اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب ideneb 10.5.5 روی PC

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب ideneb 10.5.5 روی PC

... چند روز پیش که داشتم مک رو نصب میکردم گفتم در موقع نصب عکس هم بگیرم واسه کسایی که مشکل دارن ...
    یه نکته بگم که سیستم عامل مک تقریبا رو هر pc نصب میشه ولی خب باید پچ های درست رو انتخاب کنیم . سیستم پیش فرض این آموزش رو سیستم خودم در نظر میگیرم با این مشخصات :
    CPU AMD 6000 /4GB RAM /Gforce 8600 GT / : این سه چیز مهم ترین سخت افزار هایی هستن که نیاز هست . کارت صدا و شبکه من هم از نوع Realtech هست . (در حال حاضر مک به طور کامل و بدون نقص بر روی سیستم من نصب هست و همه قسمت سخت افزاریه اون کار میکنه )
    برای نصب سیستم عامل های مک x.10.5 شما به cpu ای نیاز دارین که از SSE3/SSE2 پشتیبانی کنه .برای اینکه بفهمید سخت افزار شما از این دو پشتیبانی میکنه نرم افزار CPU-Z رو دانلود کنید .
    یه توضیح قبل از آموزش بدم : کسانی که میخوان مک و ویندوز روبر روی یک هارد نصب کنن حتما باید با برنامه ای که پارتیشن مک رو میسازن گزینه Set Active رو بزنن ... (پیشنهاد من به شما اینه که راه راحت ترین ره رو انتخاب کنید یه هارد40Gb ID دسته دو بگیرین هم ارزون هست و دیگه هیچ مشکلی نخواهید داشت . و اگه میخواین از درایو های ویندوزتون توی مک استفاده کنید کافیه اول با مک بیان بالا ، و بعد کابل هارد ویندوز رو بزنید . )
    بریم سراغ آموزش ...
    ابتدا DVD رو کاملا تمیز کنید چون در سرعت نصب تاثییر داره وقتی بوت شد و به صفحه welcome رسیدید. دکمه ادامه رو بزنید .

وقتی به قسمت Select Distination رسیدید باید پارتیشن مورد نظر خودمون رو برای نصب مک درست کنیم :

از منوی بالا گزینه Utilities رو باز میکنیم و سپس گزینه Disk Utilitiy رو انتخاب میکنیم :

در قسمت Disk Utilitiy شما باید درایو مورد نظر رو بسازیم ... این پنجره به شکل زیر هست که من فراموش کردم عکسش رو بگیرم :

دو نکته در اینجا باید باید در نظر بگیرید :
    1- اگر به عنوان مثال شما از یه هارد و فقط برای نصب مک استفاده میکنید میتونید گزینه هارد اصلی رو انتخاب کنید و کل هارد رو فرمت کنید ... پس حتماااااااا توجه کنید که کسایی که با یه هارد هم ویندوز و هم مک رو میخوان نصب کنن بهیچ وجه گزینه هارد اصلی رو برای ساخت درایو انتخاب نکنن که باید فاتحه هر چی دیتا رو هارد رو بخونید ...
    2- گزینه پارتیشن همون پارتیشن مورد نظری هست که که قبلا ساخته شده به اصطلاح unlocated هست و قبلا برای مک اماده شده ... گزینه پارتیشن رو انتخاب میکنیم (منظور درایو سبز رنگی هست که نشان داده شده ... اگر مایل هستنید که چندین درایو درست کنید گزینه پارتیشن رو از تب ها انتخاب میکنید :

دراین قسمت volume information اسم درایو رو انتخاب میکنید و در قسمت Format حتما گزینه Mac os Extended (journaled) رو انتخاب میکنید حتما در نظر داشته باشید که Partition Map Scheme باید Mster Boot Record باشه اگه نیست گزینه option رو کلیک کنید و گزینه MBR یا همون Mster Boot Record رو انتخاب کنید ....
    حالا یه ذره بر میگردیم به قبل ... گفتم که اگه یه هارد جدا داشته باشیم مستقیما هارد رو انتخاب میکنیم و درایو رو میسازیم :

گزینه Erase رو میزنیم و بعد پنجره Disk Utilitiy رو میبندیم خب حالا درایو روانتخاب میکنیم و ادامه میدیم ...
    در قمست Install summary که مهم ترین بخش کار ما برای بالا اومدن مک بر روی سیستم ما هست گزینه customize رو میزینم :

گزینه های X11 و additional font رو بدون تیک رها میکنیم و گزینه پج ها رو باز میکنیم :
    گزینه های زیر روتیک بزنید :
    AMD pacht (در صورتی که اینتل هستید intel)
    Audio
    Chipset
    FIX
    Network
    دو چیز که از همه مهم تر هست رو باید دقیقا بنا بر سخت افزار خودتون انتخاب کنید گزینه Kernel باز کنید (این همون مشکل گیر کردن روی لوگو اپل و ظاهر شدن صفحه خاکستری که عکس پاور کشیده ) به این عمل میگن Kernel Panic موقعی رخ میده که سخت افزار با نرم افزار مچ نباشن . این آپشن رو باز میکنم و فقط گزینه Kernel 9.4 که جدید ترین نسخه ی اون هست رو تیک میزنیم ...
    سپس میرسیم به بخش کارت گرافیک یا Video اون رو باز میکنیم خب ما بر این اساس پیش رفتیم که گرافیک ما nvidia هست گزینه Nvidia رو باز کنید اینجا 4 نو پج میبنید:
    گزینه اول و چهارم : Nvinject و Nvkush مال گرافیک های سری 8 و 9 هستن به عنوان مثال 8600 / 9400 :
    گزینه دوم و سوم : NvinjectGO و NvinjectGO 512 Nvkush مال گرافیک های سری 6 و 7 هستن به عنوان مثال : 7300/ 6600

خب وقتی پج ها رو انتخاب کردید پنجره رو ببنید و دکمه install رو بزنید .. سپس قسمت installing میاد شروع به نصب میکنه دقت کنید که در موقع نصب یه پنجره میاد که میخواد DVD رو چک کنه که مشکل نداشته باشه شما سریعا باید گزینه Skip بزنید ..

وقتی نصب شد گزینه ریستارت رو بزنید و اگه ریستارت نشد به طور دستی ریست کنید .
    موفق باشید ..

من یک سوال دارم این mac جدید که دفتر سایت داره به همین صورت ریخنه میش؟ آخه من نتونستم بریزم!
    مرسی

نظر

man mac snow leopard 10.6.2 nasb kardam ama boot nemishe che kar konam.ASUS PQ5c

مدیریت: خواهشاً به قوانین احترام بگذارید و فارسی تایپ کنید!
      ویرایش توسط iAmir : https://i-phone.ir/forums/member/8981-iamir در ساعت 06-07-2010, 10:10 PM

نظر

نوشته اصلی توسط manowar250 نمایش پست ها
        من یک سوال دارم این mac جدید که دفتر سایت داره به همین صورت ریخنه میش؟ آخه من نتونستم بریزم!
        مرسی
        نه فکر می کنم که اون نسخه اصلی باشه نه نسخه پچ شده!
        یعنی اون فقط تو macbook , mac mini , iMac ,... نصب میشه ولی پچ شده ها رو pc نصب می شند!

نظر

این کتاب pdf هم بخونید خیلی بهتون کمک میکنه!
          http://dl.softgozar.com/Files/Ebook/...tgozar.com.exe
          ویرایش توسط tayeb_po : https://i-phone.ir/forums/member/19393-tayeb_po در ساعت 06-07-2010, 11:33 PM

نظر

cpu من ساپورتش می کنه?
            رم 1 گرافیکم nvidia geforce 6200

نظر

نوشته اصلی توسط koroush.badi نمایش پست ها
              cpu من ساپورتش می کنه?
              رم 1 گرافیکم nvidia geforce 6200
              اگر دوستان یه کمکی بدن ممنون میشم

نظر

نوشته اصلی توسط koroush.badi نمایش پست ها
                اگر دوستان یه کمکی بدن ممنون میشم
                خوب نصب شدن که می شه ، ولی با اندکی دردسر زیاد همراه هست!

نظر

شما چون cpu intel داری شانست کمه که ideneb رو نصب کنی چون این بیشتر واسه cpu amdهست ... نصب شدن هم تقریبا رو همه سیستم ها نصب میشه اما با دنگو فنگ

نظر

نوشته اصلی توسط Momeks نمایش پست ها
                    شما چون cpu intel داری شانست کمه که ideneb رو نصب کنی چون این بیشتر واسه cpu amdهست ... نصب شدن هم تقریبا رو همه سیستم ها نصب میشه اما با دنگو فنگ
                    سلام ، اونطور که از اسمش پیداست،Deneb) ، iDeneb اسم غیرتجاری هسته های cpu های amd phenom هست )، به همین خاطر توصیه می شود که amd ها از این نسخه استفاده کنند ، intel ها بهتره از universal که چندان مشکل نیست استفاده کنند.
                    ویرایش توسط peymayesh : https://i-phone.ir/forums/member/27191-peymayesh در ساعت 29-08-2010, 06:31 AM

نظر

دوستان من با برنامه easyBSD یه درایو برای مک ساختم.ولی وقتی دی وی دی iDeneb میزارم بوت نمیشه.

نظر

اقا cpu من intel t4400 هست وقتی میخوام نصب کنم بوت مبشه ولی روی ارم سیب گیر میکنه و قتی هم می خوام مجازی سازی کنم می گه cpuت از vt-x بشتیبانی نمی کنه می تونم نصب کنم یا باید بیخیالش بشم.
                        ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط ssz1370 نمایش پست ها
                          اقا cpu من intel t4400 هست وقتی میخوام نصب کنم بوت مبشه ولی روی ارم سیب گیر میکنه و قتی هم می خوام مجازی سازی کنم می گه cpuت از vt-x بشتیبانی نمی کنه می تونم نصب کنم یا باید بیخیالش بشم.
                          ممنون
                          خب چندین بار گفتم همینجا این AMD هست ، تقریبا اصلا بالا نمیاد رو intel شما بهتره نسخه iatkos یا ideneb رو نصب کنید

نظر

یکی آموزش نصب 1.6.4 رو بزاره

نظر

iDeneb نسخه ی 10.6.4 نداره.
                              مگر اینکه جدید اومده باشه و من ندیده باشم.

نظر

صبر کنید ..
                              X