اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش بیرون آوردن cd یا dvd گیر کرده در dvd rom مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش بیرون آوردن cd یا dvd گیر کرده در dvd rom مک

اگه بنا به هر دلیلی مک شما تصمیم گرفت CD یا DVD رو Eject نکنه

میتونه به این علت باشه که نمیتونه CD یا DVD رو تشخیص بده

یا یک فرمت غیر قابل تشخیص داره

یا به هر دلیل دیگه ......

نگران نباشید با تایپ دستورات زیر در ترمینال به راحتی CD یا DVD رو بیرون بکشید

کد:
    drutil tray eject
    drutil tray close

یک روش دیگه هم هستش که تصویریه و خیلی جالبه به زودی لینکش رو قرار مید م

نظر

خیلی ممنونم به خاطر راهنمایی . منتظر راه حل دوم هستم

نظر

اینم راه حل دوم از طرف جناب Momeks :

نوشته اصلی توسط Momeks
        ۱ میلیون راه وجود دار ه اما واسه من این کار کرد
        موقع ری استارت شد صفحه سفید اومد همینطور دستت رو دکمه eject باشه تا خودش eject کنه

نظر

راه حل سوم به زودی ..........

نظر

جالبه ! آیا دستگاه های dvd اپل از blue ray هم پشتیبانی میکنه ؟ چه محدودیتی این دستگاه ها نسبت به دیگر دستگاه ها داره ؟

نظر

من که بعید میدونم؟

نظر

با این راه یک جورایی دستی دستور eject رو میشه فرستاد ولی وقتی مثلا mini disc بذارید و گیر کنه تنها راه باز کردن دستگاهه ...

نظر

اهوم اخه وقتی یه سیستم هنگ کنه حالا به هر دلیلی چطوری می شه به سیستم دستور داد :d
                  باز کردن هم هزار یک درد سر

نظر

یک راه دیگه(یکی از ساده ترین و قویترین راه های موجود) مک خود را ریستارت کنید و قبل از ریستارت شدن روی ترکپد خود کلیک کنید و نگه دارید (در حالت کلیک یعنی دکمه ترکپد رو پایین نگه دارید) سی دی میاد بیرون

نظر

کار نکرد (os x lion)۰

نظر

(یک تجربه و آخرین ترفند)
                        ولی یکبار این اتفاق برای آیمک قبلی من افتاد!به نحوی که سیستم هنگ کرده بود و اصلا خاموش نمیشد.
                        داشتم دیونه میشدم به چندین جای معتبر تماس گرفتم حتی تو همین فروم هم مزاحم مدیران و مسئولین محترم هم شد هم بصورت خصوصی و هم بصورت عمومی دریک تاپیک!ولی همه همین دستورالعملهارو دادن بازم نشدکه نشد یکی از فروشگاههای معتبر گفت باید ورداری بیاری بزاری اینجا سیستم رو بازکنیم تا درش بیاریم!بعد گفت فلان قیمت هم هزینه اش میشه!
                        آقا داشتم دیونه میشد که یکی از مهندسین اونجاکه دلش برام سوخته بود با شماره ای که داده بودم باهام تماس گرفت بازهم تمامی دستوراتی رو که تو این تاپیک میبینید رو بهم گفت و دونه به دونه انجام دادم نشد که نشد
                        بعد بهم گفت کاری که اگر بیاری اینجا برات انجام میدن رو بهت میگم ولی اصلا بهشون نگو منم گفتم باشه!
                        خوب گوش کنید گفت یه کارت عتباری یا کارت تلفن بردار واز درگاه dvdبا سی دی که درونش گیر کرده بازی بازی کن و درهمین حال دکمه اجکت رو هم بزن میاد بیرون آقا باور کنید همین کار و کردم و به راحتی سی دی خارج شد!(مطمئن باشید که این روش بصورت تجربه انجام دادم وجواب گرفتم و باور کنید که همین طور هم هست!)
                        ویرایش توسط Partovei : https://i-phone.ir/forums/member/7719-partovei در ساعت 11-12-2011, 05:37 PM

نظر

صبر کنید ..
                        X