اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

معرفی مقالات iTunes U با موضوع Engineering

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• معرفی مقالات iTunes U با موضوع Engineering

سلام دوستان از این به بعد در این تاپیک به معرفی مقالات iTunes U با موضوع Engineering می پردازیم !

لطفا برای تشکر فقط از دکمه ی سپاس استفاده کنید ! تا از شلوغ شدن بی مورد تاپیک جلوگیری بشه !

لطفا اسکرین شات از صفحه ی آیتونز و کمی توضیح درباره ی پادکست فراموش نشه !

سلام.خیلی جالبه اینجا ساکته.
    من دو تا از پادکست های مهندسی رو چک کردم خوب بود. یکی سیستم های انرژی های نوین مربوط به mit و اون یکی هم جدیدا در مورد انرژی های نوین فکر میکنم مربوط به استنفورد هست. جالبه

نظر

در مورد مهندسی پلیمر بزارین

نظر

CM 4650 Polymer Rheology - Download free content from Michigan Technological University on iTunes
        لینک مربوط به درس رئولوژی پلیمرهاست که توی دانشگاه تکنولوژی(همون صنعتی خودمون) میشگان ارائه میشه.
        برای دوستانی که نمیدونن: در مکانیک سیالات لزجت معیاری هست برای سنجش توانایی روان شدن یا به نقلی مقاومت در مقابل نیروی وارده به سیال.
        از طرفی در جامد و جسم تا حدی صلب این خاصیت به شکل دیگری یعنی مقاومت در برابر تغییر شکل در قالب عبارت الاستیسیته مطرح میشه. وقتی تغییر شکل از حد الاستیک یا بازگشت پذیر خارج شد شاهد تغییر شکل پلاستیک هستیم. در مورد سیال شاهد رفتار غیر خطی هستیم که در قالب سیال غیر نیوتنی مطرح میشه.
        رئولوژی به بررسی حالت بین ایندو میپردازه. یعنی یه چیزی تو مایه های خمیر نونوایی!....وقتی بهش فرصت بدی کم کم شروع میکنه به راه اتفادن ولی در مقابل تغیر ناگهانی یه جورایی صلب میشه!!!!
        این خاصیت در پلیمر ها به شدت مورد توجه و مهم هست. به خصوص که باید در نظر داشت پلیمر ها اول در دمای بالا تولید میشن یا اینکه برای تغییرات گاهی نیاز به دما دارن. حالا الزاما با دما این اتفاقات میتونه نیفته و توی محیط های متفاوت شاهد رفتار های متفاوتی باشیم.
        این درس درمهندسی شیمی به این رفتار میپردازه. بعلاوه میتونید از دوستانی که توی مهندسی مواد دارن پلیمر کار میکنن هم بپرسید.
        اقای ali.phd71 بیشتر از وسعم نمیرسید. شرمنده دیگه(از مهندس مکانیک بیشتر از نخواید:دی)

نظر

مثل اینکه کسی دوست نداره همراهی کنه
          ۲۲ بهمن یه امتحان مهم دارم
          بعدش هر هفته سعی میکنم حداقل ۲ تا لینک یا درس بزارم
          فعلا

نظر

صبر کنید ..
          X