اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

خالی نشدن trash

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• خالی نشدن trash

سلام
    بچه ها یه اتفاق عجیب من فایلهاما move to trash میکنم
    بعد که empty میکنم هیچ اتفاقی نمیافته و فایل ها از بین
    نمیره جالب تر اینه که اگه این کار را ۲ یا ۳ بار تکرار کنم
    مکم از کار میافته و یک اسلاید باز میشه و به ۵ زبان نوشته:
    مکتون از کار افتاده و باید ۱۰ ثانیه دکمه ی پاور را نگه دارید.

خواهشا کمک کنید عزیزان
    با تشکر

برنامه ترمینال رو باز کن دستور زیر رو وارد و اینتر کن دقت کن ستاره باید آخر دستور قرار بگیره طبق عکس زیر

کد:
    rm -rf ~/.Trash/*

بعد trash رو باز کنی میبینی هیچی توش نیست

تمام
    ویرایش توسط iEdris : https://i-phone.ir/forums/member/12688-iedris در ساعت 28-11-2010, 08:04 PM

نظر

سلام
      این کار را کردم نشد. این پیغام را میده تو ترمینال:

rm: illegal option -- /
      usage: rm [-f | -i] [-dPRrvW] file ...
      unlink file

نظر

نظر

منم این مشکل رو دارم اقا
          برنامه trash it رو بگیر نصب کن درست میشه
          همه جا هم هست اگه سرچ گنی

نظر

واسه شما هم اون پیغام میاد که به ۵ زبان نوشته شده و میگه باید پاور را بگیری و خاموش کنی

نظر

برنامه اش را گرفتم اجراش که میکنم اینا میده
              هرچی هم میزنم میگه ولید نیست :

نظر

دوست عزيز اگر دقت كنيد شما تو ترمينال دستور رو اشتبا وارد كرديد قبل ترش به جاي ~ شما اين - رو وارد كرديد
                يا من اشتبا ميبينم

نظر

اینم زدم ولی بازم نشد ببین درسته :

نظر

خوب دستورت كه درسته واسه همين پيغام اشتبا نداده
                    الان ترش پره؟

نظر

بله پره

نظر

برنامه رو اشتباه گرفتید! خودم دارم اما الان دانشگام... برم خونه میذارمش!

نظر

چگونه یک فایل رو پاک کنم ؟
                          1- ابتدا روی آیکون آن فایل کلیک کرده سپس کلید Command-Delete را فشار دهید
                          2- سپس روی Empty Trash از منوی Finder کلیک میکنیم !
                          نکته : شما می توانید در ورژن های مکینتاش 10.3 یا قبل تر فایل ها را بصورت امنیتی پاک کنید (با انتخاب Secure Empty Trash از منوی Finder )
                          اگر قبل از پاک کردن فایل از Trash از این کار منصرف شدید :
                          1- از نوار dock ، Trash را اجرا کنید
                          2- فایل را بصورت Drag کردن از Trash خارج کنید
                          آیا نمی توانید فایل را از Trash پاک کنید ، یا نمی توانید فایل را به Trash منتقل کنید ؟
                          به عنوان مثال ای پیغام در هنگام خالی کردن Trash با آن مواجه میشوید :
                          "The operation could not be completed because the item '(item name)' is locked."
                          برای رفع این مشکل ابتدا کلید Option را نگه دارید و Empty Trash را کلیک کنید .
                          حالا شرایط زیر را چک کنید :
                          - آیا فایل قفل شده است ؟
                          اگر فایل ها قفل شده است آنها را از حالت قفل خارج کنید یا فایل های قفل شده را به صورت "Deleting locked files" پاک کنید .
                          - آیا شما اجازه ی دسترسی به اصلاح یا ویرایش فایل را دارید ؟
                          هر فایلی در سیستم عامل مکینتاش یک سری تنطیمات برای اجازه ی دسترسی به فایل را برای کاربر معرفی میکند مثلا این که آیا شما می توانید فایل را ویرایش کنید یا نه . در صورت نداشتن این اجازه برای شما اخطاری با همین مضمون ارائه میشود .
                          - آیا فایل دارای خصوصیات است ؟ (منظور سیستمی بودن یا آرشیو بودن فایل می باشد )
                          معمولا مکینتاش این گونه فایل هارا پاک میکند ولی گاهی ممکن است توانایی انجام این کار برای مک مقدور نباشد . در این صورت از روش های زیر استفاده کنید
                          1- در این روش مثلا شما فایل هایی ار دارید که از Volume که ِDox نامیده میشوند می باشند ، volume را به Dox تغییر نام دهید و بعد از آن که trash خالی شد volume اصلی را هر چی که مایلید نام گذاری کنید .
                          2- گاهی اوقات هم فایل هایی با نام های دارای “\” (slash) و غیره هستند در این صورت با تغییر نام فایل مثلا گذاتشن کل نام فایل به اسم “T” یا هر اسم دیگر آن را پاک کنید
                          منبع : سایت رسمی گروه مکینتاش پارسی

نظر

error های معمول در پاک کردن فایل ها به قرار زیر است :

The operation cannot be completed because the file is locked

یا

The operation cannot be completed because the item is in use

ابتدا فایل را از سطل آشغال ! به Desktop منتقل کنید

سپس به آدرس Go > Utilities > Terminal رفته و دستور زیر را تایپ کنید

cd ~/.Trash && sudo rm -rf

بعد از f حتما یک بار Space بزنید !!!
                            حال فایل را به داخل terminal Window فرستاده و و کلید Enter را فشار دهید .

نظر

این ، یک آموزش کلی و انحصاری انجمن های MacHelp ه ، هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام نویسنده و لینک MacHelp.ir ممنوع است!

احتمالا تا حالا با این مشکل که سطل آشغال خطا بده مواجه شده اید!
                              چند راه دارید!
                              اول command را گرفته و empty را بزنید!!
                              اگه نشد option را گرفته و empty را بزنید!!
                              و اگر هیچ کدوم نشد مخصوصا وقتی پیغام in use میده!! terminal رو باز کرده و از دستور زیر استفاده کنید!
                              کد:
                              rm ~/.Trash
                              یا از shift + command + delete استفاده کنید،
                              یکی از راه های بالا باید اعمال بشه، در صورتی که هیچ کدام از این ها نشد شمام ی تونید با استفاده از onyx و گزینه trash اون trash خودتون رو پاک کنید.

منبع

نظر

صبر کنید ..
                              X