اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چرا مک؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط paj نمایش پست ها
    به واسطهاستفاده از ویندوز در کامپیوتر های مک آیا پرفورمنس و توانایی دستگاه کاهش پیدا نمیکنه ؟
    یعنی آیا در حالتی که ناچار میشیددستگاه مک را روی ویندوز سویچ کنید توانایی اون نسبت به دستگاه با سخت افزار مشابه که ویندوز بر روی آن سیستم عامل دیفالت است کاهش یافته است؟
    خیر. از اونجایی که ویندوز برای سخت افزار خاصی ساخته نشده و قابل نصب روی همه نوع سخت افزار هست٬ روی مک هم همونطور که روی برند های دیگه کار میکنه٬ کار خواهد کرد٬ مشکل اصلی وقتی هست که شما بخواید روی یک سخت افزار غیر مک٬ مکینتاش نصب کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط saeedm_99 نمایش پست ها
      سئوال پنجم:در دسترس بودن
      من الان اگه سیستمم خراب بشه به راحتی هاردش رو عوض میکنم یا مانیتور نو میگیرم براش.این قطعات تعویضی روی مک هم جواب میده؟یعنی مانیتور سامسونگ به مک میخوره مثلا؟میشه تعمیرکار پیدا کرد؟اون صفحه آبی رنگ مرگ ویندوز تو مک هم هست؟
      خیر اصلا ابدا هیج صفحه مرگی در مک وجود ندارد کلا می تونم اینجوری بگم که مک هیچ وقت احتیاج به تعویض پیدا نمی کند مگر اینکه خودتون به دنبال تنوع باشد . البته موارد خیلی خیلی خاصی وجود دارد ولی عمومی نیست.
      در مورد تعمیرات بگم که بله در حال حاضر تمامی خدمات مربوط به تعمیر محصولات اپل در ایران انجام می شود . در مورد اینکه بشه مثلا از led سامسونگ برای مک استفاده کرد اطلاع درستی ندارم ولی بقیه قطعات مک , همان قطعات عادی دیگر لپ تاپ ها دیگر سیستم ها
      براحتی می تونید هارد , رم و هرچیزی که در یک لپ تاپ قابل تعویض هست رو تعویض کنید
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

دوست دارم بدونم که میشه مک رو با یک شبکه ای که سرور ویندوز هستش جوینت کرد؟
        اساسا قابلیت های پرمیشن شبکه در مک به چه شکل است؟

نظر

سئوال ششم
          آیا شبکه کردن کامپیوترهای مک و ویندوز در ورک گروپ به راحتی انجام میشه که بتونم تو شرکت پرینتر به اشتراک بگزارم؟
          People!There is no way in the middle...

نظر

سئوال هفتم
            تنوع نرم افزارها و بازیها در مک چگونه است؟

نظر

دوست دارم بدونم که میشه مک رو با یک شبکه ای که سرور ویندوز هستش جوینت کرد؟
              اساسا قابلیت های پرمیشن شبکه در مک به چه شکل است؟
              بله فرقی نداره٬ موقعی که شما ۲ تا سیستم رو متصل به شبکه میکنید ٬ اگر هر دو سیستم ویندوز باشند مجبور هستید کار های مربوط به workgroup و ... رو انجام بدید٬ ولی در مکینتاش شما تنها و تنها کافیست دکمه sharing رو on یا off کنید. کلا سیستم شبکه مکینناش به مراتب ساده تر و راحت تر هست٬ به صورتی که شما اگر یک کاربر noob باشید روی ویندوز نمیتونید از شبکه استفاده کنید ولی در مکینتاش به راحتی میتونید از طریق شبکه کردن فایل هاتون رو به اشتراک بزارید.

منظور از پرمیشن رو متوجه نشدم ؟

نظر

سئوال ششم
                آیا شبکه کردن کامپیوترهای مک و ویندوز در ورک گروپ به راحتی انجام میشه که بتونم تو شرکت پرینتر به اشتراک بگزارم؟
                بله هیچ مشکلی نداره٬ بعد از اینکه شما پرینتر رو در ویندوز به اشتراک گذاشتید٬ میتونید به راحتی از اون پرینتر در مکینتاش استفاده کنید.
                تنها کافیه که آدرس printer مورد نظرتون رو در system prefrences در قسمت printers & faxes و url مربوطه وارد کنید تا بتونید از پرینتر استفاده کنید.

نظر

سئوال هفتم
                  تنوع نرم افزارها و بازیها در مک چگونه است؟
                  من قبل از اینکه به مک مهاجرت کنم با خیلی ها صحبت کردم
                  یکی از دوستانم گفت بعد از مهاجرت به مک , مشکل بزرگی تو بخش برنامه ها داری
                  ولی می تونم با قاطعیت بتون بگم شاید تنوع به اندازه برنامه های ویندوز نباشد ولی در هر زمینه لازم داشته باشید ده ها برنامه بسیار کارآمد داره
                  کلا توی مک برنامه بدرد نخور کمتر می بینیم ولی خوب با اومدن mac app store شاید بزودی یک پیشرفت بزرگ در مک در زمینه app ها باشیم
                  شاید در ایران فقط مشکل این باشه که سایت های فارسی زبان زیادی در این مورد نیستند ولی اگر در سایت های خارجی دنبال برنامه برای مک بگردید سوژه زیاد پیدا خواهید کرد
                  در مورد بازی ها هم باید بگم برد کامل با ویندوز است . اصلا تنوع بازی های مک به پای ویندوز نمی رسد ولی بازی های معروف و پرطرقدار , ورژن مک هم دارند و شاید با یک یا دو ماه تاخیر بعد از ویندوز نسخه مک هم ریلیز بشه
                  i-phone.ir
                  The Best or Nothing

نظر

خوب در مورد بازی در مک میخواستم بدونم که کیفیت و قابلیت های مک در زمینه بازی با پی سی قابل مقایسه هست .
                    اساسا موتور گرافیکی که بتونه کارتهای گرافیکی رو در محیط مک به کار بندازه وجود داره ؟

نظر

آفیس در مک پشتیبانی میشه؟

نظر

خوب در مورد بازی در مک میخواستم بدونم که کیفیت و قابلیت های مک در زمینه بازی با پی سی قابل مقایسه هست .
                        اساسا موتور گرافیکی که بتونه کارتهای گرافیکی رو در محیط مک به کار بندازه وجود داره ؟
                        در مک بازی ها به سه دسته تقسیم می شوند
                        دسته اول بازی های اورجینال مک هستند که با بهترین کیفیت و مثل ویندوز اجرا می شوند و شاید بخاطر مچ بودن بالای سخت افزار و نرم افزار بهتر از ویندوز اون رو اجرا کنه
                        من در مورد بازی call od duty 4 خودم با یک سیستم مشابه ویندوزی تست کردم در مک کیفیت بسیار بالاتر بود و این در کنار کیفیت فوق العاده led مک , بازی رو خیلی بهتر اجرا می کنه

دسته دوم بازی های پورت شده از ویندوز روی مک هستند
                        این بازی ها با اندکی دست کاری به ورژن مک تبدیل میشن که عموما باگ زیاد دارند و همیشه کیفیت خوبی ندارند

دسته سوم بازی های ویندوز هست که پسوند exe دارند و با استفاده از برنامه cross over در مک اجرا می شوند . البته این برنامه تمامی exe ها رو جواب نمیده ولی در نهایت کیفیت این بازی ها حداقل در ۲ موردی که من تست کردم قابل قبول بوده

برای موتور گرافیکی هم در مک از Open CL پشتیبانی می شود که کیفیت قابل قبولی به بازی ها میده
                        i-phone.ir
                        The Best or Nothing

نظر

آفیس در مک پشتیبانی میشه؟
                          بله بصورت کامل٬ ولی متاسفانه با فارسی مشکل داره و فونت هارو جدا جدا نشون میده ! ( انشالا یه فکری براش بشه تو ورژن های بعدی ! )

نظر

نوت بوکهای اپل چرا اینقدر تعدادشون زیاده؟چجوری باید بینشون انتخاب کنم؟شنیدم ویندور هم روش نصب میشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط oosin نمایش پست ها
                              بله بصورت کامل٬ ولی متاسفانه با فارسی مشکل داره و فونت هارو جدا جدا نشون میده ! ( انشالا یه فکری براش بشه تو ورژن های بعدی ! )
                              البته باید به جواب یاسین عزیز اضافه کنم که مثلا برای ورد میشه از نرم افزار neooffice استفاده کرد که هم فرمت ورد رو ساپورت می کنه هم فارسی رو
                              و یا نرم افزار pages در iwork نیز جنین کاری می کند
                              و البته باز می توان با یک ترفند ساده در آفیس هم فارسی نوشت
                              در کنار اون ها در پاور پیونت خوب آفیس فارسی براحتی میشه نوشت ولی مثلا در excel نمیشه ولی میشه از نرم افزار numbers پکیج iwork استفاده کرد که جایگزین مناسبی برای excel است
                              i-phone.ir
                              The Best or Nothing

نظر

نوت بوکهای اپل چرا اینقدر تعدادشون زیاده؟چجوری باید بینشون انتخاب کنم؟شنیدم ویندور هم روش نصب میشه؟
                                اتفاقا مک بوک ها به بهترین حالت ممکن sort شدند. شما اگر در برند های دیگه بگردید واقعا گیج میشید.

مک بوک ها
                                مک بوک پرو ها
                                مک بوک ایر

بهترین و منظم ترین قسمت اینجاست که شما امکان نداره بدون هماهنگی قبلی مدل جدیدی رو در بازار ببینید٬ حتما مدل های جدید در کنفرانس اپل معرفی خواهند شد و مزیت ها و امکانات جدید اونها برشمرده میشه.

چند سالی هست که اپل با انشار boot camp به ویندوز اجازه داده تا در کنار میکناش بصورت dual boot نصب بشه و شما میتونید در کنار سیستم عامل مکینتاش هر نوع ویندوزی رو نصب کنید. و یا بصورت موازی ویندوز رو با نرم افزارهای موجود ( parallel desktop یا vmware یا ... ) روی مکینتاش بالا بیارید.

نظر

صبر کنید ..
                                X