اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چرا مک؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

با همه این اوصاف مک متهم هستش به عدم تنوع کافی .
    شما اپل رو با سونی یا اچ پی مقایسه کنید . تقریبا به ازای هر یک مدل اپل ۱۰ تا مدل از این برند ها هست که خود به خود طیف وسیع تری از مخاطب رو جذب میکنه .این مسله برای شما موقع تهیه نوت بوک آزار دهنده نبود؟

نظر

نوشته اصلی توسط paj نمایش پست ها
      با همه این اوصاف مک متهم هستش به عدم تنوع کافی .
      شما اپل رو با سونی یا اچ پی مقایسه کنید . تقریبا به ازای هر یک مدل اپل ۱۰ تا مدل از این برند ها هست که خود به خود طیف وسیع تری از مخاطب رو جذب میکنه .این مسله برای شما موقع تهیه نوت بوک آزار دهنده نبود؟
      من با پولی که برای خرید مک بوک دادم می تونستم لپ تاپ بسیار قوی تری بخرم
      ولی بخاطر تحقیقات زیادی که در مورد مک کردم , باید با قاطعیت بگم که من مک بوک رو نه بخاطر قدرت سخت افزاری یا ظاهر اون خریدم بلکه فقط و فقط و فقط بخاطر سیستم عامل مک من این مک بوک رو گرفتم . کلا در حال حاضر به نظر من تمامی برند ها , حتی آنهایی که قوی ترین لپ تاپ رو دارند از یک مشکل بزرگ رنج می برند
      و اون هم وجود سیستم عامل ویندوز روی اونهاست
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

احتمال نمیدید که این نظر شما به واسطه تعلق خاطر تون به آرم اپل باشه؟
        یکی از کاربران انجمن از من خواستند به شما بگم الان بین دو لپ تاپ اپل core i5 اپل و core 2 duo ویندوزشون اون که ویندوز هست راحت تر کار میکنه و عملا بیشتر متمایل به استفاده از اون هستن .نظر شما در این باره چیه ؟آیا این مشکل ایشون ناشی از عدم آشنای ایشون به سیستم عامل است یا واقعا این مشکلات ریشه در سخت افزار/نرم افزار اپل داره.
        البته ایشون یاد آوری کردن ۲ ماهه مک رو خریدن.

نظر

احتمال نمیدید که این نظر شما به واسطه تعلق خاطر تون به آرم اپل باشه؟
          یکی از کاربران انجمن از من خواستند به شما بگم الان بین دو لپ تاپ اپل core i5 اپل و core 2 duo ویندوزشون اون که ویندوز هست راحت تر کار میکنه و عملا بیشتر متمایل به استفاده از اون هستن .نظر شما در این باره چیه ؟آیا این مشکل ایشون ناشی از عدم آشنای ایشون به سیستم عامل است یا واقعا این مشکلات ریشه در سخت افزار/نرم افزار اپل داره.
          البته ایشون یاد آوری کردن ۲ ماهه مک رو خریدن.
          خب باید دید ایشون چه انتظاری از لپ تاپ دارن٬ مشخص هست که cpu corei5 به مراتب قوی تر از core 2duo هست . درباره سرعت هم باید عرض کنم مکینتاش سرعت بارگذاری نرم افزاری بالاتری نسبت به ویندوز داره. کم پیش میاد که شما تو ویندوز ۱۰ تا برنامه رو همزمان باز کنید و بخواید از همشون استفاده کنید٬ ولی شما میتونید روی مکینتاش هر تعداد نرم افزاری که خواستید رو باز کنید و باهاشون کار کنید. نکته دیگه ای که هست تداخل فایل ها در ویندوز در سیستم رجیستری هست که منجر به کند شدن سیستم عامل میشه٬ چیزی که روی مکینتاش به هیچ وجه شما شاهد اون نیستید.

اکثرا دیده شده که کاربرها سعی میکنند نرم افزار های مشابه رو روی ویندوز و مکینتاش با هم مقایسه کنند٬ که ابدا کار درستی نیست. کلا نرم افزار ها ارتباط مستقیم با سیستم عامل خودشون دارن و بین نرم افزاری که برای مکینتاش پورت شده تا نرم افزاری که برای مکینتاش کدنویسی شده خیلی تفاوت وجود داره.

نظر

خوب یک سوال حاشیه ای :
            آیا کاربران دستگاه های مک به دستگاه های ویندوز فخر فروشی میکنند؟
            آیا شما عزیزان در یک محیط عمومی دستگاه خود را با تفاخر گشوده و معرفی میکنید؟

نظر

خوب یک سوال حاشیه ای :
              آیا کاربران دستگاه های مک به دستگاه های ویندوز فخر فروشی میکنند؟
              آیا شما عزیزان در یک محیط عمومی دستگاه خود را با تفاخر گشوده و معرفی میکنید؟
              کلا من با چند مدل کاربر ویندوز روبرو شدم که با هرکدوم برخورد متفاوتی داشتم
              مثلا بخشی از کاربران بشدت روی ویندوز تعصبی هستند و همیشه با اونها بحث می کردم ولی گاهی برای شوخی یکم از برتری های مک هم بشون فخر می فروختم

بخش دیگه ای از کاربر ها از ویندوز شاکی هستند بخاطر مشکلات زیاد اون
              اونجاست که من به عنوان یک دوست خوب وارد میشم و قانعشون می کنم که بیان سمت مک

عده دیگه ای هم مشتاق مک هستند و مک یکم شعله علاقه اونها رو بیشتر می کنم :d
              i-phone.ir
              The Best or Nothing

نظر

خوب برای کاربری که نزدیک چهل سال سن داره و ۱۶ ساله که عادت کرده کلمه استارت رو گوشه پایین سمت چپ مانیتورش ببینه چه توصیه ای دارید؟
                فکر میکنید این شخص میتونه یک بار دیگه از اول شروع کنه ؟

نظر

خوب برای کاربری که نزدیک چهل سال سن داره و ۱۶ ساله که عادت کرده کلمه استارت رو گوشه پایین سمت چپ مانیتورش ببینه چه توصیه ای دارید؟
                  فکر میکنید این شخص میتونه یک بار دیگه از اول شروع کنه ؟
                  قرار نیست کسی از اول شروع کنه . مک نیازی به کاربر حرفه ای نداره٬ و شما تو هر درجه ای باشید میتونید با مک کار کنید. تنها کافیه الفبای کار با کامپیوتر رو بلد باشید.
                  شما با خرید مک درواقع ویندوز رو در کنار خودتون دارید و در صورتی که نیاز داشته باشید میتونید به ویندوز سوئیچ کنید٬ ولی اگر ویندوز داشته باشید این امکان رو ندارید. ( هکینتاش هیچوقت لذت استفاده از مکینتاش رو به شما نمیده )
                  زیبایی مکینتاش و مک غیر قابل انکار هست و خیلی ها تنها بخاطر زیبایی اون به این سیستم عامل کشیده میشن.
                  با توجه به اینکه دیگر محصولات اپل بازار تکنولوژی رو مال خود کرده٬ مچ بودن این سیستم عامل با بقیه دستگاه ها به شما لذت استفاده از این دیوایس ها رو میده.
                  و خیلی چیزهای دیگه...

در آخر هم میگم٬ هیچ وقت از تغییر و تحول نترسید٬ با توجه به اینکه نسل های جدید همگی به دنبال تغییرات هستند و چیزهای تکراری زود اون هارو خسته میکنه٬ مکینتاش به شما اجازه میده تا در کنار یک سیستم عامل فوق العاده همیشه منتظر سورپرایز های جدید باشید٬ چیزی که بیشتر از هر چیزی کاربرها رو به سمت خودش میکشونه.

نظر

خوب ما همه سوالاتمون رو از دریچه ای که ماکروسافت ۲۰ سال به روی کامپیوترمون باز کرده پرسیدیم.
                    شما دوستان مک کار از دریچه مک چه چیزی رو میتونین به ما معرفی کنید که برامون غیره منتظره باشه؟

نظر

خوب ما همه سوالاتمون رو از دریچه ای که ماکروسافت ۲۰ سال به روی کامپیوترمون باز کرده پرسیدیم.
                      شما دوستان مک کار از دریچه مک چه چیزی رو میتونین به ما معرفی کنید که برامون غیره منتظره باشه؟

مک امکانات جالب زیادی داره
                      مثلا ما امکانی در مک داریم به اسم expose , این قابلیت مثل قابلیت نشان دادن تمامی برنامه های باز بوده در ویندوز ۷ هست
                      ولی اگر زمانی دسکتاپ شما خیلی شلوغ شد چی؟ مشخصه حتی از اون قابلیت هم استفاده کنید باز هم گیج می شود
                      یه چیزی مثل این

در WWDC 2006 استیو جابز سیستم جدیدی رو برای مک معرفی کرد که استفاده از دسکتاپ های مجازی یا Spaces

Spaces امکان ساخت تا 16 دسکتاپ مجازی رو به شما میدهد
                      نتیحه کار با spaces چه می شود
                      مثلا شما سافاری رو در دسکتاپ ۱ باز می کنید . به غیر از سافاری محیط دسکتاپ شما کاملا خلوت است که کارهای دیگر رو برای شما آسان می کند
                      بعد از آن آیتونز رو باز می کنید ( مثلا آیتونز در دسکتاپ دوم تنظیم شده است ) بعد از باز کردن آیتونز خود به خود از دسکتاپ 1 به دسکتاپ 2 سوئیچ می شود و در صفحه جدید فقط آیتونز باز است و باز همه چی خلوت است
                      و اگر مثلا vlc هم در دسکتاپ آیتونز مشخص کرده باشید که باز شود در همان جا کنار آیتونز باز می شود . البته این وسط همیشه app های هستند که ما اصلا در این گروه بندی ها جایی برای آنها در نظر نمیگیرم که این دسته از app ها در پس از باز شدن در همان دسکتاپی که در آن هستید باز خواهد شد

بطور مثال در عکس زیر می بینید که در دسکتاپ اول سافاری باز هست و در دومی آیتونز

قابلت دیگری که در مک واقعا مورد استفاده است این که شما می توانید چهار طرف دسکتاپ خودتون رو فعال کنید و وقتی موس به یکی از طرف ها ببرید یک قابلیت برای شما باز بشه
                      مثلا یک طرف رو به spaces اختصاص میدید و یک طرف رو باز شدن widget ها و ...

یک نکته جالب دیگر شما می توانید در مک , در آیکون ها یک فیلم رو نمایش دهید یا حتی یک pdf رو ورق بزنید بدون آنکه نیاز به باز کردنش داشته باشید

نکته جالب دیگه , شاید درد دل بسیاری از کاربران ویندوز باشه

eject نمی دونم یا remove کردن مثلا هارد اکسترنال در ویندوز همیشه پر دردسر بوده
                      یکبار اصلا جوابی نمیده یکبار بخاطر مشغول بودن اون هارد پیغام ارور میده که نمیشه ولی در مک هنگامیکه شما برای Eject نمودن یک دیسک تلاش می کنید ، آیکن Finder آن تیره شده و سیستم پیامی به تمام نرم افزار های کاربردی ارسال می کند که اعلام می نماید باید دیسک مورد نظر را رها کنند مگر آنکه دلیل واقعا خوبی برای عدم این کار داشته باشند . در اکثر مواقع ، نتیجه کار یک Ejection تمیز و فوری است . اما برای مثال iTunes در حال پخش یک موسیقی از آن درایو باشد ، سیستم در مقابل یک پنجره مفید را نمایش خواهد داد که با ذکر نام iTunes بعنوان مقصر ، به شما اطلاع می دهد که نمی توانید دیسک را Eject کنید و به شما امکان می دهد تا تصمیم بگیرید که جدا سازی دیسک برایتان مهمتر است یا پخش موسیقی

i-phone.ir
                      The Best or Nothing

نظر

از دوستان عزیزم روزبه و یاسین و سعید به خاطر حضورشون در این جمع و انتقال اطلاعات و تجربه شون ممنونم.
                        امیدوارم این تایک واین میزگرد مورد توجه کاربران قرار گرفته باشه .
                        از یاسین و روزبه عزیز خواهش میکنم اگر در پایان حرفی ناگفته باقی مونده بفرماییند .

نظر

از تمامی دوستان به ویژه علی , سعید و یاسین عزیز سپاسگزارم که در این میزگرد شرکت داشتند
                          و امیدوارم این ایده برای کاربران مفید بوده باشه

پیروز باشید
                          i-phone.ir
                          The Best or Nothing

نظر

از همه دوستانی که تا بحال تجربه استفاده از مکینتاش رو نداشتند خواهش میکنم اگر قصد دارن از این سیستم عامل استفاده کنند ؛

۱. حتما روی مک اینکار رو انجام بدند.
                            ۲. با ۱ ساعت کار کردن سعی به تصمیم گیری نکنند.
                            ۳. قبل از استفاده از مکینتاش٬ ذهنیتشون رو بزارند کنار و سعی به مقایسه چیزی نداشته باشند.

در انتها هم از شما و باقی دوستان تشکر میکنم٬ امیدوارم این بحث مفید واقع شده باشه.

نظر

با تشکر از دوستان عزیز و مطالب جالبی که مطرح کردند.
                              شرمنده که نتونستم به خاطر امتحانات در این میز گرد شرکت کنم.

فقط دوست داشتم دو تا نکته رو اضافه کنم:
                              نکته اول این که ممکنه دوستان قبل از خرید مک دچار شک و تردید بشوند از جمله خود من ولی بعد از چند روز کار با مک می بینید که درسته مک سیستم ساده ای داره ولی میشه باهاش پیچیده ترین کارها را هم انجام داد و تمام نیازتان رو برطرف می کنه.
                              نکته دوم هم این که شما به ساده ترین شکل ممکن می توانید ویندوز را در کنار مکتون داشته باشید و با وجود bootcamp و انواع ابزارهای اجرای ویندوز در مک مثل fusion , parallel desktop و ... شما در صورت نیاز به اجرای برنامه ای تحت ویندوز حتی نیاز به ریستارت هم ندارید.

موفق باشید.

نظر

صبر کنید ..
                              X