اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Hazard 10.6.6i بر لپ تاپ و PC + فیلم ویدیویی آموزشی نصب

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب Hazard 10.6.6i بر لپ تاپ و PC + فیلم ویدیویی آموزشی نصب

دوستان توجه کنن، این آموزش فقط و فقط فعلا برای سیستم های دارای CPU های Intel هستش، پس اگر AMD دارید، این آموزش به درد شما نخواهد خورد.

با سلام خدمت شما دوستان ؛

از مدتها قبل دوستان طریقه نصب این هکینتاش رو از من خواسته بودن، که به دلیل اینکه به لپ تاپ دسترسی نداشتم، نمیتونستم انجامش بدم. ولی یک لپ تاپ Sony VGN-FZ445D به دستم رسید، که تونستم روی اون این آموزش رو انجام بدم.

=========================================

قبل از هر چیز، به شما پیشنهاد میکنم که حتما تاپیک زیر را قبل از شروع نصب، مطالعه کنید و سپس اقدام به خواندن بقیه مراحل این تاپیک و شروع مراحل نصب کنید.

آشنایی با مفاهیم ابتدایی و لغات پرکاربرد در هکینتاش

برای نصب اول از همه احتیاج به داشتن DVD هکینتاش Hazard 10.6.6i دارید. از لینک زیر میتوانید آن را دانلود کنید.

دانلود hazard 10.6.6i جدیدترین نسخه هکینتاش

خب، برای اینکه بدانید آیا CPU شما با این هکینتاش سازگار هست یا نه، باید یکسری اطلاعات مربوط به CPU تان را جمع آوری کنید. بهترین برنامه برای این کار برنامه CPU-Z است. لینک سایت مرجع برنامه رو برای شما در زیر قرار داده ام.

لینک سایت CPUID برای دانلود برنامه CPU-Z

مثلا من یک عکس از " Intel Core 2 Duo T7300 " برای شما قرار میدم، که قسمت هایی که برای نصب هکینتاش لازم میباشد را برای شما علامت گذاری کرده ام.

از این برنامه دو اطلاعات مهم در مورد CPU تان به شما میدهد.

1 - مدل دقیق CPU تان که در مراحل بعدی خیلی بدردتان خواهد خورد.
    2 - ساپورت SSE در CPU تان.

متاسفانه فقط SSE3 به بالا در این آموزش ساپورت میشود. ولی اصلا جای نگرانی نیست، چون اکثر CPU هایی که در چند سال اخیر به بازار وارد شده اند، از این قابلیت پشتیبانی میکنند.

----------------------------------------------

در قدم بعدی باید ببینید که آیا مادربردتان توسط مک به خوبی ساپورت میشود یا خیر ؟

در اینجا هم باید بگویم که اگر شما قادر هستید که ویندوز را روی مادربردتان نصب کنید، پس به احتمال زیاد، این نسخه از مک را هم میتوانید روی این مادربرد نصب کنید. البته توجه کنید برای ساپورت بهتر سخت افزارتان باید فایل DSDT مادربردتان را داشته باشید. این فایل به سیستم عامل کمک میکند که با وسایل جانبی مانند فلش مموری ها و Webcam و موس و کیبرد های PS/2 بهتر تعامل داشته باشد. برای پیدا کردن اینکه آیا مادربردتان فایل DSDT دارد یا نه، 2 راه دارید ؛

1 - پیدا کردن DSDT مادربردتان در DSDT Database که مرجع تمام DSDT های آماده و موجود در کل اینترنت هست.

لینک DSDT Database

2 - استفاده از برنامه DSDT Patcher، که لینک دانلود آن در زیر قرار دارد.

لینک دانلود برنامه DSDT Patcher برای ویندوز و لینوکس و مک با لینک مستقیم از سرور سایت آیفون دات آی آر :

خب حالا باید چک کنیم ببینیم آیا کارت گرافیک شما توسط مک ساپورت میشود یا خیر ؟

در رابطه با کارت گرافیک باید گفت که 60% مشکلات کاربران در نصب مک، یا حتی بعد از نصب مک، مشکل با کارت گرافیک است.

دوستان عزیز، تمام کارت گرافیک های Nvidia در مک ساپورت میشوند و خیلی از کارت گرافیک های ATI نیز درایور آنها در اینترنت یافت میشود. ( البته این بدان معنی نیست که کارت گرافیک شما 100% کار خواهد کرد، بلکه احتمال ساپورت آن بالا هست ولی امکان عدم سازگاری آن نیز وجو دارد. )

البته کارت گرافیک هایی که با مک سازگاری ندارند، در کار روزمره دچار مشکل نمیشوند و میتوانند در مک کارهای عادی خود را به راحتی انجام دهند، ولی در اجرای فایل های ویدویی HD یا اجرای بازی به مشکل برخواهند خورد.

خب، قبل از شروع به نصب، هنوز یک کار دیگر باقی مانده. که پیدا کردن Bus-ratio CPU تان هست. برای اینکار کسانی که CPU های سری Core i دارند از لینک زیر استفاده کنند :

Busratio=xx For Core i3/i5/i7

و کسانی هم که دیگر انواع CPU ها را دارند، از Google استفاده کنند و با مدل CPU که در بالا توسط برنامه CPU-Z بدست آوردید، در گوگل آنرا سرچ کنید :

مثلا برای " Intel Core 2 Duo T7300 " :

( همانطور که میبینید، Bus-ratio این CPU عدد 10 میباشد. )

کاربرد بدست آوردن Bus-ratio این است که دوستانی که در هنگام بوت کردن DVD مشکل دارند، با تایپ این گزینه در هنگام بوت، مشکل ریستارت را حل میکنند و مک با CPU آنها سازگار میشود.

اگر برای سازگاری یا عدم سازگاری قطعات سخت افزاری خود، هنوز سوالی دارید، و هنوز شک دارید که آیا قطعات سخت افزاری شما با مک سازگاری خواهند داشت یا خیر، پیشنهاد میکنم به لینک زیر بروید و در صفحه باز شده، قطعات سخت افزاری خود را جستجو کرده و توضیحات مقابل آنرا بخوانید.

HCL 10.6.6

توجه کنید که لیست بالا کاملا امتحان و تست شده میباشد و اگر در مقابل سخت افزار خود، دیدید که با نسخه 10.6.6 سازگاری دارند، با خیال راحت میتوانید این نسخه را روی سیتم خود نصب کنید.

خب حالا به مرحله نصب میرسیم.

من برای شما دو نسخه از فیلم آموزش را تهیه کرده ام که یکی کم حجم بوده و برای افرادی مناسب است که دسترسی به اینترنت نامحدود و یا اینترنت با سرعت بالا ندارند.

لینک دانلود فیلم آموزش Low Quality با حجم 170 مگ با لینک مستقیم از سرور سایت آیفون دات آی آر :

نسخه دوم نسخه با کیفیت تری از این آموزش است که اگر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارید، حتما پیشنهاد میکنم که این نسخه را دانلود کنید.

لینک دانلود فیلم آموزش High Quality با حجم 291 مگ با لینک مستقیم از سرور سایت آیفون دات آی آر :

برای دوستانی که نمیتونن Customize انجام شده را مشاهده کنند، من در یک عکس گزینه های انتخابی را تیک دار کرده ام :

در هنگام نصب، همانطوری که در فیلم هم شرح داده ام، میتوانید Kernel Flag های موزد نظرتان را در محل مربوطه وارد کنید.

اگر در هنگام بوت ( همانطور که در بالا نیز اشاره کردم ) بعد از انتخاب DVD Drive سیستم شما سریعا ریستارت میشود، مشکل از عدم سازگاری بین سیستم عامل مک و CPU شما میباشد.

برای حل این مشکل، شما ابتدا Bus-ratio CPU خودتان را توسط آموزشی که در بالا آورده شده است، پیدا کنید. سپس در هنگام وارد کردن Kernel Flag ها، عبارت زیر را تایپ کنید :

کد HTML:
    -f cpus=1 busratio=XX
    ( که XX همان Bus-ratio ایی است که در رابطه با CPU خودتان آن را پیدا کرده اید. )

اگر باز هم در بوت کردن DVD نصب مک مشکل داشتید، عبارت زیر را بعنوان Kernel Flag وارد کنید و از صفحه ایی که در آن سیستم شما هنگ میکند، عکس گرفته و در این تاپیک برای من یا دیگر دوستان قرار دهید، تا اگر کمکی از دستمان بر می آید، بتوانیم شما را در حل مشکل راهنمایی کنیم.

کد HTML:
    -v -f cpus=1 busratio=XX
    ( که XX همان Bus-ratio ایی است که در رابطه با CPU خودتان آن را پیدا کرده اید. )

در هنگام نصب قاعدتا نباید مشکل خاص دیگه ایی وجود داشته باشد.

این نکته را نیز یادآور میشوم که مهمترین مرحله در نصب هکینتاش، نحوه Customize کردن در حین نصب میباشد. لذا به تمام نکاتی که در حین نصب و مخصوصا در هنگام Customize کردن به شما یادآور میشوم را حتما با دقت مطالعه کنید.

لینک دانلود برنامه Chameleon که در آموزش استفاده شده است :

لینک دانلود Chameleon_2.0_RC4_V3 با لینک مستقیم از سرور سایت آیفون دات آی آر :

لینک دانلود Chameleon_2_RC5 با لینک مستقیم از سرور سایت آیفون دات آی آر :

آموزش آپدیت ۱۰.۶.۶ به ۱۰.۶.۷ توسط دوست خوبمون آرین جان آماده شده که در زیر براتون قرار میدم.

پیشنهاد میکنم که به این ورژن هم آپدیت کنید.

فایل update ۱۰.۶.۷ رو از اینجا دانلود کنید.

سپس فایل dmg رو لود کنید :

بعد فایل update 10.6.7.pkg رو باز کنید (برای نصب)

بعد از باز کردن فایل اپیدت برنامه multibeast رو نیز دانلود کنید

لینک دانلود برنامه Multibeast با لینک مستقیم از سرور سایت آیفون دات آی آر :

بعد از دانلود فایل رو باز کنید که در این جالت هم اپدیت و هم multibeast باید باز باشد:

حال فایل اپدیت رو نصب کنید(برنامه multibeast رو نبندید)

بعد از نصب اپدیت ریستارت نکنید تکرار میکنم ریستارت نکنید

حالا نوبت برنامه multibeast است.

همه چب رو next بزنید تا برسید به این قسمت

در این قسمت باید طبق مشخصات سیستمتون درایور هارو انتخاب کنید

منم اینجا برای سیستم خودم اینا رو انتخاب کردم:

مشخصات سیستم من:
    کد HTML:
    cpu : intel pentium dual core e5300
    vga : geforce gt200 ddrs 1gb
    motherbooard : ga-ep43-usb3
    و گزینه های انتخا شده رو در عکس نوشون میدم

این گزینه ها رو اگه vga geforce و مادربورد giga بزنید . به احتمال زیاد حواب میگیرید
    بعد از اتخاب درایور ها continuo رو بزنید و بزارید تا نصب بشه
    بعد از نصب close رو بزنید

و در نهایت سیستم را ریستارت کنید.

بعد راحت میتونید بوت کنید و تمام دریایور هاتون هم نصب شده.

البته ممکنه در حین نصب و کار با برنامه MultiBeast این برنامه بسته بشه٫ که هیچ مشکلی پیش نمیاد٫ شما دوباره این برنامه رو باز کنید و دوباره مراحل نصب این برنامه رو انجام بدید.

خب، امیدوارم این آموزش مفید بوده باشه. با تشکر از دوست خوبم آرین جان.

بزودی هم آموزش نصب همین نسخه 10.6.6 را در Vmware در همین بخش قرار میدم.
    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 21-04-2011, 02:14 AM

آقا طبق اين آموزش مي تونم hazard١٠.٦.٢ رو هم نصب كرد يا نه. چون اون ورژن amd رو هم ساپورت ميكنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نمی دونم اینجا میشه سوال کرد یا نه

دوست عزیز مادربرد من GigaByte P31-S3G هست و DSDT اونو پیدا نکردم توی این سایت : tonymacx86 Forum • DSDT Database حالا سوالم اینجاس که باید چه کار کنم ؟ یعنی نمیتونم نصب کنم ؟؟

و کارت گرافیک من Nvidia GeForce 8500GT 512 هست ولی توی این سایت HCL 10.6.6 - OSx86 فقط 256 رو گفته بود مچ هست

الان نمیدونم دانلود کنم یا نه

و یه سوال دیگه

دوست عزیز کی آموزش نصب Hazard رو برای vmware آماده می کنید ؟ چون دوست دارم اول در حالت مجازی نصب کنم که یاد بگیرم تا هارد رو بر باد ندم اطلاعاتم خیلی مهمه و نمیتونم انتقال بدم جایی

ممنون میشم

نظر

ایول پس بالاخره اومد این شاهکار
        از روزبه هم که زحمت مستقیم کردن رو کشید ممنون از پروفسور گرامی سالار هم ممنون
        ویرایش توسط Arianismmm : https://i-phone.ir/forums/member/12543-arianismmm در ساعت 15-04-2011, 03:22 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mohsenbazazan نمایش پست ها
          آقا طبق اين آموزش مي تونم hazard١٠.٦.٢ رو هم نصب كرد يا نه. چون اون ورژن amd رو هم ساپورت ميكنه

Sent from my iPhone using Tapatalk
          دوست عزیز، اگر گزینه ایی که من در Customize با این DVD استفاده کردم، در آن DVD هم موجود باشه، پس میتونید. ( ولی مورد پچ کردن CPU هیچ نظری ندارم. چون برای CPU های AMD باید Kernel مکتون پچ بشه. )

نظر

نوشته اصلی توسط arianismmm نمایش پست ها
            ایول پس بالاخره اومد این شاهکار
            از روزبه هم که زحمت مستقیم کردن رو کشید ممنون از پروفسور گرامی سالار هم ممنون
            ممنون. واقعا روزبه جان به گردن هممون خیلی حق داره. زحمت های روزبه جان نبود، این آموزش حالا حالا ها آماده نمیشد.

نظر

خواهش میکنم سالار جان این چه حرفیه
              i-phone.ir
              The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

مادربورد من asus p5kpl-c میشه ؟

نظر

من الان میزنم رو دانلود تا دانلود بشه .لپتاپ من sony vgn-fz250e هست فکر کنم اگه شما جواب گرفتین حتما من هم جواب میگیرم چون مدل لپتاپ ها خیلی بهم نزدیکه

نظر

نوشته اصلی توسط m0riiii نمایش پست ها
                    نمی دونم اینجا میشه سوال کرد یا نه

دوست عزیز مادربرد من GigaByte P31-S3G هست و DSDT اونو پیدا نکردم توی این سایت : tonymacx86 Forum • DSDT Database حالا سوالم اینجاس که باید چه کار کنم ؟ یعنی نمیتونم نصب کنم ؟؟

و کارت گرافیک من Nvidia GeForce 8500GT 512 هست ولی توی این سایت HCL 10.6.6 - OSx86 فقط 256 رو گفته بود مچ هست

الان نمیدونم دانلود کنم یا نه

و یه سوال دیگه

دوست عزیز کی آموزش نصب Hazard رو برای vmware آماده می کنید ؟ چون دوست دارم اول در حالت مجازی نصب کنم که یاد بگیرم تا هارد رو بر باد ندم اطلاعاتم خیلی مهمه و نمیتونم انتقال بدم جایی

ممنون میشم
                    دوست عزیز، بدون DSDT هم میشه نصب کرد و استفاده کرد، ولی ممکنه با وسایل جانبی تون خوب ارتباط برقرار نکنه. مثلا سرعت فلش مموری تون پائین باشه، یا LAN کار نکنه و ... .

کارت گرافیکتون 100% ساپورت میشه. شما توسط NVEnabler کارت گرافیک رو نصب کنید، حتما جواب میده.

برای آماده کردن آموزش Vmware نمیوتنم هیچ deadline ویژه ایی قرار بدم. ولی طی یکی - دو هفته آینده حتما اون آموزش رو هم آماده میکنم.
                    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 15-04-2011, 07:29 PM

نظر

دوستان من نصب کردم
                      کارت درسته سالار
                      فقط یه ۱۰.۶.۷ اپدیت کردم error kernel panic داد

نظر

نوشته اصلی توسط arianismmm نمایش پست ها
                        دوستان من نصب کردم
                        کارت درسته سالار
                        فقط یه ۱۰.۶.۷ اپدیت کردم error kernel panic داد
                        مگه تو هکینتاش هم میشه آپدیت کرد ؟

نظر

بله میشه اپدیت کرد

نظر

سابار جان 2 مشکل دارم
                            1-من مک رو نصب کردم
                            نصب شد بعد با dvd بوت کردم
                            بوت شد و گرافیک و... همه چه اوکی لود ولی صدا ندارم
                            2- من chemleon اخری که گذاشتی در پست1 رو نصب کردم
                            بعد از ریسارت تمام درایو هارو شناخت ولی روی درایو مک اینتر میزنم 2دقیقه لود میشه بعد علامت ممنون میاد
                            با -v رو هم بوت میکنم kernel panic میده
                            چی کار کنم؟

نظر

من روی دی وی دی هازارد خالی رو دارم و مجبورم با iboot بوتش کنم میشه بگین که هازارد رو با chameleon با هم توی یک دی وی دی بریزم ؟ 

نظر

صبر کنید ..
                              X