اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط FreePHOENiX نمایش پست ها
    سالار جون یک مشکل پیدا کردم من. وقتی که مولتی بیست رو زدم واسه نصب یه چنتایی نصب میکنه بعد اینستال فیل میزنه. میتونه واسه این باشه که اپدیت رو از تو خود مک اجرا کردم؟ اگر نه مال dsdt نیست؟ درست انحام دادم ولی میکم بهتر نیست easydsdt رو اجرا کنم؟
    واسه صدا alc8xx رو تیک زدم. واسه گرافیک هم همون nvenabler.
    سیستم یوتیلیز هم هردو گزیینش رو. البته من صدا داشتم ولی چون چیپست صدای منم همون مدلها بود یعنی alc888 hd تیک گزینه اول رو زدم یعنی hd رو. تو pdf*خودش اینجوری گفته بود
    بعد دیگه مک بالا نیومد
    اول این ها رو جواب میدم، بعد سری قبل رو.

اون ارور که در mMultiBeast میاد، یا مربوط به این هستش که DSDT مشکل داره، یا Kernel مک قبلا پچ شده، یا از DVD غیر از DVD اورجینال مک برای نصب استفاده کردی ( مثلا iAtkos یا hazard یا ... )، یا اینکه اصلا آپدیت نکردی ؟

چون قبل از نصب MultiBeast باید آپدیت بالاتر از 10.6.3 رو نصب کنی.

آپدیت رو هم من دفعه اول از سایت Apple دانلود کردم، بعد اجراش کردم، اگر اینترنت نا محدود داری، میتونی این کار رو انجام بدی.

مادربردت مدلش چی بود ؟ ( EasyDSDT هم در 95% موارد با USerDSDT همپوشانی داره، یعنی 95% مادربرده ایی که UserDSDT دارند، در EasyDSDT هم DSDT اونها وجود داره. )

شما لان مک رو با Kernel flag زیر بیار بالا، ببین بال میاد :

x-

اگر بالا اومد، که هیچ، اگر نه، فلگ زیر رو بزن و از صفحه ایی که گیر میکنه برام یه عکس بزار. :

v-

در هر دو صورت بهم جوب بده. ( در مورد دیشب هم معذرت، خونه نبودم که بتونم بیام. )
    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 30-03-2011, 02:36 PM

نظر

• مشکلی نیست سالار جان. خواهش میکنم.
      مک دوباره نصب کردم البته اینبار خیلی طول کشید. ولی وقتی نصب شد همه چیش کار میکرد. منظورم گرافیک و... حتی تنظیماتی که انجام داده بودم لود شد
      فقط واسه این که نمیدونستم اینجوری میشه با iBoot لود کردم. الان امتحان میکنم ببینم لودر رو نصب کرده یا نه
      --------------------------------------------------
      آپدیت: سالار جان نه بوت لودر رو نمیخوند.
      DSDT نمیخوند انگار باید EasyDSDT رو انتخاب میکردم انگار. لینکی از kext بوتلودر RC5 رو ندارید که با ککست بیست نصب کنم؟
      الانم با safari دارم پست میدم. این کیبورد منو داره میکشه ردیف سوم کیبورد کاملا جابجا شده دارم قاطی میکنم اینو واس کسایی گفتم که فکر میکنن مک رو pc جواب نمیده
      ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 30-03-2011, 03:19 PM

نظر

• این کیبورد منو داره میکشه ردیف سوم کیبورد کاملا جابجا شده دارم قاطی میکنم اینو واس کسایی گفتم که فکر میکنن مک رو pc جواب نمیده
        سلام
        داداش منظورت از جابه جا شدن ردیف سوم کیبورد چیه؟

نظر

• فارسی رو که واس کیبورد انتخاب کردم تو حالت عادی کیبورد توی ویندوز نیست دیگه. واو رفته جای همزه. دال شده ر (و برعکس). ذال شده ز (و برعکس) و...
          حواسم نبود بجای سالار نوشته بورم سالاد توی همون پست :d معذرت میخوام سالار جان
          الانم چک سیستم آپدیت رو زدم ببینم درست به ۱۰.۶.۶ آپدیت شده یا سالار جان درست میگفتند
          ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 30-03-2011, 03:31 PM

نظر

فارسی رو که واس کیبورد انتخاب کردم تو حالت عادی کیبورد توی ویندوز نیست دیگه. واو رفته جای همزه. دال شده ر (و برعکس). ذال شده ز (و برعکس) و...
            حواسم نبود بجای سالار نوشته بورم سالاد توی همون پست :d معذرت میخوام سالار جان
            راهی برای درست کردنش هست؟

نظر

• فکر نمیکنم چون الان یکم دستکاریش کردم نشد که نشد. طبق ansi یعنی کیبوردهای طبق استاندارد آمریکا ساخته و شکل بندی شده واسه این اینجوریه
              سالار هستی؟ یه سوال دارم. الان بخوام EasyDSDT رو تیک بزنم باید بازم بقیه تیکها رو هم بزنم؟ مثلا گرافیک و...؟

نظر

فکر نمیکنم چون الان یکم دستکاریش کردم نشد که نشد. طبق ansi یعنی کیبوردهای طبق استاندارد آمریکا ساخته و شکل بندی شده واسه این اینجوریه
                سالار هستی؟ یه سوال دارم. الان بخوام EasyDSDT رو تیک بزنم باید بازم بقیه تیکها رو هم بزنم؟ مثلا گرافیک و...؟
                دوست عزیز، شما برای کیبرد، گزینه Persian ISIRI 2901 رو انتخاب کن، که 99% با ویندوز جور در میاد. فقط جای "پ" و ویرگول ( Shift + 7 ) عوض میشه.

Chameleon هم Kext نداره دوست عزیز. ( درایور نیست که برنامه هستش. )

این Chameleon رو امشب تو تاپیک جدیدی که برای نصب هازارد قراره باز کنم، با لینک مستقیم میزارم. ( هم RC5 و هم RC4 ).

بهتره که EasyDSDT با گارفیک ست بشه. ولی اگز همه رو هم جدا جدا نصب کنی، هیچ موردی نداره. فقط فقط، یادت باشه، گزینه زیر DSDT ها ( الان اسمش یادم نیست ) که دوتا گزینه داره، برای دوباره ساختن Cache و تعمییر Permission ها، حتما حتما هر باری که درایور نصب مکنی، بزنی.

نظر

• داداش مرسی بابت کیبورد. ولی در مورد بوتلودر، میخوام یه کار دیگه انجام بدم. دارم أپدیت ۱۰.۶.۷ رو دانلود میکنم از خود اپل.
                  اینبار که آپدیت کردم میخوام همه تیکهایی که قبلا میزدم رو بزنم به اضافه ی نصب بوتلودر بصورت دستی.
                  منم از هازارد استفاده نمیکنم.نسخه ی اورجینال مک هستش.به ۱۰.۶.۶ که آپدیت کردم app store رو بهم داد.
                  ۷۱۵ مگابایت هستش. سرعت ماهم افت کرده زده ۹ ساعت بعد تموم میشه

نظر

• siwa جان من یه DVD Retail مک خریدم که روش نوشته شده 10.6.5 ولی یه DVD دیگه هم کنارش بود و که حدود 2.5GB فایل داخلشه.
                    اسم پوشه ای که فایل ها داخلشن UPDATE PACK هست
                    یه عکس از محتویات داخل پوشه گذاشتم و در ضمن یه فایل داخلشه که Update combo 10.6.4
                    من Update combo 10.6.7 رو هم از سایت مک دانلود کردم
                    میخواستم ببینم این DVD مکو میتونم نصب کنم یا نه چون شما گفته بودی که حد اقل باید DVD 10.6.3 باشه و احتمالا از من نسخه 10.6.0 هست حالا چیکار کنم ؟ نصب میشه؟
                    لطفا کمکم کن

ویرایش توسط Mamad-Mac : https://i-phone.ir/forums/member/45215-mamad-mac در ساعت 30-03-2011, 10:30 PM

نظر

• محمد جان (اگه اشتباه نگفته باشم) دی وی دی های اورجینال اسنو لوپار همگی ۱۰.۶.۰ هستند و باید آپدیت روشون نصب کنی. شما میتونی از همون آپدیت ۱۰.۶.۷ استفاده کنی. بعد از نصب مک آپدیت رو روی دسکتاپ مک کپی کن و دابل کلیک کن روش، مک خودش میخوندش و یک پکیج رو میاره شما روی اونم دابل کلیک کن و بزار نصب بشه ولی حواست باشه که ریستارت نکنی! همونجوری پنجره رو باز بزار و مولتی بیست رو اجرا و تیک هایی که گفته شد برات بزن و نصبش کن. بعد از نصب مولتی بیست روی گزینه ی ریستارت آپدیت کلیک کن و بزار ریستارت بشه. ولی محمد جان یه پیشنهاد از طرف من. برای اینکه مطمن بشی کامل نصب میشه یک بار با ۱۰.۶.۴ که داری آپدیت کن و مولتی بیست رو نصب کن. دیسک آیبوت رو خارج کن و سوس ریستارت کن. ببین بوتلودر نصب شده یا نه. اگر نه این بار که به ۱۰.۶.۷ میخوای آپدیت کنی تیک یکی از بوتلودر ها که پیشنهاد میشه Chameleon 2.0 RC5 Prerelease باشه رو تیک بزن و ریستارت کن.
                      این نصب دو مرحله ای واسه اطمینان خاطر بیشتره

نظر

• ببخشید بقیه فایل های توی dvd چی هستند؟
                        و اگه اشتباه متوجه نشده باشم منظور شما اینه که برای هر بار آپدیت کردن باید مولتی بیست را دوباره نصب کنم. درسته؟
                        ویرایش توسط Mamad-Mac : https://i-phone.ir/forums/member/45215-mamad-mac در ساعت 31-03-2011, 10:59 AM

نظر

• عزیز بقیه اونا آپدیت بقیه نرافزارهای مک هستند. رو خودشون که نوشته مثلا آی فوتو یا آیتونز و ... اونارو باید جدا نصب کنی.
                          بله با هربار آپدیت کردن باید مولتی بیست رو اجرا و نصب کنی. من تا الان دوبار این اشتباه رو کردم و مولتی بیست رو اجرا نکردم و مجبور به نصب دوباره ی مک شدم.
                          الانم بازم آپدیت ۱۰.۶.۶ رو نصب کردم و باید مولتی بیست رو اجرا کنم. بعد که به ۱۰.۶.۷ آپدیت کنم بازم باید مولتی بیست رو اجرا و نصب کنم. من برم که بیام :d

نظر

• آقا من اعصابم دیگه واقعا داغون شد
                            ۵بار تا حالا مک رو نصبیدم. آپدیت کردم. مولتی بیست رو اجرا کردم اما بازم بوتلودر نصب نمیشه که نمیشه
                            سی پی یو من دو هسته ای هستش و طبق پی دی اف مولتی بیست باید سندی بریج رو تیک بزنم. هم از یوزر دی اس دی تی استفاده کردم هم از ایزی بابا قاطی کردم بخدا!
                            آقا سالار تو یه پیشنهاد نداری واس من؟
                            آپدیت: میخوام تیک هرسه تا بوتلودر رو بزنم یا خراب میکنه باز یا بالاخره مک قبولم میکنه
                            ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 31-03-2011, 01:26 PM

نظر

• خراب نکرد مک رو ولی بوتلودر رو هم قبول نکرد. آقا ما با همون سی دی iBOOT مک رو لود میکنیم و این همه دردسر رو به جون نمیخریم دیگه
                              ولی آقا سالار اون سوالهایی که در مورد اوبونتو پرسیدم جواب ندادی ها!
                              آپدیت: سالار جان میشه یه عکس از صفحه ی بوت سیستمت بزاری؟ ممنون میشم
                              ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 31-03-2011, 09:12 PM

نظر

• سالار جان میشه یه عکس از صفحه ی بوت سیستمت بزاری؟ ممنون میشم

نظر

صبر کنید ..
                                X