اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نگاهی گذرا به نسل دهم مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نگاهی گذرا به نسل دهم مک

همانطور که اطلاع دارید فردا نسخه نهایی مک شیر منتشر خواهد شد !
    یک روز خوب برای دنیای تکنولوژی و یک روز بد دیگر برای کاربران ویندوز .
    این نسخه پایان نسل دهم مک است . نسلی که نسخه چیتا در سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرد و با نسخه شیر به پایان میرسد

بهتر است نگاهی سریع به نسخه های نسل دهم مک داشته باشیم که بدانیم چه بر نسل دهم گذشت !

Mac OS X 10.0
    که به نام چیتا شناخته میشد . این نسخه بعد از چند ماه به mac os x 10.1 به نام PUMA آپدیت شد

پس از ادغام شرکت NeXT در اپل ٬ این نسخه اولین نسخه بعد از نسل نهم بود که با تغییرات بسیاری همراه بود . ظاهر مک در این نسخه کاملا تغییر کرد با افکت های گرافیکی زیبا زمان ریلیز این نسخه ۲۰۰۱ بود
    در آن زمان مرورگر اصلی مک اینترنت اکسپلور بود و همچنین خبری از آیتونز نبود

Mac OS X 10.2

سال ۲۰۰۲ - این نسخه به نام جگوار شناخته شده است . در این نسخه سافاری متولد شد . قبل از ریلیز شدن نسخه اول پکیج iLife نرم افزار های آیتونز ٬ iphoto و imovie جزئی از سیستم عامل جگوار بودند . پس از ارائه این نسخه مایکروسافت تصمیم گرفت دیگر اینترنت اکسپلور را برای مک عرضه نکند

Mac OS X 10.3

سال ۲۰۰۳ - این نسخه به نام Panther شناخته شده است . در این نسخه کمی قابلیت های گرافیکی آن بالاتر رفت و همچنین ichat با قابلیت تماس تصویری ریلیز شد

Mac OS X 10.4

سال ۲۰۰۵ - نسخه Tiger ریلیز شد
    نسخه تایگر یک آپدیت عالی به شمار می آمد . در این نسخه ساپورت مستقیم از نرم افزار های Power PC آغاز شد و همچنین ویجت سیستم عامل در این نسخه متولد شد و در بخشی به نام Dashboard در مک قرار گرفت !

Mac OS X 10.5

سال ۲۰۰۷ - نسخه Leopard با طراحی جدید گرفیکی عرضه شد . قابلیت های گرافیکی این سیستم عامل در ۱۰.۵ متحول شده بود . تغییرات بسیار بزرگی انجام شد از قابیل ساپورت نرم افزار های ۶۴ بیتی ٬ همگام شدن با اینتل ٬ ظهور بوت کمپ و اجازه مستقیم نصب ویندوز کنار مک و بسیاری از عنوان های دیگر

Mac OS X 10.6

سال ۲۰۰۹ - نسخه پلنگ برفی یا Snow Leopard . اپل بسیار سریع تر از آنچه همه فکر می کردند در مک یک انقلاب جدید بوجود آورد . قابلیت های گرافیکی جدید ٬ پایان ساپورت مستقیم از نرم افزار های Power pc ٬ امکانات بسیار نسبت به نسخه قبل در برنامه های دیفالت
    در این نسخه نیز فروشگاه نرم افزاری Mac app store نیز متولد شد
    همه و همه اینها فقط با ۲۹ دلار در دسترس کاربران قرار داشت

پیرامون این نسخه سخن های بسیاری میتوان داشت . بهتر است تاپیک زیر را برای این مطالعه نمایید :
    http://www.i-phone.ir/forums/thread6397.html

OS X 10.7

۱۴ جولای ۲۰۱۱ - به سلطان جنگل سلام کنید ! آیا صدای غرشش را می شونید؟
    در نسخه با امکانات و قابلیت های زیادی که نسبت به پلنگ برفی داشت خط پایانی بر نسل دهم مک است . فردا نسخه فاینال این سیستم عامل ریلیز می شود :

پیرامون نسخه شیر تاپیک زیر را مطالعه نمایید
    http://www.i-phone.ir/forums/thread40407.html

نظرات خود را با ما در میان بگذارید !؟
    ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 24-07-2012, 07:49 PM
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

عالی بود مختصر و مفید گذشته رو یه یادمون آوردی ممنون از لطفت و تابیک بسیاز زیبات امیدوارم لیون بتونه آنچنان که باید و شاید نیازامونو برطرف کنه

نظر

OS X Lion

توضیح در مورد نسخه های سابق اپل بسیار جالب بود

نکته ی جالب این هست که من قریب بیش از پنج سال است از کامپیوترهای مک استفاده می کنم و در عین حال که با تمامی نسخه های اپل کار کرده و آشنایی دارم اما 99% اوقات با سیستم عامل ویندوز کار می کردم

حدود یک ماه است که نسخه های آزمایشی Lion رو اینستال کردم و 99% از اوقات در سیستم Lion رفته و بالعکس سابق هیچ رقبتی به رفتن محیط ویندوز ندارم

تصور من این هست امکاناتی که در سیستم عامل Lion به کار گرفته شده بی سابقه است و حتما در آینده جذاب تر هم خواهد شد
      ویرایش توسط iphone3gs110 : https://i-phone.ir/forums/member/21710-iphone3gs110 در ساعت 14-07-2011, 09:04 PM

نظر

نوشته اصلی توسط iphone3gs110 نمایش پست ها
        توضیح در مورد نسخه های سابق اپل بسیار جالب بود

نکته ی جالب این هست که من قریب بیش از پنج سال است از کامپیوترهای مک استفاده می کنم و در عین حال که با تمامی نسخه های اپل کار کرده و آشنایی دارم اما 99% اوقات با سیستم عامل ویندوز کار می کردم

حدود یک ماه است که نسخه های آزمایشی lion رو اینستال کردم و 99% از اوقات در سیستم lion رفته و بالعکس سابق هیچ رقبتی به رفتن محیط ویندوز ندارم

تصور من این هست امکاناتی که در سیستم عامل lion به کار گرفته شده بی سابقه است و حتما در آینده جذاب تر هم خواهد شد
        تعجب می کنم مثلا چی در لیون هست که در اسنو نیست که اینقدر شما رو جذب کرده؟؟

نظر

آقا كي گفته فردا نسخه نهايي ريليز ميشه؟ من جايي نديدم، اگه بشه كه عاليه مرديم انقد صبر كرديم، يه سوال ديگه، باز كي گفته اين آخرين نسخه سري ١٠ هست؟ يعني بعدش چي ميشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط macworld نمایش پست ها
            خیلی چیزا

نوشته اصلی توسط imamad نمایش پست ها
            آقا كي گفته فردا نسخه نهايي ريليز ميشه؟ من جايي نديدم، اگه بشه كه عاليه مرديم انقد صبر كرديم، يه سوال ديگه، باز كي گفته اين آخرين نسخه سري ١٠ هست؟ يعني بعدش چي ميشه؟
            اپل اول اعلام کرد که لیون ۱۴ جولای ریلیز میشه که این تاپیک برای ۱۳ جولای بود
            بعدش اعلام کرد که ۲۶ جولای

بعش از لیون شاهد نسل یازدهم مک هستیم
            i-phone.ir
            The Best or Nothing

نظر

ولي واسه اونهايي كه اسنولپرد باز بودن خيلي سخت با لاين كار كردن مخصوصا موسش

نظر

نوشته اصلی توسط MacWorld نمایش پست ها
                Apple - OS X Lion - Over 250 new features. Read about all of them.

http://www.i-phone.ir/forums/thread40407.html
                " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
                TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

نوشته اصلی توسط faridrsh
                  بالاخره كي ريليز ميشه؟ ٢٦ ام؟
                  فكر نكنم اپل تاريخ دقيقي براي ريليز به طور رسمي اعلام كرده باشه، شايعاته، ما كلي براي چهاردهم صبر كرديم، آخرشم هيچي

نظر

نوشته اصلی توسط faridrsh نمایش پست ها
                    اسنو لپرد باز؟ این دیگه جدید بود
                    اتفاقا به نظر من لیون تکمیل کننده اسنو بود
                    i-phone.ir
                    The Best or Nothing

نظر

بچه ها من تاحالا با مک کار نکردم شنبه میخوام برم خرید به نظرتون وایسم سری بیاد که روش لیون نصب هست یا اینکه برم بخرم با همین کار کنم یا یه نسخه ایون بگیرم روش نصب کنم . اخه یکی از دوستان گفت :

نوشته اصلی توسط faridrashidi نمایش پست ها

نظر

حرف ایشون درست نیست دوست عزیز
                        همون شنبه بخرید
                        i-phone.ir
                        The Best or Nothing

نظر

به اینجا هم سر بزنین شاید پیشرفتی داشته باشیم به بازدید زیاد:
                          http://www.i-phone.ir/forums/thread6...tml#post612039

نظر

این نسخه پایان نسل دهم مک است . نسلی که نسخه چیتا در سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرد و با نسخه شیر به پایان میرسد
                            اپل به حرف خودش وفا نداره. شیر کوهی از نسل دهمه
                            Mountain Lion

نظر

صبر کنید ..
                            X