اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نشستی با ادمین های انجمن تخصصی آیفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نشستی با ادمین های انجمن تخصصی آیفون

با سلام خدمت کاربران محترم انجمن تخصصی آیفون.
    دومین میزگرد تخصصی آیفون در با توجه به استقبال شما کاربران در خصوص انجمن خودتان میباشد.
    از ادمین های انجمن mdrs2 - siavash - onfuve دعوت کردم که در این میزگرد شما کاربران محترم را با انجمن خودتان بیشتر آشنا کنند.
    بدون شک دلبستگی شما دوستان به انجمن آیفون و لطفی که همیشه به این مجموعه داشتید مهمترین و موثر ترین عامل در ثبات و گسترش این مجموعه و افزایش روز افزون محبوبیت آن بوده است . به جرات میتوان گفت که اکثر کاربران حرفه ای فارسی زبان محصولات اپل و به خصوص کاربران سیتم عامل ios همگی آیفون -دات - آی آر رو میشناسند.
    از این دوستان که بنیان گذاران انجمن بودند دعوت کردیم که در معرفی این انجمن و بیشتر از اون در معرفی خود به کاربران و علاقه مندان به انجمن ساعتی از وقت خود را به بنده بدند .

به عنوان اولین سوال از onfuve عزیز درخواست میکنم که ابتدا خودش رو معرفی کنه و سپس بگه که این انجمن از کجا و با چه ایده / فعالیتی آغاز شد.

سلام

من بشیر هستم ٬ دانشجوی علوم کامپیوتر - شهید بهشتی - تهران

این انجمن توسط من و سیاوش در ۲۶-۸-۲۰۰۷ همان تابستانی که آیفون برای اولین بار آنلاک شد تاسیس شد !

از زمان تصمیم گیری تا راه اندازی حدود ۱ ساعت طول کشید !

جهت مطالعه کل ماجرا به اینجا مراجعه کنید :

سیاوش محمودیان - بلاگ - بالاخره اولین iPhone رو تو ایران آنلاک کردیم!
    Siavash Mahmoudian - Blog - We cracked iPhone in Iran for the first time!

نظر

خوب بشیر جان این اونجایی هستش که شما اقدام عملی به انجام این انجمن میمون و خجسته کردید . ایده آنلاک کردن آیفون از کجا اومد و چقدر طول کشید تا به اینجا که لینک دادید رسید.

نظر

آیفون در ابتدا به صورت لاک و حتی اکتیو نشده وارد بازار ایران شده بود
        ما در اون موقع تحوالات محصولات اپل رو دنبال میکردیم
        راستش فکر نمیکردیم به این سرعت وارد بازار ایران بشه و وقتی اولین بار آیفون رو از نزدیک دیدیم خیلی تعجب کردیم ...

یک آیفون توسط یکی از دوستان که فروشگاه داشت و از اولین افرادی بود که در ایران اقدام به فروش أی فون کرد برای تست برنامه های اکتیویشن و .... در اختیارمون قرار گرفت

ما روی روش های آنلاک سیم کارت کار میکردیم ... مدتی بعدش آنلاک جئو هات ارائه شد و ما تصمیم گرفتیم به عنوان یکی از اولین تیم ها اون رو پیاده سازی و آزمایش کنیم .......

نظر

خوب سیاوش جان ابتدا خودت رو معرفی کن و بعد بگو که این اقدام فرخوانده آنلاک اولین آیفون در ایران رو چگونه به یاد داری و اگر مطلبی از اون موقع هست که لازم میبینی به صحبت های بشیر اضافه کنی لطفا بگو.

نظر

سیاوش محمودیان هستم... 22 سال دارم،
            لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد قزوین
            لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه امام خمینی (ره)
            لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه علم و صنعت بصورت مجازی

و فعالیتم مربوط به کامپیوتر و برنامه نویسی به خصوص در زمینه برنامه نویسی تحت وب هست...

شرح کامل اینکه چه اتفاقی افتاد رو فکر می کنم در بلاگی که بشیر جان لینکش رو دادن نوشتیم... کلاً خیلی هیجان انگیز بود چون اون موقع تا بحال هیچ دستگاهی با این قابلیت ندیده بودیم و چون اقدام آنلاک کردن بخش زیادیش سخت افزاری بود و امکان داشت که آیفون صدمه ببینه و دیگه نمی تونستیم آیفونی داشته باشیم که روش کار کنیم، خیلی جالب بود.

نظر

و شما جناب mdrs2 عزیز ضمن معرفی خودتون بفرمایید که شما در کجای راه به این تیم پیوستید؟

نظر

با سلام
                بنده دانیال دهقانی هستم‪,‬ متولد ۱۳۶۰ فوق دیپلم کامپیوتر(نرم افزار) از دانشگاه نجف آباد اصفهان‪.‬
                بنده از چند هفته بعد از آغاز به کار انجمن, پس از آشنایی با بشیر (به واسطه مشکلی که برای آی فونم پیش اومد) همکاری خودم رو شروع کردم و تا الان که در خدمت شما هستم تلاش کردم حدالامکان بتونم فعالیت ثابتی داشته باشم‪,‬ هرچند که بعضا به دلایل مسائل شخصی مدت کوتاهی دور از اینجا بودم‪.

نظر

بشیر جان نام ؛انجمن تخصصی آیفون ؛از کجا اومد؟
                  امروز ۱۲۴۶ روز از راه اندازی انجمن هستش . بفرمایید اونچه که انجمن تخصصی آیفونرو به وجود آورده با اونچه که ۱۲۴۵ روز پیش در موردش متصور بودید چه تفاوتی داره؟
                  ویرایش توسط paj : https://i-phone.ir/forums/member/260-paj در ساعت 26-01-2011, 11:38 PM

نظر

خب خداروشکر همون اندازه که انتظار میرفت انجمن پربار ٬ مفید و آزاد به حیات و تکاملش ادامه داد
                    ولی هیچ وقت پیش بینی نمیکردیم تعداد کاربر ها به این عدد برسه و تا این اندازه رشد و توسعه پیدا کنه ...

نظر

دانیال جان بدون شک در این راه دراز ۱۲۴۵ روزه سر بالایی ها و سراشیبی های در انجمن داشتید. از یاران این مسیر و جزپیات و مشکلات اون در این مدت برامون بگید.

نظر

به عنوان مشکل میشه به داون شدن دیتا بیس اولیه اشاره کرد‪,‬ بعضی از کابران قدیمی هنوز هم اطلاع ندارن چه اتفاقی افتاد در اون زمان که بد نیست یه اشاره ای بشه :
                        تقریبا یکسال پس از فعالیت انجمن به فکر انجمن پشتیبان برای انجمن اصلی افتادم ‪,(‬ir‪-‬iphone‪.‬ir‪)‬البته نه به اون معنا که کاربران در هر دو انجمن فعالیت داشته باشند‪,‬ بیشتر میشه گفت ساختار انجمن رو در جای دوم کپی کردیم که هم برای تست قبل از تغییرات نهایی در انجمن اصلی ازش استفاده بشه و هم بشه به عنوان انجمن بکاپ در صورت بروز هرگونه مشکل برای انجمن اصلی ازش استفاده کرد‪,‬ در نهایت پس از مشکلاتی که حوالی آذر ماه ۸۷ برای انجمن اصلی اتفاق افتاد و ناخواسته و بالاجبار برای مدتی به کل انجمن‪,‬ چه دیتابیس چه دامین دسترسی نداشتیم مجبور شدیم فعالیت خودمون رو از اول آغاز کنیم‪,‬اون زمان در انجمن اصلی حدود ۴۵۰۰ نفر کاربر داشتم درصورتی که در انجمن دوم با فقط ۳۰۰ کاربر که از قبل ثبت نام کرده بودند شروع کردیم‪,‬ خیلی از کاربران تونستن دوباره انجمن دوم رو پیدا کنند خیلی ها هم بعد از مدتی موفق شدند‪,‬ بعضی از کاربران شکایت داشتن که ما x پست داشتیم و حالا حتی نام کاربری ما نیست و … خلاصه دوران سختی بود تا تونستیم دوباره انسجام انجمن رو به دست بیاریم
                        در این مدت شرایط سختی از جانب سرور داشتیم و مدام با مشکلات عدیده ای روبرو می شدیم و جا داره از همین جا از کلیه مدیران وقت و کاربران بخاطر حمایتشون تشکر کنیم
                        در فروردین ۱۳۸۸ با رفع مشکل انتقال دامین , i-phone.ir رو جایگزین ‪کردیم و با همکاری شرکت ‬ تابان هاست تونستیم مقداری زیادی از مشکلات اصلی انجمن رو سامان دهی کنیم و تقریبا به شرایط عادی برگردیم

نظر

سیاوش عزیز :
                          همه کاربران ما این براشون علامت سوال است که چطوره که ادمین انجمن شون تا حالا فقط ۳ تا پست داده؟
                          شما کجا بودید (و هستید) که انجمن ادمین نابغه ای همچون شما رو در بین خودش نداره؟
                          از پروژه هایی که درگیرش هستید بگید.

نظر

راستش رو بخواین من در انجمن اول که بالا اومده بود حدود 300 پست داشتم فکر کنم... و من و بشیر خیلی سعی کردیم تا بتونیم تمام سوال ها رو در اون زمان خودمون جواب بدیم چون انجمن نوپا بود و سوال ها خیلی بودن...
                            من در حال حاضر هم از نظر پشتیبانی از نظر برنامه نویسی و ساپورت هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم، ولی متأسفانه خیلی نمی رسم اینجا پست بنویسم.

در حال حاضر همونطوری که بعضی از دوستان هم در جریان هستند من دو تا شرکت دارم، یکی شرکت برنامه نویسی با نام نیدیا و دیگری هم یک شرکت واردات لوازم جانبی مرتبط با کامپیوتر به نام پارس مدرن... و اخیراً هم در حال زدن یک آموزشگاه برنامه نویسی هستم که در اون مانور اصلی روی برنامه نویسی وب هست و احتمالا کلاس های برنامه نویسی آیفون و آیپد و مک هم در آینده به اون اضافه خواهد شد.
                            در کنار این کارها در 6 سال هست که در یک شرکت برنامه نویسی با نام هایپرآفیس فعالیت می کنم که کارشون ارائه یک نرم افزار آنلاین جهت مدیریت شرکت ها هست که در این شرکت اتفاقاً یک برنامه آیفون هم نوشتم 2 سال پیش که برنده بهترین نرم افزار آیفون در موضوع خودش در جشنواره at&t شد.

درحال حاضر درگیر 4 پروژه هستم که هر چهار تای اونا سرویس های آنلاین تحت وب هستن و بزودی ارائه خواهند شد. انشاالله وقتی اومدن بالا این 4 پروژه حتماً دوستان رو در جریان قرار میدم.

نظر

بشیر جان وضعیت فعلی انجمن رو چطور میبینید؟
                              با افتتاح مکان های فیزیکی در تهران به عنوان دفتر مرکزی و در شهرستانها به عنوان نمایندگی کار هندل کردن این دفاتر باعث شدشما کمی از بخش مجازی انجمن دو بشید . از نحوه اداره انجمن و کیفیت اون بگید. راضی هستید؟

نظر

صبر کنید ..
                              X