اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نکته ای عجیب در مورد باتری ایپد ۲!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

مثل همه ي رايانه ها اين ها (حتي ايپاد) قبل از هر قطعه يه قطعه زخيره كنندهي انرژي (ميكرو خازن )دارن تا در مواقع لزوم (مثل پردازشها سنگين يا نمايش رنگها درنور بالا) انرژي رو در اختيار اون قطعه بزارن . وقتي هم كه دتگاه لاكه اين خازن ها انرژي قطعات پر مصرفي مثل CPU. LCD. WiFi,... رو به باتري برميگردونن. درضمن تو خود باتري هم يه چيزي شبيه difragment رخ ميده .

اين موضوع تو گوشي ها كمتره چون دايم درحال ارسال و دريافت سيگنال هستن

مثلا من يه ايپاد تاج دارم كه بعد كم كردن نور و لاك كرده حتي تا ٤٠٪ هم باتريش بالا رفته
    اين باگ نيست 

نظر

من تو آيپاد اين موضوعو داشتم ولي الن تو آيپد همچين چيزي نيست

نظر

این موضوع تو تمام آی*پاد*ها هستش

ولی* تو ایفون اینجوری نیست

فکر کنم بخاطر کم بودن میلی* آمپر

نظر

نوشته اصلی توسط hamiid_1367 نمایش پست ها
          به نظر من کاملا طبیعی هست
          شما وقتی دارید با دستگاه کار میکنید درصد باتری با توجه به مصرفی که از دستتگاه میکنید تنظیم میشه.
          مثلا دارید rage بازی میکنید و یه کم بازی میکنید و میاید بیرون میبینید باتری زده 32 درصد یه کم که به صورت عادی با دستگاه کار کنید باتری دوباره میاد روی مثلا 50 درصد... این یعنی اگه همونجوری بازی میکردی مصرفت بالا بوده و شارژ کمتری نگه می داشت.
          این هم فکر کنم همون داستانه... وقتی تو استند بای هست مصرف باتری از حالتی که دارید باهاش کار میکنید کمتره و یه چند درصدی افزایش باتری خواهید داشت
          سلام
          با شما كاملا موافق هستم اين موضوع توي مك بوك پرو من هم وجود داره. زماني كه ال سي دي روشنه و لپ تاپ توي شارژ نيست باطري ميزنه ٢/٣٠ ساعت باقيونده ولي اگه ال سي دي خاموش ميشه بعد از يه ربع وقتي روشن مي كنم باطري ٣ ساعت باقيمونده مي زنه
          به نظر من طبيعيه

نظر

نوشته اصلی توسط e h s a n نمایش پست ها
            باعث افزایش مقدار باطری میشه نه سرعت مصرف.
            احسان جان گرما باعث خالی شدن شارژ در مدت زمان زود تر میشه و سرما دقیقا بر عکسش

میتونی خودتم امتحان کنی ... گوشیتو بذار یه جای گرم ببین چند ساعت طول میکشه تا خاموش شه .
            بعد هم بذارش یه جای سرد مثل یخچال ! بعد ببین چند ساعت بیشتر طول میکشه

بعدش میبینی که گرما باعث افرایش مصرف باطری میشه .

نظر

من که نمیگم شما اشتباه میگی که :d من دارم چیزی دیگه میگم.
              من میگم گرما دیدن باطری باعث زیاد شدن شارژ میشه منظورم مفدارش هست. سرعت کاهش شارژ زیاد میشه اما مقدارش زیاد میشه. مثلا وقتی گوشی خاموش هست توی گرما زیاد میشه. اینو که من مطمین هستم که باعث زیاد شده میشه.

نشنیدی میگن مثلا باطری قلمی های قدیمی را اگه بندازین توی آبجوش دوباره کار میده تا یک مدت کمی ؟*:d

شما یکمی در این مورد بیشتر تحقیق کن . حرف شما درسته که سرعت مصرف میره بالا اما من میگن همون گرما باعث افزایش شارژ میشه. مثلا وفتی گوشیتون خاموش توی ماشین زیر آفتاب باشه.

به نظر من کاملا طبیعی هست
              شما وقتی دارید با دستگاه کار میکنید درصد باتری با توجه به مصرفی که از دستتگاه میکنید تنظیم میشه.
              مثلا دارید rage بازی میکنید و یه کم بازی میکنید و میاید بیرون میبینید باتری زده 32 درصد یه کم که به صورت عادی با دستگاه کار کنید باتری دوباره میاد روی مثلا 50 درصد... این یعنی اگه همونجوری بازی میکردی مصرفت بالا بوده و شارژ کمتری نگه می داشت.
              این هم فکر کنم همون داستانه... وقتی تو استند بای هست مصرف باتری از حالتی که دارید باهاش کار میکنید کمتره و یه چند درصدی افزایش باتری خواهید داشت
              دوستانی که مثال macbook را میزنن واسه زیاد شدن شارژ ، سبک نشان دادن باطری آیفون با Macbook و ... فرق داره. توی Macbook وقتی شما حالت TIME را انتخاب میکنی برای نشان دادن باطری ،* محاسبه میکنه که فلان کاری که شما داری میکنی ۲ ساعت روشن میمونه دستگاه ،*در صورتی که ممکن باطری ۱۰۰٪ پر باشه. اما بسته به حجم کار زمان تغییر میکنه نه مقدار.
              توی آیفون هم مقدار باطری نشان داده میشه ، نه اینکه چقدر زمان بهتون شارژ میده. واسه اینکه بفهمین چقدر بهتون شارژ میده می تونین برنامه Battry Doctor را نصب کنید نشان میده اسه هر کاری جقدر بهتون شارژ میده.
              ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 16-07-2011, 02:19 AM
              " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
              TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

وقتی ایپد به کامپیوتر وصل هست درسته مینویسه not... ولی در اصل داره شارژ میشه ولی خیلی کم کم که دستگاه میزاره به حساب شارژ نشدن ولی وقتی از کامپیوتر جداش میکنی میبینی ۱۹ درصد شارژ شده البته بستگی به ایپ داره چند ساعت به سیستم وصل بوده

نظر

شما وقتي ديوايستون رو به لب تاپ يا كامپيوتر وصل مي كنيد مقدار جريان برقي كه در usb هست كمتر از حدي هست كه دستگاه اون رو به عنوان يك منبع شارژ به حساب بياره ولي از طرفي همون ولتاژ كم هم خودش عمل شارژ رو مثل هنگامي كه آيفون يا ايپاد به كامپيوتر وصل هست انجام ميده. مشابه اين حالت دقيقا در ايپد 1 هم وجود داشت.

نظر

سلام
                    به نكته جالب از هماهنگي آيپد با مك بوك پرو بگم
                    وقتي آيپد رو به pc يا لپ تاپ با os ماكروسافت ميزنم ، ميزنه no charge در صورتيكه با اتصال به مك بوك پرو ميزنه charging و كاملا طبيعي عمل شارژ انجام ميشه

نظر

این یه bug بیش نیست تاثیری تو باطری نداره شک نکن

نظر

دوستان موقعی که صفحه آیپد روشن باشه می زنه not charging ولی موقعی که در حال استند بای هست شارژ میشه این توی توضیحات خود آیپد فکر کنم بود.

نظر

نگاه من با ایپاد (دو مدل نسل دو و سه ) این رو به راحتی میدیدم و یک چیز عادس در ایپاده ولی تو ایپد ندیده بودم

--------------------------------
                          جیلبریک ۵.۱.۱ در تاریخ ۱ خرداد تا ۴ خرداد در کنفرانسhack in the box
                          ریلیز میشه 😊

نظر

تنها دليلش اينه كه اگر سيستم عاملتون ويندوز هست و با كابل متصل ميكنيد خيلي خيلي كم شارژ ميكنه ولي مك نرمال شارژ ميكنه.
                            ١٠٠٪ واسه نصب كردن به كامپيتره و دليله ديگري نداره.در ضمن آيپد نسخه ٢ و جديد هم فرقي نميكنه

نظر

در خصوص شارژ با PC اين توضيح رو بدم كه همونطور كه تو پستهاي قبل دوستان اشاره كردن وقتي شما آي ديوايستون رو باكابل به PC يا لپ تاپ وصل ميكنيد جريان كمي وارد دستگاه ميشه كه اونو بعنوان شارژ قبول نداره هرچند كه بازهم گجت شما اندكي شارژ ميشه.اما در مورد مك بوك پرو قضيه فرق ميكنه.مك بوك بصورت كاملا هوشمند گجت شما رو شناسايي ميكنه و مناسب با اون جريان مورد نياز رو از طريق كابل منتقل ميكنه.مثلا اگه شما آيفون رو به مك بوك متصل كنيد جريان ١ ميلي آمپر از كابل USB منتقل ميشه اما اگه آيپد خودتون رو وصل كنيد جريان ٢ ميلي آمپر از كابل عبور ميكنه كه كاملا مطابق با نياز آيپد هست.

نظر

سلام

بنده جديدا 2 تا آيپد ميني گرفتم اما نميدونم مشكله يا نه باطري جفتش بيشتر از 89% شارژ نميشه

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

نظر

صبر کنید ..
                                X