اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت فایل deb روی ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت فایل deb روی ویندوز

آیتم های مورد نیاز :

1- سیستم عامل ویندوز
    2- آی دیوایس جیلبریک شده با نرم افزارهای ifile و mobile terminal نصب شده از سیدیا
    3- برنامه iphone explorer یا ifunbox نصب شده روی پی سی

توضیحات : برای ساخت فایل دب مورد نظرتون اول یه فولدر با اسم دلخواه بسازید من در مثال اسم amirsardari رو میسازم . داخل این فولدر یه فولدر دیگه به اسم DEBIAN با حروف بزرگ بسازید و داخل این پوشه یه فایل txt به اسم control بسازید .
    متن زیر رو داخل این فایل کپی کنید :

Package: com.iranbey.persiananimate
    Name: PersianAnimate
    Version: 1.0
    Architecture: iphoneos-arm
    Description: Awesome boot Animation
    Homepage: Persians Electronic Transactions
    Maintainer: admin
    Author: SajadAmirsardari
    Section: themes

و در جلوی قسمت Package : اسم پکیجتون رو بنویسید . هر اسمی باشه ایراد نداره اما این اسم نباید به همین صورت در سورس دیگه ای موجود باشه به همین علت com.iranbey رو به اول اسم پکیج اضافه کنید یا هر چیز دلخواهتون رو

در قسمت Name : هم اسم پکیجتون رو بنویسید که مثلا در این مثال PersianAnimate هستش

در قسمت Description : توضیحات در مورد پکیجتون

در قسمت Homepage : آدرس وبسایتتون

به قسمت Architecture کاری نداشته باشین

بقیه قسمت ها هم چیزی که دوست دارین بنویسین . توجه کنید حتما در آخر این متن یه خط خالی باید وجود داشته باشه

بعد فایل رو ذخیره کنید و خارج شید بعد قسمت txt. فایل control رو پاک کنید و اینتر و yes بزنید

حالا از پوشه DEBIAN خارج شید و داخل پوشه amirsardari یا اسم دلخواهتون هستید

حالا میخواین فایل هاتون رو داخل پوشه قرار بدین و فایل دب بعد نصب اونا رو واستون به آدرس مورد نظرتون در گوشی بریزه
    واسه این کار دقیقا باید آدرسی رو قراره فایل ها اونجا بریزن داخل این پوشه amirsardari دوباره بسازید

تو این مثال من میخوام فایل دب ساخته شدم یه سری فایل رو بعد از نصب به آدرس Library/BootLogos/Sajad بریزه

واسه همین دقیقا این فولدر ها رو با توجه به کوچیک و بزرگ بودن حروف تو پوشه amirsardari میسازم

حالا فایل هایی رو که میخوام تو پوشه Sajad کپی میکنم و تمام . اگه میخواین فیلاتون به چند آدرس مختلف ریخته بشه باید همین کار رو واسه اون آدرسا با اسم متفاوتشون انجام بدین .

خوب حالا پوشه amirsardari ما این شکلیه :

حالا گوشیتون رو به پی سی وصل کنید و پوشه amirsardari رو به آدرس var/mobile بریزید

برنامه ifile رو از رو گوشی اجرا کنید برین به var/mobile بعد به پوشه amirsardari بعد رو فلش آبی جلو پوشه DEBIAN تپ کنید

و پرمیژن ها رو به همین صورت بزارید . واسه فایل کنترل داخل پوشه DEBIAN هم همین کارو تکرار کنید

حالا ifile رو ببندین و وارد برنامه terminal گوشی شین

بعد توش بنویسین su و بزنین رو دکمه return و بعد در پاسورد بنویسین alpine و دوباره رو return

حالا دستور زیر رو با توجه به اسمی که واسه پوشه اصلیتون انتخاب کردین و من در این مثال amirsardari انتخاب کردم وارد کنید و return بزنین . بزرگی و کوچیکی حروف حتما باید رعایت شه :

dpkg -b "amirsardari"x شما اون x آخر رو وارد نکنید

حالا فایل دب در var/mobile ساخته شده و میتوننین از اونجا کپی کنین رو پی سی تون

این آموزش از روی هیچ فروم وطنی یا خارجی کپی نشده

در آموزش های بعدی نحوه ادیت کردن فایل deb و ساخت سورس بر روی ویندوز هم ارائه میدم

پوشه نمونه مثال بالا رو از اینجا دانلود کنید :

http://www.mediafire.com/?2dl05s3pt3jmstx
    ویرایش توسط amirsardari : https://i-phone.ir/forums/member/23846-amirsardari در ساعت 03-03-2011, 01:25 PM

ممنون و خسته نباشی

نظر

من این قسمت رو متوجه نشدم کمی بیشتر توضیح دهید لطفا

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

ممنون
      ویرایش توسط STala : https://i-phone.ir/forums/member/6273-stala در ساعت 04-03-2011, 02:47 PM

نظر

نوشته اصلی توسط haamid نمایش پست ها
        من این قسمت رو متوجه نشدم کمی بیشتر توضیح دهید لطفا

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

ممنون
        کلا فایل دب مثل یه فولدر زیپ شده کار میکنه که از طریق سیدیا extract میشه روی گوشی ٬ برای مثال شما میخواید روی گوشی رینگتون اضافه کنید ؛

باید یه فولدر به اسم ringtone بسازید که توش مسیر ریخته شدن رینگتون ها رو با فولدر نمایش بدید . برای مثال مسیر اضافه شدن رینگتون ها تو گوشی اینجاست :
        کد:
        Library/Ringtones/
        پس شما باید در فولدر ringtone یک فولدر به اسم Library بسازید ٬ و تو فولدر Library یک فولدر به اسم Ringtones ٬ که تو فولدر Ringtones باید آهنگ های مورد نظرتون رو اضافه کنید .

فقط هر مسیری که میخواید بدید case sensitive هست و باید به کوچک بزرگ بودن حروف دقت کنید .

نظر

آموزش جالبی هست یک جورایی همون آموزش مک رو دور زدید ؛ برای چند فایل خوبه ولی اگر تعداد زیاد بخواید درست کنید خیلی وقت گیره.

نظر

نوشته اصلی توسط oosin نمایش پست ها
            کلا فایل دب مثل یه فولدر زیپ شده کار میکنه که از طریق سیدیا extract میشه روی گوشی ٬ برای مثال شما میخواید روی گوشی رینگتون اضافه کنید ؛

باید یه فولدر به اسم ringtone بسازید که توش مسیر ریخته شدن رینگتون ها رو با فولدر نمایش بدید . برای مثال مسیر اضافه شدن رینگتون ها تو گوشی اینجاست :
            کد:
            library/ringtones/
            پس شما باید در فولدر ringtone یک فولدر به اسم library بسازید ٬ و تو فولدر library یک فولدر به اسم ringtones ٬ که تو فولدر ringtones باید آهنگ های مورد نظرتون رو اضافه کنید .

فقط هر مسیری که میخواید بدید case sensitive هست و باید به کوچک بزرگ بودن حروف دقت کنید .
            ممنون از پاسختون اما من می خواهم بدونم که به طور دقیق باید چی کار کنم؟؟؟
            باز هم ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط haamid نمایش پست ها
              ممنون از پاسختون اما من می خواهم بدونم که به طور دقیق باید چی کار کنم؟؟؟
              باز هم ممنون
              حالا من متوجه شما نمیشم ! یعنی چی بطور دقیق ؟ میخواید چیکار کنید ؟

نظر

برای این که دید بهتری پیدا کنید بهتره این آموزش رو که یاسین عزیز درست کردند بخونید:
                http://www.i-phone.ir/forums/thread1886.html

نظر

amirsardari.zip

یه نگاه به ساختارش بندازین متوجه میشین

نظر

دوستان درسته تاپیک قدیمیه ولی یه سوال
                    پرمیژن ها رو به همین صورت بزارید . واسه فایل کنترل داخل پوشه debian هم همین کارو تکرار کنید
                    اینجا گفتین پرمیزن را بعه این صورت کنین به چه صورت کنم میشه راهنمایی کنین چون عکسا دیگه نیستن باز نمیشن

نظر

نوشته اصلی توسط saeid000 نمایش پست ها
                      دوستان درسته تاپیک قدیمیه ولی یه سوال
                      پرمیژن ها رو به همین صورت بزارید . واسه فایل کنترل داخل پوشه debian هم همین کارو تکرار کنید
                      اینجا گفتین پرمیزن را بعه این صورت کنین به چه صورت کنم میشه راهنمایی کنین چون عکسا دیگه نیستن باز نمیشن
                      دوستان این تاپیک قدیمیه ولی کسی میدونه وقتی که فایل دب ساختیم پرمیزن ها را چجوری کنیم اخه این عکس ها پاک شده خواهشن کسی اگه میدونه جواب بده

نظر

777 بزار

نظر

permission رو 755 بذارید.

نظر

نوشته اصلی توسط amirsardari نمایش پست ها
                            آیتم های مورد نیاز :

1- سیستم عامل ویندوز
                            2- آی دیوایس جیلبریک شده با نرم افزارهای ifile و mobile terminal نصب شده از سیدیا
                            3- برنامه iphone explorer یا ifunbox نصب شده روی پی سی

توضیحات : برای ساخت فایل دب مورد نظرتون اول یه فولدر با اسم دلخواه بسازید من در مثال اسم amirsardari رو میسازم . داخل این فولدر یه فولدر دیگه به اسم DEBIAN با حروف بزرگ بسازید و داخل این پوشه یه فایل txt به اسم control بسازید .
                            متن زیر رو داخل این فایل کپی کنید :

Package: com.iranbey.persiananimate
                            Name: PersianAnimate
                            Version: 1.0
                            Architecture: iphoneos-arm
                            Description: Awesome boot Animation
                            Homepage: Persians Electronic Transactions
                            Maintainer: admin
                            Author: SajadAmirsardari
                            Section: themes

و در جلوی قسمت Package : اسم پکیجتون رو بنویسید . هر اسمی باشه ایراد نداره اما این اسم نباید به همین صورت در سورس دیگه ای موجود باشه به همین علت com.iranbey رو به اول اسم پکیج اضافه کنید یا هر چیز دلخواهتون رو

در قسمت Name : هم اسم پکیجتون رو بنویسید که مثلا در این مثال PersianAnimate هستش

در قسمت Description : توضیحات در مورد پکیجتون

در قسمت Homepage : آدرس وبسایتتون

به قسمت Architecture کاری نداشته باشین

بقیه قسمت ها هم چیزی که دوست دارین بنویسین . توجه کنید حتما در آخر این متن یه خط خالی باید وجود داشته باشه

بعد فایل رو ذخیره کنید و خارج شید بعد قسمت txt. فایل control رو پاک کنید و اینتر و yes بزنید

حالا از پوشه DEBIAN خارج شید و داخل پوشه amirsardari یا اسم دلخواهتون هستید

حالا میخواین فایل هاتون رو داخل پوشه قرار بدین و فایل دب بعد نصب اونا رو واستون به آدرس مورد نظرتون در گوشی بریزه
                            واسه این کار دقیقا باید آدرسی رو قراره فایل ها اونجا بریزن داخل این پوشه amirsardari دوباره بسازید

تو این مثال من میخوام فایل دب ساخته شدم یه سری فایل رو بعد از نصب به آدرس Library/BootLogos/Sajad بریزه

واسه همین دقیقا این فولدر ها رو با توجه به کوچیک و بزرگ بودن حروف تو پوشه amirsardari میسازم

حالا فایل هایی رو که میخوام تو پوشه Sajad کپی میکنم و تمام . اگه میخواین فیلاتون به چند آدرس مختلف ریخته بشه باید همین کار رو واسه اون آدرسا با اسم متفاوتشون انجام بدین .

خوب حالا پوشه amirsardari ما این شکلیه :

حالا گوشیتون رو به پی سی وصل کنید و پوشه amirsardari رو به آدرس var/mobile بریزید

برنامه ifile رو از رو گوشی اجرا کنید برین به var/mobile بعد به پوشه amirsardari بعد رو فلش آبی جلو پوشه DEBIAN تپ کنید

و پرمیژن ها رو به همین صورت بزارید . واسه فایل کنترل داخل پوشه DEBIAN هم همین کارو تکرار کنید

حالا ifile رو ببندین و وارد برنامه terminal گوشی شین

بعد توش بنویسین su و بزنین رو دکمه return و بعد در پاسورد بنویسین alpine و دوباره رو return

حالا دستور زیر رو با توجه به اسمی که واسه پوشه اصلیتون انتخاب کردین و من در این مثال amirsardari انتخاب کردم وارد کنید و return بزنین . بزرگی و کوچیکی حروف حتما باید رعایت شه :

dpkg -b "amirsardari"x شما اون x آخر رو وارد نکنید

حالا فایل دب در var/mobile ساخته شده و میتوننین از اونجا کپی کنین رو پی سی تون

این آموزش از روی هیچ فروم وطنی یا خارجی کپی نشده

در آموزش های بعدی نحوه ادیت کردن فایل deb و ساخت سورس بر روی ویندوز هم ارائه میدم

amirsardari.zip
                            آقا پسورد من ALPINE نیست خودتون ببینید :

ترا خدا کمکم کنید =(( =((

نظر

پسوردتون رو باید با حروف کوچیک وارد کنید البته اگه تغیرش نداده باشید

نظر

صبر کنید ..
                              X