اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش کامل و عملی و امتحان شده نصب هکینتاش روی intel , AMD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش کامل و عملی و امتحان شده نصب هکینتاش روی intel , AMD

بسم الله الرحمن الرحیم

اول : فایل های مورد نیاز رو تو یک پوشه به نام Tools.zip اپلود میکنم
    دوم : سپاس یادنون نره .. پوست انداختم

1- برای نصب باید chipset و CPU شما اینتل باشدو CPU شما قابلیت پشتیبانی از SSE3 را دارا باشد . اکثر CPU -های فعلی این قابلیت را دارند . (مکینتاش بر روی AMD هم قابل نصب هست ولی بنده تجربه اش را نداشتم) برای دانستن نوع chipset و CPU می توانید از برنامه CPU-Z استفاده کنید در پوشه Tools وارد پوشه CPU-Z 1.50 شده cpuz را اجرا نمایید در Tab (برگ نشان )CPU در قسمت Instructions نگاه کنید آیاCPU شما از قابلیت SSE3 برخوردار است یا نه؟ در برگ نشان Mainboard مشخصاتی مثل نام و مدل مادربرد و ورژن و تاریخ BIOS را می توانید مشاهده نمایید.شما به یک DVD درایو و یک درایو از هاردتان با حداقل 15 گیگابایت فضای خالی هم نیاز دارید.مک با رم512 هم نصب می شود ولی برای اجرای برنامها یی مثل فتوشاپ حداقل باید 1 گیگ رم داشته باشید
    قبل از نصب از تمام فایلهای مهم خود Backup بگیرید تا اگر احتمالا زدید تمام هارد را پاک کردید خانه خراب نشوید بنده بار اول تمام هاردم را پاک کردم (به دلیل اینکه تمامی راهنماهی نصب فارسی موجود ناقص بودند)البته قبلش Backup گرفته بودم.اگر امکانش را داشتید ابتدا روی یک هارد خالی نصب کنید .فرض ما بر این است که شما در درایو C ویندوز و در درایو D مکینتاش می خواهید نصب کنید .در صورتیکه ویندوز نمی خواهید داشته باشید و مکینتاش را در درایو C نصب می نمایید کارتان خیلی کمتر و راحتتر می شود.
    2- حال باید BIOS خود را Update نمایید راهنمای Update نمودن BIOS برخی از مارکهای کامپیوتر را در پوشه
    Tools > BIOS Update
    می توانید ببینید.توجه داشته باشید که Update نمودن BIOS ریسک بالایی دارد واگر به درستی انجام ندهید و یا مادربرد شما مشکل داشته باشد (مثل مادربرد خودم) پس از Update نمودن ممکن است اصلا تصویری نبیند و مادربرد باید شما راهی گارنتی شود پس اگر این کاره نیستید یا از Update نمودن چشم پوشی نموده و یا بدهید اهلش این کار را انجام دهند.شاید بپرسید چرا باید Update شود؟
    بنده روی سه تا سیستم مکینتاش نصب کردم و در هر سه سیستم تا BIOS ، Update نشد مکینتاش نصب نشد.قبل از Update نمودن BIOS وارد BIOS شده تنظیمات را به حالت Default برگردانید و اگر از محیط ویندوز Update می نمایید آنتی ویروس و امثالهم را غیر فعال نمایید.
    3- در صورتیکه می خواهید روی نوت بوک نصب کنید نیازی به تغییرات زیر نیست زیرا که به طور پیش فرض کنترلگر هارد روی AHCI قرار دارد. (توضیحات زیر با توجه به مادربرد ASUS P5B DELUXE می باشد پس ممکن است با محیط BIOS شما متفاوت باشد اما گزینه ها زیاد متفاوت نیست)
    وارد BIOS شوید در قسمت Main روی IDE Configuration رفته اینتر بزنید (اگر محیط BIOS شما فرق داشت در قسمتهای مختلف به دنبال گزینه هایی مثل IDE Configuration و یا SATA Configuration و یا HDD Configuration و یا HARD Configuration و هر چه مرتبط با هارد است بگردید.) سپس روی SATA As Configure رفته اینتر بزنید مثل شکل زیر

و گزینه AHCI را انتخاب نمایید بعد از اینکه اینکار را کردید یکبار Escape را میزند تا به صفحه ی اصلی BIOS بروید و یک راست میروید سراغ تب Advanced در این قسمت هم به بخش Onboard Devices Configuration میروید و سپس
    JMicron SATA / PATA Controller را فعال می نمائید. درخط بعد رویMode JMicron Controller رفته اینتر بزنید و گزینه AHCI را انتخاب نمایید بعد از همه ی اینکار ها حالا سراغ تب Boot میروید و در قسمت Boot Device Priority دی وی دی درایو را به عنوان اولین گزینه و هار دیسک را به عنوان دومین گزینه ی پیش فرض Set می کنید.
    ممکن است BIOS شما گزینه JMicron را نداشته باشد اما گزینه AHCI در اکثر BIOS ها ( نه در همه )وجود دارد باید بگردید تا پیداش کنید.((شما می توانید گزینه JMicron SATA / PATA Controller را Disable کنید در این حالت HARD و DVD اگر از نوع IDE باشد شناخته نمی شود و شما مجبورید از HARD و DVD ساتا (که با کابل قرمز باریک به مادر برد متصل می شود ) استفاده نمایید))
    توجه : با تغییر IDE Configuration از IDE به AHCI ویندوز شما بالا نمی آید چونکه کنترلگر هارد شما تغییر یافته مثل نوت بوکها شده و شما باید ویندوز ایکس پی از آنها که روی نوت بوک نصب می شود را روی کامپیوتر خود نصب کنید برای تهیه این نوع ویندوز ایکس پی می توانید با بنده تماس بگیرید (09194102150 عزیزی).ابتدا ویندوز نصب کنید بعد مکینتاش را .در صورتیکه ویندوز ویستا نصب می کنید مشکلی نخواهید داشت همه ویندوز ویستاهای موجود از AHCI پشتیبانی می کنند.
    نسخه های مختلفی برای نصب مکینتاش روی کامپیوترهای معمولی وجود دارد که عبارتند از
    Kalyway_Leopard_10.5.2_DVD_Intel_Amd
    iDeneb v1.4 10.5.6 OS X Leopard for Intel/AMD
    IATKOS 5I_Leopard_10.5.5_DVD_Intel
    XxX_10.5.6_Leo_Install_Disc_Rev1 SSE2/SSE3 AMD/Intel
    iPC MacOSX 10.5.6 for ordinary PC Intel/AMD
    (من همه این نسخه ها را روی کامپیوترم نصب کردم اما غیر از نسخه Kalyway_Leopard_10.5.2 هیچ کدامشان بالا نیامد البته باید چند بار نصب کنید و در قسمت Customize قبل از نصب مک ، حالتهای مختلف را امتحان کنید تا جواب بگیرید.) ادامه راهنمای نصب بر اساس نصب Kalyway_Leopard_10.5.2 می باشد.
    4- حالا دی وی دی لئوپارد را داخل دستگاه گذاشته و سیستم را Restart کنید. در این صورت یک شمارنده به صورت معکوس شروع به شمردن می کند.

در زمان شمارش کلید F8 صفحه کلیدتان را بفشارید. حالا تایپ کنید:
    -v
    اینتر بزنید

در این لحظه مقدار زیادی متن٬ به ترتیب از جلو چشمانتان عبور می کنند. ممکن است بعضی جاها اشکالاتی هم به صورت Error دیده شود که معمولا مهم نیستند. در این مرحله همانطور که اینجا توضیح دادم این گونه به سیستم عامل القاء می شود که با یک کامپیوتر مکینتاش طرف است!
    این مرحله چند دقیقه طول می کشد تا به منویی مانند شکل زیر برسید. در صورتی که در هر مرحله به مدت طولانی متوقف ماندید (به اصطلاح سیستم فریز شد) ممکن است یکی از سخت افزارهای شما ناسازگاری جدی با مک داشته باشد. اما ناامید نشوید چون معمولا راهی وجود دارد و باید در Forum های مربوط به مکینتاش در اینترنت دنبالش بگردید تا راه حلی بیابید.
    ویرایش توسط amirkhatam : https://i-phone.ir/forums/member/41286-amirkhatam در ساعت 08-04-2011, 04:12 PM

2

برای ادامه کافیست بر روی دکمه ای که در تصویر مشخص شده کلید نمایید
    کمی صبر کنید تا منوی بالای صفحه به طور کامل پدیدار شود. از منوی بالا گزینه Utilities گزینه Disk Utility را انتخاب کنید. کمی صبر کنید تا لود شود.سپس درایو (پارتیشن) دوم که در اینجا disk0s2 می باشد انتخاب نمایید

روی Erase کلیک نمایید

در قسمت Volume Format گزینه Mac OS Extended (Journaled) را انتخاب و در قسمت Name عبارتی مثل Mac OS را تایپ نمایید.
    روی Security Options کلیک نمایید تا پنجره زیر باز شود و گزینه Zero Out Data را انتخاب نمایید

OK را کلیک نمایید در دکمه Erase که در کنار Security Options قرار دارد کلیک نمایید

پنجره ای باز می شود و اخطار می دهد که تمای اطلاعات درایو انتخاب شده پاک می شود با کلیک روی Erase تایید کنید
    در این لحظه سیستم شروع به پاک کردن پارتیشن مربوطه می کند که ممکن است تا 15 دقیقه طول بکشد.
    اگر عملیات پاک کردن به درستی انجام شود مطابق شکل زیر درایو دوم به نام Mac OS تغییر می یابد

5- روی Mac OS یکبار کلیک کنید و بعد روی کلیک نمایید
    در پنجره Information در خط سوم عبارت disk*s* را حتما یادداشت نمایید بعد از نصب لئوپارد برای بوت شدن سیستم عامل به آن نیاز خواهید داشت (بجای * یک عدد نوشته شده که در هر هاردی متغیر است) با کلیک روی دایره قرمز رنگ بالای منو سمت چپ از قسمت info خارج شوید
    بعد با کلیک روی دایره قرمز رنگ بالای منو سمت چپ از Disk Utility خارج شوید.
    روی Continue و بعد Agree کلیک کنید.
    حالا جایی را که می خواهید مکینتاش را نصب شود (درایوMac OS )با کلیک روی آن انتخاب کنید (معمولا فقط همان پارتیشنی که قبلا آماده کردیم فعال است اما باز هم دقت کنید تا اشتباها جای دیگری را انتخاب نکنید).
    6- با زدن دکمه Next و رفتن به صفحه بعد به مهمترین قسمتهای نصب می رسیم. روی Customize (در بعضی نسخه ها Options) کلیک کنید.

لیستی از امکانات نمایان می شود. این امکانات در نسخه های مختلف
    Kalyway_Leopard_10.5.2_DVD_Intel_Amd
    iDeneb v1.4 10.5.6 OS X Leopard for Intel/AMD
    IATKOS 5I_Leopard_10.5.5_DVD_Intel
    XxX_10.5.6_Leo_Install_Disc_Rev1 SSE2/SSE3 AMD/Intel
    iPC MacOSX 10.5.6 for ordinary PC
    متفاوت است.
    هر گزینه ای را که نابجا انتخاب کنید ممکن است باعث نصب غلط و بالا نیامدن سیستم مک و تکرار مراحل نصب مک شود.با کلیک بر روی هر گزینه توضیحات مربوطه در قسمت مربوطه نمایان می شود.سعی کنید کمترین تغییرات نسبت به پیشفرض سیستم انتخاب شود. اهل فن توصیه کرده اند که مثلا در قسمت درایورها ی کارت گرافیک بیش از یکی از درایورها را انتخاب نکنید (بنده در نصب Kalyway_Leopard_10.5.2_DVD_Intel_Amd به این توصیه عمل نکردم و در مورد VGA که مال بنده NVIDIA بوده همه درایورهای NVIDIA را انتخاب کردم و مشکلی پیش نیامد ولی در مورد کارت صدا چیزی اضافه انتخاب نکردم و به تنظیمات پیش فرض دست نزدم زیرا یک بار تغییر دادم و منجر به نشناختن کارت صدا شد)
    اگر در قسمت درایورها مثلا صدا٬ شبکه یا گرافیک مدل مربوط به سیستم خودتان را دیدید آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت و یا اگر شک دارید هیچ گزینه ای را تیک نزنید.در بسیاری از موارد خود بخود شناخته خواهند شد. اما اگر گزینه ای را به اشتباه انتخاب کنید ممکن است نصب سیستم عامل به شکست بیانجامد.
    اگر دی وی دی شما هریک از گزینه های زیر را دارد آنها را انتخاب کنید:
    Chose EFI Emulation
    Intel Speedstep
    هر DVD گزینه های اختصاصی خودش را دارد که گاه کمک بزرگی در نصب آسانتر و کارآیی بهتر سیستم خواهند بود. اگر به مشکلی برخوردید برای دانستن تک تک گزینه ها و عملکردشان می توانید به انجمن های اختصاصی هکینتاش ر اینترنت مراجعه کنید.

بعد از اتمام کار٬ روی Continue و Done کلیک کنید. ابتدا سیستم شروع به چک کردن DVD شما می کند. اگر یکبار سالم بودن دی وی دی شما چک شد برای دفعات بعد می توانید Skip را بزنید.

از اینجا مراحل نصب لئوپارد شروع می شود که بین 20 تا 30 دقیقه بطول می انجامد. در پایان با پنجره ای به شکل زیر روبرو خواهید شد. روی دکمه Restart کلیک کنید.
    چند دقیقه طول می کشد تا Restart شود
    اگر شما مکینتاش را در درایو C نصب کرده اید در اینجا نصب مکینتاش به پایان رسیده است و با Restart نمودن شما باید وارد تنظیمات قبل ازورود به محیط مکینتاش شوید .توضیحات مربوط به تنظیمات در اواخر این تاپیک خواهد آمد.

نظر

دوستان اگه کسی خواست در کنار ویندوز نصب کنه بگه 3 نفر درخواست بدن میگذارم .... فقط فایل اون رو دیگه یا باید پست کنم یا خودتون پیداش کنید چون زیاده

نظر

فکر کنم اسم تاپیک باید تغییر کنه چون با مطالبتون مناقافت داره
        اسم تاپیک : آموزش کامل و عملی و امتحان شده نصب هکینتاش روی intel , AMD
        متن اول تاپیک : مکینتاش بر روی AMD هم قابل نصب هست ولی بنده تجربه اش را نداشتم
        من آریایی ام، خدای من ایران، پیغمبر من کوروش، امام من داریوش، کتاب مقدسم شاهنامه، دستور دین من لوح کوروش کبیر، پرچم من درفش کاویانی، بهشت من آزادی، عید من مهرگان، دین من زرتشت، ذات من آریاییست، دشمنم تازیان، ذکرم پاینده ایران، مذهب من آریاییست، من آریایی ام

I turned to look back but It was Gone
        I cannot put my finger on It now
        The Child is Grown , The Dream is Gone
        I ... Have Become COMFORTABLY NUMB

نظر

یکی آموزش دقیق کاستومایز هازارد 10.6.6 رو بذاره

نظر

نوشته اصلی توسط lvladreaper نمایش پست ها
            فکر کنم اسم تاپیک باید تغییر کنه چون با مطالبتون مناقافت داره
            اسم تاپیک : آموزش کامل و عملی و امتحان شده نصب هکینتاش روی intel , amd
            متن اول تاپیک : مکینتاش بر روی amd هم قابل نصب هست ولی بنده تجربه اش را نداشتم
            بله ، عوض میکنم و اموزش amd که میخواستم بگذارم رو نمیگذارم .. صبر و شکیبایی بد نیست . بازم شرمنده بابت اسم غلط تاپیک

نظر

عالیه خونه رفتم حتما یه امتحان میکنم

نظر

نشد که بشه !

من تو همون مرحله ی اول گیر میکنم ! تنظیمات ذکر شده برای بایپس جدید رو هم رفتم ولی نشد*!
                iboot و snow leopard رو هم میزارم ولی نمیخونه !؟

نظر

قبل از نصب میره توی کرنل :

[URL=http://uploadtak.com/][/URL

باید چکار کنم ]
                  ویرایش توسط ALEN DELON : https://i-phone.ir/forums/member/26463-alen-delon در ساعت 11-04-2011, 11:45 PM

نظر

نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها
                    نشد که بشه !

من تو همون مرحله ی اول گیر میکنم ! تنظیمات ذکر شده برای بایپس جدید رو هم رفتم ولی نشد*!
                    iboot و snow leopard رو هم میزارم ولی نمیخونه !؟
                    -v رو میزنید بعد گیر میکنه ؟
                    نوشته اصلی توسط ALEN DELON نمایش پست ها

باید چکار کنم ]
                    خوب من هم روی دل ها که انجام میدم بیشترشون همینجور رفتار میکنند . که با کمی صبر و یا چند با ریستارت حل میشه .. سیستمتون چیه ؟
                    ویرایش توسط amirkhatam : https://i-phone.ir/forums/member/41286-amirkhatam در ساعت 12-04-2011, 12:32 AM

نظر

این آموزش مربوط به کدوم نسخه هکینتاش هست !؟
                      انسانیت خود به تنهایی دینی است که پیروان چندانی ندارد ..

نظر

نوشته اصلی توسط ALEN DELON نمایش پست ها

باید چکار کنم ]
                        دوست عزیز، شما در هنگام بوت کردن، این عبارت رو داخل منو بوت وارد کنید :

f -x cpus=1-

در ضمن CPU تون چی بود ؟ ( مشخصات کامل. )

نظر

نوشته اصلی توسط Amin_Rize نمایش پست ها
                          این آموزش مربوط به کدوم نسخه هکینتاش هست !؟
                          kalyway 10.5.2
                          iDeneb
                          hackintosh Mac Os X snow Leopart 10.6.2 and 10.6.1
                          iPc 10.5.6
                          iAtkos

نظر

من ideneb 10.5.8 vرو میخوام نصب کنم ولی در همون ابتدا ارور کرنل میده .لطفا راهنمایی بفرمایید .

اینم عکساش .در ضمن -f -x cpus=1 رو هم زدم ولی بازهم نشد و ارور گرفتم

siwa جان اینم مدل cpu

ویرایش توسط ALEN DELON : https://i-phone.ir/forums/member/26463-alen-delon در ساعت 12-04-2011, 07:23 PM

نظر

من خیلی گشتم، ولی نتونشتم این Error رو پیدا کنم که مربوط چه قسمتی از CPU ات میشه دقیقا.

فکر کنم شاید iDeneb نمیتونه با CPU نعامل داشته باشه. دوست عزیز، شما اول با iBoot بوت کن، بعد DVD رو عوض کن و بقیه راه ها رو با iDeneb برو.

در ضمن همینطور محض احتیاط، این flag رو هم تست کن :

x cpus=1 busratio=16-

منتظر جوابت هستم.

نظر

صبر کنید ..
                              X