اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب کارت های گرافیک Nvidia

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب کارت های گرافیک Nvidia

بسیاری از شما در مورد kext برای کارت های گرافیک انویدیا ونحوه نصب این کارت در mac os x سوال پرسیده اید، در جواب شما باید بگویم : در حال حاضر این درایورها به صورت پیشفرض وجود دارند، آنها بخشی از سیستم عامل mac os x هستند.اما مشکل اینجاست که این درایور ها در هنگام بار گذاری نمیتوانند کارت گرافیک را به درستی تشخیص دهند.
    برای اینکه این درایور ها کارت گرافیک را به رسمیت بشناسند چند روش وجود دارد که آنها را در زیر مطرح می کنم.
    1-graphics enabler
    در بوت لودر chameleon v2 گزینه ای وجود دارد که کارت گرافیک را بدون اینکه به ککست خاصی نیاز باشد به صورت خودکار شناسایی می کند که برای فعال سازی آن باید به روش زیر عمل کنید.
    1-ابتدا نرم افزار کم حجم lizard را از اینجا دانلود کنید.
    2-بعد از اجرای برنامه در صفحه اول(طبق عکس زیر)
    ... 1-در مقابل pciRoot بر روی گزینه Auto-detect value کلیک کنید تا pciRoot کارت گرافیک به صورت خودکار تشخیص داده شود.
    ... 2-سپس گزینه Graphics injection فعال کنید.
    ... 3-درانتها بر روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

2-استفاده از ککست ها
    راه دوم برای نصب کارت های گرافیک nvidia استفاده از ککست ها موجود برای این کارت است که باید آنها را با توجه نسخه سیستم عامل از لینک های زیر دانلود کنید.
    Leopard
    Snowleopard
    ککست هایی که باید برای کارت گرافیک Nvidia دانلود کنید شامل nvenabler.kext,natit.kext,nvinject.kext هستند که در میان آنها nvenabler عمل کرد بهتری نسبت به ککست های دیگر دارد .
    دقت داشته باشید نباید چند ککست را با هم نصب کنید و باید از یکی از ککست ها برای نصب کارت گرافیک استفاده کنید.(طبق روش زیر)

1-ابتدا ککست مورد نظر را در مسیر زیر کپی کنید (System/liberary/Extentions/)
    2-بعد نرم افزار osx86 Tool utility اجرا کنید و گزینه های مشخص شده را فعال کنید و بر روی گزینه Run Selected Tasks کلیک کنید تا کچ ککست ها آپدیت و دوباره ساخته شود .(طبق عکس زیر)

3-بعد سیستم را ری استارت کنید.

البته برای بعضی از کارت ها ممکن است نیاز به وارد کردن شناسه دستگاه در info.plist ککست هایNVDANV40Hal برای کارت های (سری 6 و 7) و یا NVDANV50Hal برای کارت های (سری 8 به بالا) و NVDAResman باشد .
    برای این کار ابتدا باید شناسه کارت گرافیک خود را بدست آورید.(طبق عکس زیر)

بعد از به دست آورن شناسه کارت کد زیر را در Terminal وارد کنید.
    کد:
    sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /System/Library/Extensions/NVDAResman.kext/Contents/Info.plist
    بعد از باز شدن info.plist کد زیر را در مقابل IoPciPrimarymatch به همراه شناسه کارت گرافیک خود همانند زیر وارد کنید وارد کنید
    کد:
    <key>IOPCIPrimaryMatch</key>
    <string>0x064010de 0x011010de&amp;0xfff8ffff 0x017010de&amp;0xfff8ffff
    0x017910de 0x018010de&amp;0xfff8ffff 0x018810de 0x018910de 0x020010de&amp;0xfff8ffff
    0x025010de&amp;0xfff8ffff 0x028010de&amp;0xfff8ffff 0x030010de&amp;0xfff8ffff
    0x031010de&amp;0xfff8ffff 0x031910de 0x034910de 0x05e010de&amp;0xfff8ffff
    0x05f010de&amp;0xfff0ffff</string>
    رنگ قرمز شناسه کارت گرافیک من است که شما باید آن را با شناسه کارت گرافیک خود جایگزین کنید و در انتها تغییرات را ذخیره کنید.
    همین کار را برای NVDANV50Hal یا NVDANV40Hal با توجه به مدل کارت گرافیک انجام دهید.برای این کار از همان دستور بالا با نام ککست با توجه به مدل کارت گرافیک خود در Terminal استفاده کنید.
    در انتها osx86 Tool utility را اجرا کنید ودوباره گزینه های بالا را اجرا کنید.و سیستم را ری استارت کنید.

در انتها باید بگویم که راه های دیگری هم برای نصب کارت های گرافیک انویدیا وجود دارد که کمی از این راه ها مشکل تر است.
    ویرایش توسط mehran.lq : https://i-phone.ir/forums/member/14004-mehran-lq در ساعت 16-03-2011, 06:00 PM

دوست عزیز فکر کنم خیلی ها به این مراحل نمیرسند .و اصلا به خاطر همین گرافیک نمیتونن mac رو روی pc نصب کنن .از شما خواهش میکنم که آموزشی بزارین که ما بدونیم موقع نصب در کاستومایز چه گزینه هایی رو تیک بزنیم .در ضمن یه سوال هم دارم و اون اینه که آیا این نسخه های هکینتاش کارت گرافیکهای 1g و بیشتر رو هم ساپورت میکنه یا نه ؟
    با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط ALEN DELON نمایش پست ها
      دوست عزیز فکر کنم خیلی ها به این مراحل نمیرسند .و اصلا به خاطر همین گرافیک نمیتونن mac رو روی pc نصب کنن .از شما خواهش میکنم که آموزشی بزارین که ما بدونیم موقع نصب در کاستومایز چه گزینه هایی رو تیک بزنیم .در ضمن یه سوال هم دارم و اون اینه که آیا این نسخه های هکینتاش کارت گرافیکهای 1g و بیشتر رو هم ساپورت میکنه یا نه ؟
      با تشکر
      من گرافیکم 1 گیگ ddr3هست و با همین graphic enabler به طور کامل پچ شد

نظر

نوشته اصلی توسط ALEN DELON نمایش پست ها
        با تشکر
        دوست عزیز شما میتونید موقع نصب از graphicsenabler یا nvenabler استفاده کنید ویا چیزی رو تیک نزنید وبعد از نصب سیستم عامل با این آموزش کارت گرافیگ خودتون رو نصب کنید.
        بله کارت های گرافیک بیشتر از 1gb هم پشتیبانی میشه.

نظر

بعد از نصب chameleon و لیزارد؛نمیدونم که چه بلایی سره فایل ها اومده که نه تو ویندوز و نه توی مک ترک ***÷د و کیبرد کار نمیکنن؛ولی قبل لود شدن اونا کیبرد کار میکنه؛سیستم لبتا*÷ وایو f13lgx .

نظر

اقا من از روش اول رفتم متاسفانه رزولیشن و بالا انتخاب کردم و الان مانیتورم ساپورن نمیکنه!!!!
            و وقتی میخواد mac os x لود بشه یه پیقغام که مربوط به مانیتور هست میده و بعدم صفحه مشکی!!!!
            چیگار گنم؟

نظر

برای کارتهای ati چیکار کنیم ایا همین روش کار میکنه ؟ کارت من 5970 هستش تا الان هم هر چی کتکس روی 10.6.6 نصب کردم

نشناخنه همون اولش بعد از ریستار نگ میکنه ؟ تصویر

نظر

با سلام و عرض خسته نباشید
                خواهش می کنم بنده را راهنمایی بفرمایید
                من osx mavericks 10.9.3 را توسط vmware workstation نصب کردم همه چیز به خوبی انجام شد ولی کارت گرافیک من را نشناخته چون سیستم کند است و وقتی پنجره ای باز می شود و آن را حرکت می دهم مانند ویندوز که مارت گرافیک را نصب نمی کنی می شود
                مشخصات لپ تاب من این هستش:
                ASUS N56V
                CPU: INTEL 3630QM 2.4 CORE I7
                Graphic Card 1: Intel HD 4000
                Graphic Card 2: Nvidia 740M GT
                خواهشمندم هر چه سریع تر اگر ممکن هست بنده را راهنمایی بفرمایید...من اولین باری هست که مک نصب می کنم و هیچ آشنایی با اصطلاحات مک ندارم و کاملا مبتدی هستم

نظر

صبر کنید ..
                X