم برنامه nito TV در خود جای داده است.

Browser:این برنامه ، امکان استفاده از اپل تی وی به عنوان یک اینترنت Browser تمام عیار را به شما می دهد، شما به راحتی می توانید فقط توسط اپل تی وی و بدون وجود هیچ کامپیوتری، به وبگردی بر روی تلویزیوت خود بپردازید و از آن لذت ببرید.

Exposed: این برنامه یک VNC Server بر روی اپل تی وی شما نصب می کند، شما سپس می توانید توسط یک برنامه VNC Viewer بر روی کامپیوتر خود (مثلا Chicken of the VNC برای مک) ، تصویر اپل تی وی خود را از روی کامپیوتر مشاهده نمایید (یکجواریی مثل ریموت کنترل ویندوز می مونه برای اپل تی وی، البته قاعدتا خیلی کنده و تاخیر زمانی زیاده موقع نمایش داره(در حد ۱-۲ ثانیه)...

Plex: اینن برنامه از دو بخش تشکشیل شده، یک بخش کلاینت که از این طریق بر روی اپل تی وی شما نصب می گردد و بخش سرور که باید روی کامپیوتر شما نصب شود، این برنامه وظیفه استریم کردنانواع فرمتهای تصویری را از روی کامپیوتر شما ، به اپل تی وی دارد، به این صورت که پس از اجرای برنامه Plex بر روی اپل تی وی، برنامه Plex را روی کامپیوتر خود نیز اجرا می کنیم و فایلی که قصد اجرای آن را داریم به برنامه می دهیم، برنامه شروع به تبدیل فرمت فایل ویدیوی داده شده ، به فرمت قابل پخش استاندارد بر روی اپل تی وی می نماید(m4v یا mp4) و همزمان با تبدیل فرمت، به صورت همزمان، بخش هایی از فیلم که کار تبدیل آن به پایان رسیده را بر روی اپل تی وی استریم می کند، البته لازم به ذکر است که این روش، توان مصرفی بالایی از کامپیوتر شما می کشد (علاوه بر مصرف بداغ شدن سی پی یو و به کار افتادن فن کامپیوتر شما) ، اگرچه این کار باعث پخش فوق العاده روون همه فرمتهای تصویری بر روی اپل تی وی می شه ، اما با وجود AirFlick و همچنین XBMC به نظرم همچین برنامه ای دیگه ارزش کاری خودش رو از دست داده...

AirFlick: این برنامه که بر روی کامپیوتر شما نصب می شود(البته من فقط نسخه تحت مک این برنامه را یافتم) ، همان عملیات Plex را انجام می دهد البته بدون نیاز به نصب برنامه خاصی روی اپل تی وی ، و حتی امکان اجرا بر روی اپ تی وی های جیلبریک نشده را هم دارد، کافی است فایل مورد نیاز برای پخش در تلویزیون را به این برنامه داده و دکمه بزرگ Play رو کلیک کنید، فیلم شما به مستقیما به پسوند استاندارد اپل (Mp4 و M4v) تبدیل شده همزمان به اپل تی وی فرستاده می شود،...
    ویرایش توسط VISTA_66 : https://i-phone.ir/forums/member/864-vista_66 در ساعت 02-01-2012, 04:08 PM دلیل: آپدیت کردن لینک ها

دست مریزاد، به نظرم وجود چنین تاپیک و آموزشی لازم بود، حداقل خودم به این آموزش نیاز دارم، امیدوارم زودتر آموزش رو آغاز کنی و ما بتونیم استفاده کنیم، ممنون

نظر

دوست عزیز
      تلاشتون برای این امر قابل تقدیره
      اما مسله همه اون بزودی هایی هست که تو قسمت جلبریک و بقیه چیزا زدید

نظر

نوشته اصلی توسط haj-amir نمایش پست ها
        دوست عزیز
        تلاشتون برای این امر قابل تقدیره
        اما مسله همه اون بزودی هایی هست که تو قسمت جلبریک و بقیه چیزا زدید
        دوست عزیز! به زودی یعنی دارم تایپش می کنم!
        دیشب خوابم برد دیگه! تو فکر نباش! تا امشب کامل میشه...

نظر

این برنامه ی AirFlick رو من قبلا هم امتحان کرده بودم، دستگاه هنگ می کنه دائم، راهی هست ؟

نظر

نوشته اصلی توسط vista_66 نمایش پست ها
            دوست عزیز! به زودی یعنی دارم تایپش می کنم!
            دیشب خوابم برد دیگه! تو فکر نباش! تا امشب کامل میشه...
            خودتون تونستید جیلبریک کنید ورژن اخرشو؟
            من با همه روشها امتحان کردم
            حتی کاستوم کردن فریم ور اما ورژن اخر نشد
            حتی سایهای خارجی رو هم زیر و رو کردم

نظر

البته من یک نکته رو اضافه کنم که xbmc با lion مشکل داره و شما نمیتونید از طریق پروتکل smb فابلهاتون رو share کنید. البته راه هایی هم وجود داره که شما از طریق macport این پروتکل را روی apple tv نصب کرد ولی خیلی درد سر داره. باید منتظر آپدیتهای بعدی xbmc بود.

توصیه :* اگه apple tv دارید به lion آپدیت نکنید !!!!

نظر

نوشته اصلی توسط Haj-amir نمایش پست ها
                خودتون تونستید جیلبریک کنید ورژن اخرشو؟
                من با همه روشها امتحان کردم
                حتی کاستوم کردن فریم ور اما ورژن اخر نشد
                حتی سایهای خارجی رو هم زیر و رو کردم
                بله دوست عزیز! من خودم ۱ هفته اس اپل تی وی گرفتم! و از همین طریق که نوشتم ورژن آخر رو (8f305)جیلبریک کردم و XBMCنصب کردم بدون هیچ مشکلی...البته این مشکل sharing توی Lion رو من ازش اطلاعی ندارم چونهنوز خودم به لایون نرفتم.

شما تو کدوم قسمت مشکل داری، بگو من بیشتر توضیح بدم.
                ویرایش توسط VISTA_66 : https://i-phone.ir/forums/member/864-vista_66 در ساعت 28-07-2011, 10:08 PM

نظر

نوشته اصلی توسط omidbj نمایش پست ها
                  این برنامه ی AirFlick رو من قبلا هم امتحان کرده بودم، دستگاه هنگ می کنه دائم، راهی هست ؟
                  برنامه AirFlick به این دلیل که فایل رو روی کامپیوتر Convert می کنه و به اپل تی وی میفرسته، پروسس زیادی از سی پی یو کامپیوتر شما می گیره! اگر از سی پی یوهای چند هسته ای استفاده کنید، کامپیوتر هنگ نمی کنه اما خوب پروسس سی پی یو بالا می ره،*سی پی یو گرم می کنه و طبیعتا کارایی دستگاهتون پایین میاد، برای همین این برنامه خیلی پیشنهاد نمیشه(تنها ویژگی این برنامه، فرستادن فایل های تصویری با فرمت غیر استاندارد اپل به اپل تی وی است، در صورتی که XBMC مستقیم این فایل هارو روی اپل تی وی اجرا می کنه).

نظر

نوشته اصلی توسط vista_66 نمایش پست ها
                    برنامه airflick به این دلیل که فایل رو روی کامپیوتر convert می کنه و به اپل تی وی میفرسته، پروسس زیادی از سی پی یو کامپیوتر شما می گیره! اگر از سی پی یوهای چند هسته ای استفاده کنید، کامپیوتر هنگ نمی کنه اما خوب پروسس سی پی یو بالا می ره،*سی پی یو گرم می کنه و طبیعتا کارایی دستگاهتون پایین میاد، برای همین این برنامه خیلی پیشنهاد نمیشه(تنها ویژگی این برنامه، فرستادن فایل های تصویری با فرمت غیر استاندارد اپل به اپل تی وی است، در صورتی که xbmc مستقیم این فایل هارو روی اپل تی وی اجرا می کنه).

با تشکر از شما، خوب این برنامه رو بعد از جیلبرک اپل تی وی باید بریزیم روی اپل تی وی ؟

نظر

نوشته اصلی توسط omidbj نمایش پست ها
                      با تشکر از شما، خوب این برنامه رو بعد از جیلبرک اپل تی وی باید بریزیم روی اپل تی وی ؟
                      نه دوست عزیز! AirFlick یک برنامه اس که روی کامپیوتر (و گویا در حال حاضر فقط مک) نصب می شه و از طریق این برنامه می تونید اکثر فرمت های صوتی، تصویری و حتی PDF رو از طریق اپل تی وی روی تلویزیونتون Stream کنید.مهمترین ویژگی این برنامه، عدم نیاز به نصب هیچ برنامه ای روی اپل تی وی و در نتیجه عدم نیاز به جیلبریک اپل تی وی برای کار با این برنامه هست، البته مشکل اصلی این برنامه هم در نیاز به Convert کردن فایل های تصویری داده شده بش در لحظه و فرستادن اون رو اپل تی وی هست، که باعث مشغول کردن زیاد سی پی یو در حین پخش فیلم می شود.

نظر

نوشته اصلی توسط un4g1v3n نمایش پست ها
                        البته من یک نکته رو اضافه کنم که xbmc با lion مشکل داره و شما نمیتونید از طریق پروتکل smb فابلهاتون رو share کنید. البته راه هایی هم وجود داره که شما از طریق macport این پروتکل را روی apple tv نصب کرد ولی خیلی درد سر داره. باید منتظر آپدیتهای بعدی xbmc بود.

توصیه :* اگه apple tv دارید به lion آپدیت نکنید !!!!
                        حق با شماست دوست عزیز.
                        Lion یه تغییراتی توی smb داده و فعلا از طریق پروتکل smb برنامه xbmc نمی شه بهش کانکت شد. اما محروم کردن خودمون از امکانات فوق العاده Lion هم راه درستش نیست.
                        بالاخره یک راه (شاید موقت) پیدا کردم، که هم Lion رو داشته باشیم و هم بتونیم از اپل تی وی و برنامه XBMC نهایت استفاده رو بکنیم.
                        بهترین کاز دانلود نصب برنامه pureftpd روی Mac OSX Lion خودتون و سپس ساختن یه سرور ftp روی Macه. از این روش می تونید با پروتکل ftp از طریق xbmc به کامپیوتر وصل بشید و به تمام فایل هایی که آدرسش رو تو برنامه pureftpd مشخص کردید دسترسی داشته باشید.
                        همین الان تستش کردم و دارم از این طریق با XBMC فیلم می بینم. اگر کسی توی نصب یا راه اندازیش مشکل داشت بگه که یه آموزش براش اضافه کنم.

نظر

من هر کاری می کنم از 4.2.2 آ*پگرید نمیشه و تو مرحله آخر Seas0pass ارور میده. خودش آخرین ورژن دانلود کرده ISW رو ساخت و همه کارها ولی تو مرحله آخر ارور می ده و میگه که ISW رو از تو فایندر پیدا کنید. راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط rafiki نمایش پست ها
                            من هر کاری می کنم از 4.2.2 آ*پگرید نمیشه و تو مرحله آخر Seas0pass ارور میده. خودش آخرین ورژن دانلود کرده ISW رو ساخت و همه کارها ولی تو مرحله آخر ارور می ده و میگه که ISW رو از تو فایندر پیدا کنید. راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
                            دوست عزیز! دقیقا می فرمایید کجا ارور می ده؟مرحله آخر یعنی کدوم؟یعنی موقع نصب IPSW روی اپل تی وی؟ یا مرحله آخر ساخت custom apple tv با seas0nPass؟
                            با seas0nPass مک کار می کنید یا ویندوز؟

نظر

نوشته اصلی توسط VISTA_66 نمایش پست ها
                              دوست عزیز! دقیقا می فرمایید کجا ارور می ده؟مرحله آخر یعنی کدوم؟یعنی موقع نصب IPSW روی اپل تی وی؟ یا مرحله آخر ساخت custom apple tv با seas0nPass؟
                              با seas0nPass مک کار می کنید یا ویندوز؟
                              منم همین مشکل رو دارم
                              یک ماه پیش فریور رو کاستوم نمیکرد بعد از این تاپیک شما دوباره به فکر افتادم ورژن جدید رو نصب کردم seas0nPass
                              فریم ور رو کاستوم کرد به ایتونز هم وصل شد و یه کارایی کرد اما اخرش زد not stablish for this apple tv
                              سیستمم هم مک هست

نظر

صبر کنید ..
                              X