اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب 2 & 1 Lion Developer Preview بر روی PC بصورت هکینتاش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب 2 & 1 Lion Developer Preview بر روی PC بصورت هکینتاش

این آموزش کلا برای اولین بار هستش که در اینترنت به این صورت ( تصویری ) قرار میگیره.

این آموزش برای ولین بار هستش که به زبان فارسی در اینترنت قرار میگیره. ( پس اگه میخواهید کپی برداری کنید با ذکر منبع انجام دهید. )

من با سیستم خودم این عکس ها رو گرفتم پس نتیجه میگیریم که موفق به نصب این نسخه روی PC شدم.

برای انجام مراحل نصب شما احتیاج به یک پارتیشن خالی ( برای سیستم عامل Lion ) و دو عدد فلش مموری ( حجم یکی حداقل ۱۲۸ مگ و دیگری حداقل ۸ گیگ ) یا احتیاج به دو پارتیشن خالی روی هاردتون ( یکی برای کپی فایل هایی که قرار است نصب شوند و یکی برای برای خود سیستم عامل Lion ) و یک فلش مموری ( حداقل ۱۲۸ مگ برای نصب Bootloader) دارید.

قابل ذکر است که این نسخه همانطور که از اسمش پیداست ممکنه در حین کار ناپایداری های زیادی از خودش بروز بده. لذا نصب این نسخه را برای کاربرانی که میخواهند این سیستم عامل را سیستم عامل پیشفرض خود کنند پیشنهاد نمیشود.

مواد لازم :

- فایل DMG این سیستم عامل. ( البته اگه رایت شده هم هست مشکلی نیست. )

- حداقل یک عدد فلش مموری ۱۲۸ مگ برای نصب Loader و دو عدد پارتیشن خالی یا حداقل دو عدد فلش مموری یکی حداقل ۱۲۸ مگ برای نصب Loader و دیگری حداقل ۸ گیگ برای کپی کردن فایل هایی که قصد نصب آنها را دارید و یک پارتیشن خالی جهت نصب سیستم عامل Mac OS X Lion.

- فایل قابل نصب بوت لودر که در متن آموزش لینک اونو قرار میدم.

- فایل DSDT.aml مربوط به مادربردتون که تمام سخت افزارهای مادربرد رو برای سیستم عامل قابل شناسایی کنه. ( دوستانی که هم اکنون روی سیستم های خودشون هکینتاش دارن میتونن این فایل را در مسیر Extra/DSDT.aml/ پیدا کنند.

- بایوسی که گزینه AHCI رو برای هارد ساپورت کنه. ( البنه من خودم تست نکردم که ببینم با خاموش بودن این گزینه نصب و اجرا مشکلی خواهد داشت یا خیر. )

- هاردی که قصد نصب این نسخه را روی آن دارید حتما باید بصورت GUID فرمت شده باشد.

- سیستمی که پردازنده اینتل داشته باشه.

نکات مهم قبل از شروع :

- فقط از یک کارت گرافیک استفاده کنین، و اون کارت رو در اولین اسلات PCI قرار بدین، و فقط و فقط یک مانیتور بهش وصل باشه.

- همه هارد درایو های اضافی به جز همونی که برای نصب هر این سیستم عامل میخواین جدا کنین.

- به جز کیبورد و موس، هر قطعه ایی که به پورت های USB وصل هستش رو جدا کنین. دقت کنین، که برای نصب مک، حتما باید از کیبرد و موس USB استفاده کنین.

- هر قطعه ایی رو که به PCI وصل هستش به جز کارت گرافیک، جدا کنین.

- حتما از گرافیک غیر Onboard استفاده کنین.

مرحله اول : آماده کردن فلش مموری برای بوت شدن

در این مرحله از یک نسخه Bootlaoder به نام iBoot استفاده میکنم که نصب به Bootloader مشابه بنام XPC Bootloader کم دردسر و کم مشکل تر هستش. اینو باید اضافه کنم که این Bootloader که اسمش iBoot هستش با Bootloader ی که در همین قسمت و در آموزش بوت سه گانه مک و اوبونتو و ویندوز ۷ استفاده شده متفاوت هستش و فقط شباهت اسمی به هم دارند.

برای دانلود این نسخه از لینک زیر استفاده کنین.

لینک دانلود iBoot

برای دوستانی که نمیتونن از ویندوز استفاده کنند من آموزش طریقه آماده کردن فلش مموری رو در مک در ادامه همین قرار دادم.

برای آماده کردن فلش مموری بعد از دانلود فایل بالا اونو در ویندوز از حالت فشرده خارج کنین. درون آن یه پوشه به نام iBOOT Setup Tool (Windows) وجود دارد.

داخل این پوشه برنامه iBOOT_SetupToolBeta.2.exe را اجرا کنین.

در پنجره باز شده گزینه Format USB Drive رو انتخاب کنین.

در پنجره باز شده درایو فلش مموری خودتون رو انتخاب کنین. بعد از انتخاب چند تا سوال از شما پرسیده میشود که آیا مطمئن هستید که قصد فرمت درایو مورد نظر را دارید ؟ که جواب آنها بله میباشد. ( در انتخاب درایو دقت کنین. )

بعد از فرمت پیغام زیر رو مشاهده میکنیدکه طبق نوشته ی این پیغام یک بار فلش مموری را جدا کنید و دوباره به کامپیوتر متصل کنید.

سپس در همان پنجره قبلی گزینه Setup iBoot را انتخاب کنید.

حالا فایل DSDT.aml مربوط به مادربرد خودتون رو در مسیر زیر کپی کنید.

کد HTML:
    /Volumes/IBOOT/efi/dsdt/
    حالا فلش مموری شما برای بوت شدن آماده هستش.

=====================================

دوستانی که میخوان در خود محیط مک این Bootloader را روی فلش مموری بریزند، از آموزش زیر استفاده کنند.

در ابتدا فایل های زیر را دانلود کنند و :

Format Tools.zip

iBoot-1.2.rar

خب بعد ترمینال رو باز کنید و دستور های زیر رو تک تک وارد کنید :
    کد HTML:
    cd ~ / Downloads/iBoot-1.2
    diskutil list
    با اجرای command دوم شماره دیسک فلش مموری رو چک کنید. حالا دستور زیر رو هم در ترمینال وارد کنید که در دستور زیر به جای حرف X باید همون شماره دیسک فلش مموری رو وارد کنید :

کد HTML:
    sudo ../Format\ Tools/Mac\ OS\ X/DuetToHdd/DuetToHdd usb /dev/rdiskXs1 ./Efildr20

البته باید فایل DSDT رو به مسیر زیر کپی کنید :

کد HTML:
    efi/acpi/oem

و فایل fakeSmc.kext رو هم به مسیر زیر کپی کنید : ( یعنی با این روش فایل FakeSmc.kext را باید سه بار کپی کنید. )

کد HTML:
    efi/kext/10.7

در مورد kernel هم باید بگم که چون این Bootloader از Boot.inf خود اپل استفاده میکنه پس شبیه سازی بالایی برای سیسستم های هکینتاش داره.

در نتیجه نیازی به پچ کردن kernel نیست. ولی هر بار برای بوت کردن باید فلش مموری رو وصل کنید و با فلش مموری بوت کنید.

مرحله دوم : آماده کردن فایل های لازم برای نصب

در این مرحله شما باید فایل DMG این سیستم عامل رو در محیط مک خودتون لود کنین. سپس در ترمینال دستور زیر رو وارد کنین :

کد HTML:
    open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
    با این کار یک درایو دیگر که حاوی برنامه های لازم برای بوت سیستم عامل هستش را لود کرده اید.

حالا در برنامه Disk Utility این فایل ها را به درایوی که قصد دارین فایل های نصب شونده (* Installer ) از اونجا خوانده شده و روی سیتم نصب شوند Restore کنید. برای این کار من از فلش مموری خودم که ۳۲ گیگ هستش استفاده کردم ( ولی فلش مموری با حجم حداقل ۸ گیگ برای اینکار کافی هستش. ) ( در این قسمت میتونید از هارد هم استفاده کنید که باید آن درایو فرمت شود. )

حالا به درون اون درایوی که در قدم قبلی فایل ها را درون آن کپی کردید بروید و الیاس ( یا همون shortcut ) که اسمش Packages هستش را از مسیر زیر پاک کنید:

کد HTML:
    System/Installation

حالا سیستم مک خودتون رو ریستارت کنید و بعد از بالا آمدن مجدد سیستم فایل DMG سیستم عامل رو دوباره لود کنید و دستور زیر را دوباره در ترمینال وارد کنید :

کد HTML:
    open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
    خب حالا که درایو ها دوباره لود شدند دستور زیر را در ترمینال وارد کنید :

کد HTML:
    sudo cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Installation
    با اجرای این دستور حتما از شما گذرواژه ( password ) اکانتتون رو خواهد پرسید که بعد از وارد کردن پسوردتون کپی کردن فایل های سیستمی شروع میشود. این مرحله بسته به سرعت هارد ( اگه دارین فایل ها را روی هارد کپی میکنین ) یا به سرعت فلش مموری ( اگه دارین فایل ها را روی فلش مموری کپی میکنین ) بستگی داره.

مرحله سوم : کپی کردن فایل FakeSmc.kext

به دلیل اهمیت این عمل من این کپی ساده رو بعنوان یه مرحله جدا در نظر میگیرم.

فایل FakeSmc.kext را (*که همگی شما روی سیستم های هکینتاشتون توی مسیر /Extra/Extensions/ اونو دارین ) به مسیر زیر در درایوی که فایل ها رو کپی کردین کپی کنید :

کد HTML:
    System/Library/Extensions

بعد از این کار ترمینال را باز کنید و دستور های زیر را تک تک وارد کنید و بعد از وارد کردن هر دستور فایل FakeSmc.kext که الان کپی کردید را به درون ترمینال بکشید و بعد enter رو فشار بدید :

کد HTML:
    sudo chown -R 0:0

sudo chmod -R 755

با این کار به اصطلاح Permission های این فایل رو در محل کپی شده درست کردید . توجه کنید که مثلا دستور اول بصورت زیر در خواهد آمد :
    کد HTML:
    sudo chown -R 0:0 /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Library/Extensions/FakeSMC.kext

مرحله چهارم : بوت کردن فلش مموری و نصب سیستم عامل

بعد از ریستارت سیستم یا در بایوس مادربرد را در حالتی قرار دهید که فلش مموری را بوت کند. یا با استفاده از قابلیت Boot Menu مادربرد خودتون ( که روی اکثر مادربرد ها دکمه F12 هستش ) فلش مموری را بوت کنید.

بعد از حدود ۳۰ ثانیه از بوت فلش مموری شما یه صفخه کامل سیاه میبینید که با زدن یکی از دکمه های زیر UI ظاهر میشود.

W : برای فعال کردن UI

U : برای افزایش رزولوشن صفحه نمایش

D : برای کاهش رزولوشن صفحه نمایش

M : برای فعال کردن قسمتی که بتوان kernel flag ها رو وارد کرد.

لازم به تذکر است که هر بار بوت کردن فلش مموری همان صفحه سیاه را لود میکند و شما باید یکی از دکمه های فوق رو بزنید تا UI فعال شود.

حالا درایوی که اسمش Mac OS X Base System هستش رو فعال کنید و انتخاب کنید.

اگر به مشکلی برخورد کردید میتوانید از kernel flag های v- و f- و x- و دیگر flag ها استفاده کنید.

در عکس زیر شما بوت شدن Bootloader رو میبیند که در حال بارگذاری فایل DSDT.aml شما میباشد.

در عکس زیر بوت سیستم عامل شیر رو مشاهده میکنید.

لازم به ذکر است که دو عکس بالا با kernel flag -v گرفته شده است.

خب بعد از بوت سیستم عامل صفحه انتخاب زبان نمایش داده میشود.

اگر این صفحه را ندید و فقط گردی رنگی مک رو مشاهده میکنید که در حال چرخش میباشد پس مرحله سوم : کپی کردن فایل FakeSmc.kext را درست انجام نداده اید.

از اینجا به بعد کار خاصی ندارید و فقط سیستم عامل را خیلی عادی نصب کنید. گزینه خاصی نیز برای تغییر وجود ندارد. ( البته اگر مثل من از روی فلش مموری نصب میکنید اتمام نصب شما شاید به ۲ ساعت نیز برسد ولی اگر از هارد استفاده کرده باشید حداکثر ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید. )

خب حالا بعد از ریستارت به سیستم عامل مک خودتون برگردید ( قاعدتا Snow Leopard ) و فایل زیر را حذف کنید:

کد HTML:
    System/Library/CoreServices/PlatformSupport.plist/

خب حالا دوباره با استفاده از فلش مموری به سیستم عامل شیر خودتون برگردید و از این سیستم عامل لذت ببرین.

-- : دوستانی که در بوت کردن ممکنه به مشکل برخورد کنند، قبل از بوت کردن شیر، در Snow Leopard خود، فایل FakeSmc.kext را همانطوری که در مرحله سوم آموزش داده شده، ولی این بار به داخل پوشه زیر داخل درایوی که Lion رو داخل آن نصب کردید، کپی کنند :

کد HTML:
    System/Library/Extentions
    و Permission های این فایل رو در مسیر جدید دوباره set کنند و بعد به داخل Lion برید.

البته ممکنه که درابور های شما را اصلا شناسایی نکرده باشد که نیاز به شناساندن درابور ها دارید.

خب امیدوارم این آموزش بدرتون خورده باشه.

در زیر Kext هایی که تا حالا خودم تست کردم و روی Lion هم DP 1 و هم DP 2 جواب داده رو معرفی میکنم ؛

- FakeSmc.kext

- EvOreboot.kext

- RealtekR1000SL.kext

- ALC889.kext

- HDAEnabler.kext

- IOAHCIBlockStorageInjector.kext

- NVEnabler 64.kext

- VoodooPS2Controller.kext
    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 24-04-2011, 12:07 AM

برای دوستانی که میخواهند فلش مموری را در مک Booatable کنند فایل های زیر را دانلود کنند و :

http://www.mediafire.com/?u69azl1nqut4q2f

iBoot-1.2.rar

( البته جاله که مدیافایر امروز هینتر شده. )

خب بعد ترمینال رو باز کنید و دستور های زیر رو تک تک وارد کنید :
    کد HTML:
    cd ~ / Downloads/iBoot-1.2
    diskutil list
    با اجرای command دوم شماره دیسک فلش مموری رو چک کنید. حالا دستور زیر رو هم در ترمینال وارد کنید که در دستور زیر به جای حرف X باید همون شماره دیسک فلش مموری رو وارد کنید :

کد HTML:
    sudo ../Format\ Tools/Mac\ OS\ X/DuetToHdd/DuetToHdd usb /dev/rdiskXs1 ./Efildr20

البته باید فایل DSDT رو به مسیر زیر کپی کنید :

کد HTML:
    efi/acpi/oem

و فایل fakeSmc.kext رو هم به مسیر زیر کپی کنید : ( یعنی با این روش فایل FakeSmc.kext را باید دوبار کپی کنید. )

کد HTML:
    efi/kext/10.7

نوشته اصلی توسط Amin_Rize
    خسته نباشید میگم بهتون ...
    تو این نسخه شما مشکل گرافیک یا صدا یا کرنال پچ رو نداشتید ؟
    ممنونم.

فعلا که من موفق نشدم گرافیک رو لود کنم. ولی صدا و شبکه رو لود کردم.

در مورد kernel هم باید بگم که چون این Bootloader از Boot.inf خود اپل استفاده میکنه پس شبیه سازی بالایی برای سیسستم های هکینتاش داره.

در نتیجه نیازی به پچ کردن kernel نیست. ولی هر بار برای بوت کردن باید فلش مموری رو وصل کنید و با فلش مموری بوت کنید.
    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 05-03-2011, 03:54 AM

نظر

دوست عزیز siwa ( ببخشید اسمتون رو نمی دونم )
      با تشکر بیکران از زحمات شما
      تاپیکتون در بخش آموزش ها مهم شد
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

سپاس و درود بر شما دوست عزیز.اقا ما مبتدی ها باید چه کار کنیم؟خیلی ها مثل من ارزوشونه با مک کار کنن ولی نمیتونن مک بوک بگیرن.دوستان راهنمایی کنن من لپ تاپ توشیبا دارم میخوام مک نصب کنم!باید چه کار کنم؟درایور ها رو چه جوری میشه نصب کرد؟من که نصب میکنم چه چیزهایی رو از دست میدم در مقایسه با کسی که رو مک بوک نصب میکنه؟ایا میشه در کنار تا ویندوزی که دارم(ایکس پی و سون) مک نصب کنم؟اخرین نسخه مک او اس لیون چیه؟مثل ویندوز مرتب اپدیت میشه تو بازار عرضه میشه یا نه فقط نسخه تو بازار هست؟و 1000 سوال بی جواب دیگه...
        ویرایش توسط black.rose1370 : https://i-phone.ir/forums/member/24066-black-rose1370 در ساعت 05-03-2011, 08:59 AM

نظر

siwa جان زحمت کشیدی دستت درد نکنه ولی من که macbook گرفتم و از هکینتاش خداحافظی کردم.
          بازم ممنون

دانلود فایل های مورد نیاز برای نصب با لینک مستقیم برای راحتی کار دوستان

1mg) iBoot 1.2

Format Tools

iBoot (3mg

نظر

siwa جان من iatkos دارم
            خودش بوت لودر داره
            میشه از اون استفاده نکرد و با آیبوت بیام بالا؟

نظر

من در فایل extra این دو تا رو دارم

نظر

من یه چیزی رو متوجه نشدم
                من نمیتونم به جای فلش ۸ گیگ رو درایو خالی نصب کنم؟
                ۲ تا درایو دارم
                یکی پر و دیگری خالی
                میشه رو اون خالی فایل ها رو ریخت به جای ۸ گیگ فلش؟

نظر

siwa جان این سوال ها رو هم جواب بده
                  بازم از آموزش ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط black.rose1370 نمایش پست ها
                    سپاس و درود بر شما دوست عزیز.اقا ما مبتدی ها باید چه کار کنیم؟خیلی ها مثل من ارزوشونه با مک کار کنن ولی نمیتونن مک بوک بگیرن.دوستان راهنمایی کنن من لپ تاپ توشیبا دارم میخوام مک نصب کنم!باید چه کار کنم؟درایور ها رو چه جوری میشه نصب کرد؟من که نصب میکنم چه چیزهایی رو از دست میدم در مقایسه با کسی که رو مک بوک نصب میکنه؟ایا میشه در کنار تا ویندوزی که دارم(ایکس پی و سون) مک نصب کنم؟اخرین نسخه مک او اس لیون چیه؟مثل ویندوز مرتب اپدیت میشه تو بازار عرضه میشه یا نه فقط نسخه تو بازار هست؟و 1000 سوال بی جواب دیگه...
                    دوست عزیز، شما اگه در بایوس لپ تابتون گزینه AHCI رو دارین، میتونین از آموزشی که خودم در همین بخش بنام آموزش بوت سه گانه مک و اوبونتو و 7 گذاشتم استفاده کنید. ( که هر کدوم رو که نخواستین میتونین نصب نکنید. )

اگر این گزینه را ندارین میتوانید از آموزش های دیگری که در همین سایت موجود میباشد نیز استفاده کنید. برای اینکار گزینه های زیادی مثل iAtkos یا iDeneb یا iPC یا Kalyway یا Universal یا hazard برای نصب دارین، که میتونین با کمی مطالعه هر کدوم ببینید کدوم با سیستم شما سازگارتر هستش و بیشتر به دردتون میخوره.

نصب درایور ها هم در همه آ»وزش ها، موجود هستش. شما فقط ببینید کدوم نسخه بیشتر به دردتون میخوره، آموزش ها در همین سایت برای نصب درایور هستش.

اگه کسی با هکینتاش نصب کنه، بسته به گزینه ایی که برای نصب انتخاب کرده که از چه روشی استفاده کنه، ممکنه بعضی محدودیت های کوچک داشته باشد. ولی کم کم این محدودیت ها با به روز شدن تمام روش های نصب هکینتاش از میان برداشته شده و اگر شما روی لپ تاب خود هکینتاش نصب کنید، تفاوت چندانی با لپ تاب های مکینتاش نخواهید دید. ( مگر در شکل و ظاهر فیزیکی خود لپ تاب. )

برای بوت چندگانه، باید بگم تا مدتی قبل بوت چندگانه خیلی سخت بود، ولی کم کم همونطور که گفتم این محدودیت ها با به روز شدن تمام روش های نصب هکینتاش از میان برداشته شده و قابلیت بوت چند گانه اسان تر شده. ولی باید بگم این قابلیت به روشی که برای نصب انتخاب میکنید بستگی داره.

در رابطه با آخرین نسخه :

آخرین نسخه رسمی اپل 10.6 هستش که اسم این سیستم عامل Snow Leopard هستش ( پلنگ برفی ). ولی شرکت اپل هر چند وقت آپدیتی برای این سیستم عامل بیرون میدهد که تا امروز 6 نسخ آپدیت برای این سیستم عامل موجود هستش که در واقع بعضی از نرم افزار ها رو بهینه میکنه و ساپورت سخت افزاری رو افزایش میده و ممکنه چند برنامه اضافه ایی هم به سیستم عامل اضافه کنن. دقیقا میشه گفت، 70% این آپدیت ها شبیه همون سرویس پک های مایکروسافت هستش. ( ولی یه کم فرق دارن از لحاظ ماهیت. )

نسخه جدیدتر سیستم عامل اپل که امروز آموزشش رو گذاشتم، به اسم Lion ( شیر ) هستش که در تاریخ 21 فوریه اپل نسخه آزمایشی این سیستم عامل را فقط برای توسعه دهندگان نرم افزاری خود بیرون داد و هنوز 5 ماه تا ارائه نسخه پایدار و فاینال این سیستم عامل جدید فاصله زمانی وجود دارد. ( قرار هستش که در اواسط June این سیستم عامل بسورت رسمی ارائه شود. )

برای آپدیت نسخه های جدید، شرکت اپل آپدیت رو ها رو تقریبا هر چند ماه ارائه میکند و الان آپدیت 6 ام نسخه 10.6 قابل دانلود و نصب روی سیستم های مکینتاش یا هکینتاش هستش ( که به این صورت نشون داده میشه : 10.6.6 ( یعنی آپدیت شش ام از سیستم عامل 10.6 ( یا همون SNow Leopard )). که البته نسخه 7 ام هم در راهه و بزودی ارائه میشود. ( که اون موقع به این صورت نوشته خواهد شد : 10.6.7 )

هر سوالی دارید بپرسید، من و سایر دوستان برای همین اینجا هستیم.
                    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 05-03-2011, 07:29 PM

نظر

نوشته اصلی توسط iHooman نمایش پست ها
                      siwa جان من iatkos دارم
                      خودش بوت لودر داره
                      میشه از اون استفاده نکرد و با آیبوت بیام بالا؟
                      نه دوست عزیز، iAktos از Bootloader نسخه Chameleon یا AsereBLN استفاده میکنند که هر دو اینها برای بوت یکسری تنظیماتی را به داخل هکینتاش Inject میکنند ( به زور وارد میکنند )، که باعث میشه سخت افزار ها راحت تر شناسایی شوند. در صورتی که این Bootloader همونطور که گفتم فایل Boot.inf خود مک را بصورت اورجینال لود میکند، که کار را برای شناسایی سخت افزار ها سخت تر میکند.

بهتر هست که برای هرکدام از Bootlaoder مخصوص آنها استفاده کنید.

نظر

من در فایل extra این دو تا رو دارم
                        نوع مادربردتون رو لطفا بگین به همراه ورژن بایوس.

من یه چیزی رو متوجه نشدم
                        من نمیتونم به جای فلش ۸ گیگ رو درایو خالی نصب کنم؟
                        ۲ تا درایو دارم
                        یکی پر و دیگری خالی
                        میشه رو اون خالی فایل ها رو ریخت به جای ۸ گیگ فلش؟
                        دوست عزیز باید به یکی از صورت های زیر نصب کنی :

1 - یک فلش مموری با حداقل حجم 128 مگ برای نصب Bootloader + یک درایو خالی با حجم حداقل 10 گیگ برای کپی کردن فایل هایی که قرار است نصب شوند. + یک درایو خالی حداقل 10 گیگی برای خود سیستم عامل Lion.

2 - یک فلش مموری با حداقل حجم 128 مگ برای نصب Bootloader + یک فلش مموری با حجم حداقل 8 گیگ برای برای کپی کردن فایل هایی که قرار است نصب شوند + یک درایو خالی حداقل 10 گیگی برای خود سیستم عامل Lion.

توجه کنید، فلش مموری حداقل 128 مگ و درایو خالی برای نصب خود سیستم عامل Lion در هردو یکی هسنتد. فقط تنها تفاوت این هستش که اون فایل هایی که قرار از روی اونها شیر نصب بشه رو کجا میخواید کپی کنید. که یا میتونه روی فلش مموری ( حداقل 8 گیگ ) یا میتونه روی یک درایو از هاردتون ( حداقل 10 گیگ ) باشه.

امیدوارم متوجه شده باشید.

در ضمن اون درایوی که قصد فایل ها روی اون کپی کنید، باید یکبار فرمت شود.
                        ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 05-03-2011, 08:07 PM

نظر

ممنون
                          یه جورایی متوجه شدم

نظر

ببخشید یه سوال دیگه
                            این جا گفتید باید pci ها جدا باشه
                            من اگه جدا نکنم خطری داره؟
                            ممکنه کلا مشکل سخت افزاری پیش بیاد؟؟؟؟؟

نظر

دوستان درایو رو نمیشناسه!رو disk utilites هم رفتم و درایو رو انتخاب کردم و erase و volume format رو به mac os extended تغییر دادم!erase زدم ولی بعد اینکه پاک میشه به لیست اضافه نمیشه؟!از 10.5.5 و به دلیل داشتن سی پی یو intel از iatkos استفاده میکنم. راهنمایی کنید دوستان.درایو ساختم و طبق گفته ها apple shf (اگه اشتباه ننوشته باشم)رو واسه درایوم انتخاب کردم.دوستان کسی اگه وارده ایمیلش رو واسم بفرسته add کونم.این جوری پست های من باعث شلوغی این تاپیک میشه از طرفی خیلی سوال بی جواب دارم
                              ویرایش توسط black.rose1370 : https://i-phone.ir/forums/member/24066-black-rose1370 در ساعت 05-03-2011, 10:00 PM

نظر

صبر کنید ..
                              X