اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نشستی با ادمین های انجمن تخصصی آیفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

با وجود رشد سریع تعداد کاربران محصولات اپل در ایران ٬ به خصوص آی فون و ادامه داشتن این روند صعودی ٬ انجمن ما خیلی بیشتر از این جای رشد داره و با مجموعه گسترده ای از زمینه های فعالیت روبه رو هستیم
    در حال حاضر از تامین و واردکردن قطعات خاص تا تامین نرم افزار رو داریم پوشش میدیم !

در مورد دفتر هم باید بگم خیلی فعالیت داشتیم برای راه اندازی و تثبیت جایگاهش و زمان و انرژی فوق العاده زیادی از ما برد !

(در حال حاضر هم در مکان دفتر داریم این گفتگو رو دنبال میکنیم )

نظر

خوب دانیال جان
      شما از وضعیت انجمن راضی هستید؟
      با شرایط فعلی فکر میکنید کجای انجمن نیاز به بازنگری و تقویت داره ؟
      بفرمایید در طول این مدت برقراری انجمن چه هزینه هایی برای شما داشته و چگونه آن را تامین کردید؟

نظر

خب خوشبختانه همونطور که از شواهد پیداست تونستیم انتظارات کاربران رو تا درصد زیادی براورده کنیم و از هزینه های کاربران برای سرویس دستگاه هاشون چه سخت افزاری و چه نرم افزای کم کنیم
        در مورد شرایط فعلی انجمن هم تا حدالامکان تلاش خودمون رو برای هرچه بهتر شدن میکنیم, اگر کم و کاستی هم از دید کاربران دیده میشه با کمال میل, مایل به شنیدن هستیم تا بتونیم رفع کنیم
        در مورد هزینه ها :
        خب در ابتدا هزینه ها کلا از طرف خودمون پرداخت می شد, از هزینه های سرور گرفته تا لایسنس vB و vBseo و vBadvanced. وقتی که کابران انجمن افزایش پیدا کردند متعاقبا هزینه های سایت هم افزایش پیدا میکرد به همین دلیل سعی کردیم از خود سایت هزینه هاش رو تامین کنیم به همین دلیل اقدام به فروش دی وی دی های نرم افرازهای مربوط به مک و آی فون و سپس سیستم کاربران ویژه رو راه اندازی کردیم
        همونطور که بشیر جان اشاره کردن با رشد چشمگیر محصولات اپل و متعاقبا نیاز کاربران به خدمات نرم افزاری و سخت افزای به همراه بشیر دفتر انجمن رو در تهران راه اندازی کردیم و در ادامه نمایندگانی رو جهت مشتریان شهرستانی انتخاب کردیم که هنوز هم این سیستم ادامه داره

نظر

خوب سیاوش جان:
          میخواهیم بدونیم که آیا وضعیت انجمن رو دنبال میکنید؟
          آیا فکر میکنید شرایطی پیش بیاد که دوباره در انجمن فعال بشید؟

نظر

بله. من از طریق بشیر و دوستان دیگه همیشه در جریان این انجمن بودم و خواهم بود.
            علی جان، من در حال حاضر از انجمن نرفتم که بخوام برگردم، ممکن هست در پست دادن در انجمن فعّالیت زیادی نداشته باشم، اما در ارائه خدماتی که مرتبط با رشته کاریم باشه هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم. نمونش سرویس سیستم Live بوده.
            اما اگر منظورتون از برگشتن فعّالیت در پست دادن در انجمن هست، من در حال حاضر در خیلی زمینه ها در آیفون اطلاعاتم خیلی ناقص هست، چون مدّت زیادی هست که خیلی از موارد رو در ارتباط با مثلاً Jailbreak کردن آیفون یا Unlock کردن اون دنبال نکردم و در حد نیاز شخصیم دنبالشون بودم. مطمئن هستم در این زمینه خیلی از دوستان در این انجمن اطلاعات فوق العاده بیشتری نسبت به من دارند و از این بابت خیلی خوشحالم. همونطور که خودتون بهتر می دونید موضوع های این چنینی اولین نیازشون بروز بودن هست که من دیگه اون بروز بودن رو ندارم. شاید در زمینه برنامه نویسی آیفون و آیپد بتونم کمی کمک کنم، چون در این مدت تنها موضوعی از آیفون رو که خیلی پیگیر بودم و روش فعّالیت داشتم همین موضوع بوده.
            انجمن نکته مثبتش این هست که شروعش نیروی خیلی زیادی می گیره ولی ادامه اون با وجود اینکه نیروی بیشتری شاید نیاز داشته باشه اما تا حدودی میشه نیروی لازم رو بین اعضای انجمن پخش کرد. و این انجمن هم با کمک بشیر و دانیال جان و تمام مدیران دیگه الآن خوشبختانه به خوبی داره اداره میشه.
            به عنوان مثال من چند سال پیش یک انجمن دیگرو با عنوان انجمن تخصصی هوش مصنوعی ایران (http://artificial.ir) شروع کردم که اون هم در حال حاضر توسط اعضا در حال مدیریت هست و خود من فکر می کنم یک سال هست که به عنوان یک کاربر معمولی در اون هستم.

نظر

خوب بشیر جان وضعیت هماهنگی شما با مدیران انجمن چطوری است؟
              آیا از دوستان هیچ کدام در دفتر همراه و همکار شما هستن؟
              از بین دوستان حاضردر محیط مجازی کدوم دوستان در بخش ادمین سی پی وپشتیبانی به شما کمک میکنند و تا چه حد؟

نظر

در زمان راه اندازی دفتر من ٬ دانیال و شایان فعالیت رو شروع کردیم
                مدتی محسن هم به ما کمک میکرد
                بعد از اون دانیال به دلیل مسائل کاریش از دسترس دور شد و من و شایان کار رو ادامه دادیم
                روزبه۷۰۰۰ در زمان نمایشگاه که تهران بود کمک زیادی در کار های اجرایی کرد
                نوید در زمان فراغتش به دفتر میاد و کمک میکنه

در کار های اجرایی سایت هم که از حظور شما ٬ روزبه و ... بهره میبریم
                + در بخش فنی سایت شایان ٬ فرشاد ٬علیرضا شفایی فعال هستند ....

نظر

با توجه به این که بشیر و سیاوش عزیز به واسطه مسائل حراستی ساختمان محل دفتر (ساختمان مرکز کامپیوتر پایتخت) میبایست دفتر را ترک کنند اگر در پایان سخنی باقی ماند بفرمایید تا اگر دوباره نتوانستید آنلاین بشید خداحافظی کرده باشید.
                  ما در خدمت دانیال عزیز هستیم.

نظر

دانیال عزیز:
                    ظاهرا شما در دفتر نیستید. چرا ؟

نظر

خب تا موقعی که در ایران زندگی میکردم در دفتر اول انجمن واقع در خیابان ظفر به طور تمام وقت فعالیت داشتم, پایان قرارداد دفتر همزمان شد با اقامت بنده در خارج از ایران و به همین دلیل از زمان افتتحاح دفتر جدید متاسفانه حضور فیزیکی ندارم ولی کماکان در تامین اجناس فروشگاه مشارکت دارم.

نظر

خوب یکی از گرفتاری های ما در انجمن بخش پر حاشیه بازارچه است. ظاهرا کاربرها هم خیلی از این بخش راضی نیستن!
                        گلایه کاربران از محیط توام حاشیه و حضور دلالان حرفه ای است . میخواستم بدونم نظر شما در این باره چیست و چه راهکاری برای اداره این بخش دارید.
                        از طرف دیگر بعضی کاربران هم بابت عدم تائید تاپیک هاشون گلایه مند هستن . شرایط تاپید تاپیک ها در این بخش و همین طور بحث فروش عمده و تبلیغات به چه شکل است.

نظر

در ابتدا دلیل ایجاد بخش بازارچه ارتباط کاربران با یکدیگر درضمینه خرید و فروش دستگاه های خودشون بود, اتفاقا این بخش با پیشنهاد خود کاربران ایجاد شد و بخوبی پیش میرفت و راضی کننده بود, ولی همانطور که شما فرمودید *با بالا رفتن تقاضای خرید و تبلیغ برای فروش پای دلالان هم به این بخش باز شد و کم کم بخش بازارچه دچار مشکلات خرید و فروش, عدم پرداخت و تحویل, دخالت در خرید و فروش دیگران و مواردی دیگه شد که حتی موجب شکایت رسمی از یکدیگر شد که دنباله شکایات به دفتر انجمن هم رسید, به همین دلیل سعی کردیم قوانین سخت تری برای بخش بازارچه در نظر بگیریم و به نوعی کاربران فعال در این بخش رو بر اساس یک سری پارامترهایی از قبیل تعداد پست, درصد فعالیت و ... فیاتر کنیم, در حال حاضر نظارت دقیقی بر این بخش داریم و چنانچه کاربری فقط به قصد خرید و فروش در انجمن فعال باشه توقیف دائم خواهد شد
                          در حال حاضر هم سیستمی در قسمت پیام های خصوصی نصب هستش که چنانچه کاربری تعدادی تاپیک مشابه که یک سری عبارات مانند شماره تلفن و قیمت و ... درش به کار برده باشه را فیل تر و به ما گزارش میده, در کل میشه گفت نظارت شدیدی روی این بخش اعمال میشه

در مورد تایید تاپیک هم کاربران مطمئن باشند اگر واجد شرایط ایجاد تاپیک باشند حتما تاپیکشون تایید خواهد شد, اگر هم طی ۲۴ ساعت تایید نشد میتونن با مدیران بخش بازارچه مکاتبه و دلیل تایید نشدن را جویا بشن.البته قبل از ایجاد تاپیک حتما قوانین بازارچه را مطالعه کنند.

نظر

دانیال جان در این سه سال و نیمی که گذشته تعداد زیادی از کاربران مدیر شدن و تعدادی ارتقاء پیدا کردن و تعدادی هم در جایگاه های مختلف از انجمن جدا شدن . این روند جذب مدیر و ارتقاء جایگاه اونها چگونه است؟
                            اساسا ملاک و معیار شما برای انتخاب مدیر چیست؟
                            شما و بشیر چقدر در این امر دخالت میکنید و آیا این انتخاب ها با نظر شما دو نفر انجام میشود یا کسان دیگری هم دخیل هستند؟

نظر

در مورد انتخاب مدیر‪,‬ یک چارت مدیریتی تعریف و تقسیم وظایف کردیم که بر اساس اون و بر حسب نیاز, مدیران جدید رو دعوت به همکاری میکنیم‪,‬ البته دعوت از مدیران جدید حاصل مشورت کلیه تیم مدیریتی سایت هستش که در آخر به تایید مدیریت کل سایت میرسه‪,‬ پس از اینکه به ایشان ابلاغ شد و ایشان هم موافقت کردن طی یک دوره آزمایشی عملکرد و مدیریت ایشان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت در صورت تایید مدیران بالاتر‪,‬ آن مدیر آزمایشی که لایق تر مفید تر و فعال تر بوده به عنوان مدیر ثابت انتخاب خواهد شد‪,‬ در مورد مدیران باز نشسته هم به همین صورت هستش‪,‬ هر مدیریی که به هر دلیل توانایی فعالیت نداشته باشه مدیر بازنشسته خواهد شد و پس از یک فرجه زمانی برای بازگشت‪,‬ به کاربر خاص تغییر عنوان پیدا میکنه.
                              یکبار دیگه عرض میکنم کلیه این تصمیمات با مشورت کلیه مدیران انجمن صورت میگیره و admin های سایت هم مثل مدیران یک حق رای دارن.

نظر

بشیر جان ظاهرا شما دوباره به نت رسیدید! متشکرم که بدون خداحافظی ما رو ترک نکردید.
                                آیا در مورد فرایند ارتقاء و انتخاب مدیران مطلبی مونده که دانیال جا انداخته باشه؟

نظر

صبر کنید ..
                                X