اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Hazard 10.6.6i بر لپ تاپ و PC + فیلم ویدیویی آموزشی نصب

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط mkhorram نمایش پست ها
    siwa جان بالاخره مشکل من حل شد :
    Dlink 125 usb
    اینم لینک ککست :
    http:/tsd.dlink.com.tw
    از لینک بالا میتونید مدل مربوطه رو دانلود کنید.
    خوشحالم که مشکلت حل شد. ولی متاسفانه من چون خودم DWA-120 رو دارم، تا حالا نتونستم درایور براش پیدا کنم و هنوز هم در مک نمیوتنم ازش استفاده کنم. ( البته فقط برای راه اندازی Air Port میخوامش. چون تاحالا با Air Port مک تنوستم کار کنم، میخوام سر به سرش بزارم، ولی متاسفانه فعلا که سخت افزار رو نمیتونم به مک بشناسونم. )

نظر

• نوشته اصلی توسط mahyar1386 نمایش پست ها
      یه سوال :
      درایوی که میخوایم روش هکینتاش نصب کنیم باید primary باشه ؟ system باشه ؟active باشه یا extended ?

اخه جدیدا هرچی مک نصب میکنم بوت لودر seven خراب میشه !
      باید Primary باشه و اگر شما هر درایوی رو Active کنید، Boot Sector از روی اون پارتیشن شروع به خواندن میکنه، و اگه بوت لودری روی اون پارتیشن نصب شده باشه ( خواه سیستم عامل همراهش باشه، خواه نباشه. ) بعد از خواندن سکتور بوت، چون بوت لودر هم در سکتور بوت قرار داره، اون بوت لودر، لود میشه و اطلاعات خودشو لود میکنه. که بعدشم بسته به نوع بوت لودر و تنظیمات اون بوت لودر شما میتونید کارهای مربوطه به انتخاب پارتیشن برای بوت شدن رو انجام بدید.

در ضمن Extended فقط در ویندوز قابل تعریف است که از security بیشتری برخوادر هست. ( سطح دسترسی برنامه های Low Level رو به این پارتیشن ها محدود میکنه. پس Extended در مک کاربردی نداره. البته مک هم پارتیشن های مخصوص خودشو داره. مثل HFS و HFS+ و ... )
      ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 16-05-2011, 12:22 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
        به این دلیل که درایور هایی که شما دارید نصب میکنید، با قطعات شما همخوانی ندارد. در این صورت بعد از نصب، مک بالا نمیاد و به اصطلاح Kernel Panic به شما نشون میده.

اگر شما موفق به نصب مک شده اید، خب میتونید بعدا از روی قطعات سخت افزاریتون، درایور های مناسب با اونها رو پیدا کرده و نصب کنید.
        ببخشيد كه هي سوال ميكنم
        اين kext ها همون درايور يا فرق ميكنه؟ لطفا نحوه نصب درايور هارو ميگيد؟

نظر

• اگه یکی از اساتید سایت هم به بنده کمک کنه که مشکل من هم (که در پست های 281 و 282 نوشته شده ، ) حل بشه ؛ ممنون میشم ..... خیلی وقته منتظر جوابم !

نظر

دوست عزیز :

3 - شما سوهان روح من نیستید ... ( بار کنین خوشحال میشم که میتونم به هم زبون هام کمک کنم و تجربیات خودمو بهشون منتقل کنم. )

1 - منظورت از میست !! List هستش ؟ خب با زدن list disk فقط هارد ها رو بهتون نشون میده ( نه پارتیشن ها رو ) و با زدن list part به شما پارتیشن ها رو نشون میده ( در هاردی که در مراحله قبلش با دستور Sel disk X انتخاب کرده بودید. )

2 - درسته دوست عزیز، شما با این روش فقط در خروجی کارت گرافیکتون میتونید از تمام امکانات گرافیک استفاده کنید. متاسفانه تا قبا از لایون به دلیل اینکه اپل از قطعات nVidia استفاده میکرد، ساپورت AMD ضعیف بود. ولی الان با سازگار شدن Lion با AMD دیگه برای این کارت گرافیک ها هم درایور های بهتری رو شاهد خواهیم بود.
            میبینید برای من این میاد چه جوری شماره پارتیشن رو انتخاب کنم.؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط miladrock نمایش پست ها
              ببخشيد كه هي سوال ميكنم
              اين kext ها همون درايور يا فرق ميكنه؟ لطفا نحوه نصب درايور هارو ميگيد؟
              دوست عزیز، به زودی آموزش جامع چگونگی نصب kext ها رو در مک میزارم. ( اگر فرصت کنم، همین امروز فردا. )

در ضمن دوست عزیز، ما در مک چیزی به اسم درایو نداریم. در مک تعامل سیستم عامل با سخت افزار از طریق kext هستش. ( چون همه در ویندوز به اسم درایور عادت دارن، من هم عموما به kext ها، درایور میگم که دوستان متوجه بشن.

نظر

• نوشته اصلی توسط زکریا نمایش پست ها
                اگه یکی از اساتید سایت هم به بنده کمک کنه که مشکل من هم (که در پست های 281 و 282 نوشته شده ، ) حل بشه ؛ ممنون میشم ..... خیلی وقته منتظر جوابم !
                دوست عزیز، شما در هنگام نصب از زیر گزینه های Patches گزینه USBFix رو انتخاب کنید. اگر جواب داد، بهم در همین تاپیک اعلام کنید.

نظر

• نوشته اصلی توسط u_frist نمایش پست ها
                  میبینید برای من این میاد چه جوری شماره پارتیشن رو انتخاب کنم.؟؟
                  دوست عزیز، توجه کن :

Diskpart
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )

list disk
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )
                  ( اینجا هاردی که مک تون روش نصب هست، یه شماره داره، اون شماره رو به خاطر بسپارید. )

sel disk x
                  ( به جای x شما باید عددی که در مرحله قبلی بدست آورده بودید رو وارد کنید. )
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )

list part
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )
                  ( اینجا هم عددی که پارتیشن مک ات داره رو به خاطر بسپار. )

sel part x
                  ( به جای x عددی که در مرحله قبل ( پارتیشنی که مک روش نصبه. ) رو وارد کن. )
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )

active
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )

exit
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )

exit
                  ( حالا اینتر رو بزنین. )

حالا گزینه ریستارت رو بزن.

حالا با iboot یا با خود dvd هازارد، مک رو لود کن. در داخل مک یکبار دیگه chameleon رو نصب کن.
                  شما اون قسمتی که من پررنگ و قرمز کردم رو نمیزنید. شما باید الان این عبارت رو تایپ کنید :

Sel Disk 0

و بعدش اینتر رو بزنید.

بعدش شما باید list part رو بزنید که پارتیشن ها رو بهتون نشون بده. پارتیشن ها هم مثل هاردتون که در عکس بالا گذاشتین، هر کدوم یه عددی دارن ( که از 1 شروع میشه، ولی شماره هاردها از 0 شروع میشه. ) بعدش با توجه به اون عدد شما، مثلا میزنید :

Sel Part 1 ( مثلا )

اینتر رو میزنید و بعدش Active رو تایپ میکنید و بعدش دوبار Exit و بعدش دکمه ریستارت رو میزنید.
                  ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 16-05-2011, 08:44 AM

نظر

• با سلام.

ببخشید مشکل من هنوز پا بر جاست.

وقتی نسخه ی جدید از NVEnabler 64.kext رو نصب می کنم، گرافیکم رو به عنوان GPU و بدون تغییر در رزولوشن ها نشون میده. بعد از این که نسخه ی
                    جدید Chameleon رو هم نصب می کنم، کلا هیچ موسی رو نمیشناسه. ولی فقط رزولوشن صفحه رو میبره بالا. ممنون میشم کمک کنید.

گرافیک: Gigabyte Nvidia Geforce 460 GTX

نظر

• یه سئوالی

اگه Lion نصب کنم کارایی در شناخت قطعات بهتر میشه؟؟ کارت گرافیک و Wifi

اصلاً lion کرک شده مثل hazard ,......????

نظر

• نوشته اصلی توسط u_frist نمایش پست ها
                        یه سئوالی

اگه Lion نصب کنم کارایی در شناخت قطعات بهتر میشه؟؟ کارت گرافیک و Wifi

اصلاً lion کرک شده مثل hazard ,......????

دوست عزیز، متاسفانه فعلا به جز گرافیک های سری ATI، ساپورت بیشتری در Lion دیده نمیشه. البته قراره در نسخه نهایی ساپورت ها بالاتر بره.

در ضمن اصلا فعلا به شما پیشنهاد نمیکنم که Lion رو نصب کنید. پون مشکلاتش برای هکینتاش به مراتب از Snow Leopard بالاتر هستش و اگر نتونید مشکلات رو حل کنید، کار کردن با این سیستم عامل براتون عذاب آور میشه.

نسخه نهایی Lion گویا قراره تا کمتر از 1 ماه دیگه بیاد. پس بهتره تا اون موقع صبر کنید.

نوشته اصلی توسط mahdimax_25 نمایش پست ها
                        با سلام.

ببخشید مشکل من هنوز پا بر جاست.

وقتی نسخه ی جدید از NVEnabler 64.kext رو نصب می کنم، گرافیکم رو به عنوان GPU و بدون تغییر در رزولوشن ها نشون میده. بعد از این که نسخه ی
                        جدید Chameleon رو هم نصب می کنم، کلا هیچ موسی رو نمیشناسه. ولی فقط رزولوشن صفحه رو میبره بالا. ممنون میشم کمک کنید.

گرافیک: Gigabyte Nvidia Geforce 460 GTX
                        دوست عزیز، من براتون درایور بدرد بخوری پیدا کردم. فقط شما آیا از طریق Hazard نصب کردید ؟ یا از طریق iBoot ؟

و شما باید فعلا Chameleon خودتون رو آپدیت کنید. چون درایوری که من پیدا کردم، با Chameleon های جدید سازگاره.

نسخه 75x از Chameleon Bootloader برای بوت Lion و Snow Leopard

نظر

باید Primary باشه و اگر شما هر درایوی رو Active کنید، Boot Sector از روی اون پارتیشن شروع به خواندن میکنه، و اگه بوت لودری روی اون پارتیشن نصب شده باشه ( خواه سیستم عامل همراهش باشه، خواه نباشه. ) بعد از خواندن سکتور بوت، چون بوت لودر هم در سکتور بوت قرار داره، اون بوت لودر، لود میشه و اطلاعات خودشو لود میکنه. که بعدشم بسته به نوع بوت لودر و تنظیمات اون بوت لودر شما میتونید کارهای مربوطه به انتخاب پارتیشن برای بوت شدن رو انجام بدید.

در ضمن Extended فقط در ویندوز قابل تعریف است که از security بیشتری برخوادر هست. ( سطح دسترسی برنامه های Low Level رو به این پارتیشن ها محدود میکنه. پس Extended در مک کاربردی نداره. البته مک هم پارتیشن های مخصوص خودشو داره. مثل HFS و HFS+ و ... )
                          ممنون سالار جان
                          یعنی روی یک درایو logical نصب کنم مک بالا نمیاد ؟

من میخوام توی نصب مک هیچ بوت لودری انتخاب نکنم و با سی دی empire efiبیام توی مک !
                          یعنی هیچ تغییری توی لودر ویندوز ایجاد نشه !

قبلا این کار رو میکردم ! الان نمیدونم چرا نمیشه !

نظر

• نوشته اصلی توسط mahyar1386 نمایش پست ها
                            ممنون سالار جان
                            یعنی روی یک درایو logical نصب کنم مک بالا نمیاد ؟

من میخوام توی نصب مک هیچ بوت لودری انتخاب نکنم و با سی دی empire efiبیام توی مک !
                            یعنی هیچ تغییری توی لودر ویندوز ایجاد نشه !

قبلا این کار رو میکردم ! الان نمیدونم چرا نمیشه !
                            شما میخوای با لودر ویندوز بری تو مک ؟

نظر

• نه سالار جان
                              من اصلا نمیخوام بوت اودر chameleon رو نصب کنم
                              میخوام سیستم رو که روشن میکنم یک راست برم تو ویندوز

وقتی هم که میخوام برم تو مک با سی دی empire efi برم توی مک ! امپایر هم بوت لودره دیگه ! خودت بهتر از من میدونی

نظر

• دوستان مشکل خاموش شدن سیستمم حل شد
                                دیسک رو دوباره عوض کردم درست شد...
                                حالا توی مرحله انتخاب پارتیشن این پیغام رو میده could not modify partition map
                                جناب I-SH دمت گرم...

نظر

صبر کنید ..
                                X